Szmaragdowe sny

oferta dostępna

Cena za osobę -23%36892 839

Razem (Szczegóły ceny)5 678

Masz kartę payback?
Dostaniesz 2839 punktów paybacksamolot

03:00:00

19.06.2019
Katowice
Saloniki

26.06.2019
SKG
KTW

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:

Hotel
  • Bez paszportu

Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Region

Grecja / Grecja

Opis oferty:

AMFIPOLIS - FILIPPI - KAVALA -  STAMBUŁ - REJS PO BOSFORZE - KERAMOTI  - THASSOS - SALONIKI - REJS PO ZATOCE TERMAJSKIEJGrecja i Turcja - dwa kraje, dwa światy. Stambuł - jedyna stolica leżąca na 2 kontynentach, jedna z najbardziej intrygujących metropolii świata. Specyficzna atmosfera, egzotyka, gwarne ulice, bazarowy zgiełk i wspaniałe zabytki stały się symbolem Orientu. W programie są najsłynniejsze zabytki, relaks na rejsie po Bosforze, a także zakupy na orientalnym targu. Grecja to niepowtarzalny śródziemnomorski klimat: pełne słońca rejsy po Morzu Egejskim, ślady wielkiej historii i pełne życia Saloniki. Warto połączyć wycieczkę z tygodniowym wypoczynkiem na Chalkidiki w wybranym hotelu z oferty ITAKI! Trasa w krajach zwiedzanych: ok. 1250 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Salonik. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny przylotu). Kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. AMFIPOLIS - FILIPPI - KAVALA (trasa ok. 190 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do AMFIPOLIS, gdzie znajdują się pozostałości grecko-rzymskiego miasta ze słynnym wzgórzem grobowym Kasta sprzed ponad 2300 lat. Wizyta w muzeum archeologicznym. Przejazd do FILIPPI. Zwiedzanie stanowiska archeologicznego wpisanego na listę UNESCO wraz z muzeum znajdującym się na jego terenie. Starożytne miasto wzięło nazwę od imienia Filipa Macedońskiego, który je rozbudował. Do dziś zachowały się fragmenty teatru, agory, biblioteki, murów miejskich i dwóch bazylik chrześcijańskich z V i VI w. W Filippi powstała pierwsza na kontynencie europejskim wspólnota chrześcijańska, założona przez apostoła Pawła. Przejazd do KAVALI, wizyta na starożytnym zamku Kamares, z którego rozpościera się wspaniały widok na morze i miasto. Czas wolny na pamiątkowe zdjęcia. Wizyta przy rzymskim akwedukcie oraz spacer przez historyczną dzielnicę islamską Imaret. Czas wolny na plaży. Przejazd do hotelu w okolicy Komotini. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. STAMBUŁ - REJS PO BOSFORZE (trasa: ok. 350 km)

Śniadanie. Wykwaterownie. Przejazd do STAMBUŁU. Czas wolny w dzielnicy Kabatas lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs statkiem po cieśninie BOSFOR. Cieśnina łączy Wschód z Zachodem, ma znaczenie strategiczne i była jedną z najważniejszych dróg morskich na świecie. Z pokładu roztacza się wspaniały widok na okolicę i zabytki, które są charakterystycznym elementem pejzażu miasta, jak np. wieża Galata, pałac Dolmabahce. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. STAMBUŁ (trasa ok. 30 km)

Śniadanie. Zwiedzanie STAMBUŁU, metropolii leżącej na dwóch kontyngentach: Hagia Sophia - Świątynia Mądrości Bożej, najsławniejsza bizantyjska budowla w Stambule i jedna z największych obecnie istniejących, uznawana za jeden z cudów architektonicznych świata; Cisterna Basilica zwana Zatopionym Pałacem - kolosalny podziemny zbiornik o powierzchni 9500 m², który nie ma odpowiednika na świecie. Cysterna posłużyła jako sceneria do filmu z serii o agencie 007 z Seanem Connerym - "Pozdrowienia z Rosji". Następnie pałac Topkapi, dawna rezydencja sułtanów przez ponad 380 lat, gdzie znajdują unikalne dziedzińce, relikwie islamu a także harem. Wizyta w Błękitnym Meczecie - najpiękniejszym i najsławniejszym meczecie Stambułu z 6 minaretami. Jego ściany pokryte są 20 tys. niebieskich płytek fajansowych. Przejście na Hipodrom, serce metropolii z egipskim obeliskiem i rzymskimi kolumnami, gdzie odbywały się wyścigi rydwanów. Wizyta na Wielkim Bazarze, na którym niegdyś handlowano jedynie przyprawami, dziś można tam znaleźć niemal wszystko. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. STAMBUŁ (trasa ok. 350 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do dzielnicy Fanarion, gdzie znajduje się Ekumeniczny Patriarchat Konstantynopolitański - siedziba honorowego przywódcy prawosławia na świecie. Zwiedzanie prawosławnej katedry św. Jerzego, której historia sięga czasów bizantyjskich. Przejazd do hotelu w okolicy Komotini, zakwaterowanie, czas wolny, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. KERAMOTI/THASSOS (trasa ok. 80 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny na plaży w KERAMOTI lub fakultatywnie (za dodatkową opłata na miejscu): rejs na THASSOS, nazywany Szmaragdową Wyspą. W programie: Limenas - stolica wyspy z malowniczymi uliczkami i promenadą, klimatyczna górska wioska Panagia, półwysep Aliki, klasztor Michała Archanioła położony na klifie. Rejs powrotny do portu w Keramoti. Przejazd do hotelu w okolicy Salonik, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. SALONIKI - REJS PO ZATOCE TERMAJSKIEJ (trasa ok. 250 km)

Śniadanie. Zwiedzanie SALONIK, gdzie znajduje się wiele wczesnochrześcijańskich i bizantyjskich zabytków z listy UNESCO. Spacer i zwiedzanie: muzeum archeologiczne lub biznatyjskie, kościół św. Demetriusza - patrona miasta, stare mury, Biała Wieża. Następnie krótki REJS PO ZATOCE TERMAJSKIEJ - wspaniała okazja do chwili relaksu i podziwiania miasta od strony morza. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko w Salonikach. Bezpośredni przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA:

7 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 60 PLN.Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i lokalni przewodnicy, rejs po Zatoce Termajskiej (zawiera 1 napój do wyboru: kawa, sok, piwo, wino): ok. 125 EUR, obowiązkowy podatek turystyczny (płatny na miejscu w hotelu w Grecji): 0,5-4 EUR/dzień/pokój/zależnie od kategoryzacji hotelu, napiwki: ok. 2 EUR/dzień.Opłaty fakultatywne: rejs po Bosforze: ok. 30 EUR/os., rejs na Thassos i zwiedzanie wyspy: ok. 58 EUR/os.Zwiedzanie budynków kultu religijnego wymaga odpowiedniego stroju: zakryte kolana i ramiona.Podczas święta Kurban Bajram w Turcji niektóre obiekty muzealne i meczety są zamknięte dla zwiedzającychWizy do Turcji: są wymagane; wiza turystyczna ważna jest 90 dni przez okres 180 dni (wiza uprawnia do wielokrotnego przekraczania granicy). Paszport musi być ważny przy wjeździe 60 dni od daty wygaśnięcia wizy i posiadać min. jedną wolną stronę. Wizę można uzyskać: za pośrednictwem B.P. ITAKA (najpóźniej na 4 dni przed wylotem): 99 PLN/os. lub przez platformę internetową E-visa: 20 USD/os.

Informacje praktyczne


Stolica

Ateny


Język

grecki


Czas lokalny

Czas lokalny jest późniejszy o godzinę od obowiązującego w Polsce, więc po przylocie przestawiamy zegarek o godzinę do przodu.


Ogólne wymagania wjazdowe

Wiza nie jest wymagana. Przekraczanie granicy możliwe na podstawie dowodu osobistego lub paszportu.


Waluta

euro (EUR), 1 EUR = 100 centów

Aktualny kurs to: 1EUR = 4.2954PLN, kurs NBP z dnia 2018-11-14


Ceny w hotelach i restauracjach

Obiad w restauracji to koszt od 8 do 25 euro, za piwo lub napój zapłacimy od 3 do 5 euro. Dania z owoców morza (ośmiornice, kalmary) będą droższe niż dania mięsne, przykładowo savvas kebab wyniesie nas ok. 8,00 euro, a grillowana ośmiornica ok. 13,50 euro.


Napiwki

W restauracjach zazwyczaj zostawia się napiwek w wysokości od 5 do 15% ceny potrawy, pomimo że opłata za usługę jest wliczona w koszt. Bardzo ważne jest też pochwalenie potrawy – kelnerzy i właściciele restauracji uwielbiają tego typu komplementy.


Szczepienia

Brak wymaganych szczepień.

Obowiązkowy podatek turystyczny

Od 1 stycznia 2018 r. w Grecji obowiązuje podatek turystyczny w wysokości uzależnionej od standardu. W przypadku obiektów 1 i 2-gwiazdkowych opłata za noc wyniesie 0,5 euro od osoby, w hotelach 3-gwiazdkowych – 1,5 euro, 4-gwiazdkowych – 3 euro, a pięciogwiazdkowych – 4 euro.


Napięcie i rodzaj gniazdka

adapter nie jest wymagany, 230 V; 50 Hz / typ C, typ C-2, typ F


Komunikacja / transport publiczny

W większych miastach możemy łatwo poruszać się komunikacją miejską. Za bilet jednorazowy przesiadkowy zapłacimy z reguły od 1 do 2 EUR. Rozkłady jazdy często mogą być niezrozumiałe dla turystów. Zdarza się, że podana jest tam tylko godzina odjazdu z pierwszego przystanku. Jeśli decydujemy się na podróż taksówką, warto mieć na uwadze, że taksówkarze w Grecji nie są zbyt przyjemni i często próbują naciągnąć turystów na dodatkowe koszty. O zamówienie taksówki warto poprosić obsługę hotelową i zapytać o koszt dojazdu, jeśli cena wydaje się zbyt wysoka, możemy się targować. W Atenach dostępne są też usługi firmy Uber. To wygodne rozwiązanie, ale wadą tego rozwiązania może być fakt, że niektóre opisy umieszczane są wyłącznie w alfabecie greckim.


Wynajem samochodów

Koszt wynajęcia samochodu to średnio od 25 EUR/dzień, za litr benzyny zapłacimy ok. 1,48 EUR. W Grecji panuje ruch prawostronny. W przypadku wynajmu auta, kierowca kategorii A, B lub C musi mieć ukończone 21 lat i prawo jazdy przynajmniej od roku. Ograniczenie prędkości dla samochodów osobowych nie różni się od polskich standardów.


Ważne lokalne informacje i zwyczaje

W Grecji panuje wiele zasad, których należy przestrzegać, aby nikogo nie urazić. Warto wiedzieć, że Grecy z odrazą podchodzą do osób nietrzeźwych i nawet niewielkie incydenty związane z niewłaściwym zachowaniem osób pijanych w restauracjach mogą skutkować wezwaniem policji. Grecy są też wyczuleni na wszelkie tematy związane z krytyką kościoła i greckich świeckich, ponieważ wysokim autorytetem w Grecji cieszy się kościół prawosławny, dlatego lepiej nie zabierać głosu w tego typu dyskusjach w obecności miejscowych. Grecy szczególnie życzliwi są w stosunku do dzieci, otacza się je szczególną opieką i życzliwością, dlatego nie należy się dziwić, jeśli dzieci wzbudzają zainteresowanie miejscowych. W wielu miejscach można spotkać się z zakazem fotografowania, trzeba mieć to na uwadze między innymi w muzeach, w pobliżu wykopalisk architektonicznych czy przy lotniskach. Często również możliwość robienia zdjęć w obiektach wiąże się z wykupieniem zgody. ... Czytaj cały opisZwiń opis


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly.pl Sp z o.o. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz