Trzy przystanki na Morzu Jońskim

  1. Grecja
  2. Wyc. objazdowe
  Gwarancja zwrotu pieniędzy
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  -6%2825
  2 639
  Oszczędzasz: 186 zł/os.
  Cena za wszystkich (Szczegóły ceny)5 279
  Zapytaj o ofertę
  Poznań2639 złNajtaniej!
  13-06-20202639 złNajtaniej! ( 7 dni )
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  2639 punktów PAYBACK
  POZ13Czerwca 2020CFU
  Wylot 23:50
  Poznań
  Przylot 03:25
  Korfu
  Długość lotu: 03:00:00
  POZ20Czerwca 2020CFU
  Przylot 22:50
  Poznań
  Wylot 21:30
  Korfu
  Gwarancją 100 % zwrotu
  Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.
  Gwarancją najniższej ceny
  Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.
  Za bezpieczeństwo i szyfrowanie danych w procesie rezerwacji odpowiada Thawte!
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Informacje praktyczne
  • Więcej

   Opis oferty

   Udogodnienia w hotelu:

   Najpopularniejsze
   • Bez paszportu

   Opis organizatora:

   Kategoria

   Opis oferty

    
   Zakwaterowanie:

   Hotel *** (kategoria lokalna), w Zagorochoii zakwaterowanie w obiektach bez kategoryzacji lokalnej (kamienne domy)

   7 rozpoczętych dób hotelowych.

   Pokoje: 1-, 2-, 3 - osobowe, wszystkie z łazienkami, z funkcjonalnym wyposażeniem (telefon, TV).

   Wyżywienie:

   Zgodnie z programem imprezy.

   Program

   Dzień 1
   Zbiórka na lotnisku przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl. Wylot na Korfu. Po przylocie spotkanie z pilotem i transfer do hotelu na Korfu. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg. Uwaga! W przypadku przylotu późno wieczorem w tym dniu nie ma kolacji.

   Dzień 2
   Śniadanie. Malownicze Korfu to wyspa pełna cudów przyrody i pocztówkowych miejsc. Zwiedzanie zaczniemy od słynnej formacji skalnej Kanału Miłości - to tutaj morze wyrzeźbiło w piaskowcu przesmyk, którym według legendy mają przepłynąć zakochani. Następnie udamy się w stronę zatoki Paleokastritsa, gdzie czeka nas rejs łódkami do grot morskich. Po południu przejazd do Miasta Korfu, którego starówka została wpisana na listę UNESCO - spacer uliczkami oraz nabrzeżem miasta, a także wizyta na słynnym punkcie widokowym Kanoni, skąd rozpościera się widok na Mysią Wyspę. Na zakończenie zapraszamy na kieliszek ouzo lub kawę w jednej z lokalnych tawern. Kolacja i nocleg na Korfu (trasa ok.90 km w zależności od położenia hotelu).

   Dzień 3
   Po śniadaniu przeprawa promem do Igoumenitsy. Przejazd w stronę jaskiń Perama, uformowanych ponad 1,5 miliona lat temu. Czas na spacer pomiędzy przepięknymi stalagmitami i stalaktytami o różnych kształtach i kolorach. Następnie przejazd w region górski Zagorochorii - obszar ten to park narodowy, na terenie którego znajduje się ponad 40 malowniczo położonych wiosek i miasteczek. Wieczorny spacer po jednej z nich. Nocleg w jednym z hotelików o charakterystycznej kamiennej zabudowie (hotele to zazwyczaj kwatery prywatne bez oficjalnej standaryzacji, pokoje o podstawowym wyposażeniu z łazienką). Kolacja w lokalnej restauracji/tawernie (w cenie), (trasa ok. 190 km).

   Dzień 4
   Po śniadaniu zapraszamy na trekking przez jeden z najgłębszych kanionów na świecie - wąwóz Wikos. Wąwóz został wpisany do Księgi Rekordów Guinessa jako najgłębszy wąwóz Ziemi. Jego ściany wznoszą się na 900 m, a szerokość wynosi maksymalnie 1100 m i to właśnie te proporcje stanowią o jego wyjątkowości. Pokonamy trasę o długości 10 km, z wioski Monodeneri do wioski Wikos (należy zabrać wodę, przekąskę, wygodne buty trekkingowe, nakrycie głowy, krem z filtrem przejście trwa od 5 do 6 godzin, w tym 45 minut mocno pod górę w słońcu). Dla osób, które nie chcą brać udziału w trekkingu czas wolny w jednej z górskich miejscowości i przejazd na punkt widokowy na wąwóz Wikos. Przejazd do nadmorskiej Prewezy. Kolacja i nocleg w okolicach Prewezy (trasa ok. 240 km).

   Dzień 5
   Po śniadaniu przejazd na wyspę Lefkada, która jako jedyna z greckich wysp połączona jest z kontynentem groblą. Lefkada słynie z najładniejszych plaż na Wyspach Jońskich. Biel klifów i plaż na zachodnim wybrzeżu wyspy kontrastuje z błękitnym kolorem wody, co tworzy bajkowe krajobrazy. Wnętrze wyspy jest zielone, porośnięte drzewami oliwnymi, cyprysami i winną latoroślą. Miasto Lefkada - stolica wyspy, położona nad laguną, słynie z domów w pastelowych kolorach i o tradycyjnej zabudowie (parter z kamienia, piętro z drewna, często kolorowy dach). Spacer krętymi uliczkami miasta. Zakwaterowanie w hotelu na Lefkadzie. Dla chętnych i za dodatkową opłatą kolacja w jednej z tawern z owocami morza (płatna na miejscu zgodnie z zamówieniem), (trasa ok. 30 km).

   Dzień 6
   Śniadanie. Dzień wolny na kąpiele słoneczne i morskie. Dla chętnych i za dodatkową opłatą (ok. 40 Eur/os) rejs do najbardziej atrakcyjnych miejsc Lefkady i okolicznych wysp: dotrzemy do Porto Katsiki - plaży, która stała się wizytówką Lefkady odwiedzimy również plażę Egremni następnie przybijemy do portu malowniczej miejscowości Fiskardo na Kefalonii, która zachowała się mimo trzęsienia ziemi w 1953 r dopłyniemy też do mitycznego domu Odyseusza - Itaki, a także opłyniemy wyspę Skorpios, która należała do greckiego milionera Arystotelesa Onasisa. Rejs trwa około 8-9 h, na pokładzie statku bar - możliwość zakupu napojów i przekąsek. Nocleg na Lefkadzie. Kolacja we własnym zakresie (płatna dodatkowo).

   Dzień 7
   Śniadanie. Tuż po opuszczeniu wyspy zatrzymamy się u wybrzeży Grecji kontynentalnej by odwiedzić Nikopolis gdzie znajdują się ruiny zamku i miasta założonego przez cesarza Oktawiana i którego imponujące pozostałości ciągną się wzdłuż trasy przejazdu. Następne przejazd w okolice Gliki, spacer brzegiem rzeki Acheron (zalecamy buty piankowe), w której zanurzony został Achilles, aby stać się nieśmiertelnym. Acheron to według mitologii jedna z pięciu rzek Hadesu. Spokojny spływ pontonami w dół rzeki. Przejazd do malowniczej Pargi, która swój oryginalny wygląd zawdzięcza Turkom i Wenecjanom - spacer po miasteczku i późny lunch (w cenie). Po południu przejazd do Igoumenitsy, przeprawa promem na Korfu. Kolacja i nocleg na Korfu (trasa ok. 230 km).

   Dzień 8
   Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu:
   - dla Klientów powracających do Polski - transfer na lotnisko, wylot do Polski.
   - dla Klientów pozostających kolejny tydzień na Korfu - transfer do wybranego hotelu.

   Uwagi do programu
   - Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
   - Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych.

   Świadczenia

   Cena podstawowa obejmuje:przelot samolotem czarterowym,opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), transfery, wyżywienie wg programu imprezy,opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

   Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników - orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie ok.80 EUR/os (płatne jako pakietu pilota na miejscu). Cena nie obejmuje też dodatkowych posiłków i napojów do lunchy/obiadokolacji oraz innych wydatków osobistych.

   Sezonowość

   Zwykle wysoki sezon turystyczny w Grecji trwa od 01.07 do 31.08.

   META Description

   Korfu - przyroda i historia• Kanał Miłości• Paleokastritsa• wąwóz Wikos• Lefkada•dla chętnych możliwość rejsu na Kefalonię i Itakę• Grecja kontynentalna• Zagorochoria i kamienne mosty• Acheron - jedna z pięciu rzek Hadesu, w której zanurzony został Achilles•Parga• Możliwość wypoczynku na Korfu

   Grecja, Wyc. objazdowe - Informacje praktyczne

   O kierunku

   Stolica / Język
   Ateny / grecki

   Czas lokalny
   Czas lokalny jest późniejszy o godzinę od obowiązującego w Polsce, więc po przylocie przestawiamy zegarek o godzinę do przodu.

   Ogólne wymagania wjazdowe
   Wiza nie jest wymagana. Przekraczanie granicy możliwe na podstawie dowodu osobistego lub paszportu.

   Szczepienia
   Brak wymaganych szczepień.

   Napięcie i rodzaj gniazdka
   adapter nie jest wymagany, 230 V; 50 Hz / typ C, typ C-2, typ F

   Pieniądze

   Waluta
   euro (EUR), 1 EUR = 100 centów , 1 EUR = 4.2344PLN, kurs NBP z dnia 2020-01-17

   Ceny w hotelach i restauracjach
   Obiad w restauracji to koszt od 8 do 25 euro, za piwo lub napój zapłacimy od 3 do 5 euro. Dania z owoców morza (ośmiornice, kalmary) będą droższe niż dania mięsne, przykładowo savvas kebab wyniesie nas ok. 8,00 euro, a grillowana ośmiornica ok. 13,50 euro.

   Napiwki
   W restauracjach zazwyczaj zostawia się napiwek w wysokości od 5 do 15% ceny potrawy, pomimo że opłata za usługę jest wliczona w koszt. Bardzo ważne jest też pochwalenie potrawy – kelnerzy i właściciele restauracji uwielbiają tego typu komplementy.

   Obowiązkowy podatek turystyczny
   Od 1 stycznia 2018 r. w Grecji obowiązuje podatek turystyczny w wysokości uzależnionej od standardu. W przypadku obiektów 1 i 2-gwiazdkowych opłata za noc wyniesie 0,5 euro od osoby, w hotelach 3-gwiazdkowych – 1,5 euro, 4-gwiazdkowych – 3 euro, a pięciogwiazdkowych – 4 euro.

   Komunikacja

   Komunikacja / transport publiczny

   W większych miastach możemy łatwo poruszać się komunikacją miejską. Za bilet jednorazowy przesiadkowy zapłacimy z reguły od 1 do 2 EUR. Rozkłady jazdy często mogą być niezrozumiałe dla turystów. Zdarza się, że podana jest tam tylko godzina odjazdu z pierwszego przystanku. Jeśli decydujemy się na podróż taksówką, warto mieć na uwadze, że taksówkarze w Grecji nie są zbyt przyjemni i często próbują naciągnąć turystów na dodatkowe koszty. O zamówienie taksówki warto poprosić obsługę hotelową i zapytać o koszt dojazdu, jeśli cena wydaje się zbyt wysoka, możemy się targować. W Atenach dostępne są też usługi firmy Uber. To wygodne rozwiązanie, ale wadą tego rozwiązania może być fakt, że niektóre opisy umieszczane są wyłącznie w alfabecie greckim.

   Wynajem samochodów
   Koszt wynajęcia samochodu to średnio od 25 EUR/dzień, za litr benzyny zapłacimy ok. 1,48 EUR. W Grecji panuje ruch prawostronny. W przypadku wynajmu auta, kierowca kategorii A, B lub C musi mieć ukończone 21 lat i prawo jazdy przynajmniej od roku. Ograniczenie prędkości dla samochodów osobowych nie różni się od polskich standardów.

   Informacje

   Ważne lokalne informacje i zwyczaje
   W Grecji panuje wiele zasad, których należy przestrzegać, aby nikogo nie urazić. Warto wiedzieć, że Grecy z odrazą podchodzą do osób nietrzeźwych i nawet niewielkie incydenty związane z niewłaściwym zachowaniem osób pijanych w restauracjach mogą skutkować wezwaniem policji. Grecy są też wyczuleni na wszelkie tematy związane z krytyką kościoła i greckich świeckich, ponieważ wysokim autorytetem w Grecji cieszy się kościół prawosławny, dlatego lepiej nie zabierać głosu w tego typu dyskusjach w obecności miejscowych. Grecy szczególnie życzliwi są w stosunku do dzieci, otacza się je szczególną opieką i życzliwością, dlatego nie należy się dziwić, jeśli dzieci wzbudzają zainteresowanie miejscowych. W wielu miejscach można spotkać się z zakazem fotografowania, trzeba mieć to na uwadze między innymi w muzeach, w pobliżu wykopalisk architektonicznych czy przy lotniskach. Często również możliwość robienia zdjęć w obiektach wiąże się z wykupieniem zgody. ... Czytaj cały opisZwiń opis

   Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

   Napisz do nas

   Masz pytanie odnośnie wycieczki? Potrzebujesz naszej porady?
   Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

   Imię
   E-Mail
   Nr telefonu
   Treść wiadomości

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz