Uroki Korfu i dzika Albania

  1. Grecja
  2. Wyc. objazdowe
  Gwarancja zwrotu pieniędzy
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  -9%3177
  2 882
  Oszczędzasz: 295 zł/os.
  Cena za wszystkich (Szczegóły ceny)5 765
  Katowice2882 złNajtaniej!
  30-09-20202882 złNajtaniej! ( 7 dni2882 złNajtaniej! )
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  2882 punktów PAYBACK
  KTW30Września 2020CFU
  Wylot
  Katowice
  Przylot
  Korfu
  Długość lotu: 03:00:00
  KTW7Października 2020CFU
  Przylot
  Katowice
  Wylot
  Korfu
  Gwarancją 100 % zwrotu
  Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.
  Gwarancją najniższej ceny
  Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.
  Za bezpieczeństwo i szyfrowanie danych w procesie rezerwacji odpowiada Thawte!
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Informacje praktyczne
  • Więcej

   Opis oferty

   Udogodnienia w hotelu:

   Najpopularniejsze
   • Bez paszportu

   Opis organizatora:

   Kategoria

   Opis oferty

    
   Zakwaterowanie:

   Hotele*** funkcjonalnie wyposażone, 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami i w większości z TV. Większość z nich posiada balkon.

   Do dyspozycji gości:

   w każdym hotelu recepcja, bar, restauracja

   Wyżywienie:

   Według programu imprezy. Najczęściej: śniadanie w formie bufetu, obiadokolacje w formie bufetu lub serwowane.

   Kategoria lokalna:

   ***

   Naszym zdaniem:

   świetna lokalizacja większości hoteli nad morzem lub nad jeziorem to miejsce wypadowe na wycieczki, a jednocześnie możliwość relaksu po zwiedzaniu

   Program

   Dzień 1
   Zbiórka na lotnisku przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl. Wylot na Korfu.Po przylocie spotkanie z pilotem i transfer do hotelu na Korfu. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg. Uwaga! W przypadku przylotu późno wieczorem w tym dniunie ma kolacji.

   Dzień 2
   Po śniadaniu zwiedzanie stolicę wyspy - miasta Korfu (starówka wpisana jest na listę UNESCO). Podzielone na kilka części miasto, jest ciekawą mieszanką architektoniczno-kulturową. Zobaczymy między innymi Stary Fort, pałac św. Michała i Jerzego, Esplanadę i ratusz miejski. Spacer słynną Liston (ulicą z arkadami, przy której znajdują się eleganckie kawiarnie) do kościoła św. Spiridona Miracoulous, patrona wyspy. Kolejnym punktem programu będzie półwysep Kanoni, gdzie znajduje się wizytówka wyspy - Pontikonissi (Wyspę Mysią). Transfer do portu i przeprawa promowa do Sarandy. Zakwaterowanie w hotelu w Sarandzie, obiadokolacja, nocleg (trasa ok. 50 km w zależności od położenia hotelu).

   Dzień 3
   Po śniadaniu zwiedzimy Butrint (UNESCO) nazywany bałkańskimi Pompejami. To starożytne miasto portowe leżące na wzgórzu, z trzech stron otoczone wodą. Spacer po mieście, zobaczmy m.in. pozostałości rzymskich łaźni, agorę, amfiteatr, świątynię Asklepiosa, aleję ceremonialną oraz świątynię Minerwy. Po południu czas wolny. Dla chętnych i za dodatkową opłatą ok. 45 Eur/os wyprawa kajakami wzdłuż laguny i wybrzeża Morza Jońskiego od amfiteatru w Butrincie aż do zamku Alego Pashy (lunch w cenie, wyprawa trwa około 3h, poziom trudności w skali 1-5 to 2, w cenie sprzęt i wyposażenie potrzebne do pływania kajakiem prosimy zabrać buty do wody, kremy przeciwsłoneczne, nakrycia głowy). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg (trasa ok. 50 km w zależności od położenia hotelu).

   Dzień 4
   Po śniadaniu wyruszymy na niezwykła przygodę albańskimi bezdrożami. Samochodami z napędem 4x4 wyruszymy z Sarandy i przejdziemy wzdłuż wybrzeża podziwiając piękną panoramę Morza Jońskiego, a towarzyszyć nam będzie przepiękna przyroda, mijać będziemy gaje oliwne, ponieważ wjedziemy na 950 m. n.p.m roztaczać się będą bajeczne widoki na góry i malownicze plaże. Po chwili relaksu i filiżance albańskiej kawy ruszymy w góry drogą prowadzącą do wsi Pilur, z której pochodzi albańskie dziedzictwo - śpiew polifoniczny - obecnie wpisany na listę UNESCO jako zabytek niematerialny. Przespacerujemy się po wsi, wejdziemy do cerkwi, poznamy mieszkańców oraz zjemy obiad złożony z lokalnych specjałów - będzie to doskonały moment, by zapoznać się z lokalną kuchnią i zwyczajami. Bezdrożami powrócimy na wybrzeże i odwiedzimy zatokę Porto Palermo, w której znajduje się twierdza Alego Paszy z TepeIeny. W pobliżu znajduje się też schron dla okrętów podwodnych, wybudowany za czasów reżimu Envera Hodży. Na jednej z uroczych plaż czas na kąpiele morskie i słoneczne, a na zakończenie wizyta na zamku Lekursi skąd rozciąga się widok na wyspę Korfu. Powrót do hotelu, obiadokolacji i nocleg (trasa ok 120 km).

   Dzień 5
   Po śniadaniu, z wybrzeża w Sarandzie wyruszymy w piękny rejs na malowniczą plażę Krorez, po drodze zatrzymamy się w lazurowej zatoczce, gdzie będzie można popływać w krystalicznie czystej wodzie (maski do pływania dostępne na statku). Czas wolny na plaży, a w porze lunchu zaprosimy Państwa na smaczny lokalny posiłek w tawernie. Po południu powrót do Sarandy, obiadokolacja i nocleg. Dla chętnych i za dodatkową opłatą (ok. 30 Eur/os) albański wieczór folklorystyczny na zamku Lekursi, w programie pokaz tańca albańskiego, występ grupy prezentującej śpiew polifoniczny (tradycja unikatowa i powoli zanikająca), w cenie poczęstunek i wino (trasa ok. 50 km w zależności od położenia hotelu).

   Dzień 6
   Po śniadaniu przejazd do Gjirokaster (UNESCO) - miasta tysiąca schodów i szarych dachów, mieszanki kulturowej, językowej, z niesamowitą architekturą kaskadowo ułożonych domów o dachach pokrytych szarymi łupkami z lokalnego kamienia. Następnie przejazd do Permet. Lunch (w cenie), a po nim proponujemyalbokąpiel w źródłach termalnych na rzece, której brzegi malowniczo spina kamienny otomański most albo za dodatkową opłatą (ok. 45 Eur/os) rafting na rzece Vjosa (ok. 1,5 h, stopień II, niektóre bystrza stopień III). Cały bieg rzeki Vjosa o długości 270 km jest dziki, ozdobiony pięknymi kanionami, wyspami i starorzeczami, dzięki czemu będzie to mieszanka adrenaliny z przecudną przyrodą (w cenie sprzęt i wyposażenie potrzebne do raftingu). Na rafting prosimy zabrać swoje buty do wody, kremy przeciwsłoneczne, sportową odzież do wody i ubranie na przebranie. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg (trasa ok 120 km).

   Dzień 7
   Po śniadaniu przeprawa promowa na Korfu. Przejazd do pałacu Achillion - jest to jedna z największych atrakcji wyspy Korfu. Pałac był letnią rezydencją cesarzowej Elżbiety Bawarskiej, zwanej Sisi - żony Franciszka Józefa - uważanej za jedną z najpiękniejszych i najbardziej ekscentrycznych kobiet Europy swoich czasów. Po zwiedzaniu przejdziemy na zachodnią część wyspy, aby zachwycić się otoczoną gajami cytrusowymi i oliwnymi zatoką Paleokastritsa. Po południu zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg (trasa ok. 70 km w zależności od położenia hotelu).

   Dzień 8
   Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu:
   - dla Klientów powracających do Polski - transferna lotnisko, wylot do Polski.
   - dla Klientów pozostających kolejny tydzień na Korfu -transfer do wybranego hotelu.

   Uwagi do programu
   - Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
   - Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych.
   - Panie są proszone o wzięcie chusty do nakrycia głowy (wejście do cerkwi/meczetu).
   - Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu (dokumenty powinny być ważne min. 3 m-ce od daty powrotu)!

   Świadczenia

   Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem,opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), przeprawy promowe do/z Sarandy,transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie według programu imprezy (śniadania i obiadokolacje w hotelach, lunch w dniach: 4,5,6), wycieczkę jeepami, rejs na plażę Krorez,opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

   Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników -orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie (łącznie z systemem Tour Guide)to ok.85 EUR/os (płatne jako pakiet u pilota na miejscu). Cena nie obejmuje też dodatkowych posiłków i napojów do obiadokolacji oraz innych wydatków osobistych. UWAGA! Cena nie obejmuje opłaty klimatycznej (ok 1,5 EUR/dzień/os) oraz lokalnego podatku turystycznego w wysokości 0,5 - 4 EUR/pokój/dzień (w zależności od klasy hotelu). Podatek jest płatny bezpośrednio w recepcji, przed zakwaterowaniem Klientów w hotelu.

   META Description

   Stolica Korfu i Mysia Wyspa•Pałac Achillion• turkusowe wody zatoki w Paleokastritsa•Butrint - bałkańskie Pompeje• wycieczka jeepami 4x4 po albańskich bezdrożach• rejs na plażę Krorez• Gjirokaster (UNESCO) - miasto tysiąca schodów• baseny termalne w Permet• dla chętnych kajaki na lagunie Butrintu i rafting na rzece Vjosa• dla chętnych możliwość przedłużenia wakacji na Korfu

   Sezonowość

   Zwykle wysoki sezon turystyczny w Grecji i Albanii trwa od 01.07 do 31.08

   Wizy - informacje dla sprzedawców

   Paszport/Dowód osobisty
   Uwaga!Dane paszportowe (numer paszportu lub dowodu osobistego, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na 10 dni roboczych przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.

   UWAGA:
   Udział i realizacja imprezy może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu

   Uwaga!!! W przypadku podróży nieletnich do Albanii:
   - jeżeli osoba niepełnoletnia podróżuje w towarzystwie tylko jednego z rodziców, zobowiązana jest posiadać pismo notarialne drugiego z rodziców, przetłumaczone na język angielski przez tłumacza przysięgłego, wyrażające zgodę na podróż dziecka do Albanii.
   - jeżeli nieletni wyjeżdża pod opieką osób pełnoletnich niebędących rodzicami widniejącymi w akcie urodzenia, opiekun zobowiązany jest do posiadania pisma notarialnego od obojga rodziców, przetłumaczonego na język angielski przez tłumacza przysięgłego, wyrażającego zgodę na podróż dziecka do Albanii

   Wizy

   Paszport/Dowód osobisty
   Uwaga!Dane paszportowe (numer paszportu lub dowodu osobistego, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na 10 dni roboczych przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.

   UWAGA:
   Udział i realizacja imprezy może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu

   Uwaga!!! W przypadku podróży nieletnich do Albanii:
   - jeżeli osoba niepełnoletnia podróżuje w towarzystwie tylko jednego z rodziców, zobowiązana jest posiadać pismo notarialne drugiego z rodziców, przetłumaczone na język angielski przez tłumacza przysięgłego, wyrażające zgodę na podróż dziecka do Albanii.
   - jeżeli nieletni wyjeżdża pod opieką osób pełnoletnich niebędących rodzicami widniejącymi w akcie urodzenia, opiekun zobowiązany jest do posiadania pisma notarialnego od obojga rodziców, przetłumaczonego na język angielski przez tłumacza przysięgłego, wyrażającego zgodę na podróż dziecka do Albanii

   Grecja, Wyc. objazdowe - Informacje praktyczne

   O kierunku

   Stolica / Język
   Ateny / grecki

   Czas lokalny
   Czas lokalny jest późniejszy o godzinę od obowiązującego w Polsce, więc po przylocie przestawiamy zegarek o godzinę do przodu.

   Ogólne wymagania wjazdowe
   Wiza nie jest wymagana. Przekraczanie granicy możliwe na podstawie dowodu osobistego lub paszportu.

   Szczepienia
   Brak wymaganych szczepień.

   Napięcie i rodzaj gniazdka
   adapter nie jest wymagany, 230 V; 50 Hz / typ C, typ C-2, typ F

   Pieniądze

   Waluta
   euro (EUR), 1 EUR = 100 centów , 1 EUR = 4.2344PLN, kurs NBP z dnia 2020-01-17

   Ceny w hotelach i restauracjach
   Obiad w restauracji to koszt od 8 do 25 euro, za piwo lub napój zapłacimy od 3 do 5 euro. Dania z owoców morza (ośmiornice, kalmary) będą droższe niż dania mięsne, przykładowo savvas kebab wyniesie nas ok. 8,00 euro, a grillowana ośmiornica ok. 13,50 euro.

   Napiwki
   W restauracjach zazwyczaj zostawia się napiwek w wysokości od 5 do 15% ceny potrawy, pomimo że opłata za usługę jest wliczona w koszt. Bardzo ważne jest też pochwalenie potrawy – kelnerzy i właściciele restauracji uwielbiają tego typu komplementy.

   Obowiązkowy podatek turystyczny
   Od 1 stycznia 2018 r. w Grecji obowiązuje podatek turystyczny w wysokości uzależnionej od standardu. W przypadku obiektów 1 i 2-gwiazdkowych opłata za noc wyniesie 0,5 euro od osoby, w hotelach 3-gwiazdkowych – 1,5 euro, 4-gwiazdkowych – 3 euro, a pięciogwiazdkowych – 4 euro.

   Komunikacja

   Komunikacja / transport publiczny

   W większych miastach możemy łatwo poruszać się komunikacją miejską. Za bilet jednorazowy przesiadkowy zapłacimy z reguły od 1 do 2 EUR. Rozkłady jazdy często mogą być niezrozumiałe dla turystów. Zdarza się, że podana jest tam tylko godzina odjazdu z pierwszego przystanku. Jeśli decydujemy się na podróż taksówką, warto mieć na uwadze, że taksówkarze w Grecji nie są zbyt przyjemni i często próbują naciągnąć turystów na dodatkowe koszty. O zamówienie taksówki warto poprosić obsługę hotelową i zapytać o koszt dojazdu, jeśli cena wydaje się zbyt wysoka, możemy się targować. W Atenach dostępne są też usługi firmy Uber. To wygodne rozwiązanie, ale wadą tego rozwiązania może być fakt, że niektóre opisy umieszczane są wyłącznie w alfabecie greckim.

   Wynajem samochodów
   Koszt wynajęcia samochodu to średnio od 25 EUR/dzień, za litr benzyny zapłacimy ok. 1,48 EUR. W Grecji panuje ruch prawostronny. W przypadku wynajmu auta, kierowca kategorii A, B lub C musi mieć ukończone 21 lat i prawo jazdy przynajmniej od roku. Ograniczenie prędkości dla samochodów osobowych nie różni się od polskich standardów.

   Informacje

   Ważne lokalne informacje i zwyczaje
   W Grecji panuje wiele zasad, których należy przestrzegać, aby nikogo nie urazić. Warto wiedzieć, że Grecy z odrazą podchodzą do osób nietrzeźwych i nawet niewielkie incydenty związane z niewłaściwym zachowaniem osób pijanych w restauracjach mogą skutkować wezwaniem policji. Grecy są też wyczuleni na wszelkie tematy związane z krytyką kościoła i greckich świeckich, ponieważ wysokim autorytetem w Grecji cieszy się kościół prawosławny, dlatego lepiej nie zabierać głosu w tego typu dyskusjach w obecności miejscowych. Grecy szczególnie życzliwi są w stosunku do dzieci, otacza się je szczególną opieką i życzliwością, dlatego nie należy się dziwić, jeśli dzieci wzbudzają zainteresowanie miejscowych. W wielu miejscach można spotkać się z zakazem fotografowania, trzeba mieć to na uwadze między innymi w muzeach, w pobliżu wykopalisk architektonicznych czy przy lotniskach. Często również możliwość robienia zdjęć w obiektach wiąże się z wykupieniem zgody. ... Czytaj cały opisZwiń opis

   Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

   Napisz do nas

   Masz pytanie odnośnie wycieczki? Potrzebujesz naszej porady?
   Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

   Imię
   E-Mail
   Nr telefonu
   Treść wiadomości

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz