Wspomnienia z białych wysp

oferta dostępna

Cena za osobę -20%41493 299

Razem (Szczegóły ceny)6 598

Masz kartę payback?
Dostaniesz 3299 punktów paybacksamolot

03:00:00

09.09.2019
16:25 Warszawa - Okęcie
20:00 Ateny

16.09.2019
20:50 ATH
22:30 WAW

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:

Hotel
  • Bez paszportu

Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Region

Grecja / Grecja

Opis oferty:

ATENY - LIKAVITTOS - MYKONOS - CHORA - DELOS - SANTORINI - FIRA - OIA - NEA KAMENI - PALEA KAMENI - THIRASSIA - ATENYCyklady to najpiękniejsze wschody i zachody słońca, idylliczne białe wioski na skalistych zboczach, lazurowa woda oraz zabytki światowej klasy, będące świadectwem wielkich cywilizacji. Program wycieczki pozwala spędzić niezwykłe chwile na urokliwym Mykonos, romantycznym Santorini czy położonej w samym środku archipelagu wyspie Delos. Nie zabraknie czasu na plażowanie i zachwyt imponującymi zabytkami Aten. Program uatrakcyjnia bogaty wybór wycieczek fakultatywnych. Wyrusz w bajkową podróż i poznaj najbardziej malownicze zakątki wyspiarskiej Grecji! Warto przedłużyć wspaniałe greckie wakacje o dodatkowy tydzień w wybranym hotelu na Peloponezie.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Aten. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godzin przylotu). Powrót do hotelu, nocleg.

2. DZIEŃ. ATENY - LIKAVITTOS

Śniadanie. Zwiedzanie ATEN. Przejście pod budynek parlamentu Grecji, dawniej Pałacu Królewskiego. Obserwacja zmiany warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Następnie zwiedzanie górującego nad miastem Akropolu, wpisanego na listę UNESCO. Na wapiennym wzgórzu mieści się kompleks świątyń: Partenon, Erechtejon, świątynia Ateny Nike, Propyleje, które zostały odbudowane z inicjatywy Peryklesa po wojnach perskich. W pracach uczestniczył m. in. Fidiasz, wybitny grecki rzeźbiarz. Zwiedzanie Muzeum Akropolu. W nowym, okazałym gmachu, zaprezentowane są rzeźby, fragmenty budowli i artefakty, odnalezione na pobliskim akropolu, m. in. 5 z 6 rzeźb kariatyd podtrzymujących dach Erechtejonu. Wieczorem czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wjazd linową kolejką na najwyższe wzniesienie Aten - LIKAVITTOS. Na szczycie znajduje się teatr, gdzie odbywają się różnego rodzaju imprezy i koncerty, a także kawiarnia, restauracja i kościół Agios Georgios. Idealne miejsce do obserwacji zachodu słońca, a także panoramy Aten po zmroku, z podświetlonym Akropolem. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ. MYKONOS - CHORA

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do portu w Pireusie, zaokrętowanie na promie. Przypłynięcie na MYKONOS, kosmopolityczną, uwielbianą przez turystów wyspę. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Spacer po stolicy wyspy, CHORA: Alefkandra - Mała Wenecja, port, kościół św. Mikołaja. Czas wolny. Wizyta przy XVI-wiecznych wiatrakach i cerkwi Paraportiani - miejscach, które występują niemal na każdej pocztówce z Grecji. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ. CZAS WOLNY/DELOS

Śniadanie. Czas wolny lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs na DELOS, która jest najmniejszą wyspą archipelagu Cyklad na Morzu Egejskim. W mitologii greckiej była to pływająca wyspa, dopóki Posejdon nie osadził jej na miejscu, by spodziewająca się dzieci Leto mogła schronić się przed Herą. Cała wyspa Delos jest stanowiskiem archeologicznym, wpisanym na listę UNESCO. Można tu podziwiać kompleks świątynny, port, słynną aleję lwów i domy prywatne z ok. I w. p.n.e. - wykopaliska są unikalne i należą to najważniejszych w całej Grecji. Rejs powrotny na Mykonos. Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ. SANTORINI - FIRA - OIA

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do portu i przeprawa promowa na SANTORINI, wyspę kryjąca niezwykłą historię. Ponad 3 tys. lat temu potężny wybuch wulkanu spowodował zatopienie wyspy, którą uważa się nawet za zaginioną Atlantydę. Przejazd do FIRY - stolicy wyspy, gdzie białe domki opadają łagodnie na zboczu ku morzu. Spacer malowniczymi uliczkami. Przejazd do miasteczka OIA. Czas wolny na podziwianie wspaniałego zachodu słońca, który podobno nigdzie nie jest tak piękny jak w tym miejscu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

6. DZIEŃ. CZAS WOLNY/NEA KAMENI - PALEA KAMENI - THIRASSIA

Śniadanie. Czas wolny lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs na wysepkę NEA KAMENI. Króki spacer do aktywnych kraterów wulkanu. Nastęnie rejs na PALEA KAMENI i czas wolny na kąpiel w gorących źródłach. Ze względu na dużą zawartość siarki, uważa się, że źródła mają działanie terapeutyczne. Rejs na wyspę THIRASSIA z charakterystycznymi białymi domkami o niebieskich okiennicach, położonymi na zboczu klifu powulkanicznego, czas wolny na plażowanie lub lunch (we własnym zakresie). Powrót do portu w Oia. Przejazd do hotelu. Nocleg.

7. DZIEŃ. ATENY

Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny. Wczesnym popołudniem przejazd do portu i przeprawa promowa do Pireusu. Przejazd do hotelu w Atenach, zakwaterowanie, nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko w Atenach. Bezpośredni przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA:

7 noclegów w hotelach**/***: 3 noclegi w Atenach, 2 na Mykonos, 2 na Santorini; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 60 PLN.Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i lokalny przewodnik: ok. 40 EUR, bilety promowe Pireus-Mykonos, Mykonos-Santorini, Santorini-Pireus: ok. 120 EUR.Obowiązkowy podatek turystyczny (płatny na miejscu w hotelu): 0,5-4 EUR/dzień/pokój/zależnie od kategoryzacji hotelu.Opłaty fakultatywne: rejs i zwiedzanie Delos: ok. 85 EUR/os. dorosła, dziecko do lat 12: ok. 75 EUR (cena nie zawiera wstępu na stanowisko archeologiczne: ok. 12 EUR/os.; dziecko do lat 12: wstęp bezpłatny); rejs na wyspę Nea Kameni, gorące źródła i Thirassia: ok. 60 EUR/os. dorosła, dziecko do lat 12: ok. 48 EUR (wejście na teren wulaknu dodatkowo płatne: ok. 2,5 EUR/os.); wjazd kolejką na punkt widokowy Likavittos w Atenach: ok. 18 EUR.

Informacje praktyczne


Stolica

Ateny


Język

grecki


Czas lokalny

Czas lokalny jest późniejszy o godzinę od obowiązującego w Polsce, więc po przylocie przestawiamy zegarek o godzinę do przodu.


Ogólne wymagania wjazdowe

Wiza nie jest wymagana. Przekraczanie granicy możliwe na podstawie dowodu osobistego lub paszportu.


Waluta

euro (EUR), 1 EUR = 100 centów

Aktualny kurs to: 1EUR = 4.2978PLN, kurs NBP z dnia 2019-03-25


Ceny w hotelach i restauracjach

Obiad w restauracji to koszt od 8 do 25 euro, za piwo lub napój zapłacimy od 3 do 5 euro. Dania z owoców morza (ośmiornice, kalmary) będą droższe niż dania mięsne, przykładowo savvas kebab wyniesie nas ok. 8,00 euro, a grillowana ośmiornica ok. 13,50 euro.


Napiwki

W restauracjach zazwyczaj zostawia się napiwek w wysokości od 5 do 15% ceny potrawy, pomimo że opłata za usługę jest wliczona w koszt. Bardzo ważne jest też pochwalenie potrawy – kelnerzy i właściciele restauracji uwielbiają tego typu komplementy.


Szczepienia

Brak wymaganych szczepień.

Obowiązkowy podatek turystyczny

Od 1 stycznia 2018 r. w Grecji obowiązuje podatek turystyczny w wysokości uzależnionej od standardu. W przypadku obiektów 1 i 2-gwiazdkowych opłata za noc wyniesie 0,5 euro od osoby, w hotelach 3-gwiazdkowych – 1,5 euro, 4-gwiazdkowych – 3 euro, a pięciogwiazdkowych – 4 euro.


Napięcie i rodzaj gniazdka

adapter nie jest wymagany, 230 V; 50 Hz / typ C, typ C-2, typ F


Komunikacja / transport publiczny

W większych miastach możemy łatwo poruszać się komunikacją miejską. Za bilet jednorazowy przesiadkowy zapłacimy z reguły od 1 do 2 EUR. Rozkłady jazdy często mogą być niezrozumiałe dla turystów. Zdarza się, że podana jest tam tylko godzina odjazdu z pierwszego przystanku. Jeśli decydujemy się na podróż taksówką, warto mieć na uwadze, że taksówkarze w Grecji nie są zbyt przyjemni i często próbują naciągnąć turystów na dodatkowe koszty. O zamówienie taksówki warto poprosić obsługę hotelową i zapytać o koszt dojazdu, jeśli cena wydaje się zbyt wysoka, możemy się targować. W Atenach dostępne są też usługi firmy Uber. To wygodne rozwiązanie, ale wadą tego rozwiązania może być fakt, że niektóre opisy umieszczane są wyłącznie w alfabecie greckim.


Wynajem samochodów

Koszt wynajęcia samochodu to średnio od 25 EUR/dzień, za litr benzyny zapłacimy ok. 1,48 EUR. W Grecji panuje ruch prawostronny. W przypadku wynajmu auta, kierowca kategorii A, B lub C musi mieć ukończone 21 lat i prawo jazdy przynajmniej od roku. Ograniczenie prędkości dla samochodów osobowych nie różni się od polskich standardów.


Ważne lokalne informacje i zwyczaje

W Grecji panuje wiele zasad, których należy przestrzegać, aby nikogo nie urazić. Warto wiedzieć, że Grecy z odrazą podchodzą do osób nietrzeźwych i nawet niewielkie incydenty związane z niewłaściwym zachowaniem osób pijanych w restauracjach mogą skutkować wezwaniem policji. Grecy są też wyczuleni na wszelkie tematy związane z krytyką kościoła i greckich świeckich, ponieważ wysokim autorytetem w Grecji cieszy się kościół prawosławny, dlatego lepiej nie zabierać głosu w tego typu dyskusjach w obecności miejscowych. Grecy szczególnie życzliwi są w stosunku do dzieci, otacza się je szczególną opieką i życzliwością, dlatego nie należy się dziwić, jeśli dzieci wzbudzają zainteresowanie miejscowych. W wielu miejscach można spotkać się z zakazem fotografowania, trzeba mieć to na uwadze między innymi w muzeach, w pobliżu wykopalisk architektonicznych czy przy lotniskach. Często również możliwość robienia zdjęć w obiektach wiąże się z wykupieniem zgody. ... Czytaj cały opisZwiń opis


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz