Promocja LATO 2024

    Gruziński Kalejdoskop

    1. Gruzja
    2. Wyc. objazdowe

    skąd:

    Warszawa-Okęcie

    termin:

    29.05.2024 - 08.06.2024 (11 dni/10 nocy)

    kto:

    2 os. + 0 dzieci

    pokój:

    Pokój 2 os.

    wyżywienie:

    Wyżywienie zgodnie z programem

    organizator:

    Itaka

    Gruziński Kalejdoskop

    29.05.2024 - 0-0

    Rezerwacja wycieczki dla wybranej konfiguracji osób wymaga potwierdzenia -Wyślij zapytanie.
    Oferta dostępna
    Cena za osobę
    4 499 zł/os.
    Cena za wszystkich: 8 998
    Zapytaj o ofertę
    Masz kartę PAYBACK?
    Kupując, zyskasz
    4499 punktów PAYBACK
    Gwarancją 100% zwrotu
    Skorzystaj z płatności odroczonych nawet o 30 dni lub zapłać za wakacje w ratach. Więcej »
    Gwarancją najniższej ceny
    Wakacje kupione we FLY.PL podlegają ochronie Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (TFG) Więcej »
    Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.
    Za bezpieczeństwo i szyfrowanie danych w procesie rezerwacji odpowiada Thawte!
    • Kalkulacja
    • Opis oferty
    • Mapa
    • Informacje praktyczne
    • Więcej

      Opis oferty

      Opis organizatora:

      Oferta

      Gruzja cieszy się coraz większym zainteresowaniem i sympatią turystów. To niezwykły kraj zapierających dech krajobrazów, gościnnych mieszkańców i wspaniałej kultury. Tu typowo wschodnie podejście do życia spotyka się z zachodnimi standardami. Każdy region Gruzji ma swoją unikatową specyfikę. Trasa wycieczki pozwala odkryć piękno tego kraju – w programie m.in. wizyta w Tibilisi – stolicy Gruzji, zwiedzanie niezwykłych monastyrów oraz zachód, zamieszkiwany przez Adżarów, ze stolicą w Batumi. W Adżarii można nie tylko zachwycić się pięknymi miejscami, ale także odkryć tradycyjne potrawy i trunki. Trasa w Gruzji: ok. 2100 km.

      Dlaczego warto wybrać tę wycieczkę

      Mapa wycieczki objazdowej:
      ​Tbilisi • Kachetia • Monastyr Bodbe • Signagi • Mccheta • Monastyr Dżwari • Gruzińska Droga Wojenna • Ananuri • Stepantsminda • Dolina Truso • Twierdza Zakagori • Monastyr św. Trójcy • Gori • Upliscyche • Jaskinia Prometeusza • Monastyry Gelati i Motsameta • Kutaisi • Batumi • Wodospady Adżarii

      :
      Długość trasy w Gruzji ok.: 2100 km

      Plan wycieczki

      1. DZIEŃ.:
      Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Gruzji na lotnisko w Kutaisi. Transfer do hotelu w Tbilisi z przerwą na posiłek. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

      2. DZIEŃ.:
      Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Gruzji – TBILISI: Aleja Szota Rustaweli, spacer po starym mieście i okolicy Twierdzy Narikala, katedra Sioni, najstarszy monastyr w Tbilisi – Anczischati. Przejazd kolejką linową do twierdzy Narikala, z której rozpościera się wspaniały widok na miasto. Spacer do malowniczego wodospadu położonego nieopodal dzielnicy łaźni siarkowych. Czas wolny na indywidualny posiłek, spacer, zakup pamiątek i zdjęcia. Powrót do hotelu. Dla chętnych fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wyjście do łaźni siarkowych i kąpiel. Na zakończenie dnia kolacja z folklorem w stylowej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.

      3. DZIEŃ.:
      CZAS WOLNY; Śniadanie. Dzień wolny w Tbilisi lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) wyjazd do KACHETII – krainy wina i innych specjałów, regionu bogatego w średniowieczne twierdze, urokliwe miasteczka i okazałe monastyry. Przejazd do MONASTYRU BODBE, zwiedzanie miejsca pochówku św. Nino, która przyniosła chrześcijaństwo do Gruzji. Przejazd do SIGNAGI, gdzie odbywa się najstarszy festiwal wina w Gruzji. Zwiedzanie miasteczka i wielkiego muru z czasów, kiedy Signagi było niezdobytą twierdzą. Przejazd do winnicy. Degustacja wina oraz pokaz wypieku chleba i wyrobu churchele, potocznie nazywanymi gruzińskimi snickersami. Tradycyjna gruzińska uczta z Tamadą i gruzińskimi toastami, lokalnymi specjałami, domowym winem, czaczą (samogonem 40-50% wyrabianym z winogron) i tradycyjną muzyką ludową. Powrót do Tbilisi, nocleg.

      4. DZIEŃ.:
      Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie fabryki brandy Sarajishvili. Poznanie procesu wytwarzania trunku i degustacja. Przejazd do MCCHETY, która była stolicą Gruzji do V w. n.e. Zwiedzanie legendarnej świątyni Sweti Cchoweli, miejsca koronacji i wiecznego spoczynku władców Gruzji. Czas wolny. Przejazd do malowniczo położonego MONASTYRU DŻWARI, zwiedzanie. Przejazd GRUZIŃSKĄ DROGĄ WOJENNĄ. Pod złowrogim określeniem nadanym tym terenom ze względu na ciężkie walki na początku XIX w. kryje się niezwykle malownicza trasa biegnąca przez Wielki Kaukaz. Wzdłuż Gruzińskiej Drogi Wojennej można podziwiać piękne widoki, wspaniałe zabytki, wiele fortyfikacji i wież strażniczych, z których część przetrwała do dzisiejszych czasów. Zwiedzanie malowniczo położonej twierdzy ANANURI, z przełomu XVI i XVII w. Poniżej jej murów rozciąga się Jezioro Żinwalskie, sztuczny zbiornik powstały po utworzeniu zapory. Przejazd do Gudauri, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg.

      5. DZIEŃ.:
      CZAS WOLNY; Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) wycieczka do Doliny Truso i monastyru Gergeti. Przejazd do miejscowości STEPANTSMINDA położonej na wysokości 1740 m n.p.m., z postojem w punkcie widokowym przed przełęczą Krzyżową (2379 m n.p.m). Wyjazd samochodami terenowymi do zjawiskowej DOLINY TRUSO przy granicy z Osetią Południową. Dolina jest znana ze źródeł mineralnych, jezior, średniowiecznych wież obronnych, monastyru Abano oraz TWIERDZY ZAKAGORI, przy której znajduje wojskowy punkt graniczny. Spacer po najciekawszych miejscach doliny, wizyta w twierdzy. Powrót do Stepantsmindy. Czas wolny na indywidualny posiłek. Przejazd pod jeden z najpiękniej położonych monastyrów w Gruzji – MONASTYR ŚW. TRÓJCY (2200 m n.p.m.) u podnóża góry Kazbek (5033 m n.p.m.). Zwiedzanie monastyru. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

      6. DZIEŃ.:
      Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GORI – rodzinnego miasta Józefa Stalina, dyktatora ZSRR. Krótki postój na indywidualny posiłek. Następnie zwiedzanie położonego nieopodal UPLISCYCHE – najstarszego skalnego miasta w Gruzji, powstałego w drugim tysiącleciu p.n.e. Przejazd do Kutaisi, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg.

      7. DZIEŃ.:
      Śniadanie. Przejazd do JASKINI PROMETEUSZA, zwiedzanie największej jaskini w Gruzji. Przejazd do dwóch niezwykle ważnych dla mieszkańców Gruzji MONASTYRÓW: GELATI i MOTSAMETA. Zwiedzanie. Powrót do KUTAISI. Zwiedzanie drugiego co do wielkości miasta Gruzji i stolicy regionu Imeretia. Spacer po mieście, wizyta w katedrze Bagrati. Czas wolny. Powrót do hotelu. Kolacja w gruzińskiej restauracji, nocleg.

      8. DZIEŃ.:
      Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BATUMI, najpopularniejszego gruzińskiego kurortu nad Morzem Czarnym. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na plażowanie i indywidualny spacer po mieście. Wieczorem wyjście z przewodnikiem: wizyty w ciekawych miejscach i lokalach Batumi oraz opowieści, historyjki i legendy na jego temat. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

      9. DZIEŃ.:
      CZAS WOLNY; Śniadanie. Czas wolny na plażowanie i indywidualne zwiedzanie BATUMI lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): całodniowa wycieczka nad WODOSPADY ADŻARII i degustacja produktów lokalnych połączona z lunchem. Przejazd malowniczą trasą przez średniowieczny kamienny most królowej Tamary pod wodospady Adżarii: Machunceti i Mirweti. Przerwa na lunch w winnicy, degustacja tradycyjnej adżarskiej kuchni oraz alkoholi wyrabianych w regionie. Powrót do Batumi w godzinach popołudniowych. Czas wolny. Kolacja, nocleg.

      10. DZIEŃ.:
      CZAS WOLNY; Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub indywidualne zwiedzanie Batumi lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) wycieczka do OGRODU BOTANICZNEGO. Powrót do hotelu. Czas wolny. Kolacja, nocleg.

      11. DZIEŃ.:
      Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko w Kutaisi. Wylot do Polski.

      Informacje o wycieczce

      Cena obejmuje:
      10 noclegów w hotelach i pensjonatach klasy turystycznej; 2-os. pokoje z łazienkami; wyżywienie: 10 śniadań (bufet), 9 kolacji (bufet/serwowane); przelot; przejazd autokarem lub busem; opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW

      Obowiązkowe opłaty na miejscu:
      bilety wstępu, lokalni przewodnicy: ok. 110 USD; napiwki: ok. 3 USD/dzień

      Dodatkowe atrakcje podczas wycieczki:
      kąpiel w łaźni siarkowej, ok. 20 GEL; wycieczka do Kachetii z gruzińską suprą, ok. 45 USD (wymagane min. 15 osób); wycieczka do Doliny Truso i monastyru Gergeti, ok. 25 USD; wycieczka do wodospadów Adżarii z degustacją i adżarskim tradycyjnym obiadem, ok. 45 USD (wymagane min. 15 osób); wycieczka do ogrodu botanicznego, ok. 30 USD

      Istnieje możliwość wybrania innego pokoju:

      Zobacz hotel Gruziński Kalejdoskop na mapie

      KLIKNIJ, ABY AKTYWOWAĆ MAPĘKliknij, aby aktywować mapę
      Legenda:
      Wybrany Hotel
      Hotel w pobliżu

      Kliknij te ikony, żeby zobaczyć nazwy i ceny innych hoteli w okolicy.
      Możesz w nie dalej klikać, przenosząc się na strony z dokładnymi opisami tych hoteli.

      Gruzja, Wyc. objazdowe ‒ Informacje praktyczne

      O kierunku

      Stolica / Język
      Tbilisi / gruziński

      Czas lokalny
      Różnica w czasie względem Polski to: czas letni +2 godziny czas zimowy +3 godziny

      Ogólne wymagania wjazdowe dla obywateli Polski
      Wiza nie jest wymagana. Przekroczenie granicy możliwe na podstawie dowodu osobistego lub paszportu.

      Szczepienia
      Brak wymaganych szczepień

      Napięcie i rodzaj gniazdka
      adapter nie jest wymagany; 220 V; 50 Hz / typ C, typ C-2

      Pieniądze

      Waluta
      lari (GEL), 1 GEL = 100 tetri

      Napiwki
      Opłata serwisowa (10%) jest zazwyczaj wliczona do rachunku. Można zaokrąglić rachunek do pełnej kwoty. Wskazane jest również zostawienie napiwku kierowcy w taksówce/marszrutce.

      Obowiązkowy podatek turystyczny
      Nie ma obowiązującej opłaty za pobyt turystyczny.

      Komunikacja

      Komunikacja / transport publiczny
      Najpopularniejszym sposobem komunikacji międzymiastowej są marszrutki (minibusy). Często nie mają konkretnych rozkładów jazdy, a jeśli mają – godziny odjazdów i tak nie są sztywne. Między największymi miastami Gruzji można również podróżować pociągiem. Sieć kolejowa jest jednak słabo rozwinięta. W Tbilisi najpopularniejszy środek transportu to metro. W miastach możliwe jest także przemieszczanie się taksówkami – cenę kursu warto ustalić przed rozpoczęciem podróży.

      Wynajem samochodów
      W Gruzji obowiązuje ruch prawostronny. Honorowane jest polskie prawo jazdy. Jakość dróg w kraju nie należy do najlepszych. Podczas jazdy należy zachować dużą ostrożność, zwłaszcza że gruzińscy kierowcy często jeżdżą w niebezpieczny sposób, a ich pojazdy mają zły stan techniczny. Również piesi niejednokrotnie łamią zasady ruchu drogowego. Lepiej zrezygnować z przemieszczania się samochodem wieczorami i w nocy ze względu na zwierzęta hodowlane, które chodzą swobodnie w pobliżu dróg lub są przez nie przeganiane przez właścicieli. Ciekawym pomysłem jest wynajęcie samochodu z kierowcą. Może to być dobre rozwiązanie dla osób, jeśli czujemy się niepewnie na gruzińskich drogach.

      Informacje

      Ważne lokalne informacje i zwyczaje
      Najlepiej zabrać ze sobą dolary i wymienić je na miejscu w kantorze. W miastach sieć bankomatów jest rozwinięta, w niektórych miejscach można też płacić kartą. Poza Tbilisi lepiej zawsze mieć przy sobie gotówkę.
      W miastach i większych ośrodkach turystycznych osoby w wieku średnim i emerytalnym zazwyczaj mówią po rosyjsku (ale często niechętnie posługują się tym językiem), a osoby młode po angielsku. W niektórych rejonach kraju (np. w Dżawachetii) język rosyjski jest bardziej powszechny niż gruziński.
      Gruzini bardzo sobie cenią jak turyści próbują nawiązać kontakt posługując się (nawet nieporadnie) nawet najprostszymi zwrotami w języku gruzińskim. Stają się wówczas jeszcze bardziej gościnni i przyjaźni.
      Gruzini są niezwykle gościnni. Bardzo lubią też Polaków. Bardzo często można spodziewać się zaproszenia do prywatnego domu na ucztę albo na szklankę lokalnego alkoholu (np. domowego wina). Należy jednak pamiętać, że Gruzini są bardzo honorowi i nastawieni mocno patriotycznie – należy uważać więc by nie popełnić gafy lub sprawić gospodarzom przykrości.
      Biesiadowanie jest bardzo ważne dla Gruzinów. Należy jednak pamiętać, że nie wskazane jest popijanie trunku (najczęściej wina) do jedzenia, a czekanie na toast wzniesiony przez gospodarza.
      Sprzedawcy na targach i stoiskach ulicznych często zawyżają pierwotną cenę produktu. Warto się więc targować.
      Wznoszenie toastu piwem jest bardzo źle widziane.
      Aby wejść do monastyru należy mieć zasłonięte nogi. Dotyczy to również mężczyzn. W niektórych świątyniach kobiety powinny mieć również nakrycie głowy. Chusty do zasłonięcia włosów znajdują się zazwyczaj przy wejściu do budynku.
      ... Czytaj cały opisZwiń opis

      Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych