Kaukascy sąsiedzi

  1. Gruzja
  2. Wyc. objazdowe
  Gwarancja zwrotu pieniędzy
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  -16%7189
  5 989
  Oszczędzasz: 1 200 zł/os.
  Cena za wszystkich (Szczegóły ceny)11 978
  Zapytaj o ofertę
  Warszawa
  06-05-20205989 złNajtaniej! ( 11 dni )
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  5989 punktów PAYBACK
  WAW6Maja 2020TBS
  Wylot 22:25
  Warszawa - Okęcie
  Przylot 04:05
  Tbilisi
  Długość lotu: 03:30:00
  WAW17Maja 2020TBS
  Przylot 06:40
  Warszawa - Okęcie
  Wylot 04:55
  Tbilisi
  Gwarancją 100 % zwrotu
  Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.
  Gwarancją najniższej ceny
  Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.
  Za bezpieczeństwo i szyfrowanie danych w procesie rezerwacji odpowiada Thawte!
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Informacje praktyczne
  • Więcej

   Opis oferty

   Opis organizatora:

   Region

   Gruzja / Gruzja

   Opis oferty:

   Tbilisi • Gruzińska Droga Wojenna • Ananuri • Kazbegi • Monastyr św. Trójcy • Mccheta • Monastyr Dżwari • Baku • Suraxani • Yanardag • P.N. Qobustan • Winiarnia Savalan • Sheki • Naftalan • Gandża • Kachetia • Signagi • Monastyr Dawid GaredżaGruzja, nazywana perłą Kaukazu, zachwyca wspaniałym winem, majestatycznymi szczytami gór, niezwykłą przyrodą i malowniczą stolicą Tbilisi. W połączeniu ze słynną otwartością Gruzinów to spełnienie marzeń o pięknej podróży. Na trasie jest także wciąż tajemnicza kraina ognia - Azerbejdżan. Sąsiad Gruzji słynie z nowoczesnego Baku, prehistorycznych petroglifów w Parku Narodowym Qobustan oraz niesamowitych wulkanów błotnych. Warto odwiedzić Naftalan, miejscowość znaną z cieczy o tej samej nazwie o właściwościach leczniczych. Niezwykłych wrażeń dostarczy wizyta w Sheki z Pałacem Chanów Shekijskich i urokliwą starówką. W programie są degustacje, spotkania z folklorem i kuchnią obu krajów, które pozwolą poznać je także "od kuchni". Trasa w krajach zwiedzanych: ok. 2400 km.

   1. dzień.

   Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Gruzji.

   2. dzień. tbilisi

   Przylot do Tbilisi we wczesnych godzinach porannych. Transfer do hotelu przy starym mieście, zakwaterowanie. Czas wolny. Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Gruzji - TBILISI: Aleja Szoty Rustawelego, spacer po starym mieście i okolicy Twierdzy Narikala, katedra Sioni, najstarszy monastyr w Tbilisi - Anczischati. Przejazd kolejką linową do twierdzy Narikala, z której rozpościera się wspaniały widok na miasto. Zwiedzanie fabryki brandy Sarajishvili. Poznanie procesu wytwarzania trunku i degustacja. Czas wolny na indywidualny spacer, zakup pamiątek i zdjęcia. Powrót do hotelu. Wyjście na kolację do stylowej restauracji w centrum miasta, z pokazem tradycyjnych gruzińskich tańców. Powrót do hotelu, nocleg.

   3. dzień. gruzińska droga wojenna - ananuri - kazbegi - monastyr św. trójcy

   Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd GRUZIŃSKĄ DROGĄ WOJENNĄ. Pod złowrogim określeniem nadanym tym terenom ze względu na ciężkie walki na początku XIX w., kryje się niezwykle malownicza trasa biegnąca przez Wielki Kaukaz. Wzdłuż Drogi Wojennej można podziwiać piękne widoki, wspaniałe zabytki, wiele fortyfikacji i wież strażniczych, z których część przetrwała do dzisiejszych czasów. Zwiedzanie malowniczo położonej twierdzy ANANURI, z przełomu XVI i XVII w. Poniżej jej murów rozciąga się Jezioro Żinwalskie, sztuczny zbiornik powstały po utworzeniu zapory. Przejazd do KAZBEGI (obecnie Stepancminda; 1740 m n.p.m.). Czas wolny. Przejazd pod jeden z najpiękniej położonych monastyrów w Gruzji - MONASTYR ŚW. TRÓJCY (2200 m n.p.m.) u podnóża góry Kazbek. Zwiedzanie monastyru. Przejazd na punkt widokowy przy Przełęczy Krzyżowej (2379 m n.p.m.). Czas wolny na pamiątkowe zdjęcia. Przejazd do Gudauri, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg.

   4. dzień. mccheta - monastyr dżwari - przejazd pociągiem do baku

   Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MCCHETY, która była stolicą Gruzji do V w. n.e. Zwiedzanie legendarnej świątyni Sweti Cchoweli, miejsca koronacji i wiecznego spoczynku władców Gruzji. Przejazd do malowniczo położonego MONASTYRU DŻWARI, zwiedzanie. Przejazd do Tbilisi, czas wolny. Nocleg w pociągu podczas przejazdu do Baku.

   5. dzień. baku - suraxani - yanardag

   W godzinach porannych przyjazd do BAKU, stolicy Azerbejdżanu położonego na zachodnim brzegu Morza Kaspijskiego. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Śniadanie. Zwiedzanie najstarszej części BAKU: średniowieczna forteca Iczeri - Szecher z XII w., gdzie wśród labiryntu wąskich uliczek kryją się liczne łaźnie, karawanseraje, meczety i bazar. To właśnie tu, na wzgórzu, prawie nad samym morzem, znajdowało się centrum starożytnego Baku, wokół którego wyrosło miasto: piękne kamienice, meczety i winnice. Wizyta w Pałacu Szachów Szyrwanu - jednym z symboli Baku. Następnie wejście na unikalną Wieżę Dziewiczą z przełomu VII/VIII w., skąd rozpościera się piękny widok na miasto i morze. Stare miasto z Pałacem Szachów Szirwanu i Wieżą Dziewiczą zostało wpisane na listę UNESCO. Czas wolny. Przejazd trasą wśród pól naftowych do miejscowości SURAXANI na przedmieściach Baku. Znajduje się tu Ateszgah - Świątyna Czcicieli Ognia, pochodząca z ok. V-IV w. p.n.e., miejsce kultu zoroastrian. Zwiedzanie znajdującego się tu muzeum. Przejazd do YANARDAG, co oznacza płonącą górę. Podziwianie tzw. płonących skał. W Azerbejdżanie, nazywanym krainą ognia, w wielu miejscach wydobywający się spod powierzchni gaz pali się samoistnie. Yanardag jest najbardziej znanym miejscem, gdzie można obserwować to zjawisko. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

   6. dzień. park narodowy qobustan

   Śniadanie. Przejazd do PARKU NARODOWEGO QOBUSTAN wpisanego na listę UNESCO, położonego ok. 65 km od Baku. Znajduje się tu ok. 4000 prehistorycznych petroglifów, wyrytych na skałach rysunków sprzed ok. 12 000 lat. Słynnymi zabytkami są dwie kamienne konstrukcje - instrumenty muzyczne, składające się z wielu różnych kamieni, które przy uderzeniu wydają dźwięki w różnych tonacjach. Podziwianie słynnych wulkanów błotnych. Dla chętnych kąpiel w błocie. Powrót do Baku, czas wolny. Spacer Promenadą Baku, drugą pod względem długości promenadą nadmorską na świecie, powstałą w 1909 r. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

   7. dzień. winiarnia savalan - sheki

   Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do winiarni produkującej wina znanej marki SAVALAN. Zapoznanie się z procesem wyrobu, degustacja kilku rodzajów azerskiego trunku. Przejazd do miasta SHEKI, uważanego za jedną z najstarszych osad na Kaukazie. Miasto znane jest od starożytnych czasów - to właśnie tędy przebiegał szlak jedwabny. Czas wolny. Zwiedzanie karawanseraju, czyli zajazdu dla karawan przemierzających jedwabny szlak, odpowiednika dzisiejszego motelu. Zwiedzanie Pałacu Sheki Khans z XVIII w., największej atrakcji turystycznej miasta. Przy jego budowie nie użyto ani jednego gwoździa. Pałac ma bogato malowane mury i witraże okienne, wpisany jest na listę UNESCO. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

   8. dzień. naftalan - czas wolny

   Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do miejscowości NAFTALAN. Zakwaterowanie w hotelu. Dzień przeznaczony na odpoczynek w SPA, z wykorzystaniem unikalnego rodzaju nafty o leczniczych właściwościach, która występuje tylko w tym regionie. Ta tzw. naftalanowa nafta powszechnie zwana naftalanem ma skomplikowany skład chemiczny i jest naftą z małą ilością siarki, bez parafiny. Naftalan ma właściwości przeciwzapalne, znieczulające, stymulujące i rozszerza naczynia. Dodatkowo przyspiesza gojenie ran oraz wykazuje działanie antybakteryjne. Zwiedzanie łaźni olejowych. Obiad. Wypoczynek w SPA, bezpłatnie: baseny, masaże. Kolacja, nocleg.

   9. dzień. gandża

   Śniadanie. Wykwaterowanie. Przyjazd do GANDŻA, drugiego miasta co do wielkości w Azerbejdżanie. Spacer po starówce, zwiedzanie głównych zabytków: meczet Juma z XVII w., kompleks Imamzade z XVII-XIX w., butelkowy dom - nietypowy współczesny dom zbudowany z butelek. Czas wolny. Przejazd do granicy z Gruzją. Przekroczenie granicy pieszo (obowiązkowo). Zmiana środka transportu na gruziński autokar/bus. Przejazd do Tbilisi, zakwaterowanie w hotelu. Wyjście do restauracji na kolację. Powrót do hotelu, nocleg.

   10. dzień. kachetia - signagi - degustacja wina

   Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do KACHETII - krainy wina i innych specjałów, regionu bogatego w średniowieczne twierdze, urokliwe miasteczka i okazałe monastyry. Przejazd do Monastyru Bodbe, zwiedzanie miejsca pochówku św. Nino, która przyniosła chrześcijaństwo do Gruzji. Przejazd do SIGNAGI, gdzie odbywa się najstarszy festiwal wina w Gruzji. Zwiedzanie miasteczka i wielkiego muru z czasów, kiedy Singagi było niezdobytą twierdzą. Czas wolny. Przejazd do jednej z winnic w regionie. Degustacja wina, pokaz wypieku chleba i wyrobu churchele, potocznie nazywanymi gruzińskimi snickersami. Supra z muzyką na żywo w winnicy - tradycyjna gruzińska uczta z lokalnymi specjałami, domowym winem, czaczą (samogonem 40-50% wyrabianym z winogron) i tradycyjną muzyką ludową. Przejazd do hotelu w okolicy Telavi. Zakwaterowanie, nocleg.

   11. dzień. monastyr dawid garedża

   Śniadanie. Wykwaterowanie. Przyjazd na step i zwiedzanie kompleksu MONASTYRU DAWID GAREDŻA na granicy gruzińsko-azerskiej. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): obiad w restauracji specjalizującej się w kuchni swańskiej. Wizyta w pobliskiej winnicy, degustacja wina. Przejazd do Tbilisi. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg.

   12. dzień.

   Pobranie suchego prowiantu. Wykwaterowanie. Nocny transfer na lotnisko w Tbilisi. Wylot do Polski.

   Świadczenia:

   10 noclegów w hotelach i pensjonatach klasy turystycznej; 2-os. pokoje z łazienkami • 1 noc w pociągu • wyżywienie: 11 śniadań, 1 obiad, 9 kolacji • przelot • przejazd pociągiem na trasie Tbilisi-Baku, przedziały 4 osobowe z kuszetkami • przejazd autokarem lub busem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

   Uwagi:

   Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy - ok. 180 USD; napiwki - ok. 2 USD/dzień.Wizy: B.P. ITAKA pośredniczy w uzyskaniu wizy do Azerbejdżanu. Szczegółowe informacje w zakładce - Mapa i informacje o regionie. Niezbędne dokumenty należy przesłać do B.P. ITAKA na adres e-mail: wiza@itaka.pl nie później niż 20 dni przed planowanym wylotem. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 159 PLN. Istnieje również możliwość indywidualnego zakupu wizy turystycznej przez portal https:evisa.gov.az/en. Koszt: 23 USD.Osoby przebywające wcześniej w Górskim Karabachu mogą mieć problem z uzyskaniem wizy.Najpóźniej na 20 dni przed wylotem wymagane uzupełnienie danych paszportowych u sprzedawcy.Opłaty fakultatywne: obiad swański - ok.: 15 USD. Wymagane min. 15 osób.Przekroczenie granicy Azerbejdżanu z Gruzją obowiązkowo pieszo (z bagażem).Do zakupu biletów kolejowych niezbędny jest skan paszportu. Osoby wyrabiające wizy indywidualnie zobowiązane są do przesłania skanu pierwszej strony paszportu nie później niż 20 dni przed wylotem, na adres cok@itaka.pl, z zaznaczeniem kodu imprezy "TBSAZER" + DATA WYLOTU.

   Gruzja, Wyc. objazdowe - Informacje praktyczne

   O kierunku

   Stolica / Język
   Tbilisi / gruziński

   Czas lokalny
   Różnica w czasie względem Polski to: czas letni +2 godziny czas zimowy +3 godziny

   Ogólne wymagania wjazdowe
   Wiza nie jest wymagana. Przekroczenie granicy możliwe na podstawie dowodu osobistego lub paszportu.

   Szczepienia
   Brak wymaganych szczepień

   Napięcie i rodzaj gniazdka
   adapter nie jest wymagany; 220 V; 50 Hz / typ C, typ C-2

   Pieniądze

   Waluta
   lari (GEL), 1 GEL = 100 tetri

   Ceny w hotelach i restauracjach
   Chaczapuri (placek zapiekany z serem, czasem i innymi dodatkami) w restauracji – ok. 8-10 GEL; danie obiadowe – od ok. 8 GEL; piwo – ok. 3-4 GEL

   Napiwki
   Opłata serwisowa (10%) jest zazwyczaj wliczona do rachunku. Można zaokrąglić rachunek do pełnej kwoty. Wskazane jest również zostawienie napiwku kierowcy w taksówce/marszrutce.

   Obowiązkowy podatek turystyczny
   Nie ma obowiązującej opłaty za pobyt turystyczny.

   Komunikacja

   Komunikacja / transport publiczny
   Najpopularniejszym sposobem komunikacji międzymiastowej są marszrutki (minibusy) – przykładowe ceny: z lotniska w Kutaisi do Tbilisi: od ok. 15 GEL. Można również podróżować koleją – przykładowe ceny z Tbilisi do Batumi (II klasa): ok. 24 GEL. W Tbilisi najpopularniejszym środkiem transportu jest metro – 1 przejazd ok. 0,5 GEL.

   Wynajem samochodów
   Koszt wypożyczenia samochodu zaczyna się od ok. 130 GEL/dzień. Za benzynę zapłacimy ok. 2,31 GEL/l, a za olej napędowy 2,29 GEL/l. Popularne jest również wynajmowanie samochodu z kierowcą za niewiele wyższą kwotę.

   Informacje

   Ważne lokalne informacje i zwyczaje
   Najlepiej zabrać ze sobą dolary i wymienić je na miejscu w kantorze. W miastach sieć bankomatów jest rozwinięta, w niektórych miejscach można też płacić kartą. Poza Tbilisi lepiej zawsze mieć przy sobie gotówkę. W miastach i większych ośrodkach turystycznych osoby w wieku średnim i emerytalnym zazwyczaj mówią po rosyjsku (ale często niechętnie posługują się tym językiem), a osoby młode po angielsku. W niektórych rejonach kraju (np. w Dżawachetii) język rosyjski jest bardziej powszechny niż gruziński. Gruzini bardzo sobie cenią jak turyści próbują nawiązać kontakt posługując się (nawet nieporadnie) nawet najprostszymi zwrotami w języku gruzińskim. Stają się wówczas jeszcze bardziej gościnni i przyjaźni. Gruzini są niezwykle gościnni. Bardzo lubią też Polaków. Bardzo często można spodziewać się zaproszenia do prywatnego domu na ucztę albo na szklankę lokalnego alkoholu (np. domowego wina). Należy jednak pamiętać, że Gruzini są bardzo honorowi i nastawieni mocno patriotycznie – należy uważać więc by nie popełnić gafy lub sprawić gospodarzom przykrości. Biesiadowanie jest bardzo ważne dla Gruzinów. Należy jednak pamiętać, że nie wskazane jest popijanie trunku (najczęściej wina) do jedzenia, a czekanie na toast wzniesiony przez gospodarza. Sprzedawcy na targach i stoiskach ulicznych często zawyżają pierwotną cenę produktu. Warto się więc targować. Wznoszenie toastu piwem jest bardzo źle widziane. Aby wejść do monastyru należy mieć zasłonięte nogi. Dotyczy to również mężczyzn. W niektórych świątyniach kobiety powinny mieć również nakrycie głowy. Chusty do zasłonięcia włosów znajdują się zazwyczaj przy wejściu do budynku. ... Czytaj cały opisZwiń opis

   Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

   Napisz do nas

   Masz pytanie odnośnie wycieczki? Potrzebujesz naszej porady?
   Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

   Imię
   E-Mail
   Nr telefonu
   Treść wiadomości

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz