Gran Canaria, Fuerteventura i Teneryfa - Kanaryjski Trójpak

  1. Hiszpania
  2. Wyc. objazdowe
  Gwarancja zwrotu pieniędzy
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  -6%4100
  3 814
  Oszczędzasz: 286 zł/os.
  Cena za wszystkich 7 629
  (Szczegóły ceny)
  Zapytaj o ofertę
  Warszawa
  22-05-20203814 złNajtaniej! (8 dni/7 nocy)
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  3814 punktów PAYBACK
  WAW22Maja 2020LPA
  Wylot 18:15
  Warszawa - Okęcie
  Przylot 23:00
  Las Palmas de Gran Canaria
  Długość lotu: 05:30:00
  WAW29Maja 2020LPA
  Przylot 06:05
  Warszawa - Okęcie
  Wylot 23:50
  Las Palmas de Gran Canaria
  Gwarancją 100 % zwrotu
  Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.
  Gwarancją najniższej ceny
  Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.
  Za bezpieczeństwo i szyfrowanie danych w procesie rezerwacji odpowiada Thawte!
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Informacje praktyczne
  • Więcej

   Opis oferty

   Udogodnienia w hotelu:

   Najpopularniejsze
   • Bez paszportu

   Opis organizatora:

   Kategoria

   Opis oferty

    
   Zakwaterowanie:

   Hotele *** położone poza zwiedzanymi miastami.

   Pokoje: 1-, 2-, 3 - osobowe, przy czym w pokoju 3-osobowym najczęściej znajduje się łóżko małżeńskie i pojedyncze jako dostawka. Wszystkie z łazienkami, często z telefonem i klimatyzacją.

   Do dyspozycji gości:

   na miejscu w hotelu restauracja i bar.

   Wyżywienie:

   śniadaniai serwowane obiadokolacje

   Program

   Dzień 1
   Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl.Transfer do hotelu na Gran Canarii. Wieczorem kolacja i nocleg. Klienci przylatujący późnym wieczorem nie mają w tym dniu kolacji.

   Dzień 2
   Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie Las Palmas - stolicy Gran Canarii i największego miasta całego archipelagu: odwiedzimy Veguete - historyczną starówkę z domem-muzeum Krzysztofa Kolumba i katedrą św. Anny oraz dzielnicę Santa Catalina z najpiękniejszą plażą miejską Hiszpanii - Playa Las Canteras. Następnieprzystanekw malowniczej osadzie Puerto de las Nieves, słynącej z najlepszych ryb i owoców morza na wyspie,lunch (we własnym zakresie).Przejazd najbardziej efektowną trasą całej Gran Canarii - panoramiczną drogą GC-200, prowadzącą z Agaete do El Risco, z zapierającym dech w piersiach widokiem na nadmorskie klify. Przystanek przy Los Azulejos - unikalnej skale o niezwykłym, wielokolorowym ubarwieniu. Dzień zakończymy w "kanaryjskiej Wenecji" - portowym miasteczku Puerto Mogan, gdzie odbędziemy spacer po tym najpiękniejszym kurorcie wyspy w promieniach zachodzącego słońca. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

   Dzień 3
   Dzień przeznaczony na odpoczynek, kąpiele morskie i słoneczne. Śniadanie i obiadkolacja w hotelu (w cenie, napoje płatne dodatkowo).Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych (płatne dodatkowo) - doskonałym uzupełnieniem objazdu po Wyspach Kanaryjskich będzie kurs gotowania "Hiszpańskie smaki" (cena: ok. 69 eur/os). Polecamy też wizytę w jednym z trzech słynnych parków rozrywki na Gran Canarii - Poema del Mar (najbardziej nowoczesne oceanarium w Hiszpanii,cena ok. 25Eur/os)., Palmitos(ogród zoologiczno-botaniczny z pokazami delfinów, papug i ptaków drapieżnych,cena ok. 31 Eur/os) lub Aqualand (park wodny,cena ok. 30 Eur/os).

   Dzień 4
   Po śniadaniu (może być w formie wczesnego śniadania lub pakietu) przeprawa promowa (ok. 3 h)na wyspę słynącą z najpiękniejszych plaż archipelagu,na Fuerteventurę. Wyprawavanami na jejdzikie i surowe południe, na dziewiczą, osłoniętą przez majestatyczne góry14-kilometrową plażę Cofete.Zwiedzimy również najbardziej tajemniczy budynek Fuerteventury - willę Gustawa Wintera, która według krążących po dziś dzień legend miała być sekretną bazą zaopatrzeniową niemieckich łodzi podwodnych oraz tajną kryjówką nazistowskich generałów (podobno odwiedził ją sam Adolf Hitler). Czas na lunch (we własnym zakresiei dodatkowo płatny). Powrót do Morro Jable, zaokrętowanie ipowrót promemna Gran Canarię. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.

   Dzień 5
   Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie północnej i centralnej częściGran Canarii.Wizyta w miasteczku Arucas, słynącym z neogotyckiego kościoła św. Jana, nazywanego "małą Sagradą Familią". Odwiedzimy również fabrykę rumu miodowego Arehucas - w destylarni zapoznamy się z tajnikami produkcji tego flagowego alkoholu Wysp Kanaryjskich. Następnieprzejazd douroczego Firgas, gdzie mieści się źródło nieco zdrowszego "trunku" - wody leczniczej, którą pija się na wszystkich wyspach archipelagu. Odwiedzimy także wizytówkę wyspy - Teror, czyli najpiękniejsze miasteczko Gran Canarii, z typową kanaryjską zabudową. Zjemy też tradycyjny kanaryjski lunch w jednej z lokalnych restauracji (w cenie). Następnie pojedziemy w najwyższe góry Gran Canarii, gdzie zatrzymamy się w przepięknych punktach widokowych oraz zobaczymy najważniejszy symbol wyspy - majestatyczną skałę Roque Nublo. Powrót przez Fatagędo hotelu. Kolacja, nocleg.

   Dzień 6
   Po śniadaniu (może być w formie wczesnego śniadania lub pakietu)przeprawa promowana największą wyspę archipelagu - Teneryfę. Panoramiczne zwiedzanie współczesnej stolicy Santa Cruz. Przejazd najpiękniejszą trasą Teneryfy - Cumbre Dorsal przez sosnowe lasy do najwyższego szczytu Hiszpanii - wulkanu El Teide (3718 m.n.p.m.). Wizyta w Parque Nacional El Teide, który jest najczęściej odwiedzanym parkiem narodowym w Hiszpanii i najważniejszą atrakcją Wysp Kanaryjskich. Spacer wśród księżycowych krajobrazów przy słynnych formacjach skalnych Roques de Garcia. Następnie przejazd do "kanaryjskiego Machu Picchu" - zawieszonej nad wąwozem wioski Masca, uznawanej za jedna z najpiękniej położonych osad na świecie. Masca słynie również z najsmaczniejszych serów na Teneryfie, których warto tu spróbować w wersji na ciepło z miodem palmowym i typowymi sosami mojo. Czas wolny na spacer i na obiad (we własnym zakresie i dodatkowo płatny). Następnie przejazd do Mirador de Garachico, gdzie zobaczymy z góry miasto zalane lawą wulkaniczną. Powrót północną stroną wyspy do Santa Cruz, zaokrętowanie,przeprawa promowa na Gran Canarię. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

   Dzień 7
   Dzień przeznaczony na odpoczynek, kąpiele morskie i słoneczne. Śniadanie i obiadkolacja w hotelu (w cenie, napoje płatne dodatkowo). Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych - polecamy rejs jachtem pod żaglami (ok. 69 Eur/os), wycieczkę krajobrazową "Tajemnice Gran Canarii- ilość miejsc ograniczona - (cena: ok. 39 Eur/os) nurkowanie z polskojęzycznym instruktorem (cena: ok. 85 Eur/os) lub jeep safari przez ukryte zakątki wyspy (cena: ok. 56 Eur/os).

   Dzień 8
   Śniadanie i wykwaterowanie.Transfery:
   -Klienci powracający do Polski - transfer na lotnisko i wylot do Polski.
   - Klienci pozostający na pobycie na Gran Canarii-transfer do wybranego hotelu (w niektórych terminach transfer via lotnisko).

   Uwagi do programu
   - Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
   - Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.

   "

   Świadczenia

   Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, noclegi w hotelach jw. (7 rozpoczętych dób hotelowych lub za dopłatą 14), śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota (podczas pobytu na Gran Canarii opieka rezydenta) oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

   Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu, opłat za miejscowych przewodników, napojów do obiadokolacji oraz wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu, usług przewodników lokalnych took.65 Eur/os. (płatne jako pakietu pilota na miejscu). W tej kwocie nie są zawarte wycieczki lokalne (ceny podane są w programie imprezy).

   Sezonowość

   Na Wyspach Kanaryjskich zwykle wysoki sezon turystyczny trwa cały rok. Wyjątkiem jest sezonowość podgrzewania basenów hotelowych, która przypada jedynie zimą, mniej więcej od 1/11 do 31/03.

   META Description

   Trzy największe z Wysp Kanaryjskich: Gran Canaria, Teneryfa i Fuerteventura • Las Palmas - największe całego archipelagu • "Kanaryjska Wenecja" • najpiękniejsze plaże • tajemnicza Willa Gustawa Wintera • mała Sagrada Familia" • fabryka miodowego rumu • Park Narodowy El Teide • dla chętnych tydzień pobytu na Gran Canarii!"

   Hiszpania, Wyc. objazdowe - Informacje praktyczne

   O kierunku

   Stolica / Język
   Madryt / hiszpański

   Czas lokalny
   Nie ma różnicy pomiędzy czasem lokalnym a czasem letnim i zimowym w Polsce.

   Ogólne wymagania wjazdowe
   Wiza nie jest wymagana. Przekraczanie granicy możliwe na podstawie dowodu osobistego lub paszportu. Dowód osobisty musi być ważny przez minimum 6 miesięcy a paszport – 3 miesiące.

   Szczepienia
   Brak wymaganych szczepień.

   Napięcie i rodzaj gniazdka
   adapter nie jest wymagany, 230 V; 50 Hz; typ C, typ C-2, typ F

   Pieniądze

   Waluta
   euro , 1 EUR = 4.31PLN, kurs NBP z dnia 2020-02-27

   Ceny w hotelach i restauracjach
   Danie w barze to koszt ok. 9 euro, za posiłek w restauracji zapłacimy nieco więcej, bo ok. 16 euro. Cena lokalnego piwa w barze w kurorcie waha się od ok. 1,5 do 4 euro za 0,5 litra, a cena drinka między 4 a 6 euro. Za te same trunki w klubie zapłacimy nieco więcej: piwo 3–4 euro, drinki 6–7 euro. Kawa to koszt ok. 1,5 euro, pizza 9–12 euro, wino ok. 5 euro.

   Napiwki
   Zwyczajowy napiwek w restauracjach, hotelach i barach powinien wynosić 5–10%, w taksówce natomiast 10–15%.

   Obowiązkowy podatek turystyczny
   Wysokość podatku jest zależna od regionu Hiszpanii oraz standardu zakwaterowania. Np. Majorka: w dniach 01.05-31.10. wysokość opłaty wynosi 4,40€  za dobę za osobę w hotelach 5*, 5* luxury, 4* superior; 3,30€ za dobę za osobę w hotelach 4*, 3* superior oraz 2,20€ za dobę za osobę w hotelach 3*oraz 2*. Turyści przebywający na Majorce w dniach 01.01-30.04. otrzymają 75% rabatu od powyższych cen. Opłaty dotyczą wszystkich turystów od 16 roku życia.

   Komunikacja

   Komunikacja / transport publiczny
   Taksówka to koszt ok. 10 EUR, lokalny autobus – ok. 2 EUR. Podczas podróży komunikacją miejską trzeba pamiętać, że kierowcy nie zawsze trzymają się ściśle rozkładu jazdy.

   Wynajem samochodów
   Za wypożyczenie auta zapłacimy średnio 50 EUR/dzień, a benzyna wyniesie nas ok. 1,6 EUR/l. Hiszpania ma bardzo dobrze rozwiniętą sieć dróg szybkiego ruchu i autostrad. Obowiązuje tam ruch prawostronny.

   Informacje

   Ważne lokalne informacje i zwyczaje
   W każdym większym mieście będziemy mieli dostęp do banków i bankomatów. Zalecamy, aby unikać kantorów w małych miejscowościach, w których możemy spotkać się z wysoką prowizją. W Hiszpanii bardzo powszechne jest płacenie kartą, należy przy tym pamiętać, że wybierając ten sposób płatności, wymaga się okazania dowodu tożsamości. Nie zapłacimy tam cudzą kartą. Powszechnym zwyczajem w Hiszpanii są serdeczne powitania. Hiszpanie przy powitaniu całują się w dwa policzki, niezależnie od tego, czy witają się z rodziną, przyjaciółmi czy z nowo poznaną osobą. Nie powinno nas dziwić też powszechne mówienie komplementów nieznajomym kobietom. Jest to naturalny wyraz tutejszej uprzejmości. Dla Hiszpanów niezwykle ważna jest rodzina. Jest to naród niezwykle towarzyski i bardzo naturalny. Większość mieszkańców Andaluzji zachowuje się bardzo głośno, spontanicznie i zwyczajnie robi to, na co ma ochotę, dlatego często zdarza się, że w restauracji klienci nagle wstają i zaczynają śpiewać lub tańczyć, a zaraz za nim idą wszystkie osoby siedzące przy stole.  Jest to pewnego rodzaju sposób na urozmaicenie rodzinnego obiadu. W Hiszpanii musimy pamiętać o sjeście. Zwykle między 14 a 17 zamykane są wszystkie sklepy i restauracje. ... Czytaj cały opisZwiń opis

   Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

   Napisz do nas

   Masz pytanie odnośnie wycieczki? Potrzebujesz naszej porady?
   Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

   Imię
   E-Mail
   Nr telefonu
   Treść wiadomości

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz