Bon Dia

  1. Hiszpania
  2. Wyc. Objazdowe
  Gwarancja zwrotu pieniędzy
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  3 129
  -25%4189
  Cena za wszystkich (Szczegóły ceny)6 258
  Zapytaj o ofertę
  Poznań3129 złNajtaniej!
  13-06-20203129 złNajtaniej! ( 7 dni )
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  3129 punktów PAYBACK
  POZ13Czerwca 2020BCN
  Wylot
  Poznań
  Przylot
  Barcelona
  Długość lotu: 05:30:00
  POZ20Czerwca 2020BCN
  Przylot
  Poznań
  Wylot
  Barcelona
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Informacje praktyczne
  • Więcej

   Opis oferty

   Udogodnienia w hotelu:

   Najpopularniejsze
   • Bez paszportu

   Opis organizatora:

   Region

   Hiszpania / Hiszpania

   Opis oferty:

   Barcelona • Pont del Diable • Tarragona • Centrum wina Toneleria Artesana • Walencja • Jaskinia św. Józefa • Peniscola Piękna podróż po dwóch hiszpańskich prowincjach: Katalonii i Walencji, położonych nad Morzem Śródziemnym. Poznaj klimatyczną Barcelonę Gaudiego, Miró i Picassa. Odkryj starożytne zabytki Tarragony i niezwykłą historię wież z ludzi. Lubisz paellę? Skosztuj ją w Walencji, bo tu ją wymyślono. To niezwykłe miasto pobudza wyobraźnię nowoczesną architekturą i robi wrażenie wspaniałymi zabytkami. Trasa w Hiszpanii: ok. 900 km.

   1. dzień.

   Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Barcelony. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny przylotu), kolacja, nocleg.

   2. dzień. barcelona

   Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do Barcelony. Spacer po Parku Güell, wpisanym na listę UNESCO, wśród bajecznej architektury i bujnej roślinności. Wizyta na słynnym stadionie Camp Nou, jednym z symboli Katalonii. Zwiedzanie muzeum klubu FC Barcelona. Dzięki zastosowaniu tu nowoczesnych technologii multimedialnych, można nie tylko poznać historię sławnego klubu i jego wartości, ale również doświadczyć emocji związanych z najwspanialszymi chwilami w historii klubu. Wjazd kolejką linową na wzgórze Montju?c z kompleksem obiektów kulturalnych i sportowych wzniesionych z okazji Wystawy Światowej w 1929 r. Ze wzgórza rozciąga się imponujący widok na Barcelonę. Przejście w kierunku Portu Olimpijskiego, nad którym góruje futurystyczna rzeźba sardynki. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

   3. dzień. barcelona - pont del diable (trasa: ok. 100 km)

   Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BARCELONY. Przejście obok Sagrada Família - świątyni uznawanej za największe dzieło słynnego architekta Antonio Gaudíego. Zwiedzanie dzielnicy Eixample z najsłynniejszymi budynkami zaprojektowanymi przez Gaudíego, które stały się wizytówką Barcelony. Spacer po Passeig de Grácia, gdzie znajdują domy zaprojektowane przez Gaudíego, wpisane na listę UNESCO: Casa Milá, Casa Batlló, a także innych znanych architektów: Lluísa Dom?nech i Montanera oraz Josepa Puig i Cadafalcha. Spacer po Las Ramblas - głównym deptaku, gdzie gromadzą się uliczni artyści i sprzedawcy kwiatów, który Victor Hugo nazwał najbarwniejszą i najciekawszą ulicą Europy. Wizyta na słynnym barcelońskim targu La Boqueria. Przejazd w stronę Tarragony. Po drodze przystanek z widokiem na akwedukt PONT DEL DIABLE czyli "Diabelski Most" z I w.p.n.e. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

   4. dzień. tarragona - centrum wina - walencja (trasa: ok. 280 km)

   Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do TARRAGONY. Spacer po mieście z licznymi fontannami, placami i pięknymi kamiennicami. Zwiedzanie: katedra, Monumento a los Castellers, pomnik naturalnej wielkości wzniesiony dla upamiętnienia Castellers, tworzących żywe pomniki Castells - zamki - wieże z ludzi, wpisane na listę UNESCO, jeden z symboli Katalonii. Dalej zwiedzanie kompleksu archeologicznego z listy UNESCO, obejmującego zabytki rzymskie: majestatyczny amfiteatr, teatr, cyrk, hipodrom, mury miejskie, dwa fora rzymskie i nekropolię. Przejazd w kierunku Walencji. Wizyta w CENTRUM WINA TONELERIA ARTESANA: zwiedzanie typowej farmy ze starym gajem oliwnym, różnymi szczepami winogron, starymi beczkami do wina. Atrakcję stanowią wielkie beczki, nawet z 1850 r. Degustacja wina i lokalnych serów z możliwością kupienia regionalnych produktów. Przejazd do WALENCJI, jednego z najnowocześniejszych i najszybciej rozwijających się miast Hiszpanii. Spacer po najstarszej dzielnicy miasta: zespół budowli dawnej Giełdy Jedwabiu wpisany na listę UNESCO, Katedra La Seu z wieżą Miguelete i legendą o św. Graalu, Bazylika Matki Boskiej Bezbronnych - patronki miasta, Plaza de la Reina, Torres de Serrano - średniowieczne bramy miejskie z bliźniaczymi wieżami obronnymi po bokach, Mercado Central - jeden z największych i najstarszych bazarów w Europie. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

   5. dzień. walencja

   Śniadanie. Przejazd pod jedno z największych centrów kulturalnych Europy - Ciudad de las Artesy las Ciencias: Miasto Sztuki i Nauki, zachwycające nowoczesną architekturą i futurystyczną bryłą budynków projektu słynnych architektów Santiago Calatravy i Felixa Candeli, w którego skład wchodzą m.in: Hemisf?ric - planetarium i kino IMAX, Muzeum Nauki, Oceanarium, Pałac Sztuki poświęcony operze. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie wybranych obiektów. Spacer po Ogrodach Turia - parku założonym w dawnym korycie rzeki, ogromnej zielonej oazie z miejscami do wypoczynku. Powrót do hotelu, czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): Flamenco Show. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

   6. dzień. walencja.

   Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): zwiedzanie stadionu piłkarskiego FC Valencia. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

   7. dzień. jaskinia św. józefa - peniscola (trasa: ok. 280 km)

   Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do JASKINI ŚW. JÓZEFA. Rejs łodzią po podziemnej rzece i spacer korytarzami. Przejazd do PENISCOLA zwanego "Miastem na morzu". Spacer po urokliwym miasteczku otoczonym malowniczymi piaszczystymi zatokami i piękną roślinnością: kręte uliczki, stary port, Bufador - wyłom w skałach z charakterystycznym mikroklimatem, Papa Luna - dawny zamek Templariuszy. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny, kolacja, nocleg.

   8. dzień.

   Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależy od godziny wylotu), transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

   Świadczenia:

   7 noclegów w hotelach**/***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

   Uwagi:

   Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy, audio guide: ok. 150 EUR, taksa klimatyczna: ok. 5 EUR/pobyt.Opłaty fakultatywne: wymagane min. 20 osób: Barcelona ok. 110 EUR, wieczór flamenco ok. 40 EUR, Stadion FC Valencia ok. 25 EUR.W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne, niektóre obiekty muzealne są zamknięte. Zwiedzanie obiektów kultu religijnego wymaga odpowiedniego stroju: zakryte kolana i ramiona.

   Hiszpania, Wyc. Objazdowe - Informacje praktyczne

   O kierunku

   Stolica / Język
   Madryt / hiszpański

   Czas lokalny
   Nie ma różnicy pomiędzy czasem lokalnym a czasem letnim i zimowym w Polsce.

   Ogólne wymagania wjazdowe
   Wiza nie jest wymagana. Przekraczanie granicy możliwe na podstawie dowodu osobistego lub paszportu. Dowód osobisty musi być ważny przez minimum 6 miesięcy a paszport – 3 miesiące.

   Szczepienia
   Brak wymaganych szczepień.

   Napięcie i rodzaj gniazdka
   adapter nie jest wymagany, 230 V; 50 Hz; typ C, typ C-2, typ F

   Pieniądze

   Waluta
   euro , 1 EUR = 4.2884PLN, kurs NBP z dnia 2019-11-18

   Ceny w hotelach i restauracjach
   Danie w barze to koszt ok. 9 euro, za posiłek w restauracji zapłacimy nieco więcej, bo ok. 16 euro. Cena lokalnego piwa w barze w kurorcie waha się od ok. 1,5 do 4 euro za 0,5 litra, a cena drinka między 4 a 6 euro. Za te same trunki w klubie zapłacimy nieco więcej: piwo 3–4 euro, drinki 6–7 euro. Kawa to koszt ok. 1,5 euro, pizza 9–12 euro, wino ok. 5 euro.

   Napiwki
   Zwyczajowy napiwek w restauracjach, hotelach i barach powinien wynosić 5–10%, w taksówce natomiast 10–15%.

   Obowiązkowy podatek turystyczny
   Wysokość podatku jest zależna od regionu Hiszpanii oraz standardu zakwaterowania. Np. Majorka: w dniach 01.05-31.10.2019 wysokość opłaty wynosi 4,40€  za dobę za osobę w hotelach 5*, 5* luxury, 4* superior; 3,30€ za dobę za osobę w hotelach 4*, 3* superior oraz 2,20€ za dobę za osobę w hotelach 3*oraz 2*. Turyści przebywający na Majorce w dniach 01.01-30.04.2019 otrzymają 75% rabatu od powyższych cen. Opłaty dotyczą wszystkich turystów od 16 roku życia.

   Komunikacja

   Komunikacja / transport publiczny
   Taksówka to koszt ok. 10 EUR, lokalny autobus – ok. 2 EUR. Podczas podróży komunikacją miejską trzeba pamiętać, że kierowcy nie zawsze trzymają się ściśle rozkładu jazdy.

   Wynajem samochodów
   Za wypożyczenie auta zapłacimy średnio 50 EUR/dzień, a benzyna wyniesie nas ok. 1,6 EUR/l. Hiszpania ma bardzo dobrze rozwiniętą sieć dróg szybkiego ruchu i autostrad. Obowiązuje tam ruch prawostronny.

   Informacje

   Ważne lokalne informacje i zwyczaje
   W każdym większym mieście będziemy mieli dostęp do banków i bankomatów. Zalecamy, aby unikać kantorów w małych miejscowościach, w których możemy spotkać się z wysoką prowizją. W Hiszpanii bardzo powszechne jest płacenie kartą, należy przy tym pamiętać, że wybierając ten sposób płatności, wymaga się okazania dowodu tożsamości. Nie zapłacimy tam cudzą kartą. Powszechnym zwyczajem w Hiszpanii są serdeczne powitania. Hiszpanie przy powitaniu całują się w dwa policzki, niezależnie od tego, czy witają się z rodziną, przyjaciółmi czy z nowo poznaną osobą. Nie powinno nas dziwić też powszechne mówienie komplementów nieznajomym kobietom. Jest to naturalny wyraz tutejszej uprzejmości. Dla Hiszpanów niezwykle ważna jest rodzina. Jest to naród niezwykle towarzyski i bardzo naturalny. Większość mieszkańców Andaluzji zachowuje się bardzo głośno, spontanicznie i zwyczajnie robi to, na co ma ochotę, dlatego często zdarza się, że w restauracji klienci nagle wstają i zaczynają śpiewać lub tańczyć, a zaraz za nim idą wszystkie osoby siedzące przy stole.  Jest to pewnego rodzaju sposób na urozmaicenie rodzinnego obiadu. W Hiszpanii musimy pamiętać o sjeście. Zwykle między 14 a 17 zamykane są wszystkie sklepy i restauracje. ... Czytaj cały opisZwiń opis

   Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

   Napisz do nas

   Masz pytanie odnośnie wycieczki? Potrzebujesz naszej porady?
   Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

   Imię
   E-Mail
   Nr telefonu
   Treść wiadomości

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz