Imprezowe Ibizowo

  1. Hiszpania
  2. Wyc. Objazdowe
  Gwarancja zwrotu pieniędzy
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  -19%5149
  4 169
  Oszczędzasz: 980 zł/os.
  Cena za wszystkich 8 338
  (Szczegóły ceny)
  Zapytaj o ofertę
  Warszawa
  10-05-20204169 złNajtaniej! ( 7 dni4169 złNajtaniej! )
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  4169 punktów PAYBACK
  WAW10Maja 2020PMI
  Wylot 09:50
  Warszawa - Okęcie
  Przylot 12:55
  Majorka
  Długość lotu: 05:30:00
  WAW17Maja 2020PMI
  Przylot 08:55
  Warszawa - Okęcie
  Wylot 05:55
  Majorka
  Gwarancją 100 % zwrotu
  Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.
  Gwarancją najniższej ceny
  Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.
  Za bezpieczeństwo i szyfrowanie danych w procesie rezerwacji odpowiada Thawte!
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Informacje praktyczne
  • Więcej

   Opis oferty

   Udogodnienia w hotelu:

   Najpopularniejsze
   • Bez paszportu

   Opis organizatora:

   Region

   Hiszpania / Hiszpania

   Opis oferty:

   Palma de Mallorca • Valldemossa • Boat Party Ibiza • Ses Salines • Es Cubells • Santa Gertrudis • Eivissa • Formentera • Deia • Miquel Oliver • Smocze Jaskinie Baleary to wspaniały wyspiarski klimat, piękne plaże skąpane w słońcu, światowej klasy zabytki i pyszne lokalne potrawy. Na trasie są tak unikalne miejsca jak gotycka katedra La Seu, skrywająca dzieła samego Gaudiego, malownicze stare miasto Eivissy i niezwykłe Smocze Jaskinie z podziemnym jeziorem. Nie zabraknie także degustacji lokalnych win i likierów. Warto wybrać się na rejs na przepiękną wyspę Formentera i wziąć udział w imprezie na statku z klubową muzyką, jednocześnie podziwiając wybrzeże Ibizy. Przedłuż wakacje w jednym z hoteli z oferty ITAKI na Majorce. Trasa na Balerach: ok. 360 km.

   1. dzień.

   Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Palma de Mallorca. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny przylotu). Kolacja, nocleg.

   2. dzień. palma de mallorca - valldemossa (trasa: ok. 50 km)

   Śniadanie. Przejazd do PALMA DE MALLORCA, stolicy Balearów. Spacer po starówce, zwiedzanie okazałej katedry La Seu - symbolu miasta. Czas wolny na zakupy przy głównym rynku: Plaza Mayor. Przejazd do VALLDEMOSSY, malowniczego, górskiego miasteczka, rozsławionego za sprawą słynnej pary: Fryderyka Chopina i George Sand. Zwiedzanie klasztoru kartezjańskiego La Cartuja i celi, w której kompozytor mieszkał na przełomie 1838/39 r. Degustacja lokalnych likierów i krótki koncert muzyki Chopina na żywo. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

   3. dzień. czas wolny/ boat party ibiza (trasa: ok. 150 km)

   Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do portu i przeprawa promowa na Ibizę. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny lub udział w wycieczce fakultatywnej: BOAT PARTY - rejs wzdłuż wybrzeża Ibizy z muzyką. Na pokładzie statku czeka jedna wielka impreza! DJ zapewnia odpowiednią oprawę muzyczną, są drinki, przekąski i hiszpańska paella. Czas rejsu: ok. 4,5 godz. Krótka wizyta w jednym z najsłynniejszych klubów na Ibizie Ushu?a (wstęp przed godziną 18:00). Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

   4. dzień. ses salines - es cubells - santa gertrudis - eivissa (trasa: ok. 80 km)

   Śniadanie. Przejazd do Parku Naturalnego SES SALINES. Na obszarze ponad 3 000 hektarów znajdują się płytkie zbiorniki nadmorskie z solą - saliny, oddzielone groblami. Od VI w. p.n. e. służą one do pozyskiwania soli morskiej. Miejsce to jest domem dla wielu zwierząt m.in. flamingów. Przejazd do ES CUBELLES, wioski malowniczo położonej na zboczu klifu. Znajduje się tu punkt widokowy Cala d'Hort, z którego rozciąga się wspaniały widok na magiczną skalistą wyspę Es Verda. Wyspa jest trzecim w kolejności miejscem na ziemi emitującym silne pole magnetyczne. Przejazd do białej wioski SANTA GERTRUDIS, wyznaczającej geograficzne centrum wyspy, która w znacznej mierze zachowała swoją oryginalność. Przejazd do EIVISSY, stolicy Ibizy. Wizyta na starym mieście Dalt Vila tj. Górne Miasto, wpisanym na listę UNESCO i spacer brukowanymi uliczkami. Czas wolny, dla chętnych wizyta w muzeum i nekropolii Punica Puig des Molins, z czasów Fenicjan VII w p.n.e. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

   5. dzień. czas wolny/ formentera (trasa: ok. 100 km)

   Śniadanie. Czas wolny lub wycieczka fakultatywna na wyspę FORMENTERA. Jest to najmniejsza zamieszkana wyspa archipelagu Balearów, słynąca z bajecznych plaż i krystalicznie czystej wody, nazywana "ostatnim śródziemnomorskim rajem". Krótka przeprawa promowa. Wizyta w porcie La Savina z białymi domkami kontrastującymi z jasnoniebieskim kolorem morza. Wizyta w stolicy wyspy Sant Francesco, z licznymi restauracjami, knajpkami i sklepami, gdzie można kupić pamiątki z symbolem wyspy - jaszczurką Sargantana. Objazd wyspy. Postój w punkcie widokowym Es Mirador, z którego roztacza się przepiękna panorama wybrzeża. Czas wolny na kąpiel w morzu i relaks. Przeprawa promowa na Ibizę. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

   6. dzień. palma de mallorca (trasa: ok. 150 km)

   Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do portu i przeprawa promowa do PALMA DE MALLORCA. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): transfer do jednego z największych resortów na wyspie. Korzystanie z udogodnień resortu, wypoczynek na piaszczystej plaży, basen, minigolf itp. (w cenie 2 drinki). Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

   7. dzień. deia - miquel oliver - smocze jaskinie (trasa: ok. 100 km)

   Śniadanie. Przejazd do DEIA, najpiękniejszej górskiej wioski na wyspie. Spacer krętymi uliczkami między średniowiecznymi domkami do miejsca, gdzie wznosi się kościoł Iglesia de San Juan Bautista. Przejazd do winiarni MIQUEL OLIVER w okolicy miejscowości Petra. Poznanie procesu produkcji lokalnego wina i degustacja. Przejazd do wioski rybackiej Porto Cristo i wizyta w SMOCZYCH JASKINIACH. Zespół jaskiń zachwyca podziemnymi komnatami, a niezwykłe kształty tysięcy stalaktytów i stalagmitów przypominają marmurowe kaskady, organy, koronkowe draperie i żyrandole z klejnotów. Będzie również przeprawa łódką po podziemnym jeziorze Martel, należącym do największych podziemnych jezior Europy. W grotach panuje doskonała akustyka, którą można zweryfikować podczas krótkiego koncertu wewnątrz jaskini. Powrót do hotelu, czas wolny. Kolacja, nocleg.

   8. dzień.

   Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko w Palma de Mallorca. Bezpośredni przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer na lotnisko, transfer do wybranego hotelu.

   Świadczenia:

   7 noclegów w hotelach***: 4 na Majorce, 3 na Ibizie, 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

   Uwagi:

   Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 60 PLN.Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i opłaty za przewodników lokalnych, opłaty za przeprawy promowe: Majorka-Ibiza-Majorka - ok. 155 EUR (cena może się różnić zależnie od terminu), taksa klimatyczna - ok. 2 EUR/os./dzień.Opłaty fakultatywne: rejs na wyspę Formentera ze zwiedzaniem - ok. 90 EUR/os.; boat party na Ibizie - ok. 105 EUR/os. (w cenie posiłki serwowane na statku), transfer do resortu na Majorce: ok. 38 EUR (w cenie 2 drinki/os.)Zwiedzanie obiektów kultu religijnego wymaga odpowiedniego stroju: zakryte kolana i ramiona (szczególnie przestrzegane w katedrze La Seu).Ze względów organizacyjnych kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

   Hiszpania, Wyc. Objazdowe - Informacje praktyczne

   O kierunku

   Stolica / Język
   Madryt / hiszpański

   Czas lokalny
   Nie ma różnicy pomiędzy czasem lokalnym a czasem letnim i zimowym w Polsce.

   Ogólne wymagania wjazdowe
   Wiza nie jest wymagana. Przekraczanie granicy możliwe na podstawie dowodu osobistego lub paszportu. Dowód osobisty musi być ważny przez minimum 6 miesięcy a paszport – 3 miesiące.

   Szczepienia
   Brak wymaganych szczepień.

   Napięcie i rodzaj gniazdka
   adapter nie jest wymagany, 230 V; 50 Hz; typ C, typ C-2, typ F

   Pieniądze

   Waluta
   euro , 1 EUR = 4.2402PLN, kurs NBP z dnia 2020-02-14

   Ceny w hotelach i restauracjach
   Danie w barze to koszt ok. 9 euro, za posiłek w restauracji zapłacimy nieco więcej, bo ok. 16 euro. Cena lokalnego piwa w barze w kurorcie waha się od ok. 1,5 do 4 euro za 0,5 litra, a cena drinka między 4 a 6 euro. Za te same trunki w klubie zapłacimy nieco więcej: piwo 3–4 euro, drinki 6–7 euro. Kawa to koszt ok. 1,5 euro, pizza 9–12 euro, wino ok. 5 euro.

   Napiwki
   Zwyczajowy napiwek w restauracjach, hotelach i barach powinien wynosić 5–10%, w taksówce natomiast 10–15%.

   Obowiązkowy podatek turystyczny
   Wysokość podatku jest zależna od regionu Hiszpanii oraz standardu zakwaterowania. Np. Majorka: w dniach 01.05-31.10. wysokość opłaty wynosi 4,40€  za dobę za osobę w hotelach 5*, 5* luxury, 4* superior; 3,30€ za dobę za osobę w hotelach 4*, 3* superior oraz 2,20€ za dobę za osobę w hotelach 3*oraz 2*. Turyści przebywający na Majorce w dniach 01.01-30.04. otrzymają 75% rabatu od powyższych cen. Opłaty dotyczą wszystkich turystów od 16 roku życia.

   Komunikacja

   Komunikacja / transport publiczny
   Taksówka to koszt ok. 10 EUR, lokalny autobus – ok. 2 EUR. Podczas podróży komunikacją miejską trzeba pamiętać, że kierowcy nie zawsze trzymają się ściśle rozkładu jazdy.

   Wynajem samochodów
   Za wypożyczenie auta zapłacimy średnio 50 EUR/dzień, a benzyna wyniesie nas ok. 1,6 EUR/l. Hiszpania ma bardzo dobrze rozwiniętą sieć dróg szybkiego ruchu i autostrad. Obowiązuje tam ruch prawostronny.

   Informacje

   Ważne lokalne informacje i zwyczaje
   W każdym większym mieście będziemy mieli dostęp do banków i bankomatów. Zalecamy, aby unikać kantorów w małych miejscowościach, w których możemy spotkać się z wysoką prowizją. W Hiszpanii bardzo powszechne jest płacenie kartą, należy przy tym pamiętać, że wybierając ten sposób płatności, wymaga się okazania dowodu tożsamości. Nie zapłacimy tam cudzą kartą. Powszechnym zwyczajem w Hiszpanii są serdeczne powitania. Hiszpanie przy powitaniu całują się w dwa policzki, niezależnie od tego, czy witają się z rodziną, przyjaciółmi czy z nowo poznaną osobą. Nie powinno nas dziwić też powszechne mówienie komplementów nieznajomym kobietom. Jest to naturalny wyraz tutejszej uprzejmości. Dla Hiszpanów niezwykle ważna jest rodzina. Jest to naród niezwykle towarzyski i bardzo naturalny. Większość mieszkańców Andaluzji zachowuje się bardzo głośno, spontanicznie i zwyczajnie robi to, na co ma ochotę, dlatego często zdarza się, że w restauracji klienci nagle wstają i zaczynają śpiewać lub tańczyć, a zaraz za nim idą wszystkie osoby siedzące przy stole.  Jest to pewnego rodzaju sposób na urozmaicenie rodzinnego obiadu. W Hiszpanii musimy pamiętać o sjeście. Zwykle między 14 a 17 zamykane są wszystkie sklepy i restauracje. ... Czytaj cały opisZwiń opis

   Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

   Napisz do nas

   Masz pytanie odnośnie wycieczki? Potrzebujesz naszej porady?
   Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

   Imię
   E-Mail
   Nr telefonu
   Treść wiadomości

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz