Amsterdam - Cudowna Lekkość Bytu

  1. Holandia
  2. Wyc. objazdowe
  Gwarancja zwrotu pieniędzy
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  1 964
  Cena za wszystkich 3 928
  (Szczegóły ceny)
  Zapytaj o ofertę
  Warszawa
  10-09-20201964 złNajtaniej! ( 3 dni )
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  1964 punktów PAYBACK
  WAW10Września 2020AMS
  Wylot 06:00
  Warszawa - Okęcie
  Przylot 08:00
  Amsterdam
  Długość lotu: 02:00:00
  WAW13Września 2020AMS
  Przylot 16:25
  Warszawa - Okęcie
  Wylot 14:30
  Amsterdam
  Gwarancją 100 % zwrotu
  Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.
  Gwarancją najniższej ceny
  Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.
  Za bezpieczeństwo i szyfrowanie danych w procesie rezerwacji odpowiada Thawte!
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Informacje praktyczne
  • Więcej

   Opis oferty

   Udogodnienia w hotelu:

   Najpopularniejsze
   • Bez paszportu

   Opis organizatora:

   Kategoria

   Opis oferty

    
   Hotel *** klasy turystycznej - położony na peryferiach miasta (dojazd komunikacją miejską do miasta).

   Pokoje: funkcjonalnie urządzone, 2 - osobowe, wszystkie z wc i łazienkami, telefonem i TV.

   Wyżywienie: śniadania kontynentalne.

   Do dyspozycji gości: w hotelu zazwyczaj restauracja oraz bar.

   Program

   Dzień 1
   Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: stronie operatora. Wylot na lotnisko w Amsterdamie (Holandia). Po przylocie transfer do hotelu, złożenie bagaży lub zakwaterowanie (w zależności od pory przylotu). Przejazd komunikacją miejską do centrum (bilety komunikacji miejskiej dodatkowo płatne). Spacer po centrum Amsterdamu: Plac Dam, Damrak. Dla chętnych wspólny posiłek w restauracji (dodatkowo płatny). Zakwaterowanie w hotelu i nocleg w Amsterdamie lub okolicy.

   Dzień 2
   Po śniadaniu przejazd komunikacją miejską do centrum Amsterdamu - znanego jako najbardziej liberalne miasto na świecie. Spacer romantycznymi uliczkami przy kanałach do dzielnicy muzealnej i zwiedzanie Rijksmuseum - Muzeum Narodowego ze wspaniałą kolekcją dzieł mistrzów niderlandzkich m. in. Rembrandta, Vermeera, Halsa (zwiedzanie z przewodnikiem lokalnym). Następnie wizyta w szlifierni diamentów (możliwość zakupu!) i Muzeum Van Gogha (największa na świecie kolekcja dzieł artysty, zwiedzanie indywidualne). Po południu proponujemy romantyczny rejs po kanałach amsterdamskich, podczas którego popłyniemy trzema największymi i głównymi kanałami Herengracht, Keizersgracht i Prinzengracht, które połączone są między sobą wieloma mniejszymi kanalikami i mostami. Sto sześćdziesiąt kanałów o łącznej długości 75 kilometrów tworzy wyjątkową siatkę połączeń między poszczególnymi ulicami i są ważnym ciągiem komunikacyjnym jak również miejscem, gdzie toczy się zwyczajne życie mieszkańców (domy na wodzie i mieszkalne barki). Dla chętnych wspólna kolacja (dodatkowo płatna na miejscu). Wizyta na Placu Dam z Kościołem Nowym, Pałacem Królewskim oraz Pomnikiem Narodowym. Czas na wieczorny spacer po dzielnicy Czerwonych Świateł - centrum nocnych uciech (ze względu na zakaz oprowadzania grup możliwość spaceru indywidualnego). Powrót do hotelu w Amsterdamie lub okolicy na nocleg.

   Dzień 3
   Śniadanie i całodzienna wycieczka obejmująca następujące miejsca: ogrody kwiatowe Keukenhof (w terminach od połowy marca do 10 - tego maja). W pozostałych terminach wizyta w skansenie wiatraków Kinderdijk, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Popłyniemy w półgodzinny rejs wzdłuż linii wiatraków i zwiedzimy wnętrze jednego z nich. Dalej przejedziemy na krótką wizytę w Rotterdamie, gdzie znajduje się największy port przeładunkowy świata. Jest to najnowocześniejsze holenderskie miasto, które najlepiej podziwiać z Euromastu (wieży widokowej z obrotową windą, która dociera na wysokość 185 m). Następnie wizyta w Hadze - stolicy politycznej Holandii, gdzie podczas krótkiego spaceru zobaczymy Stary Ratusz, kościół Grote Kerk i reprezentacyjną siedzibę Parlamentu holenderskiego. Na zakończenie dnia krótki pobyt nad Morzem Północnym (możliwość dokupienia obiadokolacji na miejscu za ok. 18 Eur)

   Dzień 4
   Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Amsterdamie i wylot do Polski. W przypadku późniejszego wylotu po złożeniu bagaży i wykwaterowaniu przejazd do centrum miasta i dalsze zwiedzanie m.in. Targ kwiatowy, Muntplein, Remrandtplein.

   Świadczenia

   Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, transfer lotnisko - hotel - lotnisko zakwaterowanie w hotelu j.w. (3 rozpoczęte doby hotelowe), śniadania kontynentalne, program turystyczny jw., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.

   Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, rejsu statkiem, usług przewodników lokalnych, zestawu słuchawkowego Tour Guide razem ok. 150 EUR (płatne na miejscu), taksy turystycznej ok.15 EUR (płatna w hotelach na miejscu), przejazdów komunikacją miejską ok. 10 EUR/dzień, posiłków w restauracjach (koszt 1 obiadokolacji ok. 18 EUR - płatne na miejscu).

   META Description

   • Amsterdam -wspaniałe dzieła Rembrandta • rejs po kanałach Amsterdamu • Wiatraki z Kinderdijk lub wiosenny raj tulipanowy czyli słynne ogrody kwiatowe Keukenhof •Szlifiernia diamentów • Muzeum Van Gogha • Plac Dam • dzielnica Czerwonych Świateł • Rotterdam - największy port na świecie • Haga - polityczne centrum Holandii

   Uwagi do programu

   Uwagi do programu:
   - Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
   - Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
   - Zwiedzanie Amsterdamu odbywa się komunikacją miejską lub pieszo.

   Holandia, Wyc. objazdowe - Informacje praktyczne

   O kierunku

   Stolica / Język
   Amsterdam / niderlandzki

   Czas lokalny
   Nie ma różnicy w czasie względem Polski (przez cały rok)

   Ogólne wymagania wjazdowe
   Wiza nie jest wymagana. Obywatele Polski mogą wjechać na terytorium Holandii na podstawie paszportu lub dowodu osobistego.

   Szczepienia
   Brak wymaganych szczepień.

   Napięcie i rodzaj gniazdka
   Adapter nie jest wymagany; 220 V; 50 Hz / typ C, typ C-2, typ F

   Pieniądze

   Waluta
   euro (EUR), 1 EUR = 100 centów , 1 EUR = 4.2732PLN, kurs NBP z dnia 2020-02-19

   Ceny w hotelach i restauracjach
   Danie fast food w FEBO (samoobsługowe okienka z krokietami, frytkami, itp.) – 1,5-4 EUR; danie w restauracji 12-25 EUR; piwo (0,5 l) – 3-5 EUR; kieliszek wina – 4-5 EUR.

   Napiwki
   Napiwki nie są oczekiwane przez obsługę. Częste jest natomiast zaokrąglanie rachunku do pełnej kwoty.

   Obowiązkowy podatek turystyczny
   W większości miejsc należy uiścić opłatę turystyczną. W Amsterdamie planowana wysokość podatku turystycznego na 2018 rok wynosi 6% wartości noclegu, w Hadze wynosi on ok. 3 EUR/noc, a w Maastricht ok. 6 EUR/noc.

   Komunikacja

   Komunikacja / transport publiczny
   Komunikacja miejska w Amsterdamie: bilet 60-minutowy przesiadkowy – 2,90 EUR, 24-godzinny – 7,50 EUR, 72-godzinny – 17 EUR. przejazd taksówką z lotniska do centrum Amsterdamu – ok. 30-40 EUR. Warto zastanowić się również nad wypożyczeniem roweru, przykładowe ceny: ok. 5 EUR/godzina, ok. 8-12 EUR/dzień. Komunikacja międzymiastowa – głównie pociągi i autobusy, przykładowa cena przejazdu między Amsterdamem a Rotterdamem pociągiem – ok. 15 EUR.

   Wynajem samochodów
   Cena za wypożyczenie samochodu to ok. 55 EUR/dzień. Za benzynę zapłacimy 1,24 EUR/l, a za olej napędowy ok. 1,38 EUR/l. Obowiązuje ruch prawostronny.

   Informacje

   Ważne lokalne informacje i zwyczaje
   W zdecydowanej większości miejsc w Holandii można porozumiewać się po angielsku, dobra jest również znajomość języka niemieckiego. W większych miastach i ośrodkach turystycznych można zazwyczaj płacić kartą (w sklepach lepiej się wcześniej upewnić czy karta wydana przez polski bank jest akceptowana). W mniejszych miejscowościach oraz małych pensjonatach i restauracjach warto upewnić się czy płatność kartą jest możliwa. W większych miastach sieć bankomatów jest dobrze rozwinięta. W przypadku chęci zwiedzania większości muzeów i innych atrakcji warto zastanowić się nad zakupem karty turystycznej ze zniżkami/darmowymi wejściami do niektórych atrakcji oraz możliwością korzystania z komunikacji miejskiej bez dodatkowych opłat (np. I Amsterdam City Card lub Museumkaart). W Holandii jest ponad 15 000 kilometrów dróg rowerowych. W miastach rowerzyści są najważniejszymi użytkownikami dróg. Na pierwszy rzut oka możemy nie zauważyć ścieżki rowerowej, więc zawsze należy się rozglądać przy przejściu na drugą stronę jezdni. ... Czytaj cały opisZwiń opis

   Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

   Napisz do nas

   Masz pytanie odnośnie wycieczki? Potrzebujesz naszej porady?
   Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

   Imię
   E-Mail
   Nr telefonu
   Treść wiadomości

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz