Słodki zapach kardamonu De Luxe

  1. Indie
  2. Wyc. objazdowe
  Gwarancja zwrotu pieniędzy
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  5 291
  Cena za wszystkich 10 582
  (Szczegóły ceny)
  Warszawa
  13-12-20205291 złNajtaniej! (8 dni/7 nocy)
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  5291 punktów PAYBACK
  WAW13Grudnia 2020GOI
  Wylot
  Warszawa - Okęcie
  Przylot
  Goa
  Długość lotu: 10:30:00
  WAW21Grudnia 2020GOI
  Przylot
  Warszawa - Okęcie
  Wylot
  Goa
  Gwarancją 100 % zwrotu
  Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.
  Gwarancją najniższej ceny
  Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.
  Za bezpieczeństwo i szyfrowanie danych w procesie rezerwacji odpowiada Thawte!
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Informacje praktyczne
  • Więcej

   Opis oferty

   Opis organizatora:

   Kategoria

   Opis oferty

    
   Hotele **** wg kategorii lokalnej. 7 rozpoczętych dób hotelowych: Goa (2), Cochin (1), Allepey na łodziach (1), Periar (1), Madurai (1), Trivandrum (1). Pokoje: łazienka (prysznic, wc), klimatyzacja i/lub wiatrak przysufitowy. Wyżywienie wg programu.

   Program

   Dzień 1
   Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie na 2,5 godz. przed wylotem samolotu. Przelot samolotem czarterowym PLL LOT (rejs non stop) na trasie Warszawa-Goa. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora.

   Dzień 2
   Przylot na Goa. Po odprawie wizowo-paszportowej. Transfer do hotelu izakwaterowanie (w miarę dostępności pokoi). Przejazd na zwiedzanie Starego Goa. Zobaczymy pozostałości dawnej stolicy Goa, nazywanej drugą Lizboną, gdzie znajduje się między innymi słynna bazylika Bom Jesus, Katedra Se i Łuk Wicekróla, przez który niegdyś wchodziło się do dawnego miasta. Będzie to także okazja, aby zobaczyć jedną z indyjskich świątyń znajdujących się w okolicach miasta Ponda. Przejazd do hotelu zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 50 km).

   Dzień 3
   Śniadanie, a następnie przejazd na lotnisko i przelot do Cochin (możliwy lot z przesiadką), które jest ważnym portem dla handlarzy przyprawami oraz żydowskiego miasteczka o ponad tysiącletniej historii. Cochin zachował dawny urok miasta, do którego drogą morską przybywali kupcy z zachodniego świata w poszukiwaniu drogocennego pieprzu, zostawiając w nim swoje tradycje i obyczaje. Po dziś dzień można w tutejszej architekturze odnaleźć wpływy portugalskie, holenderskie, żydowskie i brytyjskie. Zobaczymy m.in.: kościół św. Franciszka, synagogę żydowską oraz Pałac Mattancherry, zbudowany przez Portugalczyków. Wieczorem pokaz klasycznego tańca indyjskiego Kathakali. Obiadokolacja i nocleg w ok. Cochin. (Trasa ok. 50 km).

   Dzień 4
   Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Allepey na rejs po kanałach i rozlewiskach Kerali. Będzie to doskonała okazja do podziwiania małych wysepek, malowniczych krajobrazów oraz dziewiczej natury. Podczas rejsu serwowany będzie lunch z lokalnymi przysmakami przygotowany przez załogę statku. Rejs jest najlepszym sposobem, aby w atmosferze ciszy i relaksu poznać tradycje i sposób życia lokalnej ludności. Wszystkie łodzie wyposażone są w kuchnię, pokoje (kajuty) z łazienkami). Brak klimatyzacji. Obiadokolacja i nocleg na łodzi. (Trasa ok. 70 km).

   Dzień 5
   Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd przez malownicze tereny plantacji kardamonu, kakao, zielonego pieprzu oraz orzechów w kierunku Parku Narodowego Periyar, znanego również jako "sanktuarium dzikich zwierząt". Obszar położony jest nad brzegami wielkiego sztucznego jeziora, które powstało po budowie tamy na rzece Periyar jako część projektu ochrony niektórych gatunków zwierząt: słoni, tygrysów, lampartów. Być może uda się zobaczyć jedno z nich w czasie spaceru po parku. W tym dniu (za dodatkową opłatą) pokaz południowoindyjskiej starożytnej sztuki walki Kalarippayattu, której rodowód sięga III w. p.n.e. Różnorodnością i formą technik przypomina chińskie Wushu. Obiadokolacja i nocleg w ok. Parku Narodowego Periyar. (Trasa ok. 140 km).

   Dzień 6
   Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do Madurai, miasta sięgającego historią V w. p.n.e., drugiego co do wielkości miasta stanu Tamil Nadu, które zbudowane jest na planie kwiatu lotosu i malowniczo położone nad brzegami rzeki Vaigai. Legenda mówi, że boski nektar spływający z włosów boga Siwy dał miastu jego starożytną nazwę Madhurapuri, czyli "kraina nektaru". Za największy skarb uważana jest świątynia Sri Meenakshi, będąca miejscem kultu małżonki boga Śiwy. Zobaczymy również pałac królewski Najków, który kształtem przypomina lecącego orła. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w ok. Madurai. (Trasa ok. 20 km).

   Dzień 7
   Wczesne śniadanie (możliwe w formie pakietów podróżnych), wykwaterowanie i przejazd do Kannijakumari, miasta pielgrzymek wyznawców czczących Boginię Kumari. Zwiedzimy słynną świątynię poświęconą tej bogini. Następnie przejazd do Trivandrum, stolicy stanu Kerala, świętego miasta tysiącgłowego węża Ananty, gdzie zobaczymy zdumiewającą świątynię Sree Padmanabhaswamy, wybudowaną ku czci Wisznu (z zewnątrz). Obiadokolacja i nocleg w hotelu w ok. Trivandrum. (Trasa ok. 340 km).

   Dzień 8
   Po wczesnym śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd na lotnisko w Cochin lub Trivandrum. Przelot lokalnymi liniami do Dabolim. Możliwy lot z przesiadką. Następnie transfer do hotelu na Goa.

   Dzień 9
   Po śniadaniu (możliwe w formie pakietów podróżnych) i wczesnym wykwaterowaniu z hotelu transfery:
   - dla Klientów pozostających na drugi tydzień wypoczynku - przejazd do wybranego hotelu na Goa (w niektórych terminach transfer może odbywać się przez lotnisko), pobyt w dniach 9-15, a 16 dnia wylot do Polski. Doby hotelowe rozpoczynają się o godz. 14:00, a kończą o 10:00.
   - dla Klientów powracających do Polski transfer na lotnisko. Przelot samolotem czarterowym PLL LOT (rejs non stop) na trasie Goa - Warszawa. Przylot do Warszawy.

   Uwagi do programu
   Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
   W dniach 24-27.01. część atrakcji w Indiach może być nieczynna ze względu na Święto Republiki. Od dnia 09.11.2016 r. banknoty o wartości nominalnej 500 (stare" 500 rupii) i 1000 rupii przestały być prawnym środkiem płatniczym w Indiach. Wprowadzono do obiegu "nowe" banknoty 500 rupii i 2000 rupii.
   Jeśli Klienci zabierają ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że w Indiach nie są akceptowane banknoty wydane przed 2013 r. i /lub zniszczone, naddarte, itp.
   W dniach 24-27.01. część atrakcji w Indiach może być nieczynna ze względu na Święto Republiki.
   Limity bagażu na przelotach wewnętrznych wynoszą: 15 kg (bagaż główny) i 5 kg (bagaż wewnętrzny).

   "

   Świadczenia

   Cena podstawowa obejmuje:przelot samolotem czarterowym PLL LOT Dreamliner (rejs non stop) na trasie Warszawa - Goa - Warszawa, przeloty wewnętrzne na trasach Goa - Cochin i Trivandrum/Cochin - Goa (limit bagażu 15 kg + 5 kg), opłaty lotniskowe, 7 rozpoczętych dób hotelowych, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, śniadania i obiadokolacje wg programu, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w., 1 butelka wody/os./dzień (wyłącznie w części objazdowej) oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP i bagaż).

   Cena podstawowa nie obejmuje:biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kelnerów, obsługi grupy w systemie TGS (ok.205 USD/os. płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet). Nie obejmuje: wydatków własnych, dodatkowych posiłków i napoi, wizy do Indii, opłat za fotografowanie i filmowanie (ok. 40 USD/os.) oraz wycieczek lokalnych.

   Uwaga!Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 04.03.2020 r. i mogą ulec zmianie.

   Wycieczki lokalne

   Pokaz sztuki walki (ok. 10 USD/os.).

   Uwaga!Wycieczki lokalne odbywają się przy min. 12 osobach.

   Inne

   W dniach 24-27.01. część atrakcji w Indiach może być nieczynna ze względu na Święto Republiki.

   Od dnia 09.11.2016 r. banknoty o wartości nominalnej 500 (stare" 500 rupii) i 1000 rupii przestały być prawnym środkiem płatniczym w Indiach. Wprowadzono do obiegu "nowe" banknoty 500 rupii i 2000 rupii.

   Jeśli Klienci zabierają ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że w Indiach nie są akceptowane banknoty wydane przed 2013 r. i /lub zniszczone, naddarte, itp.

   W dniach 24-27.01. część atrakcji w Indiach może być nieczynna ze względu na Święto Republiki.

   Limity bagażu na przelotach wewnętrznych wynoszą: 15 kg (bagaż główny) i 5 kg (bagaż wewnętrzny).

   "

   Wizy - informacje dla sprzedawców

   Wiza.

   Do przekroczenia granicy indyjskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu oraz wiza. Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa kosztuje 219 zł/os. Konieczne jest wypełnienie i potwierdzenie wniosku wizowego oraz dostarczenie skanów paszportu i zdjęć opisanych w instrukcji wizowania na adres

   Wizy

   Wiza.

   Do przekroczenia granicy indyjskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu oraz wiza. Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa kosztuje 219 zł/os. Konieczne jest wypełnienie i potwierdzenie wniosku wizowego oraz dostarczenie skanów paszportu i zdjęć opisanych w instrukcji wizowania na adres

   META Description

   Zabytki Starego Goa • multikulturowe Cochin • Allepey rejs po rozlewiskach Kerali • Periyar - "sanktuarium dzikich zwierząt" • Madurai - kraina nektaru • Trivandrum - stolica Kerali • dla chętnych dodatkowy tydzień pobytu na Goa

   Indie, Wyc. objazdowe - Informacje praktyczne

   O kierunku

   Stolica / Język
   Delhi (New Delhi) / hindi, angielski oraz 21 języków uznawanych za oficjalne w poszczególnych stanach

   Czas lokalny
   Różnica w czasie względem Polski to: czas letni +3,5 godziny czas zimowy +4,5 godziny

   Ogólne wymagania wjazdowe
   Wiza jest wymagana. Wizę turystyczną jednokrotnego wjazdu można wyrobić indywidualnie za pośrednictwem platformy internetowej Indian e-VISA (https://indianvisaonline.gov.in/visa/). Opłata: 60 USD/osoba. Płatność kartą kredytową lub debetową. Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty wyjazdu i muszą być w nim co najmniej 2 wolne strony. Wizę turystyczną można wyrobić również w Ambasadzie Indii lub za pośrednictwem niektórych touroperatorów (koszt ok. 330 PLN)

   Szczepienia
   Brak wymaganych szczepień. Zalecana jest profilaktyka przeciwmalaryczna (szczególnie w porze wilgotnej), a niektórych rejonach Indii szczepienie przeciw japońskiemu zapaleniu mózgu.

   Napięcie i rodzaj gniazdka
   230 V; 50 Hz / typ C, typ C-2, typ D, typ M (w wielu miejscach może być potrzebny adapter)

   Pieniądze

   Waluta
   rupia indyjska (INR), 1 INR = 100 pais (paisa) , 1 INR = 0.055114PLN, kurs NBP z dnia 2020-04-07

   Ceny w hotelach i restauracjach
   Samosa (pierożek z nadzieniem na ciepło) – ok. 12 INR/szt., duży placek z nadzieniem z kurczaka – ok. 60 INR, frytki – ok. 40 INR, danie curry – 120-200 INR, zestaw obiadowy – 200-400 INR; piwo (0,5 l) – 80-120 INR, butelka wody mineralnej (1 l) – ok. 15-20 INR, napój gazowany (0,5 l) – ok. 15 INR

   Napiwki
   Wskazane jest zostawianie napiwków w wysokości 10-15% od rachunku lub 5-15 rupii w zależności od rodzaju usługi

   Obowiązkowy podatek turystyczny
   Nie ma obowiązującej opłaty za pobyt turystyczny.

   Komunikacja

   Komunikacja / transport publiczny
   Indie to bardzo dobrze skomunikowany kraj. W odległe regiony można polecieć lokalnymi liniami lotniczymi lub podróżować pociągiem lub autobusami. W miastach popularne są tuk-tuki (riksze). Przykładowe ceny: przejazd autobusem miejskim – 8-25 INR; taksówka z kierowcą wynajęta na cały dzień – 600-1000 INR, korzystanie z tuk-tuka przez cały dzień – 100-150 INR.

   Wynajem samochodów
   Bardzo popularny jest wynajem samochodu z kierowcą (ok. 600-1000 INR/dzień). Wynajem samochodu bez kierowcy to podobny koszt. Cena benzyny to ok. 73 INR/l, a oleju napędowego to 64 INR/l. Obowiązuje ruch lewostronny.

   Informacje

   Ważne lokalne informacje i zwyczaje
   Polecamy zabranie dolarów amerykańskich lub euro i wymianę waluty na miejscu (na lotnisku, w hotelu, upoważnionym banku lub u uprawnionych dealerów). Sieć bankomatów jest słabo rozwinięta, dlatego warto mieć ze sobą gotówkę. W dużych miastach i miejscowościach turystycznych można zazwyczaj płacić kartą. Hindusi lubią zawyżać ceny dla Europejczyków. Zdarza się, że za ten sam produkt w tym samym sklepie każdego dnia zapłacimy inną cenę. Warto korzystać ze sklepów z ustalonymi cenami. Kupując pamiątki, warto się zawsze targować, ponieważ cena wyjściowa praktycznie zawsze jest bardzo zawyżona. W miejscach uczęszczanych przez turystów należy liczyć się z żądaniem drobnej opłaty praktycznie za wszystko. Zaleca się picie wyłącznie wody przegotowanej lub z fabrycznie zamkniętych pojemników. Nie należy spożywać owoców i warzyw bez ich uprzedniego wymoczenia w płynach dezynfekujących. Ze względu na specyficzną florę bakteryjną, w przypadku problemów żołądkowych wskazane jest udanie się do lekarza. Stosowanie środków powszechnie używanych w Europie nie jest zalecane. Hindusi chętnie widzą uczestnictwo turystów w uroczystościach religijnych. Należy jednak pamiętać, że dostęp do niektórych świątyń może być ograniczony. Należy wystrzegać się propozycji sprzedaży wysyłkowej biżuterii i kamieni szlachetnych za zaliczką. Zazwyczaj w zamian za zaliczki nie otrzymuje się zakupionego towaru lub jest to towar bezwartościowy. Odzyskanie pieniędzy od nieuczciwych sprzedawców jest trudne, czasochłonne i może wymagać poniesienia dodatkowych kosztów. ... Czytaj cały opisZwiń opis

   Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

   Napisz do nas

   Masz pytanie odnośnie wycieczki? Potrzebujesz naszej porady?
   Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

   Imię
   E-Mail
   Nr telefonu
   Treść wiadomości

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz