Złoty Trójkąt i świątynie Tamil Nadu

  1. Indie
  2. Wyc. objazdowe
  Gwarancja zwrotu pieniędzy
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  6 700
  Razem (Szczegóły ceny)13 400
  Warszawa
  02-01-20206700 złNajtaniej! ( 10 dni )
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  6700 punktów PAYBACK
  WAW2Stycznia 2020GOI
  Wylot 18:00
  Warszawa - Okęcie
  Przylot 06:25
  Goa
  Długość lotu: 10:30:00
  WAW13Stycznia 2020GOI
  Przylot 13:00
  Warszawa - Okęcie
  Wylot 08:20
  Goa
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Informacje praktyczne
  • Więcej

   Opis oferty

   Opis organizatora:

   Kategoria

   Opis oferty

    
   Hotele *** wg kategorii lokalnej. 10 lub 11 rozpoczętych dób hotelowych w: Goa (3 lub 4), New Delhi (1), Agra (1), Jaipur (1), Mahaballipuram (4). Pokoje: łazienka (prysznic, wc), możliwa dostawka, klimatyzacja i/lub wiatrak przysufitowy. Wyżywienie według programu imprezy.

   Program

   Dzień 1
   Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie na 2,5 godz. przed wylotem samolotu. Przelot samolotem czarterowym PLL LOT (rejs non stop) na trasie Warszawa-Goa. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora.

   Dzień 2
   Przylot na Goa, po odprawie wizowo-paszportowej transfer do hotelu w okolicy Dabolim. Zakwaterowanie w hotelu, wolne przedpołudnie na odpoczynek po podróży. Po południu zobaczymy pozostałości dawnej stolicy Goa, nazywanej drugą Lizboną, gdzie znajduje się między innymi słynna bazylika Bom Jesus, kościół Św. Kajetana i łuk wicekróla, przez który niegdyś wchodziło się do dawnego miasta. Będzie to także okazja, aby zobaczyć indyjskie świątynie znajdujące się w okolicach miasta Ponda. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. (Trasa ok. 50 km).

   Dzień 3
   Po wczesnym śniadaniu (możliwe w formie pakietów podróżnych) przejazd na lotnisko w Dabolim i przelot do New Delhi. Przylot do New Delhi, po odprawie wizowo-paszportowej przejazd na zwiedzanie miasta. W programie m.in. Złota Świątynia sikhijska, grobowiec Humayuna (pierwowzór słynnego Taj Mahal). Z zewnątrz zobaczymy budynki rządowe: Sansad Bhawan (Parlament Indyjski) oraz Rashtrapati Bhawan (Dom Prezydencki). Kolejno udamy się pod India Gate - słynną bramę Indii. Po południu zwiedzanie Starego Delhi: z zewnątrz obejrzymy monumentalny Czerwony Fort zbudowany przez Szahjahana (przez lata służący jako koszary), zwiedzimy największy w Indiach Północnych meczet Jama Masjid oraz Raj Ghat - miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w New Delhi. (Trasa ok. 40 km).

   Dzień 4
   Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Agry. Po południu zwiedzanie Taj Mahal, jednego z siedmiu współczesnych cudów świata, mauzoleum ufundowanego przez cesarza Szachjahana ku czci swojej żony Mumtaz Mahal, budowanego z białego marmuru przez 22 lata i 22 tys. rzemieślników. Możliwość realizacji wycieczki lokalnej do teatru w Agrze (płatna dodatkowo). Obiadokolacja i nocleg w Agrze. (Trasa ok. 240 km).

   Dzień 5
   Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie i zwiedzanie monumentalnego Fortu w Agrze - największego i najlepiej zachowanego mogolskiego pałacu. Następnie przejazd do Jaipuru. Po południu zwiedzanie Pałacu Miejskiego, siedziby Maharadży. Wizyta w unikalnym, zaskakującym futurystyczną architekturą Obserwatorium Astronomicznym Jantar Mantar, zbudowanym w połowie XVIII w. Zobaczymy również przepiękną fasadę Hawa Mahal, tzw. Pałacu Wiatrów - wizytówki miasta. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Jaipurze. (Trasa ok. 160 km).

   Dzień 6
   Po śniadaniu wycieczka do fortecy Amber. Zwiedzanie części pałacowej kompleksu z XVI w. Popołudnie wolne na zakupy i samodzielne zwiedzanie miasta. Wizyta w emporium dywanów, tekstyliów i kamieni szlachetnych. Po południu przejazd na lotnisko w Jaipurze i przelot do Chennai. Transfer na nocleg do hotelu w ok. Mahabalipuram. Zakwaterowanie i obiadokolacja. (Trasa ok. 40 km).

   Dzień 7
   Po śniadaniu zwiedzanie Mahabalipuram - niewielkiego kurortu położonego nad oceanem. Niegdyś kwitnące miasto portowe, dziś niewielka wioska rybacka, której największą atrakcją są pochodzące z VII w. skalne zabytki w nietypowych rozmiarach i kształtach, zdobione pięknymi reliefami, malowniczo ulokowane u wybrzeży Zatoki Bengalskiej. Powrót do hotelu. Wolne popołudnie proponujemy przeznaczyć na spacery po plaży. Obiadokolacja. (Trasa ok. 20 km).

   Dzień 8
   Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Kanchipuram - miasta świątynnego, uznanego za kolebkę południowej architektury sakralnej, jednego z siedmiu świętych miast Indii. Znajduje się tu wykuta w skale urokliwa świątynia Kajlasanatha wzniesiona ku czci Śiwy oraz świątynia Ekambareswar, która kryje salę o Tysiącu Kolumn. Kanchipuram to również znany ośrodek produkcji jedwabiu. Odwiedzimy manufaktury, w których tkane są m.in. sari. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 140 km).

   Dzień 9
   Po śniadaniu wyjazd do Pondicherry. Po drodze odwiedzimy miasteczko Auroville, nazywane Miastem Świtu, które w swoim założeniu miało stać się międzynarodowym centrum przyjaźni, dzisiaj jest celem wypraw zwolenników ruchu New Age. Następnie zwiedzanie Pondicherry, dawnej kolonii francuskiej - miasta, w którym nadal czuć atmosferę czasów kolonialnych. Pondicherry łączy swą historię ze znanym, nieżyjącym już, bengalskim filozofem Śri Aurobindo. W centrum miasta wznosi się założony przez niego ośrodek medytacyjny, do którego przybywają ludzie z całego świata, by przy grobowcu wielkiego uczonego, znaleźć spokój ducha, oddać się jodze i medytacji. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. (Trasa ok. 220 km).

   Dzień 10-11 lub 10-12
   Po śniadaniu transfer na lotnisko w Chennai i przelot do Dabolim. Zakwaterowanie w hotelu na wybrzeżu Goa. Czas wolny na wypoczynek na plaży lub samodzielne zwiedzanie wybrzeża Goa. Wieczorem obiadokolacja. (Trasa ok. 60 km).

   Dzień 12 lub 13
   Wczesne wykwaterowanie z hotelu, śniadanie (możliwe w formie pakietów podróżnych) i transfer na lotnisko w Dabolim. Przelot samolotem czarterowym PLL LOT (rejs non stop) na trasie Goa- Warszawa. Przylot do Warszawy.

   Uwagi do programu
   Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

   Świadczenia

   Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym PLL LOT (non stop) na trasie Warszawa - Goa - Warszawa, przeloty wewnętrzne na trasie Goa - New Delhi i Chennai - Goa, opłaty lotniskowe, 10 lub 11 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, wyżywienie wg programu, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota, program turystyczny jw., 1 butelka wody/os./dzień (wyłącznie w części objazdowej) oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

   Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kelnerów, obsługi grupy w systemie TGS (ok. 215 USD/os., płatne pilotowi jako pakiet), a także wydatków własnych, dodatkowych posiłków, napoi, wizy do Indii, opłat za fotografowanie i filmowanie (ok. 40 USD/os.) oraz wycieczek lokalnych.

   Wycieczki lokalne

   Teatr w Agrze (ok. 45 USD/os.).

   Uwaga!Wycieczki lokalne odbywają się przy min. 12 osobach.

   Inne

   Od dnia 09.11.2016 r. banknoty o wartości nominalnej 500 (stare" 500 rupii) i 1000 rupii przestały być prawnym środkiem płatniczym w Indiach. Wprowadzono do obiegu "nowe" banknoty 500 rupii i 2000 rupii.

   Jeśli Klienci zabierają ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że w Indiach nie są akceptowane banknoty wydane przed 2006 r. i /lub zniszczone, naddarte, itp.

   W dniach 24-27.01. część atrakcji w Indiach może być nieczynna ze względu na Święto Republiki.

   Limity bagażu na przelotach wewnętrzny wynoszą: 15 kg (bagaż główny) i 7 kg (bagaż wewnętrzny).

   "

   Wizy - informacje dla sprzedawców

   Wiza. Do przekroczenia granicy indyjskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu oraz wiza. Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa dostępna jest w systemie rezerwacyjnym Travella i kosztuje249 zł/os. Konieczne jest wypełnienie i potwierdzenie wniosku wizowego w systemie rezerwacyjnym Travella najpóźniej na 7 dni roboczych przed rozpoczęciem imprezy oraz dostarczenie skanów paszportu i zdjęć opisanych w instrukcji wizowania na adres wizy.indie@R.pl.Uzyskana e-wiza wydawana jest na okres 365 dni i uprawnia do wielokrotnego przekroczenia granicy (jeden pobyt nie może przekroczyć 90 dni). Możliwe jest wizowanie we własnym zakresie, wtedy cena imprezy, będzie pomniejszona o koszty wizowania. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.

   Wizy

   Wiza.

   Do przekroczenia granicy indyjskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu oraz wiza. Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa kosztuje249 zł/os. Konieczne jest wypełnienie i potwierdzenie wniosku wizowego najpóźniej na 7 dni roboczych przed rozpoczęciem imprezy oraz dostarczenie skanów paszportu i zdjęć opisanych w instrukcji wizowania na adres

   META Description

   Delhi i Brama Indii • Zabytki Starego Goa • mauzoleum Taj Mahal • Jaipur i Fort Amber • Święte Kanchipuram i Mahabalipuram • kolonialne Pondicherry • złote plaże Goa

   Indie, Wyc. objazdowe - Informacje praktyczne

   O kierunku

   Stolica / Język
   Delhi (New Delhi) / hindi, angielski oraz 21 języków uznawanych za oficjalne w poszczególnych stanach

   Czas lokalny
   Różnica w czasie względem Polski to: czas letni +3,5 godziny czas zimowy +4,5 godziny

   Ogólne wymagania wjazdowe
   Wiza jest wymagana. Wizę turystyczną jednokrotnego wjazdu można wyrobić indywidualnie za pośrednictwem platformy internetowej Indian e-VISA (https://indianvisaonline.gov.in/visa/). Opłata: 60 USD/osoba. Płatność kartą kredytową lub debetową. Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty wyjazdu i muszą być w nim co najmniej 2 wolne strony. Wizę turystyczną można wyrobić również w Ambasadzie Indii lub za pośrednictwem niektórych touroperatorów (koszt ok. 330 PLN)

   Szczepienia
   Brak wymaganych szczepień. Zalecana jest profilaktyka przeciwmalaryczna (szczególnie w porze wilgotnej), a niektórych rejonach Indii szczepienie przeciw japońskiemu zapaleniu mózgu.

   Napięcie i rodzaj gniazdka
   230 V; 50 Hz / typ C, typ C-2, typ D, typ M (w wielu miejscach może być potrzebny adapter)

   Pieniądze

   Waluta
   rupia indyjska (INR), 1 INR = 100 pais (paisa) , 1 INR = 0.054423PLN, kurs NBP z dnia 2019-10-16

   Ceny w hotelach i restauracjach
   Samosa (pierożek z nadzieniem na ciepło) – ok. 12 INR/szt., duży placek z nadzieniem z kurczaka – ok. 60 INR, frytki – ok. 40 INR, danie curry – 120-200 INR, zestaw obiadowy – 200-400 INR; piwo (0,5 l) – 80-120 INR, butelka wody mineralnej (1 l) – ok. 15-20 INR, napój gazowany (0,5 l) – ok. 15 INR

   Napiwki
   Wskazane jest zostawianie napiwków w wysokości 10-15% od rachunku lub 5-15 rupii w zależności od rodzaju usługi

   Obowiązkowy podatek turystyczny
   Nie ma obowiązującej opłaty za pobyt turystyczny.

   Komunikacja

   Komunikacja / transport publiczny
   Indie to bardzo dobrze skomunikowany kraj. W odległe regiony można polecieć lokalnymi liniami lotniczymi lub podróżować pociągiem lub autobusami. W miastach popularne są tuk-tuki (riksze). Przykładowe ceny: przejazd autobusem miejskim – 8-25 INR; taksówka z kierowcą wynajęta na cały dzień – 600-1000 INR, korzystanie z tuk-tuka przez cały dzień – 100-150 INR.

   Wynajem samochodów
   Bardzo popularny jest wynajem samochodu z kierowcą (ok. 600-1000 INR/dzień). Wynajem samochodu bez kierowcy to podobny koszt. Cena benzyny to ok. 73 INR/l, a oleju napędowego to 64 INR/l. Obowiązuje ruch lewostronny.

   Informacje

   Ważne lokalne informacje i zwyczaje
   Polecamy zabranie dolarów amerykańskich lub euro i wymianę waluty na miejscu (na lotnisku, w hotelu, upoważnionym banku lub u uprawnionych dealerów). Sieć bankomatów jest słabo rozwinięta, dlatego warto mieć ze sobą gotówkę. W dużych miastach i miejscowościach turystycznych można zazwyczaj płacić kartą. Hindusi lubią zawyżać ceny dla Europejczyków. Zdarza się, że za ten sam produkt w tym samym sklepie każdego dnia zapłacimy inną cenę. Warto korzystać ze sklepów z ustalonymi cenami. Kupując pamiątki, warto się zawsze targować, ponieważ cena wyjściowa praktycznie zawsze jest bardzo zawyżona. W miejscach uczęszczanych przez turystów należy liczyć się z żądaniem drobnej opłaty praktycznie za wszystko. Zaleca się picie wyłącznie wody przegotowanej lub z fabrycznie zamkniętych pojemników. Nie należy spożywać owoców i warzyw bez ich uprzedniego wymoczenia w płynach dezynfekujących. Ze względu na specyficzną florę bakteryjną, w przypadku problemów żołądkowych wskazane jest udanie się do lekarza. Stosowanie środków powszechnie używanych w Europie nie jest zalecane. Hindusi chętnie widzą uczestnictwo turystów w uroczystościach religijnych. Należy jednak pamiętać, że dostęp do niektórych świątyń może być ograniczony. Należy wystrzegać się propozycji sprzedaży wysyłkowej biżuterii i kamieni szlachetnych za zaliczką. Zazwyczaj w zamian za zaliczki nie otrzymuje się zakupionego towaru lub jest to towar bezwartościowy. Odzyskanie pieniędzy od nieuczciwych sprzedawców jest trudne, czasochłonne i może wymagać poniesienia dodatkowych kosztów. ... Czytaj cały opisZwiń opis

   Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

   Napisz do nas

   Masz pytanie odnośnie wycieczki? Potrzebujesz naszej porady?
   Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

   Imię
   E-Mail
   Nr telefonu
   Treść wiadomości

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz