Złoty Trójkąt i świątynie Tamil Nadu

oferta dostępna

Cena za osobę 6 548

Razem (Szczegóły ceny)13 097

Masz kartę payback?
Dostaniesz 6548 punktów paybacksamolot

10:30:00

12.12.2019
Warszawa - Okęcie
Goa

23.12.2019
GOI
WAW

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:


Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Kategoria

***

Opis oferty

 
Hotele *** wg kategorii lokalnej. 10 lub 11 rozpoczętych dób hotelowych w: Goa (3 lub 4), New Delhi (1), Agra (1), Jaipur (1), Mahaballipuram (4). Pokoje: łazienka (prysznic, wc), możliwa dostawka, klimatyzacja i/lub wiatrak przysufitowy. Wyżywienie według programu imprezy.

Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie na 2,5 godz. przed wylotem samolotu. Przelot samolotem czarterowym PLL LOT (rejs non stop) na trasie Warszawa-Goa. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora.

Dzień 2
Przylot na Goa, po odprawie wizowo-paszportowej transfer do hotelu w okolicy Dabolim. Zakwaterowanie w hotelu, wolne przedpołudnie na odpoczynek po podróży. Po południu zobaczymy pozostałości dawnej stolicy Goa, nazywanej drugą Lizboną, gdzie znajduje się między innymi słynna bazylika Bom Jesus, kościół Św. Kajetana i łuk wicekróla, przez który niegdyś wchodziło się do dawnego miasta. Będzie to także okazja, aby zobaczyć indyjskie świątynie znajdujące się w okolicach miasta Ponda. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. (Trasa ok. 50 km).

Dzień 3
Po wczesnym śniadaniu (możliwe w formie pakietów podróżnych) przejazd na lotnisko w Dabolim i przelot do New Delhi. Przylot do New Delhi, po odprawie wizowo-paszportowej przejazd na zwiedzanie miasta. W programie m.in. Złota Świątynia sikhijska, grobowiec Humayuna (pierwowzór słynnego Taj Mahal). Z zewnątrz zobaczymy budynki rządowe: Sansad Bhawan (Parlament Indyjski) oraz Rashtrapati Bhawan (Dom Prezydencki). Kolejno udamy się pod India Gate - słynną bramę Indii. Po południu zwiedzanie Starego Delhi: z zewnątrz obejrzymy monumentalny Czerwony Fort zbudowany przez Szahjahana (przez lata służący jako koszary), zwiedzimy największy w Indiach Północnych meczet Jama Masjid oraz Raj Ghat - miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w New Delhi. (Trasa ok. 40 km).

Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Agry. Po południu zwiedzanie Taj Mahal, jednego z siedmiu współczesnych cudów świata, mauzoleum ufundowanego przez cesarza Szachjahana ku czci swojej żony Mumtaz Mahal, budowanego z białego marmuru przez 22 lata i 22 tys. rzemieślników. Możliwość realizacji wycieczki lokalnej do teatru w Agrze (płatna dodatkowo). Obiadokolacja i nocleg w Agrze. (Trasa ok. 240 km).

Dzień 5
Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie i zwiedzanie monumentalnego Fortu w Agrze - największego i najlepiej zachowanego mogolskiego pałacu. Następnie przejazd do Jaipuru. Po południu zwiedzanie Pałacu Miejskiego, siedziby Maharadży. Wizyta w unikalnym, zaskakującym futurystyczną architekturą Obserwatorium Astronomicznym Jantar Mantar, zbudowanym w połowie XVIII w. Zobaczymy również przepiękną fasadę Hawa Mahal, tzw. Pałacu Wiatrów - wizytówki miasta. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Jaipurze. (Trasa ok. 160 km).

Dzień 6
Po śniadaniu wycieczka do fortecy Amber. Zwiedzanie części pałacowej kompleksu z XVI w. Popołudnie wolne na zakupy i samodzielne zwiedzanie miasta. Wizyta w emporium dywanów, tekstyliów i kamieni szlachetnych. Po południu przejazd na lotnisko w Jaipurze i przelot do Chennai. Transfer na nocleg do hotelu w ok. Mahabalipuram. Zakwaterowanie i obiadokolacja. (Trasa ok. 40 km).

Dzień 7
Po śniadaniu zwiedzanie Mahabalipuram - niewielkiego kurortu położonego nad oceanem. Niegdyś kwitnące miasto portowe, dziś niewielka wioska rybacka, której największą atrakcją są pochodzące z VII w. skalne zabytki w nietypowych rozmiarach i kształtach, zdobione pięknymi reliefami, malowniczo ulokowane u wybrzeży Zatoki Bengalskiej. Powrót do hotelu. Wolne popołudnie proponujemy przeznaczyć na spacery po plaży. Obiadokolacja. (Trasa ok. 20 km).

Dzień 8
Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Kanchipuram - miasta świątynnego, uznanego za kolebkę południowej architektury sakralnej, jednego z siedmiu świętych miast Indii. Znajduje się tu wykuta w skale urokliwa świątynia Kajlasanatha wzniesiona ku czci Śiwy oraz świątynia Ekambareswar, która kryje salę o Tysiącu Kolumn. Kanchipuram to również znany ośrodek produkcji jedwabiu. Odwiedzimy manufaktury, w których tkane są m.in. sari. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 140 km).

Dzień 9
Po śniadaniu wyjazd do Pondicherry. Po drodze odwiedzimy miasteczko Auroville, nazywane Miastem Świtu, które w swoim założeniu miało stać się międzynarodowym centrum przyjaźni, dzisiaj jest celem wypraw zwolenników ruchu New Age. Następnie zwiedzanie Pondicherry, dawnej kolonii francuskiej - miasta, w którym nadal czuć atmosferę czasów kolonialnych. Pondicherry łączy swą historię ze znanym, nieżyjącym już, bengalskim filozofem Śri Aurobindo. W centrum miasta wznosi się założony przez niego ośrodek medytacyjny, do którego przybywają ludzie z całego świata, by przy grobowcu wielkiego uczonego, znaleźć spokój ducha, oddać się jodze i medytacji. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. (Trasa ok. 220 km).

Dzień 10-11 lub 10-12
Po śniadaniu transfer na lotnisko w Chennai i przelot do Dabolim. Zakwaterowanie w hotelu na wybrzeżu Goa. Czas wolny na wypoczynek na plaży lub samodzielne zwiedzanie wybrzeża Goa. Wieczorem obiadokolacja. (Trasa ok. 60 km).

Dzień 12 lub 13
Wczesne wykwaterowanie z hotelu, śniadanie (możliwe w formie pakietów podróżnych) i transfer na lotnisko w Dabolim. Przelot samolotem czarterowym PLL LOT (rejs non stop) na trasie Goa- Warszawa. Przylot do Warszawy.

Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym PLL LOT (non stop) na trasie Warszawa - Goa - Warszawa, przeloty wewnętrzne na trasie Goa - New Delhi i Chennai - Goa, opłaty lotniskowe, 10 lub 11 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, wyżywienie wg programu, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota, program turystyczny jw., 1 butelka wody/os./dzień (wyłącznie w części objazdowej) oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kelnerów, obsługi grupy w systemie TGS (ok. 215 USD/os., płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet), a także wydatków własnych, dodatkowych posiłków, napoi, wizy do Indii, opłat za fotografowanie i filmowanie (ok. 40 USD/os.) oraz wycieczek lokalnych.

Wycieczki lokalne

Teatr w Agrze (ok. 45 USD/os.).

Uwaga!Wycieczki lokalne odbywają się przy min. 12 osobach.

Inne

Od dnia 09.11.2016 r. banknoty o wartości nominalnej 500 (stare" 500 rupii) i 1000 rupii przestały być prawnym środkiem płatniczym w Indiach. Wprowadzono do obiegu "nowe" banknoty 500 rupii i 2000 rupii.

Jeśli Klienci zabierają ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że w Indiach nie są akceptowane banknoty wydane przed 2006 r. i /lub zniszczone, naddarte, itp.

W dniach 24-27.01. część atrakcji w Indiach może być nieczynna ze względu na Święto Republiki.

Limity bagażu na przelotach wewnętrzny wynoszą: 15 kg (bagaż główny) i 7 kg (bagaż wewnętrzny).

"

Wizy - informacje dla sprzedawców

Wiza. Do przekroczenia granicy indyjskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu oraz wiza. Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa dostępna jest w systemie rezerwacyjnym Travella i kosztuje399 zł/os. Konieczne jest wypełnienie i potwierdzenie wniosku wizowego w systemie rezerwacyjnym Travella najpóźniej na 7 dni roboczych przed rozpoczęciem imprezy oraz dostarczenie skanów paszportu i zdjęć opisanych w instrukcji wizowania na adres wizy.indie@R.pl.Uzyskana e-wiza wydawana jest na okres 365 dni i uprawnia do wielokrotnego przekroczenia granicy (jeden pobyt nie może przekroczyć 90 dni). Możliwe jest wizowanie we własnym zakresie, wtedy cena imprezy, będzie pomniejszona o koszty wizowania. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.

Wizy

Wiza.

Do przekroczenia granicy indyjskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu oraz wiza. Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa kosztuje 399 zł/os. Konieczne jest wypełnienie i potwierdzenie wniosku wizowego najpóźniej na 7 dni roboczych przed rozpoczęciem imprezy oraz dostarczenie skanów paszportu i zdjęć opisanych w instrukcji wizowania na adres

META Description

Delhi i Brama Indii • Zabytki Starego Goa • mauzoleum Taj Mahal • Jaipur i Fort Amber • Święte Kanchipuram i Mahabalipuram • kolonialne Pondicherry • złote plaże Goa

Informacje praktyczne


Stolica

Delhi (New Delhi)


Język

hindi, angielski oraz 21 języków uznawanych za oficjalne w poszczególnych stanach


Czas lokalny

Różnica w czasie względem Polski to: czas letni +3,5 godziny czas zimowy +4,5 godziny


Ogólne wymagania wjazdowe

Wiza jest wymagana. Wizę turystyczną jednokrotnego wjazdu można wyrobić indywidualnie za pośrednictwem platformy internetowej Indian e-VISA (https://indianvisaonline.gov.in/visa/). Opłata: 60 USD/osoba. Płatność kartą kredytową lub debetową. Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty wyjazdu i muszą być w nim co najmniej 2 wolne strony.

Wizę turystyczną można wyrobić również w Ambasadzie Indii lub za pośrednictwem niektórych touroperatorów (koszt ok. 330 PLN)


Waluta

rupia indyjska (INR), 1 INR = 100 pais (paisa)

Aktualny kurs to: 1INR = 0.054943PLN, kurs NBP z dnia 2019-07-19


Ceny w hotelach i restauracjach

Samosa (pierożek z nadzieniem na ciepło) – ok. 12 INR/szt., duży placek z nadzieniem z kurczaka – ok. 60 INR, frytki – ok. 40 INR, danie curry – 120-200 INR, zestaw obiadowy – 200-400 INR; piwo (0,5 l) – 80-120 INR, butelka wody mineralnej (1 l) – ok. 15-20 INR, napój gazowany (0,5 l) – ok. 15 INR


Napiwki

Wskazane jest zostawianie napiwków w wysokości 10-15% od rachunku lub 5-15 rupii w zależności od rodzaju usługi


Szczepienia

Brak wymaganych szczepień. Zalecana jest profilaktyka przeciwmalaryczna (szczególnie w porze wilgotnej), a niektórych rejonach Indii szczepienie przeciw japońskiemu zapaleniu mózgu.


Obowiązkowy podatek turystyczny

Nie ma obowiązującej opłaty za pobyt turystyczny.

Napięcie i rodzaj gniazdka

230 V; 50 Hz / typ C, typ C-2, typ D, typ M (w wielu miejscach może być potrzebny adapter)


Komunikacja / transport publiczny

Indie to bardzo dobrze skomunikowany kraj. W odległe regiony można polecieć lokalnymi liniami lotniczymi lub podróżować pociągiem lub autobusami. W miastach popularne są tuk-tuki (riksze). Przykładowe ceny: przejazd autobusem miejskim – 8-25 INR; taksówka z kierowcą wynajęta na cały dzień – 600-1000 INR, korzystanie z tuk-tuka przez cały dzień – 100-150 INR.


Wynajem samochodów

Bardzo popularny jest wynajem samochodu z kierowcą (ok. 600-1000 INR/dzień). Wynajem samochodu bez kierowcy to podobny koszt. Cena benzyny to ok. 73 INR/l, a oleju napędowego to 64 INR/l.

Obowiązuje ruch lewostronny.


Ważne lokalne informacje i zwyczaje

Polecamy zabranie dolarów amerykańskich lub euro i wymianę waluty na miejscu (na lotnisku, w hotelu, upoważnionym banku lub u uprawnionych dealerów).

Sieć bankomatów jest słabo rozwinięta, dlatego warto mieć ze sobą gotówkę. W dużych miastach i miejscowościach turystycznych można zazwyczaj płacić kartą.

Hindusi lubią zawyżać ceny dla Europejczyków. Zdarza się, że za ten sam produkt w tym samym sklepie każdego dnia zapłacimy inną cenę. Warto korzystać ze sklepów z ustalonymi cenami.

Kupując pamiątki, warto się zawsze targować, ponieważ cena wyjściowa praktycznie zawsze jest bardzo zawyżona.

W miejscach uczęszczanych przez turystów należy liczyć się z żądaniem drobnej opłaty praktycznie za wszystko.

Zaleca się picie wyłącznie wody przegotowanej lub z fabrycznie zamkniętych pojemników. Nie należy spożywać owoców i warzyw bez ich uprzedniego wymoczenia w płynach dezynfekujących.

Ze względu na specyficzną florę bakteryjną, w przypadku problemów żołądkowych wskazane jest udanie się do lekarza. Stosowanie środków powszechnie używanych w Europie nie jest zalecane.

Hindusi chętnie widzą uczestnictwo turystów w uroczystościach religijnych. Należy jednak pamiętać, że dostęp do niektórych świątyń może być ograniczony.

Należy wystrzegać się propozycji sprzedaży wysyłkowej biżuterii i kamieni szlachetnych za zaliczką. Zazwyczaj w zamian za zaliczki nie otrzymuje się zakupionego towaru lub jest to towar bezwartościowy. Odzyskanie pieniędzy od nieuczciwych sprzedawców jest trudne, czasochłonne i może wymagać poniesienia dodatkowych kosztów.
... Czytaj cały opisZwiń opis


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz