Indonezja z postojem w Kuala Lumpur

oferta dostępna

Cena za osobę -19%1499711 998

Razem (Szczegóły ceny)23 996

Masz kartę payback?
Dostaniesz 11998 punktów paybacksamolot

14:20:00

11.01.2020
Warszawa - Okęcie
Kuala Lumpur

26.01.2020
CGK
WAW

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:

Hotel
  • Oferty egzotyczne

Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

KATEGORIA

wycieczka objazdowa

REGION

MALEZJA

Szlak

INDONEZJA Z POSTOJEM W KUALA LUMPUR - 16 dni

Główne atrakcje

Obserwacja "smoków" z Komodo
Niesamowite Sulawesi z Krajem Toradżów
Najsłynniejsze świątynie Jawy
Niezwykła sceneria wulkanu Bromo
Orangutany na Sumatrze

O wycieczce

Indonezja to fascynujący i niezwykle różnorodny kraj. Na poszczególnych wyspach będziemy przebywać w odmiennych światach. Indonezja nie ma wielu konkurentów, jeśli chodzi o ciekawe doznania, egzotykę, życzliwość mieszkańców, bogatą historię i kulturę. W czasie tej wyprawy kładziemy duży nacisk na aspekt przyrodniczy. Zobaczymy smoki z Komodo, będziemy tropić orangutany na wolności i znajdziemy się w pięknej scenerii okolic wulkanu Bromo. Naszą ulubioną wyspą jest Sulawesi (Celebes) i miejsce to zapamięta każdy na całe życie. Spotkamy się tam niezwykłymi obrzędami Toradżów. Podczas tej wycieczki pokonujemy ogromne odległości, ale podróżujemy głównie samolotami, ograniczając przejazdy do niezbędnego minimum. Świetna kuchnia towarzyszy nam przez cały czas, a nasz pilot będzie pomagał w wyborze restauracji. Choć podczas wyjazdu zachęcamy do dłuższych spacerów, osoby o słabszej kondycji lub małej chęci do pieszych wycieczek, nie muszą w nich uczestniczyć. To jeden z najciekawszych naszych wyjazdów, wyprawa dla osób, które wiedzą jak spędzić swój cenny czas.

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku w Warszawie lub w Krakowie. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w programie, który otrzymuje każdy uczestnik wyprawy. Wylot do Kuala Lumpur.

Dzień 2

Przylot do Kuala Lumpur. Po zakwaterowaniu w hotelu spacer po centrum tego niesamowitego miasta. Znajdziemy się na głównym placu Merdeka z budynkami administracji i dawną siedzibą sułtana, przejdziemy przez pełne restauracji i sklepików Chinatown. Chętni wyjadą na wieżę KL Tower (wstęp na wieżę poza ceną wycieczki), aby podziwiać fantastyczną panoramę miasta z wieżowcami Petronas Towers, niegdyś najwyższymi na świecie. Nocleg w centrum miasta.

Dzień 3

Przejazd na lotnisko i krótki lot na Sumatrę, szóstą wyspę co do wielkości na świecie. Lądujemy w Medan, dużym mieście położonym w północnej części wyspy. Podróż do Parku Narodowego Gunung Leuser. Park chroni tysiące kilometrów kwadratowych pięknych, górskich obszarów pokrytych wielogatunkową dżunglą. Nocleg nieopodal parku.

Dzień 4

Wycieczka do Parku Narodowego Gunung Leuser. Największym skarbem Gunung Leuser jest piękna roślinność i dzika zwierzyna - słonie, tygrysy, nosorożce a przede wszystkim orangutany, których liczba szacowana jest tu na kilka tysięcy. Gunung Leuser zwiedzamy poruszając się z przewodnikiem na piechotę. Powinniśmy zobaczyć orangutany, drugie naczelne co do wielkości po gorylach. Miejscowy przewodnik prawdopodobnie wytropi dla nas jedną z grup tych wspaniałych zwierząt, dzięki czemu będziemy mogli je sfotografować. Podglądanie orangutanów w ich naturalnym środowisku to fascynujące przeżycie. Na tym obszarze żyją też słonie, tygrysy i zagrożone wymarciem nosorożce sumatrzańskie, które jednak zaobserwować niezwykle trudno. Powrót do miejsca noclegu, a chętni mogą spłynąć przyjazną rzeką na specjalnie dostarczonych do tego celu dętkach pełniących rolę pontonów. Powrót na nocleg.

Dzień 5

Podróż do Medan, krótkie zwiedzanie centrum miasta z historycznym pałacem Maimun - historyczną siedzibą sułtana. W chaotycznym i zatłoczonym mieście zauważymy też pochodzące z czasów kolonizacji holenderskiej budynki w stylu Art Deco. Wylot do Yogyakarta na Jawie, dawnej stolicy Królestwa Środkowej Jawy. Miasto słynie z życia artystycznego i najlepszych w Indonezji pracowni batiku. Nocleg w hotelu.

Dzień 6

Rozpoczynamy zwiedzanie dwóch najsłynniejszych świątyń kraju. Przejazd do Borobudur, uchodzącej za cud świata, buddyjskiej świątyni pochodzącej z IX wieku. Świątynia została zbudowana z dziewięciu tarasów, na których umieszczono 72 posągi Buddy w charakterystycznych stupach. Dotknięcie we właściwy sposób jednego z posągów przyniesie zwiedzającym szczęście. Dochodzimy oczywiście na sam szczyt 35 metrowej konstrukcji. Następnie droga prowadzi do pobliskiego zespołu świątynnego Prambanan - największego na Jawie kompleksu świątyń hinduistycznych powstałych między VIII a X wiekiem. Świątynie Śiwy, Brahmy, Wisznu i inne zachwycają lekkością architektoniczną, bogatą ornamentyką i płaskorzeźbami. Powrót do hotelu.

Dzień 7

Przejazd na lotnisko i krótki lot do Surabaja, dużego miasta we wschodniej części Jawy. Przejazd w rejon wulkanu Bromo. Okazja do poznania wiejskich krajobrazów wyspy, która jest najgęściej zaludniona ze wszystkich wysp Indonezji. Jawa jest nie tylko spichlerzem kraju, ale też sercem kultury indonezyjskiej. Po stu kilometrach podróży krajobraz zmienia się, wjeżdżamy w rejon najsłynniejszych wulkanów Indonezji, czyli do Parku Narodowego Bromo Tengger Semer w pobliżu którego przewidziany jest nocleg.

Dzień 8

Tej nocy nie będzie dane nam się wyspać, gdyż zaplanowana jest eskapada w ciekawe, wulkaniczne tereny okolic wulkanu Bromo, gdzie planujemy znaleźć się dokładnie o wschodzie słońca. To właśnie wtedy kolory są najpiękniejsze, a wulkaniczny krajobraz wydaje się nieziemski. W nocy wyjeżdżamy do parku narodowego. Park obejmuje obszar jeden z najciekawszych obszarów wulkanicznych na świecie. Wiele z wulkanów jest wciąż czynnych, a ostatnia erupcja Bromo miała miejsce w 2014 roku. Dalej samochodami 4x4 podążamy na szczyt wulkanu Penandżakan (2770 m n.p.m.), skąd podziwiamy pocztówkowy widok na Mt. Bromo (2392 m n.p.m.), i okolice. Następnie podjeżdżamy pod sam szczyt Bromo, na który możemy wejść po zaledwie 250 stopniach. Góra ma także znaczenie religijne, a w czasie świąt czczący ją mieszkańcy przynoszą tu ofiary. Po nasyceniu się widokiem stożków wulkanicznych z najwyższym z nich Gunung Semeru (3676 m n.p.m.) powrót na odpoczynek i śniadanie. Przejazd na lotnisko. Odlot do Makassaru (Ujung Pandang), największego miasta na kolejnej, bardzo ciekawej wyspie Sulawesi (Celebes). Po przylocie przejazd na nocleg.

Dzień 9

Przejazd do starego portu, do którego do dzisiaj przybijają handlowe żaglowce, a towary rozładowuje się ręcznie. Kontynuujemy drogę podróż na terytorium Toradżów, mieszkańców górskich rejonów, którym udało się zachować czasem szokujące dla nas tradycje i obrzędy. Zwiedzanie wiosek z niezwykłymi domami w kształcie łodzi, oglądanie grobowców i figur tau-tau, wyobrażeń zmarłych, ustawionych przed grobowcami. Zobaczymy jaskinie, w których Toradżowie chowają swoich bliskich lub zawieszają ciała zmarłych wysoko pod stropem skalnym. Podczas posuwania się w głąb wyspy krajobraz staje się coraz bardziej malowniczy. Znajdujemy się w pięknym i dziwnym świecie mieszkańców wnętrza Celebesu. Dojazd do Rantepao, stolicy Kraju Toradżów i tam nocleg w hotelu.

Dzień 10

Wycieczka po okolicznych wioskach. Na Sulawesi (Celebes) wszystko zadziwia i zachwyca. Piękno przyrody łączy się z niezwykłymi zwyczajami pełnych godności mieszkańców. W rejonie tym mamy szansę uczestniczenia w niesamowitych ceremoniach pogrzebowych, do których rodziny przygotowują się czasem nawet latami. Podczas tych uroczystości setki świń i wołów składa się w ofierze i może być to nieco szokujące przeżycie. Jeżeli zechcemy wziąć udział w takim wydarzeniu (cudzoziemcy są chętnie widziani) i będzie ono miało miejsce (a zwykle tak jest), musimy również przynieść na uroczystość odpowiedni prezent. Powrót na nocleg.

Dzień 11

Podróż na południe wyspy. Postój w Parku Narodowym Bantimurung obejmujący fragment ogromnych krasowych terenów. Zwiedzający ten obszar XIX wieczny brytyjski przyrodnik Alfred Wallace określił miejsce, jako królestwo motyli. Do dziś również możemy zobaczyć tu mnogość gatunków motyli. Dojazd do Makassaru, gdy czas pozwoli zwiedzanie Fortu Rotterdam, przykładu obronnej architektury kolonialnej. Makassar od wieków był ważnym portem i jest tak do dzisiaj. Nocleg w hotelu.

Dzień 12

Przelot w rejon Komodo w archipelagu Małych Wysp Sundajskich. Przejazd z lotniska do portu, skąd odpływają małe statki na słynne wyspy Komodo. Zaokrętowanie na lokalny stateczek przerobiony na potrzeby turystów. Na zadaszonym pokładzie znajduje się stół, gdzie będziemy spożywać posiłki, oczywiście znajdziemy też miejsce do opalania się. Rejs na Komodo.

Dzień 13

Lądowanie na kei Komodo, skąd wyruszamy na piechotę przez wyspę. Wkrótce powinniśmy zaobserwować pierwsze z potężnych stupięćdziesięciokilogramowych waranów, czyli "smoków z Komodo". Od czasu, gdy zakazano sztucznego dokarmiania waranów ich zaobserwowanie może wymagać dłuższych spacerów. Podczas tej wyprawy staramy się też dostrzec małe "smoki", które pierwsze lata spędzają na drzewie, aby nie stać się ofiarą dorosłych osobników. Spacer odbywa się z miejscowym przewodnikiem, który pilnuje, byśmy nie trafili do żołądków waranów. Przez lata ludzie, wraz z jeleniami i innymi ssakami stanowili ich naturalne pożywienie… Po południu czas na opalanie i snorkeling w bogatych w życie, ciepłych i czystych wodach Morza Flores. Osoby, które nie chcą nurkować mają czas na opalanie. Nocleg na statku.

Dzień 14

W tym dniu następuje lądowanie na wyspie Rinca, kolejnej wyspie Indonezji. Znajdziemy tu malownicze krajobrazy i bajkową roślinność, której zieleń kontrastuje z błękitem oceanu. Ale naszym celem nie jest tylko podziwiani uroków wyspy. Tropimy z lokalnym przewodnikiem ponownie drapieżne "smoki", których jest tutaj naprawdę dużo. Rejs powrotny do portu i nocleg w hotelu.

Dzień 15

Przelot do Dżakarty na wyspie Jawa. Rozpoczynamy zwiedzanie tego potężnego miasta. Kierujemy się do starej Batavii, historycznego centrum pozostawionego przez Holendrów kolonizujących Jawę. Znakomita kawa w słynnej kawiarni postawi nas na nogi. Podczas objazdu miasta oglądamy też dzielnicę biznesu i najważniejsze budowle rządowe. Wieczorem wylot do Polski.

Dzień 16

Przylot do Warszawy lub Krakowa.

ZNIŻKI

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. W związku z faktem, że wycieczki odbywają się regularnymi liniami lotniczymi (nie czarterowymi), najniższe ceny są dostępne wyłącznie w przypadku wczesnych zapisów. Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

Płatność

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu
II rata - 30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu
III rata - płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu
Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

Bilety lotnicze, opłaty i podatki lotniskowe (poza ewentualnymi niewielkimi indywidualnymi opłatami wylotowymi); wszelkie inne koszty transportu lądowego i morskiego; wycieczki wg programu; śniadania w hotelach, kolacje w wybranych miejscach (łącznie 8 kolacji), obiady podczas rejsu (2 obiady); noclegi (pokoje 2 osobowe)

hotele 4* (wg oceny biura), 2 noclegi 3* (wg oceny biura), 2 noclegi na małym statku wycieczkowym w wieloosobowej kajucie podczas rejsu; opłaty za wstępy do parków narodowych i rezerwatów, niezbędne zezwolenia oraz wszelkie inne opłaty administracyjne; ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy w wybranych miejscach; polski pilot.

Cena nie obejmuje

Obowiązkowego pakietu dewizowego 450 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, napojów do posiłków, niewielkich indywidualnych opłat wylotowych w Indonezji, zwyczajowych napiwków, dopłaty do pokoju 1-osobowego.

Uwagi

Orientacyjna liczba uczestników - od 8 do 14. Każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem informator przedwyjazdowy ułatwiający przygotowanie się do wycieczki. Należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 2 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Szczegóły

Dostępne na naszej stronie www.

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz