Indonezja - Zachodnia Papua - Timor Wschodni

   oferta dostępna

   Cena za osobę -15%1940516 301

   Razem (Szczegóły ceny)32 602

   Masz kartę payback?
   Dostaniesz 16301 punktów payback   samolot

   11:00:00

   21.09.2019
   Warszawa - Okęcie
   Dżakarta

   05.10.2019
   DPS
   WAW

   Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
   Gwarancją 100 % zwrotu
   Gwarancją 100 % zwrotu

   Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

   Gwarancją najniższej ceny
   Gwarancją najniższej ceny

   Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

   Opis oferty


   Udogodnienia w hotelu:


   Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

   KATEGORIA

   wycieczka objazdowa

   REGION

   PAPUA ZACHODNIA

   Szlak

   INDONEZJA z Zachodnią Papuą TIMOR WSCHODNI- 15 dni

   Główne atrakcje

   Podróż w czasie - pobyt wśród Papuasów
   Rajskie wyspy Radża Ampat
   Dziewicze rafy koralowe
   Timor Wschodni - kraj poza szlakami
   Spotkania z ludźmi i znakomita kuchnia
   Krótki pobyt na Bali

   O wycieczce

   Podczas wycieczki odwiedzimy szereg wysp i prowincji, które niekoniecznie są tłumnie odwiedzane, ale może dzięki temu można odszukać tam sporo uroku, egzotyki i oczywiście doświadczyć ciepłego klimatu i życzliwości mieszkańców Indonezji. Jak widać w programie, czeka nas wiele lotów, dzięki którym możemy przemierzać ogromne odległości. Czekają nas rejsy, czas na relaks, nurkowanie, ale też dużo zwiedzania i ciekawostek etnograficznych. Na Nowej Gwinei znajdziemy się w górskiej części wyspy, gdzie żyją górskie plemiona papuaskie. Ograniczamy się do dostępnych miejsc, do których można dotrzeć samochodem terenowym, choć będziemy namawiać też na spacery i odejście od drogi. Wizyta w Timorze Wschodnim to okazja do spotkania z historią jednego z najmłodszych państw świata, które wciąż należy do najbiedniejszych w Azji. Niezwykle popularną wyspę Bali traktujemy jedynie, jako przystanek po drodze, ale jeśli ktoś nie był jeszcze na tej wyspie, będzie mógł sam ocenić jej walory i ewentualnie zaplanować pobyt w przyszłości.

   Dzień 1

   Zbiórka na lotnisku w Warszawie lub w Krakowie. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w programie, który otrzymuje każdy uczestnik wyprawy. Wylot do Dżakarty, stolicy Indonezji.

   Dzień 2

   Przylot do stolicy Indonezji. Przejazd do hotelu i nocleg.

   Dzień 3

   Rozpoczynamy zwiedzanie tego potężnego miasta. Kierujemy się do starej Batavii, historycznego centrum pozostawionego przez Holendrów kolonizujących Jawę. Znakomita kawa w słynnej kawiarni postawi nas na nogi. W starym porcie widzimy towarowe żaglowce, to już w dzisiejszych czasach rzadki widok. Podczas objazdu miasta oglądamy też dzielnicę biznesu i najważniejsze budowle rządowe. Przejazd na lotnisko i wylot do Sorong, na zachodnie krańce Nowej Gwinei, na półwysep zwany z racji kształtu Ptasią Głową.

   Dzień 4

   Rano przylot. Stamtąd czeka nas około dwugodzinny rejs na tropikalne wyspy Radża Ampat. Wyspy zamieszkują pogodni ludzie plemion melanezyjskich, którym towarzyszy uśmiech i gościnność wobec przyjezdnych. Lądujemy na jednej z wysp, gdzie będziemy przebywać w położonym nad morzem ośrodku turystycznym. Nocleg w bungalowach przy plaży.

   Dzień 5

   Rejs po wyspach Radża Ampat. Znajdujemy się w ostatnim raju na ziemi, jak określa się te obszary. Dookoła rozciągają się jedne z najcieplejszych wód świata. Tutejsza rafa koralowa jest legendarna wśród nurków, a przejrzystość wody jest aż nierzeczywista. Bajecznie złote plaże kontrastują z wielobarwnością oceanu, zielenią palm kokosowych i błękitem nieba. Możliwość snorkelingu (pływania z rurką i maską). Podziwiamy największą atrakcję archipelagu, kopulaste malownicze wysepki wapienne, które zostały rozrzucone na oceanie niby zagubione perły. Porównywalne miejsce do nich znajduje się jedynie w Palau. Powrót do ośrodka i wolne popołudnie przeznaczone na lenistwo i kąpiele.

   Dzień 6

   Rejs do jednej z miejscowości, gdzie życie toczy się wolno i łagodnie. Dobijamy też do kolejnej, bajecznej wyspy z dziewiczą, białą niczym śnieg plażą. Oczywiście delektujemy się świeżymi rybami i owocami morza. Następnie czeka nas droga powrotna do portu Sorong, nadchodzi pora wyjazdu i opuszczenia "ostatniego raju na ziemi". Nocleg w hotelu.

   Dzień 7

   Przelot do Jayapura, największego miasta indonezyjskiej Nowej Gwinei, stolicy prowincji Papua Zachodnia. Papua Zachodnia obejmuje część wyspy Nowa Gwinea i szereg mniejszych wysp i archipelagów położonych w pobliżu. Przesiadka na niewielki, śmigłowy samolot małej linii lotniczej, a następnie lot do miejscowości Wamena w Dolinie Baliem położonej w centralnej, górskiej części wyspy. Dolina Baliem to unikalny region, gdzie dziesiątki tysięcy Papuasów zetknęło się z naszą cywilizacją pierwszy raz dopiero w połowie XX w. Dolina nie ma żadnego połączenia drogowego, ani rzecznego z resztą świata. Wszystkie niezbędne towary docierają z zewnątrz drogą lotniczą dzięki lądowisku. Po odpoczynku, jeszcze tego samego dnia, jeśli nie było opóźnień przelotów zwiedzamy lokalny targ i samą Wamenę, gdzie zobaczymy Papuasów z plemienia Dani. Nocleg w hotelu w Wamenie.

   Dzień 8

   Przejazd do miejscowości Jiwika, miejsca, w którym wciąż utrzymuje się obyczaj przechowywania uwędzonych przodków w chatach. Obserwowanie tradycyjnych ceremonii - taniec, demonstracja strojów (a właściwie ich braku) i pieczenie w tradycyjny sposób zabitej specjalnie na nasz przyjazd świni. Poznawanie zwyczajów ludu Dani, rozmowy odbywają się z pomocą lokalnego przewodnika. W tym dniu należy być przygotowanym na przeżycie znacznego szoku kulturowego. Tylko niektórzy z nas odważyli się zjeść papuaski obiad. Zaplanowany jest też spacer zwykle błotnistymi szlakami do jednej z wsi. Domostwa Papuasów są bardzo prymitywne, nie widać wielu śladów cywilizacji. Pomimo dosyć niskich temperatur (znaczna wysokość nad poziom morza) można spotkać zupełnie nagich Papuasów przyodzianych jedynie w kotekę, osłonę na penis. Nocleg w hotelu w Wamena.

   Dzień 9

   Przejazd na lotnisko i powrót małym samolotem do Jayapura. Po przylocie czeka nas wycieczka nad jezioro Sentani. Rejs do jednej z wysepek zamieszkanych przez plemię Sentani. Ludzie ci żyją nad samą wodą i ich tryb życia jest związany z jeziorem. Przejazd do Jayapury, miasta zasiedlanego przez licznych kolonistów indonezyjskich. W czasie II Wojny Światowej toczyły się tu ciężkie walki z Japończykami, a miasto stało się główną kwaterą gen. MacArthura. Nocleg w hotelu.

   Dzień 10

   Z lotniska w Jayapurze czeka nas dłuższy lot na Bali. Przejazd do hotelu w miejscowości nadmorskiej Sanur i tam nocleg tranzytowy.

   Dzień 11

   Przejazd na lotnisko i wylot do Dili. Przylot do Timoru Wschodniego, jednego z najmłodszych państw świata. Timor Wschodni był przez
   setki lat kolonią portugalską, stąd katolicy stanowią olbrzymią większość. Objazd Dili, niewielkiej stolicy kraju. Zaglądamy do katolickiej katedry, jeśli będzie akurat otwarta. Jest to jeden z największych kościołów na Dalekim Wschodzie. Wyjazd na pobliską plażę nad którą góruje ogromny pomnik Chrystusa, symbol miasta. Nocleg w hotelu.

   Dzień 12

   Wyjazd w góry za miasto do jednej z wiosek (trasa zależy od przejezdności dróg, która w Timorze jest zmienna). Wyjazd ma dać pewien pogląd na temat prowincji. Timor to wciąż biedny kraj pomimo międzynarodowej pomocy, co szczególnie widać poza stolicą. Większość kraju jest pozbawiona energii elektrycznej, a domy są bardzo skromne. Powrót na nocleg.

   Dzień 13

   Zwiedzanie Muzeum Ruchu Oporu, dzięki czemu można będzie poznać nieco fascynującej i trudnej najnowszej historii Timoru. Przejazd za Dili, gdzie zbudowano wspaniały pomnik Jana Pawła II. Z Dili lecimy z powrotem na Bali, gdzie czeka nas kolejny nocleg tranzytowy w miejscowości Sanur.

   Dzień 14

   Czas wolny na Bali, który można wykorzystać na spacer na plażę lub wycieczkę do jednej ze świątyń. Przejazd na lotnisko i wylot do Polski.

   Dzień 15

   Przylot do Warszawy lub Krakowa.

   ZNIŻKI

   4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu).
   Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką.
   Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).
   W związku z faktem, że wycieczki odbywają się regularnymi liniami lotniczymi (nie czarterowymi), najniższe ceny są dostępne wyłącznie w przypadku wczesnych rezerwacji.

   Płatność

   I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu
   II rata - 30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu
   III rata - płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu
   Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

   Świadczenia

   Bilety lotnicze, opłaty i podatki lotniskowe (poza ewentualnymi niewielkimi indywidualnymi opłatami wylotowymi); wszelkie inne koszty

   transportu lądowego i morskiego; wycieczki wg programu; śniadania w hotelach, kolacje w wybranych miejscach (łącznie 6 kolacji), obiady podczas rejsów (2 obiady); noclegi (pokoje 2 osobowe)

   hotele 3* lub 4* (wg oceny biura), opłaty za wstępy do parków narodowych i rezerwatów, niezbędne zezwolenia oraz wszelkie inne opłaty administracyjne; ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy w wybranych miejscach; polski pilot.

   Cena nie obejmuje

   Obowiązkowego pakietu dewizowego 750 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu), ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, napojów do posiłków, niewielkich indywidualnych opłat wylotowych w Indonezji, zwyczajowych napiwków, dopłaty do pokoju 1-osobowego.

   Uwagi

   Orientacyjna liczba uczestników - od 8 do 14. Każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem informator przedwyjazdowy ułatwiający przygotowanie się do wycieczki. Należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 2 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

   Szczegóły

   Dostępne na naszej stronie www.

   Informacje praktyczne


   Stolica

   Dżakarta


   Język

   indonezyjski


   Czas lokalny

   Różnica czasu względem Polski to: +5 godzin w czasie letnim i +6 godzin w czasie zimowym.


   Ogólne wymagania wjazdowe

   Wiza nie jest wymagana do 30 dni pobytu. Przy wjeździe do Indonezji paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy. Na żądanie władz imigracyjnych należy okazać dokumenty podróży bądź bilet powrotny.


   Waluta

   rupia indonezyjska

   Aktualny kurs to: 1IDR = 0.00026603PLN, kurs NBP z dnia 2019-03-18


   Ceny w hotelach i restauracjach

   Przykładowe ceny: obiad dla dwóch osób ok. 150 000 IDR, piwo lokalne (0,5 l) ok. 30 000 IDR, piwo importowane (0,33 l) ok. 45 000 IDR, Coca-Cola/Pepsi (0,33 l) ok. 8 000 IDR, woda (0,33 l) ok. 4 000 IDR, kawa ok.25 000 IDR.


   Napiwki

   Dawanie napiwków jest mile widziane, często do rachunku zostaje doliczony tzw. podatek, nawet w restauracjach sieciowych, takich jak KFC czy McDonald’s.


   Szczepienia

   Brak wymaganych szczepień. Zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, durowi brzusznemu, wściekliźnie oraz japońskiemu zapaleniu mózgu. Szczepienia rutynowe: błonica, tężec i krztusiec.


   Obowiązkowy podatek turystyczny

   Podatek lotniskowy przy wyjeździe z Indonezji wynosi 150 tys. IDR. Należy mieć taką kwotę w miejscowej walucie.


   Napięcie i rodzaj gniazdka

   adapter nie powinien być potrzebny, 127 V / 230 V; 50 Hz / typ C typ C-2, typ F, typ G


   Komunikacja / transport publiczny

   Podczas poruszaniu się autobusami należy pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności. Cena biletu lokalnego to ok. 4 000 IDR. Koszt startowy taksówki to ok. 7 000 IDR i ok. 5 000 IDR za 1 km. Podróżując taksówką, trzeba pamiętać, żeby wybierać te w których jest taksometr. Jeśli kierowca oferuje nam podróż bez włączania taksometru, zdecydowanie lepiej jest odmówić.


   Wynajem samochodów

   W Indonezji należy posługiwać się międzynarodowym prawem jazdy. Obowiązuje tam ruch lewostronny. Cena wypożyczenia samochodu to ok. 30–40 USD dziennie. Koszt benzyny wynosi ok. 8 000 IDR za 1 litr. Drogi są zatłoczone i niebezpieczne. Ruch na drogach jest chaotyczny, kierowcy nie przestrzegają przepisów. Należy mieć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość (paszport). Zdecydowanie bezpieczniejsze jest korzystanie z samochodu z wynajętym miejscowym kierowcą.


   Ważne lokalne informacje i zwyczaje

   Przed podróżą należy zawsze wykonać kserokopię paszportu, biletów lotniczych i wiz. Wymiany gotówki najkorzystniej dokonywać w kantorach zlokalizowanych w dużych centrach handlowych lub dobrych hotelach. Należy dokładnie przeliczyć wydaną kwotę. W Indonezji pewne trudności może przysporzyć wymiana dolarów amerykańskich. Większość kantorów akceptuje tylko banknoty nowe i niezniszczone. Karty kredytowe – Visa lub MasterCard – są przyjmowane tylko w droższych hotelach, restauracjach, sklepach i tym podobne. Bankomaty w większych ośrodkach turystycznych.

   W hotelach i restauracjach oraz w miejscach często uczęszczanych przez turystów bez problemu porozumiemy się w języku angielskim. Podczas robienia zakupów należy się targować. Przez wzgląd na odmienną florę bakteryjną w Indonezji nie należy spożywać posiłków w tanich restauracjach bądź małych przydrożnych straganach. Grozi to poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi.

   Bezpieczniejsze są na ogół większe restauracje o odpowiednim standardzie oraz restauracje hotelowe. Woda z wodociągów nie nadaje się do picia, zaleca się picie oraz płukanie ust wodą butelkowaną lub przegotowaną. Należy też unikać napojów z kostkami lodu oraz surowych i niedogotowanych potraw. Szczególnie ważna jest dbać o czystość rąk.

   Koszty usług medycznych mogą być wysokie, dlatego należy przed wyjazdem wykupić odpowiednie ubezpieczenie. Należy także zastosować środki zapobiegawcze malarii oraz dendze, szczególnie w okresie pory deszczowej. Warto zaopatrzyć się w środki przeciw komarom, aby uniknąć ukąszeń.

   Zagrożenie przestępczością pospolitą w stolicy kraju nie jest zbyt duże. W miarę możliwości należy unikać samotnego podróżowania oraz podróży w nocy. ze względu na większość muzułmańską i silnie zakorzeniony islam, poza centrami typowo turystycznymi nie należy nosić skąpych ubrań.
   ... Czytaj cały opisZwiń opis


   Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

   Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

   Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz