Iran - Magia Persji

oferta dostępna

Cena za osobę 4 899

Razem (Szczegóły ceny)9 824

Masz kartę payback?
Dostaniesz 4912 punktów paybacksamolot

11.09.2019
Warszawa - Okęcie
Tehran

19.09.2019
SYZ
WAW

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:


Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Kategoria

***

Region

Iran

Opis

TEHERAN - KASZAN - ISFAHAN - PASARGADY - PERSEPOLIZ - SZIRAZ

Dzień 1

Warszawa - Teheran. Przylot do Teheranu, spotkanie z przewodnikiem i transfer do hotelu. Nocleg w Teheranie.

Dzień 2

Teheran. Iran to kraj, który warto odwiedzić ze względu na bujną historią, okazałe zabytkami i gościnnych mieszkańców. Stolica Teheran to najbardziej liberalne, ogromne miasto, intrygujące ze względu na swoje muzea, centra sztuki i pałace. Zwiedzanie Teheranu zapoczątkujemy wizytą w Muzeum Narodowym, którego potężna kolekcja szacowana jest na 300 000 obiektów. Najstarsze sięgają korzeniami epoki paleolitu, dużym zainteresowaniem cieszą się eksponaty z czasów Wielkiej Persji. Obcowanie z obiektami z tak odległej przeszłości pozostawia niezatarte wrażenie do końca życia. Następnie zwiedzimy znajdujący się w centrum Teheranu kompleks pałacowy Golestan. Początki obiektu wpisanego na listę UNESCO sięgają XV wieku. W tej chwili służy on za siedzibę muzeów i atrakcję turystyczną. Sale pałacu zachwycają bogactwem mozaikowych powierzchni i dużą różnorodnością wystroju. Pałacowy obszar stanowi azyl spokoju i zieleni. Na terenie obiektu często można spotkać popijających herbatę i wypoczywających Irańczyków. Nocleg w Teheranie.

Dzień 3

Teheran - Kaszan - Isfahan. Przyjazd do miasta Kaszan, w którym majętni Irańczycy wznosili piękne domy, charakterystyczne ze względu na centralnie położone dziedzińce. Jednym z przykładów takiego domu, zachowanego do dzisiaj jest dom Boroujerdi. Zwiedzając go, można doświadczyć panującej w nim ciszy i błogiego spokoju. Związana z nim jest bardzo ciekawa historia. Handlarz dywanów o nazwisku Boroujerdi chciał poślubić córkę pana Tabatabai. Żeby tego dokonać, musiał wybudować wspaniały pałac, ponieważ jego przyszła żona nie mogła zamieszkać w warunkach gorszych niż dotychczas. Dom Tabatabai to następny przykład tradycyjnych domów w Kaszanie. Datuje się go na XIX wiek. Zwiedzając go, natkniemy się na zdobienia wykonane ze szkła oraz malunki na jego ścianach. Kolorowe witraże sprawiają, że w niektórych pokojach popołudniami można zobaczyć cudowną grę świateł.

Dzień 4

Isfahan. Isfahan kiedyś był znany z wyrobu ceramiki i dywanów, teraz przyciąga licznymi atrakcjami turystycznymi. Wśród najważniejszych należy wymienić - jeden z największych na świecie placów, największy w Iranie meczet i ormiańskie kościoły. Zwiedzanie Isfahanu zaczniemy od wizyty na Placu Naghsh-e Jahan, wokół którego skoncentrowane są główne zabytki. Zobaczymy tam meczet Imama i meczet Szejcha Lotfollaha, pałac Ali Qapu i Wielki Bazar. Meczet Szejcha Lotfollaha jest uznawany za jeden z najpiękniejszych meczetów na świecie. Wyjątkowy ze względu na to, że nie posiada modelowego dziedzińca ani minaretu, a do środka prowadzą schody. Następnie przechodzimy na zachodnią część placu do Pałacu Ali Qapu - arcydzieła z XVII wieku z obficie zdobionymi wnętrzami. Wspaniały pałac wybudowany jako rezydencja szacha Abbasa I ma specyficzną przestronną werandą, z której rozpościera się zachwycający widok na cały plac. Później przejście na Wielki Bazar znajdujący się na północnej stronie placu. Bazar to korytarze biegnące pomiędzy placem a starszą częścią miasta. Znajdziemy tam sklepy, w których można kupić przyprawy, dywany, pamiątki. Główna arteria bazaru rozchodzi się od czasu do czasu i tnie go na tematyczne kwartały. Zdarza się, że dokładnie w tym samym miejscu współcześni rzemieślnicy oferują swoje wyroby tak samo, jak ich przodkowie 400 lat temu. Nocleg w Isfahanie.

Dzień 5

Isfahan. Dalsze zwiedzanie Isfahanu. Wizyta w Wielkim Meczecie, który jest świadectwem ewolucji architektury irańskiej w okresie islamskim. Największy meczet Iranu zachwyca malowniczymi zdobieniami - cała budowla mieni się siedmioma kolorami. Wewnątrz znajdują się dwie kopuły, których konstrukcja pozwala rozchodzić się dźwiękom tak, by były słyszalne we wszystkich zakątkach meczetu. Most w kulturze irańskiej pełni istotną funkcję, nie tylko ułatwia przechodzenie na drugi brzeg, ale także łączy ludzi. Most Trzydziestu Trzech Łuków ma arkadową strukturę, jest najbardziej znany w mieście i stanowi popularne miejsce wieczornych przechadzek. Z jego obu stron rozpościera się efektowny widok. Następnie przejście na zbudowany w XVII wieku most Pol-e Chadżu. Kiedy spaceruje się po nim, przy odrobinie szczęścia można usłyszeć tradycyjne perskie pieśni. Przestrzenie pomiędzy kamiennymi łukami mają fenomenalną akustykę, więc jest to idealne miejsce dla lokalnych śpiewaków. Dalej przejdziemy przez ormiańską dzielnicę Dżolfa i odwiedzimy jeden z największych i najpiękniejszych chrześcijańskich obiektów sakralnych w Iranie - Katedrę Świętego Zbawiciela. Nazwa pochodzi od miasta, z którego zostali Ormianie sprowadzeni do Isfahanu w XVII wieku. Przyznano im specjalne przywileje i zagwarantowano swobodę wyzwania, w zamian mieli oni dbać o to, aby Isfahan był prężnym ośrodkiem gospodarczym. Do dziś dzielnica ta jest wyjątkowa nie tylko na tle Isfahanu, ale także Iranu. Katedrę Świętego Zbawiciela wieńczy kopuła zbliżona do tych znanych z meczetów. Wnętrza zdobią malowidła ze scenami biblijnymi. Na uwagę zasługuje wsparta na łukach i otwarta na wszystkie strony dzwonnica. W wydzielonym budynku jest muzeum dokumentujące historię Ormian. W jego zbiorach można zobaczyć bogato ilustrowane manuskrypty, haftowane stroje, dywany. Nocleg w Isfahanie.

Dzień 6

Isfahan - Pasargady - Persepolis - Sziraz. Odjazd z Isfahan do Shiraz, po drodze zwiedzanie Persepolis, miasta założonego w 518 p.n.e. Pozostałości starożytnej Persji są wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Niestety do naszych czasów zachowały się tylko ruiny okazałych kompleksów pałacowych i niezwykłych grobowców. Pomimo to dla miłośników archeologii i historii jest to z pewnością uczta dla oczu i ducha. Następnie przejazd do Naghsz-e Rostam - położonej 12 km od Persopolis starożytnej nekropolii dynastii Achemenidów z czterema grobowcami i wyciętymi w skale reliefami będącymi przykładem sztuki z okresu Sasanidów. Na szczęście, pomimo że - podobnie jak Persepolis - ich grobowce zostały splądrowane przez armię macedońską, to z zewnątrz prezentują się rewelacyjnie i są idealnie zachowane. W pionowej skale wysoko nad ziemią wykute zostały nisze w kształcie krzyża. W górnej części nisz widnieją bogato zdobione płaskorzeźby. Przejazd i nocleg w Shiraz.

Dzień 7

Sziraz. Sziraz to miasto wina i poezji, znane dzięki przepięknym ogrodom, meczetom i grobowcom dwóch poetów. Zaczynamy od centralnie usytuowanej cytadeli Karim Chana z wysokimi, potężnymi murami obronnymi i z 14 basztami. Jedna z nich odchyliła się od pionu i jest atrakcją turystyczną. Następnie przejście do grobowca Saadi. Mauzoleum poświęcone wielkiemu, perskiemu poecie, mieści się wewnątrz wyłożonej jasnym marmurem, ośmiokątnej sali. Potem przejście do grobowca Hafeza. W Iranie poezja cieszy się ogromną popularnością, a najbardziej cenionym twórca jest właśnie Hafez. Oddalony ok. 2 km od cytadeli grobowiec znajduje się w ogrodzie obsadzonym cyprysami i różami. Później zwiedzanie Różowego Meczetu, który jest jedyny w swoim rodzaju ze względu na specyficzne, znajdujące się na wschodniej ścianie różnobarwne witraże. Sprawiają one, że w godzinach rannych jego wnętrze staje się sceną, na której rozgrywa się fascynujący spektakl światła i kolorów. Potem zwiedzanie mauzoleum i meczetu Shah Cheragh. W tutejszych murach znajdują się nagrobki dwóch braci, którzy zostali zabici podczas prześladowań Abbasydów w 835 roku. Grobowiec był bardzo skromny. Zmieniło się to za sprawą królowej Tashi Khatun rozmiłowanej w sztuce, która kazała pokryć go milionem kryształków. Ściany i sklepienia wyłożone są lusterkowymi mozaikami, a światło odbijające się od kryształów potęguje jasność wnętrza.

Dzień 8

Sziraz - Warszawa. Przejazd na międzynarodowe lotnisko w Sziraz. Lot powrotny do kraju. UWAGA! Iran jest państwem wyznaniowym, dlatego też podczas lokalnych świat mogą ulec zmianie - godziny otwarcia obiektów, kolejność zwiedzania, godziny spożywania posiłków. Kobiety podróżujące autobusem po Iranie nie mogą zajmować pierwszego rzędu w autobusie, wynika to z prawa irańskiego. Osoby, które mają stemple izraelskie w swoim paszporcie nie mogą uczestniczyć w wycieczce. Do Iranu nie można wwozić alkoholu, ze względu na zasady religii muzułmańskiej.

Cena zawiera

przelot na trasie Polska - Teheran - Sziraz - Polska z przesiadkami, opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW, zakwaterowanie w hotelach 3 *** w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimatyzacją, śniadania, transport, zwiedzanie wg programu, obsługę polskiego pilota,

Cena nie zawiera

dopłaty do pokoju jednoosobowego, albo do tańszej opcji "podróżujący samotnie" (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana, koszty wizy irańskiej 225 PLN, opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne wysokości 260 EUR na osobę płatne pilotowi na miejscu jako pakiet,

Obsługa na miejscu

W języku polskim

Informacje wizowe

Wymagane są wizy, wydawane przez Ambasadę Iranu w Warszawie w cenie 225 PLN/os. Ecco Travel pośredniczy w uzyskaniu wizy w cenie 100 PLN/od osoby za pośrednictwo. Uwaga - w paszportach osób wybierających się do Iranu nie mogą znajdować się pieczątki potwierdzające pobyt na terytorium Izraela.

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz