Spektakle natury

  1. Islandia
  2. Wyc. objazdowe
  Gwarancja zwrotu pieniędzy
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  4 902
  Cena za wszystkich 9 804
  (Szczegóły ceny)
  Warszawa
  16-09-2020 ( 4 dni )
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  4902 punktów PAYBACK
  WAW16Września 2020KEF
  Wylot
  Warszawa - Okęcie
  Przylot
  Reykjavík
  Długość lotu: 05:00:00
  WAW19Września 2020KEF
  Przylot
  Warszawa - Okęcie
  Wylot
  Reykjavík
  Gwarancją 100 % zwrotu
  Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.
  Gwarancją najniższej ceny
  Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.
  Za bezpieczeństwo i szyfrowanie danych w procesie rezerwacji odpowiada Thawte!
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Informacje praktyczne
  • Więcej

   Opis oferty

   Udogodnienia w hotelu:

   Najpopularniejsze
   • Bez paszportu

   Opis organizatora:

   Kraj

   ISLANDIA

   Opis

   * Rejkiawik * Złoty Krąg: Geysir, Gullfoss, Thingvellir * krater Kerid * wodospad Seljandsfoss * plaża Reynisfjara * Błękitna Laguna * Kleifarvatn * obszar geotermalny Seltun *

   Program

   1 dzień
   Wylot z Warszawy według harmonogramu dostępnego ok. miesiąca przed rozpoczęciem wycieczki. Przylot do Rejkiawiku (port lotniczy Keflavik) wieczorem lub w nocy. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie.
   2 dzień
   Po śniadaniu udamy się na słynną trasę Złotego Kręgu, czyli do najpopularniejszych atrakcji wyspy. Zaczniemy od Geysir, miejsca, od którego nazwy wiele języków zapożyczyło słowo gejzer. Sam Geysir wystrzeliwuje rzadko, w odróżnieniu od swojego sąsiada, Strokkura, dzięki któremu można co 5-10 min oglądać naturalne widowisko: erupcje na wysokość nawet do 30 m. Kolejną atrakcję będzie Gullfoss czyli Złoty wodospad, gdzie z dwóch kaskad w ciągu sekundy spada ok. 400 metrów sześciennych wody. Thingvellir - nasz kolejny punkt - to miejsce, gdzie żywioły natury spotykają się z historią. Aktywny wulkanicznie teren, gdzie szczeliny tektoniczne tworzą malownicze wąwozy i gdzie po raz pierwszy w 930 roku zebrał się Althing - islandzki parlament. Powrót do hotelu. W przypadku odpowiednich warunków atmosferycznych podczas jednego z wieczorów lub nocy będzie możliwość obserwacji zorzy polarnej. Ponieważ zorzę najlepiej widać w miejscach oddalonych od sztucznych źródeł światła, zalecamy spacer z latarkami lub przejazd wynajętym minibusem w odpowiednie miejsce. Taki wyjazd organizuje pilot.
   3 dzień
   Po śniadaniu najpierw krótki objazd stolicy Islandii Rejkiawiku, podczas którego wysiądziemy parę razy z autokaru, aby przyjrzeć się najciekawszych obiektom. Zobaczymy XIX-wieczny budynek najstarszego działającego do dziś parlamentu świata; oryginalny, widoczny z daleka kościół Hallgrímskirkja, wyglądający jak wyrzeźbiony z lodu, ogród botaniczny prezentujący tysiące polarnych i subpolarnych gatunków roślin, marinę z nowoczesną salą koncertową Harpa, handlowy deptak Laugavegur czy futurystyczny budynek Perlan ze szklaną kopułą i zbiornikami z geotermalną wodą. I wszechobecne niskie, kolorowe domy... Następnie wyjazd nad Jezioro Kerid, położone w kraterze wygasłego wulkanu Grimsnes. Miejsce imponuje kolorami skał, wody i roślinności, a barwy zmieniają się w zależności od pory roku. Kolejny punkt znajduje się na południu wyspy, więc czeka nas ponad dwugodzinny przejazd wśród typowych islandzkich krajobrazów. Wodospad Seljandsfoss to unikatowe miejsce, w którym można samemu zajrzeć za wodną, 60-metrową kurtynę. Uwaga, prosimy o zabranie wodoszczelnego ubrania. Plaża Reynisfjara to wulkaniczny piasek, wysokie klify i - przede wszystkim - bazaltowe, wulkaniczne skały jak gigantyczne palce wystające z oceanu. Plaża słynie także z mnogości przybrzeżnego ptactwa, zwłaszcza maskonurów. Powrót do hotelu.
   4 dzień
   Po śniadaniu osoby zainteresowane Błękitną Laguną będą mogły skorzystać z fakultatywnej wycieczki do najsłynniejszych naturalnych basenów Islandii. Jest to położone w pobliżu Keflaviku naturalne spa - jezioro z błękitną wodą o średniej temperaturze 37-39 stopni, mocno zasolonej i zmineralizowanej. Oprócz rekreacji nadaje się do leczenia różnych chorób, m.in. skóry. Na koniec pobytu na wyspie czeka nas jeszcze wycieczka nad Jezioro Kleinfarvatn i obszaru geotermalnego Seltun. Możemy tam z platform widokowych i dostępnych szlaków obserwować procesy wulkaniczne: parujące błoto, źródła i jeziorka z gorącą wodą i skały kolorowe od osadzonych minerałów - prawdziwie księżycowy krajobraz. Wieczorem transfer na lotnisko i wylot do Polski.
   5 dzień
   Ewentualna kontynuacja przelotu do Polski.

   Program fakultatywny

   - Błękitna Laguna - ok. 70 EUR;
   - obserwacja zorzy polarnej - w zależności od miejsca i ew. dojazdu - 0-70 EUR.

   Zakwaterowanie

   3 noclegi w hotelach o standardzie ***/**** rejonie Keflaviku. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami i TV. W hotelach restauracja, bar.

   Wyżywienie

   4 śniadania w formie bufetu. Pozostałe posiłki we własnym zakresie. Pilot pomaga w organizacji kolacji, na który przeznaczany jest odpowiedni czas.

   Transport

   Samolot rejsowy na trasie Warszawa - Keflavik - Warszawa (możliwa 1 przesiadka w każdą stronę). Informacja o godzinach wylotów będzie dostępna najpóźniej ok. miesiąca przed wylotem. Zbiórka 2 godziny przed wylotem w hali odlotów Lotniska Chopina przy „meeting piont” pomiędzy sektorami D i E. Podczas podróży po wyspie, grupa porusza się autokarem lub minibusem z klimatyzacją i ogrzewaniem.

   Ubezpieczenie

   Signal Iduna S.A. Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota. Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

   Uwagi praktyczne

   Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Obowiązkowo należy zabrać ważny dowód osobisty (dotyczy obywateli UE) lub paszport.
   Informacja o cenie:

   Cena nie obejmuje

   - kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: przewodnicy lokalni, opłaty lokalne. Koszt - ok. 90 EUR, - programu fakultatywnego.

   Islandia, Wyc. objazdowe - Informacje praktyczne

   O kierunku

   Stolica / Język
   Reykjavík / islandzki

   Czas lokalny
   Różnica w czasie względem Polski to: czas letni -1 godzina czas zimowy -1 godzina

   Ogólne wymagania wjazdowe
   Wiza nie jest wymagana. Obywatele Polski mogą wjechać na terytorium Islandii na podstawie paszportu lub dowodu osobistego.

   Szczepienia
   Brak wymaganych szczepień.

   Napięcie i rodzaj gniazdka
   W niektórych miejscach może być potrzebny adapter; 230 V; 50 Hz / typ C, typ C-2, typ F

   Pieniądze

   Waluta
   korona islandzka (ISK), 1 ISK = 100 aurar , 1 ISK = 0.030943PLN, kurs NBP z dnia 2020-02-19

   Ceny w hotelach i restauracjach
   Hot dog – ok. 380-400 ISK, pizza margherita – ok. 1600 ISK, ryba z frytkami – ok. 1600 ISK, zupa w restauracji – od ok. 1100 ISK, dania główne w restauracji – od ok. 2000 ISK, piwo – od ok. 600 ISK, kawa/herbata/gorąca czekolada – 300-350 ISK

   Napiwki
   Serwis jest zazwyczaj doliczany do rachunku, więc dawanie napiwków nie jest powszechne. Można jedynie zaokrąglić kwotę rachunku.

   Obowiązkowy podatek turystyczny
   Nie ma obowiązującej opłaty za pobyt turystyczny.

   Komunikacja

   Komunikacja / transport publiczny
   Bilet jednorazowy w Reykjavíku i okolicach – 400 ISK, bilet całodniowy – 1000 ISK; transfer autobusem lotnisko-Reykjavík-lotnisko – 3400 ISK

   Wynajem samochodów
   Cena wypożyczenia samochodu zaczyna się od ok. 23000 ISK/4 dni. Za benzynę zapłacimy ok. 209,80 ISK/l, a za olej napędowy ok. 202,20 ISK/l. Obowiązuje ruch prawostronny.

   Informacje

   Ważne lokalne informacje i zwyczaje
   W Islandii bez problemu można porozumiewać się po angielsku, w niektórych miejscach również można próbować rozmawiać po polsku. Polecamy zabrać ze sobą euro i wymienić je na miejscu. Walutę można wymienić na lotnisku, w informacji turystycznej i bankach. Banki najczęściej mają najlepszy kurs. Przy wymianie waluty urzędnik bankowy ma prawo poprosić o okazanie dokumentu tożsamości. O okazanie dowodu osobistego/paszportu może zostać również poproszona osoba płacąca kartą płatniczą/kredytową, która została wydana poza Skandynawią. Płatność kartą jest powszechna nawet w małych sklepikach i barach. W miastach sieć bankomatów jest dobrze rozwinięta. Piwo, wino i mocny alkohol można kupić tylko w państwowych sklepach monopolowych Vínbuðin, czynnych zazwyczaj w godz. 11-18. Sklepy monopolowe zamknięte są w niedziele i święta państwowe. Alkohol sprzedawany jest osobom powyżej 20. roku życia, a papierosy powyżej 18. roku życia Większość barów i restauracji sprzedaje alkohol od godziny 11:00 rano. Zimna woda z kranów nadaje się do spożycia bez przegotowania. Internet bezprzewodowy (Wi-Fi) dostępny jest praktycznie wszędzie – czasem na łatwo dostępne hasło lub po zalogowaniu. Ze względu na panujący klimat, podróżując do Islandii nawet latem, należy zabrać ze sobą ciepłe ubrania oraz czapkę. ... Czytaj cały opisZwiń opis

   Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

   Napisz do nas

   Masz pytanie odnośnie wycieczki? Potrzebujesz naszej porady?
   Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

   Imię
   E-Mail
   Nr telefonu
   Treść wiadomości

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz