Święte Miasto 3 religii

  1. Izrael
  2. Wyc. objazdowe
  Gwarancja zwrotu pieniędzy
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  2 912
  Cena za wszystkich (Szczegóły ceny)5 824
  Zapytaj o ofertę
  Warszawa
  02-02-20202912 złNajtaniej! ( 5 dni )
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  2912 punktów PAYBACK
  WAW2Lutego 2020TLV
  Wylot
  Warszawa - Okęcie
  Przylot
  Tel Awiw-Jafa
  Długość lotu: 05:00:00
  WAW7Lutego 2020TLV
  Przylot
  Warszawa - Okęcie
  Wylot
  Tel Awiw-Jafa
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Informacje praktyczne
  • Więcej

   Opis oferty

   Opis organizatora:

   Kraj

   IZRAEL JORDANIA

   Opis

   DZIEŃ 1 Wylot
   Przylot do Tel Avivu. Przejazd do hotelu na nocleg.
   DZIEŃ 2 Tel Aviv
   Po śniadaniu czeka nas zwiedzanie stolicy Izraela - Tel Avivu, kiedy to obejrzymy starą część miasta - Jafę . Zobaczymy też jedną z 7 wież zegarowych wzniesionych w czasach Imperium Osmańskiego, Bramę Jerozolimską oraz Port Morski. Tel Aviv to miasto, które zaprezentuje nam w pełni swoją nowoczesność i fenomenalną promenadę. Wieczorem powrót do hotelu na nocleg.
   DZIEŃ 3 Dzień wolny lub wycieczka opcjonalna do Cezarei i Hajfy
   Dziś wczesnym rankiem udamy się do zbudowanej w epoce hellenistycznej Cezarei. Doskonale zachowany hipodrom, port, czy też teatr, zobrazują nam ówczesną wielkość tego miejsca. Następie przejedziemy do Hajfy, która jest największym miastem Izraela północnego oraz największym portem pasażerskim i towarowym Izraela. Zwieńczeniem dnia będzie wizyta w Akko - starożytnym mieście portowym z epoki brązu. Pod wieczór powrót do hotelu na nocleg.
   DZIEŃ 4 Dzień wolny lub wycieczka opcjonalna do Nazaretu i nad Jezioro Galilejskie
   Wczesnym rankiem wyjedziemy w kierunku jednego z najważniejszych miejsc dla Chrześcijan - Nazaretu. Tam zobaczymy Kościół Zwiastowania Pańskiego oraz przejdziemy się ulicami, którymi onegdaj kroczył Jezus. Zobaczymy również słynne Jezioro Galilejskie, z którym związanych jest wiele wydarzeń. W godzinach wieczornych powrót do hotelu na nocleg.
   DZIEŃ 5 Jerozolima
   Po śniadaniu udamy się do majestatycznej Jerozolimy. Podczas pobytu będziemy mieli okazję obejrzeć Ścianę Płaczu oraz przejść do Bazyliki Grobu Pańskiego. Spacer po starym mieście otworzy przed nami tajemnice tej niesamowitej metropolii, która uważana jest za stolicę większości wielkich religii świata. W godzinach wieczornych przejazd do hotelu w Netanyi na nocleg.
   DZIEŃ 6 Czas wolny lub opcjonalna wycieczka do Betlejem oraz powrót do Polski
   Dziś po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i czas wolny lub opcjonalna wycieczka do biblijnego miasta Betlejem. Następie powrót do Nowej Jerozolimy i zwiedzanie muzeum Jerozolimskiego. W godzinach popołudniowych transfer na lotnisko i powrót do Polski.
   *Program wycieczki jest ramowy ( orientacyjny ) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. Promocje oferty nie łączą się.
   Paszport musi być ważny przez minimum 6 miesięcy od daty powrotu!

   Cena zawiera

   Przelot, program zwiedzania według oferty, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie, wyżywienie według zarezerwowanej oferty (BB - śniadania, HB - śniadania i obiadokolacje), opiekę polskojęzycznego rezydenta, opłaty lotniskowe, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, ubezpieczenie KL, NNW oraz bagażu oraz choroby przewlekłe.

   Cena nie zawiera

   Kosztu realizacji programu, biletów wstępu, przewodnika 145 USD od osoby (płatne na miejscu), pakietu wycieczek - 790 PLN, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - 240 PLN od osoby oraz ewentualnych opłat klimatycznych według lokalnych przepisów.

   Izrael, Wyc. objazdowe - Informacje praktyczne

   O kierunku

   Stolica / Język
   Jerozolima, Tel Awiw (centrum finansowe, siedziba większości ambasad) / hebrajski, arabski

   Czas lokalny
   Różnica w czasie względem Polski to +1 godzina przez cały rok

   Ogólne wymagania wjazdowe
   Wiza nie jest wymagana dla obywateli Polski w przypadku pobytów o długości maks. 90 dni. Przekroczenie granicy jest możliwe na podstawie paszportu. Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty planowanego wyjazdu.

   Szczepienia
   Brak wymaganych szczepień.

   Napięcie i rodzaj gniazdka
   adapter nie jest wymagany; 220 V; 50 Hz / typ C, typ C-2

   Pieniądze

   Waluta
   nowy szekel izraelski (NIS), 1 szekel = 100 agorot , 1 ILS = 1.1131PLN, kurs NBP z dnia 2019-12-11

   Ceny w hotelach i restauracjach
   Talerz hummusu – od ok. 15 ILS; kanapka na ciepło np. z kebabem – ok. 25 ILS; falafel w chlebku pita – ok. 12-17 ILS; shoarma w chlebku pita - ok. 26 ILS; falafel lub shoarma w formie dania w restauracji – od ok. 37 ILS; piwo w pubie/barze (0,5 l) – od ok. 27 ILS; butelka wody (1,5 l) – ok. 7 ILS.

   Napiwki
   Najczęściej opłata serwisowa jest wliczona do rachunku. Można ewentualnie zaokrąglić rachunek do pełnej kwoty.

   Obowiązkowy podatek turystyczny
   Nie ma obowiązującej opłaty za pobyt turystyczny.

   Komunikacja

   Komunikacja / transport publiczny
   Komunikacja publiczna jest bardzo dobrze rozwinięta (szczególnie autobusowa). Przykładowe ceny: pojedynczy przejazd komunikacją miejską w Jerozolimie/Tel Awiwie – ok. 6,9 ILS; przejazd Jerozolima-Tel Awiw – 19 ILS; przejazd Jerozolima-Ejlat – ok. 70 ILS. Taksówki są wyposażone w liczniki, ale można również uzgodnić cenę przejazdu z kierowcą. UWAGA: transport publiczny nie kursuje w Szabat i święta żydowskie.

   Wynajem samochodów
   Koszt wynajęcia samochodu zaczyna się od ok. 80 ILS/dzień. Za benzynę zapłacimy ok. 6,39 ILS/l, a za olej napędowy ok. 5,89 ILS/l. Obowiązuje ruch prawostronny.

   Informacje

   Ważne lokalne informacje i zwyczaje
   Podczas wjazdu do Izraela można zostać poddanym szczegółowej kontroli (wywiad, dokładne sprawdzania bagażu). Dotyczy to szczególnie osób mających w paszporcie pieczątki z niektórych krajów (np. Turcji i Egiptu). Izraelska pieczątka w paszporcie uniemożliwi wjazd do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Libanu i niektórych innych państw Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Można poprosić o potwierdzenie wjazdu na kartce (w kolorze niebieskim), którą należy mieć przy sobie cały czas do momentu wyjazdu z Izraela. Podczas wyjazdu otrzymuje się kartkę różową. Częste pytania zadawane podczas kontroli granicznej to: po co przyjeżdżasz do Izraela, co będziesz tutaj robić, gdzie się zatrzymasz, czy kogoś tu znasz (czy masz do niego kontakt), czy masz tu jakąś rodzinę, czy znasz język hebrajski, co myślisz o Izraelu. Na pytania warto odpowiadać jak najkrócej, ale zgodnie z prawdą. Można przyjąć postawę tzw. „głupiego turysty”. Szczegółowej kontroli można zostać poddanym również podczas wyjazdu z Izraela. Warto być na lotnisku nawet 3 godziny przed wylotem, ponieważ służby granicznej nie obchodzi czy turysta zdąży na samolot czy nie. Pytania podczas kontroli są podobne jak na wjeździe. Dodatkowo celnicy mogą się zapytać czy samemu pakowaliśmy bagaż i czy ktoś miał do niego dostęp po zamknięciu. Polecamy zabranie euro lub dolarów amerykańskich i wymianę waluty na miejscu, w kantorze lub banku. Powszechne jest również płacenie kartą, a sieć bankomatów jest dobrze rozwinięta. W większości miejsc można bez problemu porozumiewać się po angielsku. Większość hoteli i hosteli, barów, restauracji a nawet niektóre miasta (np. Tel Awiw) udostępniają darmowy Internet Wi-Fi. W miejscach kultu oraz np. ortodoksyjnych lub arabskich dzielnicach wymogiem jest zakrywanie ramion (do łokcia) i nóg (min. za kolano). ... Czytaj cały opisZwiń opis

   Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

   Napisz do nas

   Masz pytanie odnośnie wycieczki? Potrzebujesz naszej porady?
   Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

   Imię
   E-Mail
   Nr telefonu
   Treść wiadomości

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz