Światło Menory

oferta dostępna

Cena za osobę -17%38693 199

Razem (Szczegóły ceny)6 398

Masz kartę payback?
Dostaniesz 3199 punktów paybacksamolot

05:00:00

21.05.2020
Warszawa - Okęcie
Tel Awiw-Jafa

26.05.2020
TLV
WAW

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:


Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Region

Izrael / Izrael

Opis oferty:

Jerozolima • Masada • Morze Martwe • Jerozolima • Netanya • Tel Awiw Uduchowiona Jerozolima i nowoczesny Tel Awiw w ciekawym programie pokazującym niezwykły kraj, gdzie wielka historia spotyka się ze współczesnością. Święte Miasto trzech wielkich religii: judaizmu, chrześcijaństwa i islamu, fascynuje niepowtarzalną atmosferą, skłania do refleksji nad dziejami świata, zachwyca niezwykłymi zabytkami i urokiem krętych uliczek. Warto wybrać się na wycieczki fakultatywne do Tel Awiwu, gdzie robią wrażenie Białe Miasto i piękna Jaffa oraz dumnej twierdzy Masada. Trasa w Izraelu: ok.400 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Tel Awiwu. Przejazd do Jerozolimy, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

2. DZIEŃ. JEROZOLIMA

Śniadanie. Zwiedzanie Starego Miasta, wpisanego na listę UNESCO, w którego obrębie wije się Droga Krzyżowa - Via Dolorosa. To szlak, który pokonał Chrystus, niosąc krzyż na Golgotę. Kręte, wąskie uliczki Starego Miasta tętnią życiem od świtu do późnych godzin wieczornych. Pośród licznych stoisk z pamiątkami i niewielkich restauracyjek spotkać można turystów i pielgrzymów z całego świata. Języki, ludzie i religie mieszają się tutaj niczym w biblijnej Wieży Babel. Przejście jedną z najstarszych ulic Jerozolimy - Cardo Maximus, wytyczoną jeszcze za czasów rzymskich. Zwiedzanie Bazyliki Grobu Pańskiego. Następnie wizyta przy Ścianie Płaczu - jedynym ocalałym fragmencie Drugiej Świątyni Jerozolimskiej. Chwila zadumy przy Kopule na Skale - świątyni zbudowanej w miejscu, gdzie według tradycji islamu Mahomet wstąpił do nieba, a Abraham miał złożyć swojego syna w ofierze. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ. MASADA - MORZE MARTWE

Śniadanie. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie Jerozolimy lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do Masady, twierdzy zelotów, ostatniego bastionu obrony przed Rzymianami. Twierdza Masada wpisana jest na listę UNESCO. Obiad. Kąpiel w leczniczych wodach Morza Martwego, w najniżej położonym punkcie na ziemi. Powrót do Jerozolimy. Nocleg.

4. DZIEŃ. JEROZOLIMA - NETANYA

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie: Góra Oliwna z kościołem Dominus Flevit i Bazyliką Agonii (Kościół Wszystkich Narodów), skąd roztacza się niesamowity widok na błyszczącą w słońcu złotą Kopułę na Skale, Bramę św. Szczepana i niknącą w wąskich uliczkach Drogę Krzyżową. Przejazd na Górę Syjonu - domniemane miejsce Ostatniej Wieczerzy: zwiedzanie grobowca króla Dawida i Wieczernika. Postój przy Knesecie i słynnej Wielkiej Menorze. Zwiedzanie Muzeum Izraela, prezentującego niezwykle ciekawe eksponaty archeologiczne od czasów najdawniejszych po współczesność. Zwiedzanie Yad Vashem - Muzeum Holokaustu. Transfer do kurortu NETANYA nad Morzem Śródziemnym. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. NETANYA - TEL AWIW

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): całodzienna wycieczka do TEL AWIWU. Spacer najpiękniejszymi ulicami stolicy Izraela, gdzie znajdują się słynne białe domy, zaprojektowane w stylu Bauhaus. Białe Miasto Tel Awiwu zostało wpisane na listę UNESCO. Wizyta w historycznej dzielnicy Jaffa. Spacer do portu, skąd roztacza się wspaniały widok na nowoczesne dzielnice Tel Awiwu. Obiad w lokalnej restauracji. Wizyta na popularnej plaży Banana Beach, na koniec czas na zakupy na tradycyjnym targu Carmel. Wyśmienita okazja do zanurzenia się w bliskowschodnich aromatach, smakach i kolorach. Powrót do hotelu w Netanya, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. TEL AWIW

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

5 noclegów w hotelach***: 3 w Jerozolimie, 2 w Netanya; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami i klimatyzacją • wyżywienie: 5 śniadań, 2 kolacje • przelot • transfery • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalny przewodnik, tour guide: ok. 80 USD, napiwki: ok. 7 USD/os./dzień, bilety komunikacji miejskiej: ok. 10 ILS.Opłaty fakultatywne: wycieczka do Masady i nad Morze Martwe: ok. 120 USD (wymagane min. 10 osób), wycieczka do Tel Awiwu: ok. 80 USD.Wstęp do meczetu Al-Aksa jest zabroniony.Przejazdy po Jerozolimie środkami komunikacji miejskiej.

Informacje praktyczne


Stolica

Jerozolima, Tel Awiw (centrum finansowe, siedziba większości ambasad)


Język

hebrajski, arabski


Czas lokalny

Różnica w czasie względem Polski to +1 godzina przez cały rok


Ogólne wymagania wjazdowe

Wiza nie jest wymagana dla obywateli Polski w przypadku pobytów o długości maks. 90 dni. Przekroczenie granicy jest możliwe na podstawie paszportu. Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty planowanego wyjazdu.


Waluta

nowy szekel izraelski (NIS), 1 szekel = 100 agorot

Aktualny kurs to: 1ILS = 1.1127PLN, kurs NBP z dnia 2019-09-19


Ceny w hotelach i restauracjach

Talerz hummusu – od ok. 15 ILS; kanapka na ciepło np. z kebabem – ok. 25 ILS; falafel w chlebku pita – ok. 12-17 ILS; shoarma w chlebku pita - ok. 26 ILS; falafel lub shoarma w formie dania w restauracji – od ok. 37 ILS; piwo w pubie/barze (0,5 l) – od ok. 27 ILS; butelka wody (1,5 l) – ok. 7 ILS.


Napiwki

Najczęściej opłata serwisowa jest wliczona do rachunku. Można ewentualnie zaokrąglić rachunek do pełnej kwoty.


Szczepienia

Brak wymaganych szczepień.

Obowiązkowy podatek turystyczny

Nie ma obowiązującej opłaty za pobyt turystyczny.

Napięcie i rodzaj gniazdka

adapter nie jest wymagany; 220 V; 50 Hz / typ C, typ C-2


Komunikacja / transport publiczny

Komunikacja publiczna jest bardzo dobrze rozwinięta (szczególnie autobusowa). Przykładowe ceny: pojedynczy przejazd komunikacją miejską w Jerozolimie/Tel Awiwie – ok. 6,9 ILS; przejazd Jerozolima-Tel Awiw – 19 ILS; przejazd Jerozolima-Ejlat – ok. 70 ILS.

Taksówki są wyposażone w liczniki, ale można również uzgodnić cenę przejazdu z kierowcą.

UWAGA: transport publiczny nie kursuje w Szabat i święta żydowskie.


Wynajem samochodów

Koszt wynajęcia samochodu zaczyna się od ok. 80 ILS/dzień. Za benzynę zapłacimy ok. 6,39 ILS/l, a za olej napędowy ok. 5,89 ILS/l.

Obowiązuje ruch prawostronny.


Ważne lokalne informacje i zwyczaje

Podczas wjazdu do Izraela można zostać poddanym szczegółowej kontroli (wywiad, dokładne sprawdzania bagażu). Dotyczy to szczególnie osób mających w paszporcie pieczątki z niektórych krajów (np. Turcji i Egiptu). Izraelska pieczątka w paszporcie uniemożliwi wjazd do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Libanu i niektórych innych państw Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Można poprosić o potwierdzenie wjazdu na kartce (w kolorze niebieskim), którą należy mieć przy sobie cały czas do momentu wyjazdu z Izraela. Podczas wyjazdu otrzymuje się kartkę różową.

Częste pytania zadawane podczas kontroli granicznej to: po co przyjeżdżasz do Izraela, co będziesz tutaj robić, gdzie się zatrzymasz, czy kogoś tu znasz (czy masz do niego kontakt), czy masz tu jakąś rodzinę, czy znasz język hebrajski, co myślisz o Izraelu. Na pytania warto odpowiadać jak najkrócej, ale zgodnie z prawdą. Można przyjąć postawę tzw. „głupiego turysty”.

Szczegółowej kontroli można zostać poddanym również podczas wyjazdu z Izraela. Warto być na lotnisku nawet 3 godziny przed wylotem, ponieważ służby granicznej nie obchodzi czy turysta zdąży na samolot czy nie. Pytania podczas kontroli są podobne jak na wjeździe. Dodatkowo celnicy mogą się zapytać czy samemu pakowaliśmy bagaż i czy ktoś miał do niego dostęp po zamknięciu.

Polecamy zabranie euro lub dolarów amerykańskich i wymianę waluty na miejscu, w kantorze lub banku. Powszechne jest również płacenie kartą, a sieć bankomatów jest dobrze rozwinięta.

W większości miejsc można bez problemu porozumiewać się po angielsku.

Większość hoteli i hosteli, barów, restauracji a nawet niektóre miasta (np. Tel Awiw) udostępniają darmowy Internet Wi-Fi.

W miejscach kultu oraz np. ortodoksyjnych lub arabskich dzielnicach wymogiem jest zakrywanie ramion (do łokcia) i nóg (min. za kolano).
... Czytaj cały opisZwiń opis


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz