Foote Prints On The Sands

oferta dostępna

Cena za osobę 10 735

Razem (Szczegóły ceny)17 199

Masz kartę payback?
Dostaniesz 8599 punktów paybacksamolot

13:40:00

30.10.2019
10:35 Kraków
19:45 Montego Bay

06.11.2019
20:55 MBJ
17:45 KRK

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:

Hotel
  • Kurorty nadmorskie
  • Oferty egzotyczne

Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

3
Jamajka/Jamajka

Informacje Ogólne:

Foote Prints On The Sands Hotel w Negril w 3 budynkach i na 2 piętrach. Dla Państwa komfortu hotel posiada sklepy i lobby. W 2-piętrowym hotelu personel mówi po angielsku. Goście, którzy chcą być mobilni również na urlopie, mogą wypożyczyć samochód i motocykl.

Udogodnienia:

Hotel oferuje sejfy, opiekę medyczną, pralnię i usługi prasowania. Dostęp do Internetu bezprzewodowego poprzez hotspot.

Dodatkowe Informacje:

Akceptujemy następujące formy płatności: Diners Club, karta Visa, American Express i karta Eurocard/MasterCard. Za korzystanie z niektórych urządzeń, ofert i aktywności mogą być pobierane dodatkowe opłaty.

Mapa

KLIKNIJ ABY AKTYWOWAC
Legenda:
Wybrany Hotel  
Hotel w pobliżu

Kliknij te ikony, żeby zobaczyć nazwy i ceny innych hoteli w okolicy.
Możesz w nie dalej klikać, przenosząc się na strony z dokładnymi opisami tych hoteli.

Informacje praktyczne


Stolica

Kingston


Język

angielski, kreolski, jamajski


Czas lokalny

Różnica czasu względem Polski to: -7 godzin w czasie letnim i -6 godzin w czasie zimowym.


Ogólne wymagania wjazdowe

Wiza nie jest wymagana. Obywatele Polski mogą przebywać na terytorium kraju na podstawie paszportu, który musi być ważny co najmniej 6 miesięcy. Wymaga się okazania biletu powrotnego.


Waluta

dolar jamajski


Ceny w hotelach i restauracjach

Przykładowe ceny: obiad w restauracji ok. 20 USD, piwo ok. 2–3 USD, Coca-Cola/Pepsi (0,33 l) ok. 1 USD, woda (0,33 l) ok. 0,5–1 USD, kawa ok. 2,5 USD.


Napiwki

Za wszelkie usługi Jamajczycy oczekują napiwków.


Szczepienia

Brak wymaganych szczepień. Zaleca się szczepienia przeciwko tężcowi, zapaleniu wątroby typu A i B i durowi brzusznemu. Zalecana jest profilaktyka przeciw malarii ograniczona do stosowania repelentów.


Napięcie i rodzaj gniazdka

wymagany adapter, 110 V; 50 Hz / typ A, typ B


Komunikacja / transport publiczny

Lokalny bilet komunikacji publicznej w jedną stronę kosztuje ok. 1 USD. Za taksówkę zapłacimy ok. 2–3 USD za 1 km i ok. 3 USD opłaty startowej.


Wynajem samochodów

Na Jamajce obowiązuje ruch lewostronny. Wymagane jest międzynarodowe prawo jazdy. Jamajscy kierowcy jeżdżą bardzo szybko i brawurowo. Należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ Jamajczycy często prowadzą pod wpływem alkoholu lub marihuany. Zawsze warto zapytać Jamajczyków, czy uda się dojechać w wybrane miejsce. Wiele dróg jest nieprzejezdnych, często brakuje mostów i trzeba przejeżdżać przez przecinające drogę rzeki. Szczególnie po ulewnych deszczach taka przeprawa może się okazać niemożliwa. Koszt benzyny to ok. 1 USD za 1 litr.


Ważne lokalne informacje i zwyczaje

Walutą, którą warto zabrać ze sobą na wyspę, jest dolar. W wielu miejscach zapłacimy dolarami amerykańskimi lub euro, ale znacznie taniej i wygodniej jest posługiwać się lokalną walutą. Pieniądze wymienić można w bankach, kantorach i hotelach – najkorzystniejszy kurs wymiany jest w bankach. Niewydane pieniądze można wymienić tylko na podstawie pokwitowania wymiany. Wywożenie jamajskiej waluty jest zabronione. Bankomaty znajdują się przeważnie w dużych miastach. Akceptowane są karty kredytowe.

Na Jamajce cenę za usługę lub towar należy ustalić z góry. Wypada się targować, jednak należy pamiętać, że Jamajczycy są bardzo pogodnym narodem, więc trzeba to robić z uśmiechem. Przy dokonywaniu transakcji najlepiej jest mieć odliczone pieniądze, w przeciwnym razie trzeba wyraźnie pokazać, że oczekuje się wydania reszty.

Jamajka słynie z produkcji rumu. Najbardziej popularnymi gatunkami są White Lightning oraz Wray&Nephew. Z Jamajki warto przywieźć kawę Blue Mountain, która przez znawców uważana jest za najlepszy gatunek kawy na świecie. Koniecznie trzeba też spróbować jamajskiego likieru kawowego. Nie wolno wywozić pamiątek wykonanych ze skorup żółwi. Żółwie na wyspie są chronione, a za próbę wywiezienia przedmiotów z nich wykonanych grożą bardzo wysokie grzywny.

Popularna na wyspie marihuana jest prawnie zakazana. Jamajczycy często na białych turystów mówią „whitey” – nie jest to jednak określenie obraźliwe.

W stolicy kraju Kingston powinno się bezwzględnie unikać slumsów. Należy zachować ostrożność i unikać opuszczonych części miasta i transportu publicznego po zmroku. Wskazane jest korzystanie jedynie z autoryzowanych przez Jamaica Tourist Board linii taksówek lub zamawianie taksówek z hotelu. Bezpieczną dzielnicą w stolicy kraju jest New Kingston, w której znajdują się liczne, typowo europejskie, nocne kluby. Nie należy publicznie nosić ostentacyjnej biżuterii bądź innych wartościowych przedmiotów. Wskazane jest korzystanie z hotelowych sejfów.

Należy unikać kąpieli w otwartych zbiornikach wodnych, spożywania nieprzetworzonej żywności, nieprzegotowanej wody oraz jedzenia od ulicznych sprzedawców. Trzeba mieć na uwadze, że poza Kingston i Montego Bay opieka lekarska ograniczona.
... Czytaj cały opisZwiń opis


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia