Śladami Samurajów i Kwitnących Wiśni

  1. Japonia
  2. Wyc. Objazdowe
  Gwarancja zwrotu pieniędzy
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  12 012
  Cena za wszystkich (Szczegóły ceny)24 024
  Zapytaj o ofertę
  Warszawa
  05-06-2020 ( 9 dni )
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  12012 punktów PAYBACK
  WAW5Czerwca 2020NRT
  Wylot
  Warszawa - Okęcie
  Przylot
  Tokio
  Długość lotu: 13:00:00
  WAW14Czerwca 2020NRT
  Przylot
  Warszawa - Okęcie
  Wylot
  Tokio
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Informacje praktyczne
  • Więcej

   Opis oferty

   Opis organizatora:

   Kraj

   JAPONIA

   Opis

   DZIEŃ 1 Wylot
   Wylot z Polski. Możliwy lot z przesiadką. Przylot do Tokio i transfer do hotelu w miejscowości Kawgoe, położonej około godziny drogi od Tokio. W zależności od godziny przylotu możliwa krótka wycieczka po dzielnicy Asakusa.
   DZIEŃ 2 Tokio
   Po śniadaniu w hotelu udamy się na całodniowe zwiedzanie Tokio. Tego dnia obejrzymy imponujący Pałac Cesarski oraz słynny most Njiubashi. Niezapomnianych wrażeń dostarczy nam wizyta na Tsukiji market - ogromnym targu rybnym pełnym egzotycznych stworzeń morskich. Następny przystanek to otoczona przez las Świątynia Meiji. Pod koniec dnia zobaczymy Harajuku - miejsce znane z luksusowych sklepów odzieżowych oraz kolorowego kiczu. Przejeżdżając ulicami dzielnicy Shibuya udamy się na nocleg do hotelu.
   DZIEŃ 3 Park Narodowy Nikko - dzień wolny lub wycieczka opcjonalna
   Dziś po śniadaniu wyjedziemy do Parku Narodowego Nikko, w którym najcenniejszym zabytkiem jest kompleks chramów Nikk? T?sh?-g?, wzniesiony jako mauzoleum ku czci pierwszego Szoguna z rodu Tokugawa. Następnie autobusem miniemy most Shinkyo i udamy się w stronę Kanamangafuchi Abyss - niezwykłej formacji lawy (w przypadku deszczu zwiedzanie nie odbędzie się). Na koniec, na rzece Dayia, ujrzymy fantastyczny, kończący się spektakularnym jeziorem wodospad Kegon. Przejazd do hotelu na nocleg.
   DZIEŃ 4 Fuji - dzień wolny lub wycieczka opcjonalna
   Dziś wybierzemy się na całodniową wycieczkę na wulkan Fuji. Warto pamiętać, że jest to miejsce wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W drodze powrotnej zatrzymamy się w malutkiej, położonej między dwoma jeziorami wiosce Oshino Hakkai. Przejazd do hotelu na nocleg.
   DZIEŃ 5 Shirakawago
   Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Należy zabrać ze sobą rzeczy na jeden dzień i jedną noc do bagażu podręcznego. Duże walizki zostaną przetransportowane bezpośrednio do Kioto.
   Udamy się busem do stacji kolejowej, z której pojedziemy pociągiem Shinkansen do stacji Tomaya. Po obiedzie (dodatkowo płatny), autobus zabierze nas do Shirakawago. To wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO wioska, której symbolem są słomiane dachy domów Gassho Zukuri. Każdego roku ludzie przekładają dachy domów od nowa, aby kultywować technikę, kulturę i tradycję zadaszania. Przejazd do hotelu na nocleg.DZIEŃ 6 Kanazawa - Kioto. Po śniadaniu będziemy zwiedzać miejscowość Kanazawa. Jest ona znana przede wszystkim z ogrodu Kenrokuen - jednego z najbardziej znamienitych japońskich ogrodów krajobrazowych. Następnie odwiedzimy targ spożywczy Oumi-cho oraz udamy się do fabryki sosu sojowego, który jest używany przez uznanych europejskich szefów kuchni odznaczonych gwiazdkami Michellin. Zajrzymy do wnętrza fabryki i obejrzymy proces produkcji. Po południu przejazd pociągiem ekspresowym do Kioto na nocleg..
   DZIEŃ 7 Kioto
   Cały dzień poświęcimy na zwiedzanie Kioto. Po śniadaniu jako pierwszy zobaczymy znany na całym świecie złoty pawilon - Kinkakuji. Następnie udamy się do zamku Nijo, gdzie w 1867 ostatni Szogun oddał wszystkie swoje prawa polityczne cesarzowi i dzięki temu ustanowiono nowy rząd. Ostatnim przystankiem będzie spacer po lesie bambusowym. Przejazd do hotelu na nocleg.
   DZIEŃ 8 Kioto- Nara - dzień wolny lub wycieczka opcjonalna
   Dziś po śniadaniu pojedziemy do znanej świątyni Fushimi Inari, w której możemy zobaczyć słynną drogę usłaną tysiącami bram torii. W ciągu 1300 lat, które upłynęły od powstania Fushimi Inari Taisha w 711 roku, ludzie gromadzili się tutaj na modlitwę o obfite plony, dobrobyt w biznesie oraz bezpieczeństwo dla domu i rodziny. Główna sala świątyni Todaiji, w której mieści się 16-metrowy Wielki Budda, jest jednym z największych drewnianych budynków na świecie. Następnie udamy się do starożytnej stolicy Japonii - Nary. Przejazd do hotelu na nocleg.
   DZIEŃ 9 Dzień wolny lub wycieczka opcjonalna do zamku Himeji (białej czapli)
   Po śniadaniu przejdziemy do spektakularnego zamku Himeji - nazywanego również Zamkiem Białej Czapli. Wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, jest jednym z najstarszych zabytków Japonii. W trakcie powrotu zatrzymamy się na lunch w Kobe (dodatkowo płatny), aby spróbować tamtejszej wybornej i znanej na całym świecie wołowiny. Przejazd do hotelu na nocleg.
   DZIEŃ 10 Powrót
   Transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski.
   *Program wycieczki jest ramowy ( orientacyjny ) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. Promocje oferty nie łączą się.
   Paszport musi być ważny przez minimum 6 miesięcy od daty powrotu!

   Cena zawiera

   Przelot, program zwiedzania według oferty, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie, wyżywienie według zarezerwowanej oferty (BB - śniadania, HB - śniadania i obiadokolacje), opiekę polskojęzycznego rezydenta, opłaty lotniskowe, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, ubezpieczenie KL, NNW oraz bagażu oraz choroby przewlekłe.

   Cena nie zawiera

   Kosztu realizacji programu, biletów wstępu, przewodnika 190 EUR od osoby (płatne na miejscu), pakietu wycieczek opcjonalnych - 1799 PLN, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - 240 PLN od osoby oraz ewentualnych opłat klimatycznych według lokalnych przepisów.

   Japonia, Wyc. Objazdowe - Informacje praktyczne

   O kierunku

   Stolica / Język
   Tokio / japoński

   Czas lokalny
   Różnica w czasie względem Polski to: czas letni +7 godzin czas zimowy +8 godzin

   Ogólne wymagania wjazdowe
   Wiza nie jest wymagana dla obywateli Polski przebywających w Japonii do 90 dni. WAŻNE: nie wolno podczas takiego pobytu otrzymywać wynagrodzenia za pracę.

   Szczepienia
   Brak wymaganych szczepień.

   Napięcie i rodzaj gniazdka
   Wymagany adapter; 100 V; 50 Hz / 60 Hz, typ A, typ B

   Pieniądze

   Waluta
   jen (JPY), 1 JPY = 100 cenów = 1000 rinów , 1 JPY = 0.035394PLN, kurs NBP z dnia 2019-12-05

   Ceny w hotelach i restauracjach
   Talerzyk sushi w barze – od ok. 140 JPY; niewielki zestaw sushi na targu rybnym – ok. 4300 JPY; danie obiadowe – ok. 500-900 JPY; piwo (0,5 l) – ok. 500 JPY.

   Napiwki
   W Japonii nie ma zwyczaju dawania napiwków, wręcz jest to uważane jest za nietakt.

   Obowiązkowy podatek turystyczny
   Nie ma obowiązującej opłaty za pobyt turystyczny.

   Komunikacja

   Komunikacja / transport publiczny
   W Tokio najpopularniejsze jest podróżowanie metrem. Jednodniowy bilet na wszystkie środki transportu publicznego w mieście “Tokyo Combination Ticket” kosztuje 1590 JPY/osoba dorosła. Popularne jest również kupno karty przedpłaconej na komunikację (PASMO lub Suica). Taksówki (Tokio) – 500-700 JPY opłaty wyjściowej + ok. 300 JPY za kilometr. Transport międzymiastowy – najpopularniejsze są koleje. Poza tym kursują autobusy oraz statki. W przypadku planowanych min. kilku przejazdów transportem publicznym warto zakupić kartę Japan Rail Pass (zakupu można dokonać wyłącznie poza granicami Japonii), obejmującą większość środków transportu publicznego w Japonii – koszt ok. 29 110 JPY/osoba dorosła/ 7 dni w taryfie standardowej.

   Wynajem samochodów
   Cena wypożyczenia samochodu zaczyna się od ok. 5000 JPY/dzień. WAŻNE: Wymagane jest posiadanie międzynarodowego prawa jazdy zgodnego z Konwencją genewską 1949 r. Nie wszystkie wypożyczalnie samochodów honorują polskie prawo jazdy zgodne z wzorem unijnym. Za benzynę zapłacimy ok. 140,00 JPY/l, a za olej napędowy ok. 116,90 JPY/l. Obowiązuje ruch lewostronny.

   Informacje

   Ważne lokalne informacje i zwyczaje
   Polecamy zabranie dolarów amerykańskich lub euro i wymianę na lokalną walutę na miejscu (czasem wymiana waluty w banku obarczona jest wysoką marżą). Do wymiany waluty niezbędne jest wypełnienie formularza i okazanie paszportu. Nie wszystkie polskie karty płatnicze są akceptowane w Japonii i nie wszystkie są obsługiwane w japońskich bankomatach. Warto mieć przy sobie gotówkę. Powszechnym zwyczajem przy wejściu do czyjegoś domu, świątyni, a nawet restauracji jest zdejmowanie butów i zakładanie przygotowanych kapci. Zdarzają się nawet specjalne kapcie zakładane tylko i wyłącznie do toalety. Siorbanie podczas jedzenia posiłku (szczególnie zupy czy japońskich makaronów) nie jest uznawane za niekulturalne. Wręcz przeciwnie – głośne siorbanie jest mile widziane, pokazuje, że posiłek nam smakuje. Powszechne jest głośne proszenie kelnera, aby podszedł do stolika („Sumimasen!”). Taksówka wolna oznaczona jest kolorem czerwonym, a zajęta zielonym. W przypadku zaproszenia do czyjegoś domu w dobrym tonie jest wręczenie gospodarzowi drobnego upominku. Na powitanie i pożegnanie wskazane jest kłanianie się, a nie podawanie ręki. Rozmowy przez telefon oraz głośne konwersacje w komunikacji publicznej są źle przyjmowane. ... Czytaj cały opisZwiń opis

   Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

   Napisz do nas

   Masz pytanie odnośnie wycieczki? Potrzebujesz naszej porady?
   Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

   Imię
   E-Mail
   Nr telefonu
   Treść wiadomości

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz