W objęciach historii - Izrael i Jordania

oferta dostępna

Cena za osobę 3 560

Razem (Szczegóły ceny)7 120

Masz kartę payback?
Dostaniesz 3560 punktów paybacksamolot

05:00:00

14.03.2019
Warszawa - Okęcie
Tel Awiw-Jafa

21.03.2019
TLV
WAW

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:


Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Kraj

IZRAEL JORDANIA

Opis

DZIEŃ 1Przylot na międzynarodowe lotnisko Ben Gurion.
Po przylocie przejazd do Tyberiady. Nocleg w hotelu.
DZIEŃ 2 Góra Błogosławieństw - Kafarnaum - Tabgha
Śniadanie w hotelu. Dziś pojedziemy wzdłuż brzegów jeziora Kinneret na Górę Błogosławieństw, gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć historyczne miejsce "Kazania na Górze". Następnie udamy się do Kafarnaum (dawnego miasta położonego nad jeziorem Tyberiadzkim na północy Izraela) gdzie, zwiedzamy starożytną Synagogę będącą domem Jezusa, w którym mieszkał i nauczał po opuszczeniu Nazaretu. Dalej pojedziemy do Tabgha. Powrót do Tyberiady. Nocleg w hotelu Tiberias. Możliwość rejsu łodzią - w ramach pakietu wycieczek opcjonalnych.
DZIEŃ 3 Hajfa - Nazaret - Amman
Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu przejazd przez Galileę do Hajfy na szczyt góry Karmel. Jest to nadmorskie pasmo górskie rozciągające się nad Morzem Śródziemnym w północnej części Izraela. UNESCO uznało obszar góry Karmel rezerwatem biosfery. Postój na zdjęcia z widokiem na zatokę z sanktuarium Bahai w ogrodzie perskim. Następnie przejedziemy do Muhraka, tradycyjnego miejsca konfrontacji Eliasza z prorokami Baal i zobaczymy klasztor karmelitów św. Eliasza. Kolejny punkt programu to Nazaret. Jest to miejsce, w którym mieszkali Maria i Józef. W Nazarecie Jezus spędził swoje dzieciństwo. Położone pośród wzgórz jest "Kwiatem Galilei". Zwiedzimy Kościół Zwiastowania Pańskiego oraz warsztat św. Józefa. Następnie przejedziemy do Beit Shean, gdzie dotrzemy do przejścia granicznego na rzece Jordan - "Sheikh Hussein". Po przeprawie granicznej udamy się do Ammanu, stolicy Jordanii. Przejazd na nocleg do hotelu w Ammanie.
DZIEŃ 4 Czas wolny lub wycieczka opcjonalna do Petry
Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu przejazd do Petry - opcjonalnie Petra jest nazywana miastem "Czerwonej Róży", niedawno okrzyknięta jednym z nowych "Siedmiu cudów świata". Znajdowała się na przecięciu różnych szlaków handlowych, w tym Szlaku Kadzidłowego. Rozpoczynamy zwiedzanie od przechadzki po wąskim "Siq" (wąwozie), gdzie zobaczymy słynny pomnik Bedouina "Hazane" - Skarbiec Faraona. Ze skarbca przejdziemy do centralnej doliny "Zaginionego Miasta", gdzie zwiedzimy kolejne zabytki, takie jak "Ulica Kolumnowa", "Świątynia Córki Faraona" i Teatr. Powrót do Ammanu na nocleg.
DZIEŃ 5Madaba - Góra Nebo - Morze Martwe - Betlejem
Śniadanie w hotelu. Po przyjeździe do Madaby nasze pierwsze kroki skierujemy do grecko- prawosławnego kościoła, w którym będziemy mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć "Mapę mozaikową z Madaby". Jest to mapa Palestyny i Dolnego Egiptu pochodząca z VI wieku.
Następnie przejedziemy na Górę Nebo, z której Mojżesz mógł oglądać Ziemię Obiecaną. Dalszy przejazd na Most Allenby i powrót do Izraela.
Przejazd do hotelu w Betlejem na nocleg. W przypadku dobrej pogody możliwość kąpieli w Morzu Martwym . Możliwość kąpieli i lunchu na brzegu Morza Martwego w Jordanii lub w Izraelu - realizowana w zależności od warunków pogodowych, do wykupienia na miejscu.
DZIEŃ 6 Stare miasto w Jerozolimie
Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu jedziemy na Górę Oliwną, z której rozpościera się widok na Stare Miasto w Jerozolimie oraz Pustynię Judzką. Następnie zwiedzimy Kościół p.w. Wniebowstąpienia, zatrzymamy się na chwilę w Dominus Flevit i przejdziemy do spokojnego ogrodu Getsemani oraz
zwiedzimy Kościół Wszystkich Narodów. Nasz kolejny punkt programu to wejście do otoczonego murami Starego Miasta i przejście do Ściany
Płaczu. Dalej zobaczymy okolicę Wzgórza Świątynnego i meczetów ze złotymi i srebrnymi kopułami. Stamtąd udamy się do kościoła
św. Anny i obejrzymy baseny Bethesda. Przejdziemy (Via Dolorosa) "drogę krzyżową" - ulicę na Starym Mieście Jerozolimy, prowadzącą
do Bazyliki Grobu Świętego. Tego dnia zobaczymy też kolorowy arabski bazar i górę Syjon, a także salę Ostatniej Wieczerzy, Grobowiec
Króla Dawida, Opactwo w Dormition i kościół Patros Gela Cantu. Przejazd do hotelu w Betlejem na nocleg.
DZIEŃ 7 Czas wolny lub wycieczka opcjonalna do Jerozolimy (Nowe Miasto) i Betlejem
Śniadanie w hotelu. Dziś zwiedzamy Muzeum Izraela z Sanktuarium Księgi, gdzie znajdują się 2000-letnie Zwoje znad Morza Martwego. Naszym kolejnym punktem będą Okna Chagalla w Centrum Medycznym Hadassah i pomnik ofiar holocaustu Yad Vashem. Po południu przejazd do
Betlejem i zwiedzanie Kościoła Narodzenia Pańskiego oraz Groty, w której narodził się Jezus Chrystus.
Powrót do hotelu na nocleg.
DZIEŃ 8 Powrót
Śniadanie w hotelu. Przejazd na lotnisko Ben Gurion i lot powrotny do Polski.

Cena zawiera

Przelot, program zwiedzania według oferty, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie, wyżywienie wg wybranej opcji (BB śniadania lub HB śniadania i obiadokolacje), opiekę polsko-języcznego rezydenta, opłaty lotniskowe, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, ubezpieczenie KL, NNW, bagażu oraz choroby przewlekłe.

Cena nie zawiera

Pakietu wycieczek opcjonalnych (dzień 2 rejs łodzią bez lunchu, dzień 4 Petra, dzień 7 Nowa Jerozolima) w cenie 599 PLN od osoby; Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji w cenie 240 PLN od osoby; Kosztów realizacji programu, biletów wstępu, przewodnika 200 USD od osoby płatne na miejscu (wliczone 44 USD opłata za przekroczenie granicy pomiędzy Izraelem i Jordanią.

Informacje praktyczne


Stolica

Jerozolima, Tel Awiw (centrum finansowe, siedziba większości ambasad)


Język

hebrajski, arabski


Czas lokalny

Różnica w czasie względem Polski to +1 godzina przez cały rok


Ogólne wymagania wjazdowe

Wiza nie jest wymagana dla obywateli Polski w przypadku pobytów o długości maks. 90 dni. Przekroczenie granicy jest możliwe na podstawie paszportu. Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty planowanego wyjazdu.


Waluta

nowy szekel izraelski (NIS), 1 szekel = 100 agorot

Aktualny kurs to: 1ILS = 1.005PLN, kurs NBP z dnia 2018-12-13


Ceny w hotelach i restauracjach

Talerz hummusu – od ok. 15 ILS; kanapka na ciepło np. z kebabem – ok. 25 ILS; falafel w chlebku pita – ok. 12-17 ILS; shoarma w chlebku pita - ok. 26 ILS; falafel lub shoarma w formie dania w restauracji – od ok. 37 ILS; piwo w pubie/barze (0,5 l) – od ok. 27 ILS; butelka wody (1,5 l) – ok. 7 ILS.


Napiwki

Najczęściej opłata serwisowa jest wliczona do rachunku. Można ewentualnie zaokrąglić rachunek do pełnej kwoty.


Szczepienia

Brak wymaganych szczepień.

Obowiązkowy podatek turystyczny

Nie ma obowiązującej opłaty za pobyt turystyczny.

Napięcie i rodzaj gniazdka

adapter nie jest wymagany; 220 V; 50 Hz / typ C, typ C-2


Komunikacja / transport publiczny

Komunikacja publiczna jest bardzo dobrze rozwinięta (szczególnie autobusowa). Przykładowe ceny: pojedynczy przejazd komunikacją miejską w Jerozolimie/Tel Awiwie – ok. 6,9 ILS; przejazd Jerozolima-Tel Awiw – 19 ILS; przejazd Jerozolima-Ejlat – ok. 70 ILS.

Taksówki są wyposażone w liczniki, ale można również uzgodnić cenę przejazdu z kierowcą.

UWAGA: transport publiczny nie kursuje w Szabat i święta żydowskie.


Wynajem samochodów

Koszt wynajęcia samochodu zaczyna się od ok. 80 ILS/dzień. Za benzynę zapłacimy ok. 6,39 ILS/l, a za olej napędowy ok. 5,89 ILS/l.

Obowiązuje ruch prawostronny.


Ważne lokalne informacje i zwyczaje

Podczas wjazdu do Izraela można zostać poddanym szczegółowej kontroli (wywiad, dokładne sprawdzania bagażu). Dotyczy to szczególnie osób mających w paszporcie pieczątki z niektórych krajów (np. Turcji i Egiptu). Izraelska pieczątka w paszporcie uniemożliwi wjazd do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Libanu i niektórych innych państw Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Można poprosić o potwierdzenie wjazdu na kartce (w kolorze niebieskim), którą należy mieć przy sobie cały czas do momentu wyjazdu z Izraela. Podczas wyjazdu otrzymuje się kartkę różową.

Częste pytania zadawane podczas kontroli granicznej to: po co przyjeżdżasz do Izraela, co będziesz tutaj robić, gdzie się zatrzymasz, czy kogoś tu znasz (czy masz do niego kontakt), czy masz tu jakąś rodzinę, czy znasz język hebrajski, co myślisz o Izraelu. Na pytania warto odpowiadać jak najkrócej, ale zgodnie z prawdą. Można przyjąć postawę tzw. „głupiego turysty”.

Szczegółowej kontroli można zostać poddanym również podczas wyjazdu z Izraela. Warto być na lotnisku nawet 3 godziny przed wylotem, ponieważ służby granicznej nie obchodzi czy turysta zdąży na samolot czy nie. Pytania podczas kontroli są podobne jak na wjeździe. Dodatkowo celnicy mogą się zapytać czy samemu pakowaliśmy bagaż i czy ktoś miał do niego dostęp po zamknięciu.

Polecamy zabranie euro lub dolarów amerykańskich i wymianę waluty na miejscu, w kantorze lub banku. Powszechne jest również płacenie kartą, a sieć bankomatów jest dobrze rozwinięta.

W większości miejsc można bez problemu porozumiewać się po angielsku.

Większość hoteli i hosteli, barów, restauracji a nawet niektóre miasta (np. Tel Awiw) udostępniają darmowy Internet Wi-Fi.

W miejscach kultu oraz np. ortodoksyjnych lub arabskich dzielnicach wymogiem jest zakrywanie ramion (do łokcia) i nóg (min. za kolano).
... Czytaj cały opisZwiń opis


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly.pl Sp z o.o. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz