Beau Rivage

oferta dostępna

Cena za osobę 759

Razem (Szczegóły ceny)1 518

Masz kartę payback?
Dostaniesz 759 punktów paybackdojazd własny

02:00:00

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:

Hotel
  • Bez paszportu
  • Duże miasta (city breaks)
  • Kurorty nadmorskie

Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Kategoria

****

Region

Lazurowe Wybrzeże, Francja

Opis hotelu

Zlokalizowany w centrum, 100 m od plaz przy Promenade des Anglais i w poblizu starego miasta.

Hotel Beau Rivage jest usytuowany pomiedzy starym miastem a Promenade des Anglais, w poblizu marketu kwiatowego, 100 m od Place Masséna i 1 km od portu. Hotel posiada prywatna plaze w odleglosci 50 m (platna). Hotel ponadto jest wyposazony w klimatyzacje, recepcje, winde, hol, bar, restauracje, pokoje spotkan z widokiem na morze i WiFi (platne). Pokoje posiadaja klimatyzacje, telefon, telewizor, sejf, lacze internetowe (platne), lazienke i suszarke do wlosów.

Adres: 24, Rue Saint François de Paule, 06300 Nicea, Francja

Ważne informacje

Prosimy o zwrócenie uwagi na rodzaj zarezerwowanego przelotu. W zależności od linii lotniczej limity bagażu głównego mogą wynosić od 30 kg do 0 kg/osoba. (standardowo przy przelotach czarterowych wynoszą 20 kg/osoba).

Mapa

KLIKNIJ ABY AKTYWOWAC
Legenda:
Wybrany Hotel  
Hotel w pobliżu

Kliknij te ikony, żeby zobaczyć nazwy i ceny innych hoteli w okolicy.
Możesz w nie dalej klikać, przenosząc się na strony z dokładnymi opisami tych hoteli.

Informacja o regionie

Zdjęcia okolicy (8)

Wycieczki fakultatywne


Grand Canyon du Verdon – jeden z francuskich cudów natury przyciągający miłośników raftingu, wspinaczki, pieszych spacerów, paralotni i amatorów kajaków górskich. Niezwykły kanion oferuje turystom niezapomniane widoki, głębokie jary i gigantyczne klify otaczające rzekę Verdona. Z myślą o turystach wybudowano wiele punktów widokowych i tras spacerowych o różnym stopniu trudności.

Akwedukt Pont-du-Gard – niezwykła trzypoziomowa, arkadowa konstrukcja będąca świadectwem kunsztu starożytnych inżynierów, położona niedaleko miejscowości Remoulins. Turyści z zamiłowaniem do fotografii powinni zobaczyć ten cud budownictwa wzniesiony w malowniczej scenerii wąwozu rzeki Gard urzekającej swoim pięknem. Dodatkową atrakcją miejsca jest okoliczna ścieżka edukacyjna, tematyczne kino, muzeum oraz plac zabaw dla dzieci.

Cannes – jeżeli ktoś ma okazję podróżować po Lazurowym Wybrzeżu koniecznie musi zaglądnąć do najwspanialszego kurortu w tej części Francji, cenionego przez wielu turystów za kosmopolityczny charakter, sławę zdobytą dzięki Międzynarodowemu Festiwalowi Filmowemu oraz bogate życie nocne. Wystarczy przespacerować się po wybrzeżu, żeby zauroczyć się pięknymi przystaniami, zatokami i promenadą biegnącą wzdłuż słonecznej plaży. Wspaniały nastrój miasta podkreślają także malownicze wzgórza Le Suquet rysujące się za luksusowymi hotelami, z których każdy ma własną plaże, niemniej spragnieni kąpieli morskich turyści mogą także skorzystać z piaszczystych plaż koło Palais des Festivals, ogólnodostępne plaże ciągną się również przez kilka kilometrów wzdłuż doniosłych bulwarów Jean Hibert i de Midi. Po kąpielach w lazurowym morzu warto pospacerować po La Croisette biegnącej wzdłuż portu, z którego wypływają luksusowe jachty aż do ekskluzywnego kasyna zdobiącego Palm Beach. Połączenie luksusu i przepychu przeplata się z z nadmorskim klimatem, piaszczystymi plażami i wąskimi uliczkami starego miasta. Cannes to inaczej „trzcina” rosnąca zresztą w okolicach miasta, które jeszcze w XIX w. było zwykłą wsią, rozwinęło się dopiero w 1946 wraz z pierwszym festiwalem filmowym goszczącym najznamienitsze gwiazdy związane z filmem, sztuką i show-biznesem. Oprócz wspaniałych bulwarów turyści przyjeżdżający do miasta z krótką wizytą mogą podziwiać także zabytkową część z średniowiecznym zamkiem, kościołem Notre-Dame-de-I'Esperans czy kilkanaście muzeów i galerii związanych lokalną historią i sztuką. Film rządzi miastem w maju, natomiast Cannes Lions – festiwal filmów reklamowych w czerwcu, a turyści niemalże przez cały sezon letni. Życie nocne, rewie mody na nadmorskich bulwarach i wspaniałe restauracje, w których można poczuć się jak gwiazda filmowa to kuszące propozycje. Nie zaszkodzi także wstąpić na drinka do najstarszego klubu w Cennes Janes Club czy trafić na Roberta de Niro w restauracji Le Fouquet's.

Monako – doceniane przez przedstawicieli świata biznesu wspaniałe miasto-państwo, które może być celem krótkiej wyprawy turystycznej, chyba że turyści o zasobniejszych portfelach mają ochotę zniknąć na całą noc w którymś z wielu kasyn rozsławiających Księstwo Monaco na świecie. Niewielkie, graniczące z Francją państwo-miasto pozostaje od lat w rękach dynastii Grimaldich, przyciąga turystów zainteresowanych średniowiecznymi kamieniczkami, wąskimi uliczkami oraz kilkoma ciekawymi zabytkami. W starszej części miasta nie powinno zabraknąć czasu na obejrzenie Placu Pałacowego i Pałacu Książęcego. Rodzina Grimaldich już w 1215 r. wybudowała przepiękną twierdzę obronną przekształconą później w pałac do którego wchodzi się przez monumentalną bramę. Wspaniałe komnaty i sale można zwiedzać tylko podczas nieobecności Księcia Monako, dla turystów udostępniono ich 15, a spacer po przecudownych wnętrzach może śnić się później niejednemu podróżnikowi spragnionemu luksusu. Atrakcje turystyczne to także niezwykłe kolekcje przedmiotów związanych z dynastią, wspaniałe armaty zdobiące pałac, a także rytuał zmiany warty mający widowiskowy charakter (codziennie o godz. 11:55). Spacer po Monako powinien obejmować również neoromańską katedrę Saint Nicolas z grobowcem poświęconym tragicznie zmarłej księżnej Grace Kelly czy też położone na skalistym wybrzeżu Muzeum Oceanograficzne im. J.Y. Cousteau, w którym można zobaczyć różnorodne gatunki ryb oraz interesujące filmy poświęcone badaniom naukowym i wyprawom księcia Alberta I. Oszałamiającą atrakcją, bez której Monako praktycznie by nie istniało, jest słynna dzielnica Monte Carlo znana z kasyn oraz prestiżowych wyścigów Formuły 1 i Rajdu Monte Carlo. Jeżeli ktoś chce wygrać przyzwoitą sumkę w pokera powinien zaglądnąć do centrum rozrywek i gier, czyli kasyna zaprojektowanego przez twórcę paryskiej opery, choć przeciętny turysta może zagrać w Black Jacka tylko w tzw. sali amerykańskiej, gdyż do pozostałych potrzebne są specjalne zaproszenia. Warto zajrzeć także do Ogrodu Egzotycznego z tajemniczą Grotą Obserwatorium i wspaniałymi egzotycznymi roślinami z całego świata. Po pełnym wrażeń dniu na drinka warto zajść do jednej z tawern w osławionej „zatoce aniołów” i podziwiać luksusowe jachty kołyszące się na błękitnej wodzie.

Marsylia – brama prowadząca do Morza Śródziemnego i wielu innych odległych krain morskich. Dzięki swojemu położeniu miasto jest niezwykle barwne, kosmopolityczne i wielonarodowościowe, co zapewnia mieszanka wielu kultur i zamieszkujących je imigrantów. Miasto z pewnością warto odwiedzić ze względu na zabytki, chaotyczną historię i wiele ciekawych atrakcji. Pierwsze na tym terenie greckie państwo-miasto szybko stało się ważnym portem imperium rzymskiego, który w kolejnych wiekach wielokrotnie przechodził pod różne panowania. Ważnym wydarzeniem dla historii kraju i regionu była rewolucja francuska, po której Napoleon Bonaparte ogłosił się Pierwszym Konsulem, a popularna wśród rewolucjonistów pieśń „Marsylianka” stała się hymnem Francji. Wędrówkę po mieście można zacząć od Musee d'Histoire de Marseille, by szczegółowo poznać historię osadnictwa i całego Lazurowego Wybrzeża. Po zdobyciu odpowiedniej wiedzy warto wyruszyć do Vieux Port – serca miasta bijącego od starożytności, w którym cumują przepiękne jachty i łodzie rybackie. Nabrzeże zwabia głodnych turystów zapachami świeżych ryb i owoców morza płynącymi z doskonałych tawern nastawionych na duży ruch. Przy okazji warto spojrzeć na dwa zabytkowe, nadmorskie forty św. Mikołaja i św. Jana, pamiętające morskie bitwy i najazdy piratów. Jak już nogi nie będą odmawiały posłuszeństwa na zwiedzanie miasta można ruszyć główną arterią ruchliwego śródmieścia La Canebiere z wieloma sklepami oferującymi nie tylko pamiątki, ale także najznamienitsze francuskie wyroby. Ślady greckich umocnień można obejrzeć w Ogrodzie Ruin, natomiast najciekawszymi zabytkami w mieście są ratusz znany również jako Hotel de Ville, duchowa kolebka miasta jaką jest katedra Notre Dame de la Garde ze złotym posągiem Matki Boskiej spoglądającym z jej szczytu na morze oraz opactwo San Victor z budzącymi grozę katakumbami. Położenie Marsylii na wzgórzach sprawiło, że okolica jest wyjątkowa krajobrazowo. Miasto składa się z naturalnych przestrzeni, parków i ogrodów, po których dobrze się spaceruje, a także przyjemnie odpoczywa w cieniu bujnej roślinności. Oprócz kilku ciekawych muzeów turyści bardzo często wyprawiają się na Chateau d'If – skalistą wysepkę wyłaniającą się z głębin morskich, znaną z powieści Aleksandra Dumasa „Hrabia Monte Christo”, na której przed laty w zamku-fortecy przetrzymywano więźniów. Wielu turystów traktuje  różnorodne miasto jako miejsce, w którym można zatrzymać się na dłużej, wypoczywać w luksusowych hotelach i na kilku niewielkich plażach rozrzuconych po okolicznym wybrzeżu. Najlepsze, piaszczyste plaże położone są jednak na południowym-wschodzie miasta w okolicy wybrzeża Calanques, gdzie do lazurowego morza opadają trudno dostępne skały, a w niewielkich zatoczkach kryją się piękne kąpieliska. Okolice najlepiej zwiedzić statkiem na rejsie zorganizowanym przez porty w Marsylii, Cassis, La Ciotat i Bandol.

Genua (Włochy) – włoskie miasto wznoszące się nad morzem jak olbrzymi amfiteatr z eleganckimi kamienicami symbolizującymi schody widowni oraz ogromnym portem będącym sceną z rozgrywającymi się na niej wodnymi spektaklami. Za tym wspaniałym nabrzeżem rozpościera się labirynt średniowiecznych uliczek i zaułków zwanych „caruggi”, wywołujący zachwyt u niejednego turysty. Mieszkańcy liczącego się we Włoszech portu od zawsze żyli z morza, handlu, zdobycznych kolonii, a także z przynoszącego zyski piractwa. Wspaniałe skarby i dobra materialne gromadzone były podczas krucjat i podboju Morza Śródziemnego, a w syndykacie bankowym San Giorgio nawet Krzysztof Kolumb starał się o fundusze dla wsparcia swoich sławnych podróży. W niezwykłym mieście bywali między innymi Fryderyk Chopin i Maria Konopnicka, na podbój świata wypływały z niego historyczne eskapady morskie, a sławę przyniosły huczne obchody na 500-lecie odkryć dokonanych przez Kolumba. Turystów przyciągają do miasta romantyczne uliczki, po których można spacerować do woli, olśniewające zabytki i egzotyczne sklepiki z wyszukanymi pamiątkami. Obok tętniących życiem zaułków najbardziej rzucają się w oczy Cattedrale di San Lorenzo z niezwykłymi skarbami oraz liczne średniowieczne kościoły z pięknymi San Donato i Santa Maria di Castello na czele, natomiast wykwintne, renesansowe pałace skrywają w swych wnętrzach dzieła sztuki i wyposażenie z czasów świetności miasta przyciągające swoimi morskimi historiami. Na spacer najlepiej wybrać się Via Luccoli, na której można spotkać spacerujących turystów i przesiadujących w barach genueńczyków, warto także podejść pod obszerny budynek dworca Principe, przy którym wnosi się pomnik najsławniejszego obywatela Genui Krzysztofa Kolumba. Można przy tej okazji wstąpić do domu, w którym mieszkał i planował swoje wyprawy niestrudzony podróżnik,  ulokowanego przy Piazza Dante; dziś mieści się tam niewielkie muzeum z ciekawymi eksponatami. Majestatyczna brama Porta Soprana strzeże dostępu do miasta, po jej przekroczeniu oczom zwiedzających ukazują się zdobione budynki, zaskakująco urządzone dziedzińce i liczne fontanny dające strudzonym wędrowcom cień i chłód bijący z tryskającej wody. Średniowieczne podziały wąskich uliczek wprowadziły w ich architekturę maleńkie sklepiki, warsztaty tkackie i piekarnie rozpychające się wśród butików, biur projektantów mody i salonów złotniczych. Niezwykły gwar i wspaniałe zapachy wydobywające się z przytulnych restauracji zachęcają do zapuszczenia się w labirynt zamieszkany przez niezliczoną liczbę kotów. Przepiękną panoramę miasta warto sfotografować ze szczytu Palazzo Rosso lub wybrać się w okolicę serca miasta, czyli starówki i wytwornego Palazzo Ducale, w którym przed wiekami zasiadali dostojni dożowie. Punkt graniczny między starą i nową częścią miasta to Piazza De Ferrari, którego turyści pod żadnym pozorem nie powinni omijać. Jest przede wszystkim miejscem spotkań turystów i wielu genueńczyków oraz wspaniałym placem z budynkami opery, akademią sztuk pięknych, wielką fontanną i pomnikiem Garibaldiego – narodowego bohatera Włoch. Można tam dobrze zjeść i wsłuchać się w morskie historie płynące z ust doświadczonych marynarzy przesiadujących w sympatycznych ogródkach. Te niezwykłe opowieści warto podsumować zwiedzając Porto Antico – stary port handlowy przeżywający obecnie renesans jako przystań dla statków wycieczkowych. Ciekawą atrakcją turystyczną jest także położona nieopodal okazała latarnia morska La Lanterna dumnie pilnująca wejścia do portu. Niezwykłą rozrywkę może zapewnić całej rodzinie największe w Europie Aquarium di Genowa, w którym zgromadzono niezliczoną ilość gatunków zwierząt z delfinami, rekinami i pingwinami na czele, wiele godzin oglądania niezwykłych stworzeń z pewnością będzie przysłowiową wisienką na genueńskim torcie.

Informacje praktyczne


Stolica

Paryż


Język

francuski


Czas lokalny

Nie ma różnicy pomiędzy czasem lokalnym a czasem w Polsce.


Ogólne wymagania wjazdowe

Wiza nie jest wymagana. Obywatele polscy mogą przekroczyć granicę z Francją, posługując się dowodem osobistym.


Waluta

euro

Aktualny kurs to: 1EUR = 4.2673PLN, kurs NBP z dnia 2019-07-15


Ceny w hotelach i restauracjach

Przykładowe ceny: kawa od 2 EUR, croissant od 1 EUR, śniadanie od 6 EUR, sałatka od 7 EUR, obiad od 10 EUR, kolacja od 14 EUR, kieliszek wina od 2,5 EUR, woda od 2 EUR.


Napiwki

Do rachunków w restauracjach i kawiarniach doliczana jest 15 procentowa opłata za obsługę. Dodatkowy napiwek zostawia się, jeżeli zostajemy wyjątkowo dobrze obsłużeni.


Szczepienia

Brak wymaganych szczepień.

Obowiązkowy podatek turystyczny

Wysokość podatku turystycznego zależy od standardu hotelu. W 3-gwiazdkowym obiekcie zapłacimy 1,5 euro za dobę. Osoby do 18 roku życia są zwolnione z opłaty


Napięcie i rodzaj gniazdka

adapter nie jest wymagany, 220 V; 50 Hz / typ E, typ F


Komunikacja / transport publiczny

We Francji można podróżować autobusami. W Paryżu dostępne jest również metro (16 linii) i RER, czyli szybka kolej miejska. Częstym środkiem transportu we Francji są również rowery i motory. Cena biletu wynosi 1,60 euro. Bilety można kupić też w pakiecie: 10 biletów za 11,40 euro.


Wynajem samochodów

Za mały samochód zarezerwowany z odpowiednim wyprzedzeniem zapłacimy od 30 do 50 euro za dobę, przy wypożyczeniu go na 7 dni. Koszt benzyny to ok. 1,5 euro za litr.


Ważne lokalne informacje i zwyczaje

Pieniądze we Francji najlepiej wymieniać w kantorach. W hotelach czy na lotnisku kurs może być mniej korzystny. Płatności kartą i wypłata z bankomatów we Francji jest bezproblemowa, należy jednak pamiętać o opłatach manipulacyjnych i marży przy każdej transakcji.

We Francji panuje przekonanie, że jest to najpiękniejszy kraj na świecie z najwspanialszym językiem i najdoskonalszą kuchnią. Bardzo przydatna jest tu znajomość języka francuskiego. W dużych miastach nie powinniśmy mieć problemu z porozumiewaniem się po angielsku, ale rozmowę z rodowitym Francuzem i tak najlepiej zacząć od grzecznościowego „bonjur”.

We Francji butelka wina do obiadu czy kolacji to standard. Posiłek bez jednej czy 2 lampek wina trudno sobie nawet wyobrazić. Na śniadanie możemy się spodziewać czegoś na słodko i w niewielkich ilościach. We francuskich restauracjach musimy być przygotowani na długi czas oczekiwania i niezbyt zaangażowaną obsługę.
... Czytaj cały opisZwiń opis


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz