Dziki majestat natury

  1. Kanada
  2. Wyc. objazdowe
  Gwarancja zwrotu pieniędzy
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  7 643
  Cena za wszystkich 15 287
  (Szczegóły ceny)
  Zapytaj o ofertę
  Warszawa
  17-05-20207643 złNajtaniej! (8 dni/7 nocy)
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  7643 punktów PAYBACK
  WAW17Maja 2020YYC
  Wylot
  Warszawa - Okęcie
  Przylot
  Calgary
  Długość lotu: 09:30:00
  WAW24Maja 2020YYZ
  Przylot
  Warszawa - Okęcie
  Wylot
  Gwarancją 100 % zwrotu
  Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.
  Gwarancją najniższej ceny
  Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.
  Za bezpieczeństwo i szyfrowanie danych w procesie rezerwacji odpowiada Thawte!
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Więcej

   Opis oferty

   Opis organizatora:

   Kategoria

   Opis oferty

    
   Hotele *** wg kategoryzacji Rainbow o średnim standardzie - zwykle położone poza centrami miast (7 rozpoczętych dób hotelowych).

   Pokoje 2 -osobowe, możliwe zakwaterowanie max. 3 os. dorosłych, ale bez dodatkowego łóżka - pokój wyposażony jest w 2 łóżka dwuosobowe (typu "queen") . Wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.

   Wyżywienie: śniadania amerykańskie: składają się głównie z produktów słodkich - słodkie bułki, muffiny, pieczywo tostowe, płatki kukurydziane, owoce. Czasami dostępne są "hash browns" - placki ziemniaczane lub ziemniaki na ciepło. Rzadkością są warzywa, sery czy wędlina.

   Program

   Dzień 1
   Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot z Warszawy i przelot do Kanady (możliwe przesiadki). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: stronie operatora. Przylot do Calgary, odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami granicznymi, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu, odpoczynek i nocleg w hotelu w Calgary.

   Dzień 2
   Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Calgary rozpoczniemy od przystanku przy Fort Calgary, od którego rozpoczęła się historia miasta. Następnie przejedziemy na Stampede Grounds, gdzie co roku odbywa się największy w świecie festiwal rodeo. Będzie tam możliwość sfotografowania potężnej areny Saddledome, czy Stampede Corral, obiektu sportowego znanego z charakterystycznych murali. Dalszym punktem zwiedzania będzie spacer po centrum Calgary, przez główny deptak handlowy Stephen Avenue do placu Olympic Plaza z fontannami. Widać stąd zarówno najwyższe wieżowce w mieście: Brooffield Palace i The Bow, jak i słynną wieżę Calgary Tower, na którą także wjedziemy. Wyjeżdżając z miasta miniemy obiekty olimpijskie z 1988 r. Przejazd na zwiedzanie miasteczka Banff, położonego w kotlinie otoczonej szczytami Gór Skalistych. Podczas zwiedzania zobaczymy wodospad na rzece Bow oraz prestiżowy hotel Banff Springs z 1923 r. Przejazd do Lake Louise i spacer brzegiem najpiękniejszego z górskich jezior Kanady - Lake Louise, w którego tafli odbija się lodowiec Victoria. Przy brzegu jeziora usytuowany jest Chateau Lake Louise - neoklasycystyczny hotel zbudowany przez firmę kolejową CPR. Stąd prowadzi wiele pieszych tras turystycznych, również na sam lodowiec Victorii, pod którym bije źródło Lake Louise. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Banff / Lake Louise/Saskatchewan River Crossing. (Trasa ok. 270 km).

   Dzień 3
   Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu, następnie będziemy kontynuować podróż słynną drogą lodowcową - Icefields Parkway przez Park Narodowy Banff, zatrzymując się na zdjęcia w co piękniejszych miejscach np. nad Jeziorem Bow, czy na przełęczy Sunwapta. Dojedziemy w ten sposób pod lodowiec Athabasca. Wjazd na lodowiec specjalnym pojazdem "Ice Truck" przystosowanym do poruszania się po lodzie (dodatkowo płatne ok. 60 USD/os.). Wjedziemy na teren kolejnego parku narodowego - Jasper, gdzie zobaczymy wodospady Athabasca. Po wyjeździe z trasy lodowców przystanek w górskim kurorcie Jasper. Podczas dalszej podróży zatrzymamy się na granicy prowincji Alberta/British Columbia, po której przekroczeniu zmienimy również strefę czasową. Na koniec dnia postój w punkcie widokowym, skąd będziemy mogli podziwiać najwyższy szczyt kanadyjskiej części Gór Skalistych - Mt. Robson. Nocleg w okolicy Valemount. (Trasa ok. 280 km).

   Dzień 4
   Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd przez kanadyjską część Gór Skalistych. Przejazd do Blue River, gdzie weźmiemy udział w tzw. safari na rzece, podczas którego, przy odrobinie szczęścia, zobaczymy niedźwiedzie czarne - baribale, w ich naturalnym środowisku. Przejedziemy wzdłuż parku Wells Gray. Można tu spotkać na wolności dziką zwierzynę - czarne niedźwiedzie i brunatne grizzly oraz łosie, jelenie i sarny. Postój w kanadyjskiej stolicy zawodów - Kamloops, położonego przy zbiegu dwóch odnóg Rzeki Thomson. W mieście i okolicach odbywają się turnieje golfa oraz ważne rozgrywki hokeja. Nocleg w okolicy Kamloops, zakwaterowanie w hotelu, nocleg. (Trasa ok. 300 km)

   Dzień 5
   Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu zwiedzanie Vancouver, zwanego “miastem ogrodów". Zobaczymy takie atrakcje jak wyspa Granville, gdzie zobaczymy m.in.: targ ryb i owoców morza, czy park Stanley'a, który jest zarówno ostoją dzikiej przyrody, jak i ulubionym miejscem rozrywki i rekreacji mieszkańców bogatą kolekcję totemów - mistycznych rzeźb Indian z zachodniego wybrzeża Ameryki. Odbędziemy spacer przez starą dzielnicę Gastown, w której będziemy świadkami niezwykłego mechanicznego spektaklu z parowym zegarem w roli głównej. Przejdziemy obok secesyjnego budynku historycznego dworca Kolei Pacyficznej. Wjedziemy także na wieżę widokową Vancouver Lookout, zainstalowaną na szczycie biurowca Harbour Centre. Jest to jedna z najwyższych budowli w Vancouver, skąd roztacza się widok na miasto i jego spektakularne położenie. Po czasie wolnym wizyta w wąwozie Capilano z zawieszonym 70 m nad rzeką mostem. Po południu wyruszymy w głąb Gór Skalistych ku miejscowości Whistler, zatrzymując się na zdjęcia przy Shannon Falls - imponującym, wysokim na ponad 350 metrów wodospadzie. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Whistler. (Trasa ok. 420 km).

   Dzień 6
   Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie miejscowości Whistler, gdzie rozgrywały się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 2010 r. Podczas przygotowań do igrzysk olimpijskich miasto i okolice wzbogaciły się o szereg nowych ośrodków sportowych. Zobaczymy olimpijskie obiekty, takie jak Whistler Sliding Centre oraz przespacerujemy się reprezentacyjnym deptakiem Village Stroll. W czasie wolnym możliwość wjechania jedną z najdłuższych wiszących kolejek gondolowych na świecie Peak 2 Peak", która łączy góry Mount Whistler i Mount Blackcomb. Wagoniki z częściowo szklaną podłogą pozwalają obserwować panoramę gór z niespotykanej dotąd perspektywy (dodatkowo płatne ok. 60 USD/os.). Przejedziemy następnie do portu, skąd odpłyniemy przez urocze zatoki wśród małych wysepek na wyspę Vancouver. Przejazd w okolice Victorii, zakwaterowanie, nocleg. (Trasa ok. 280 km).

   Dzień 7
   Śniadanie, wykwaterowanie, a następnie zwiedzanie Victorii, stolicy prowincji Kolumbia Brytyjska. Zobaczymy wspaniałe Butchart Gardens - ponad stuletni kompleks ogrodów uznawanych za jedne z najwspanialszych na świecie, odbędziemy spacer wśród XIX-wiecznej zabudowy centrum, przejdziemy wybrzeżem obok wytwornego hotelu Empress, podejdziemy także pod gmach Parlamentu, wstąpimy do BC Museum ze wspaniałą kolekcją indiańskich ubiorów i ozdób oraz wystawy prezentującej historię współczesnej Kanady. Dla chętnych rejs łodzią na oglądanie orek w ich naturalnym środowisku (za dodatkową opłatą, ok. 120 USD/os.). Na koniec zatrzymamy się jeszcze w parku Beacon Hill, skąd rozciąga się piękny widok na cieśninę Juan de Fuca i ośnieżone góry amerykańskiego stanu Waszyngton. Wieczorem przejazd do portu lotniczego w Victorii i nocny lot do Toronto. (Trasa ok. 150 km).

   Dzień 8
   Po przylocie śniadanie i przejazd do historycznego miasteczka Niagara on the Lake. Miasto to jest położone przy granicy Kanady i USA. Podczas I Wojny Światowej pod miasteczkiem funkcjonował Tadeusz Kościuszko Camp - ośrodek szkoleniowy dla polskich ochotników do Armii Polskiej organizowanej przez państwa Ententy, która później była znana jako Armia Błękitna pod dowództwem generała Hallera. Po epidemii grypy 1918 r. kilkudziesięciu żołnierzy polskich zostało pochowanych w pobliżu centrum szkoleniowego. Tak powstał najprawdopodobniej jedyny polski cmentarz wojskowy na terenie Ameryki Północnej. W miasteczku pospacerujemy także pomiędzy pięknymi wiktoriańskimi domami. Kolejno przejazd nad wodospad Niagara, który liczy sobie 10 tys. lat i powstał u schyłku ostatniej epoki lodowcowej. Spacer nad wodospadem, a następnie przejazd statkiem wycieczkowym pod najszerszą częścią wodospadu, zwaną Końską Podkową. Zaobserwujemy jak miliony ton wody przelewają się nad urwistymi ścianami skalnymi w miejscu, gdzie Rzeka Niagara wypływa z Jeziora Erie do Jeziora Ontario, a ogłuszający huk usłyszymy z odległości wielu kilometrów. Następnie (dla chętnych, za dodatkową opłatą ok. 15 USD/os.) wyjazd na wieżę Skylon Tower, z której rozciąga się przepiękny widok na cały poziom rzeki po stronie amerykańskiej. Spacer na kolejne punkty widokowe wzdłuż urwistego brzegu granicznej rzeki Niagara. Następnie transfer na lotnisko w Toronto i wylot do Polski (Trasa ok. 250 km).

   Dzień 9
   Przylot do Warszawy.

   "

   Świadczenia

   Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Calgary i z Toronto do Warszawy (możliwe przesiadki), przelot wewnętrzny z Victorii do Toronto, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania amerykańskie, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota podczas realizacji programu i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NNW, KL, Assistance oraz bagaż).

   Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, obsługi przewodników, bagażowych, kierowców, itp.) - ok. 295 USD/os (płatne na miejscu) przejazdów komunikacją miejską, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

   META Description

   Calgary - stolica hokeja • Park Narodowy Banff • Whistler - olimpijskie miasto • Jasper - oko w oko z grizzly • Wyspa Victoria i wieloryby • Vancouver - miasto pachnące żywicą • Niagara - najsłynniejszy wodospad

   Wizy

   Obywatele Polski mają obowiązek posiadania paszportu biometrycznego (wydawane po 28.08.2006 r.) przy wjeździe do Kanady oraz potwierdzenia rejestracji w systemie eTA. Obywatele wszystkich krajów podróżujący do Kanady drogą lotniczą w ramach ruchu bezwizowego (w tym Polacy) są zobowiązani do posiadania elektronicznego potwierdzenia podróży (Elektronic Travel Authorization). Aby wyrobić eTA należy mieć ważny paszport, adres email do otrzymania powierdzenia eTA oraz kartę płatniczą do uiszczenia opłaty. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie:

   Możliwym jest wykupienie usługi "rejestracja w systemie eTA" przy rezerwacji - wniosek należy wypełnić najpóźniej na 5 dni roboczych przed wylotem.

   "

   Uwagi do programu

   Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów/rezydentów.

   Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

   Część z atrakcji może być sezonowo wyłączona ze zwiedzania.

   Do gniazdek niezbędne są adaptery.

   Walutą obowiązującą w Kanadzie jest dolarkanadyjski (CAD)- wydatki na miejscu są możliwe tylko w lokalnej walucie. Zalecamy wymianę waluty na lokalną już w Polsce.

   Wizy - informacje dla sprzedawców

   Obywatele Polski mają obowiązek posiadania paszportu biometrycznego (wydawane po 28.08.2006 r.) przy wjeździe do Kanady oraz potwierdzenia rejestracji w systemie eTA. Obywatele wszystkich krajów podróżujący do Kanady drogą lotniczą w ramach ruchu bezwizowego (w tym Polacy) są zobowiązani do posiadania elektronicznego potwierdzenia podróży (Elektronic Travel Authorization). Aby wyrobić eTA należy mieć ważny paszport, adres email do otrzymania powierdzenia eTA oraz kartę płatniczą do uiszczenia opłaty. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie:

   Możliwym jest wykupienie usługi "rejestracja w systemie eTA" przy rezerwacji - wniosek należy wypełnić najpóźniej na 5 dni roboczych przed wylotem.

   "

   Napisz do nas

   Masz pytanie odnośnie wycieczki? Potrzebujesz naszej porady?
   Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

   Imię
   E-Mail
   Nr telefonu
   Treść wiadomości

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz