Tien Szan i Jedwabny Szlak

oferta dostępna

Cena za osobę -13%80996 979

Razem (Szczegóły ceny)13 958

Masz kartę payback?
Dostaniesz 6979 punktów paybacksamolot

06.09.2019
19:10 Warszawa - Okęcie
08:45 Biszkek

15.09.2019
10:25 FRU
18:05 WAW

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:

Hotel
  • Oferty egzotyczne

Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Region

Kirgistan / Kirgistan

Opis oferty:

Biszkek • Tue Ashuu • Song Kul • Moldo Ashu • Tash Rabat • Naryn • Arabel • Issyk Kul • Wieża Burana • BiszkekWspaniała podróż do niezwykłego kraju, gdzie gościnność i przywiązanie do tradycji są niezmienne mimo burzliwej historii, a majestatyczny Tien Szan i słynny Jedwabny Szlak opowiadają o dawnych czasach, kiedy wolność i przestrzeń były dla nomadów największym skarbem. Na trasie niesamowita przyroda i wspaniałe widoki, relaks nad malowniczym jeziorem Song Kul w górach Tien Szan, a także spotkania z plemionami koczowników i noclegi w tradycyjnych jurtach. Będzie można poznać technikę tkania filcowych dywanów, wykorzystywanych do budowy tych przenośnych domostw, a także, przy odrobinie szczęścia, podpatrzyć myśliwych podczas polowania z orłami. Kirgistan nazywany Oazą na Jedwabnym Szlaku to kraina, gdzie wiele jest jeszcze do odkrycia. Trasa w Kirgistanie: ok. 1600 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Kirgistanu.

2. DZIEŃ. BISZKEK

W godzinach porannych przylot do BISZKEKU, stolicy Kirgistanu. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, nocleg. Zwiedzanie: spacer główną ulicą - Ćuj Prospekt, plac Ala Too, Biały Dom, pomnik Lenina. Obiad w restauracji serwującej dania kuchni lokalnej. Wizyta na bazarze pełnym warzyw i owoców, gdzie można także kupić piękne pamiątki wyrabiane przez mieszkańców. Powrót do hotelu. Powitalna kolacja. Nocleg.

3. DZIEŃ. TUE ASHUU (trasa: ok. 220 km, 70% droga asfaltowa, 30% droga szutrowa)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez południową część Kirgistanu, obfitującą w niesamowite widoki pasma Tien Szan i wąwozy. Przejazd przez przełęcz TUE ASHUU (3000 m n.p.m.). Jest to jedna z najpiękniejszych tras w Kirgistanie. Po drodze przystanki na zdjęcia w najciekawszych miejscach. Przerwa na przygotowanie indywidualnego posiłku. Przyjazd do wioski Kyzył Oi (1750 m n.p.m.). Zakwaterowanie w hotelu prowadzonym przez kirgiską rodzinę. Kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. SONG KUL (trasa: ok. 140 km, 10% droga asfaltowa, 90% droga szutrowa)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd nad SONG KUL, drugie co do wielkości jezioro w Kirgistanie, położone w malowniczej górskiej scenerii na wysokości 3013 m n.p.m. W jego okolicy pasterze z regionu Naryn wypasają bydło. Przerwa na przygotowanie indywidualnego posiłku lub zakup obiadu u mieszkańców. Zakwaterowanie w jurtach, czyli przenośnych namiotach nomadycznych ludów, wykonanych z drewnianego szkieletu i pokrytego filcowymi okładzinami. Kolacja i nocleg na wysokości ok. 3000 m n.p.m. nieopodal jeziora.

5. DZIEŃ. SONG KUL (trasa: ok. 145 km, 100% droga szutrowa)

Śniadanie. Czas wolny nad jeziorem na spacery. Przerwa na przygotowanie indywidualnego posiłku lub zakup obiadu u mieszkańców. Przejazd wzdłuż jeziora, aby zobaczyć jak żyją nomadzi. To świetna okazja do poznania ich tradycji i kultury. Większość koczowników jest bardzo gościnna, można liczyć na zaproszenie do jurt na herbatę. Gościnność jest jedną z głównych zasad koczowników, którzy zwykli mawiać: "Gość jest posłany przez Boga". Podczas objazdu jeziora przerwa na zdjęcia przy pięknym wodospadzie. Powrót na nocleg i kolację w jurtach.

6. DZIEŃ. MOLDO ASHU - TASH RABAT (trasa: ok. 255 km, 20% droga asfaltowa, 80% droga gruntowa)

Śniadanie. Pożegnanie z gospodarzami. Przejazd przez jedną z najpiękniejszych przełęczy - MOLDO ASHU (3000 m n.p.m.). Przerwa na przygotowanie indywidualnego posiłku lub zakup obiadu u mieszkańców. Przejazd legendarnym Jedwabnym Szlakiem do karawanseraju TASH RABAT, położonego w samym sercu gór Tien Szan. Został on zbudowany z kamiennych bloków wewnątrz góry na wysokości 3200 m n.p.m. Przejazd na nocleg w pobliżu Tash Rabat, na wysokości ok. 2900 m n.p.m. Kolacja i nocleg w jurtach.

7. DZIEŃ. NARYN (trasa: ok. 115 km, 100% droga asfaltowa)

Śniadanie. Czas wolny na indywidualne spacery. Dla chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu): przejażdżka konna. Przerwa na przygotowanie indywidualnego posiłku. Przejazd do miasta NARYN położonego w malowniczym wąwozie. Droga prowadzi przez liczne przełęcze i góry ukazując różnorodność kirgiskiego krajobrazu. Zakwaterowanie w pensjonacie na wysokości ok. 2000 m n.p.m. Kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ. ARABEL - ISSYK KUL (trasa: ok. 365 km, 10% droga asfaltowa, 90% droga szutrowa)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez spektakularną przełęcz ARABEL (ok. 3844 m n.p.m.). Widoki w ciągu dnia zmieniają się jak w kalejdoskopie. W trakcie przejazdu przerwa na przygotowanie indywidualnego posiłku. Następnie przyjazd nad ISSYK KUL • największe jezioro w Kirgistanie, nazywane "perłą Azji Środkowej" i jedną z głównych atrakcji turystycznych. Zakwaterowanie w pensjonacie w miejscowości Tamga na wysokości ok. 1600 m n.p.m. Kolacja, nocleg.

9. DZIEŃ. WIEŻA BURANA - BISZKEK (trasa: ok. 320 km, 100% droga asfaltowa)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd panoramiczną trasą wzdłuż południowego brzegu jeziora Issyk Kul. Przejazd do WIEŻY BURANA, minaretu z XI w., jednej z niewielu pozostałości po mieście Balasagun. Minaret nie tylko pełnił rolę religijną, ale był także drogowskazem do miasta dla podróżujących Jedwabnym Szlakiem. Wizyta w skansenie Balbans, gdzie znajdują się "kamienni wojownicy" - rzeźbione stele, przedstawiające prawdopodobnie żołnierzy. Przerwa na przygotowanie indywidualnego posiłku. Przejazd do BISZKEKU. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem krótki spacer. Kolacja w restauracji. Powrót do hotelu. Nocleg.

10. DZIEŃ.

Śniadanie lub suchy prowiant. Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko, wylot do Polski.

ŚWIADCZENIA

9 noclegów: 6 w hotelach/pensjonatach klasy turystycznej, 2-os. pokoje z łazienkami, 3 w 2-os. jurtach (specjalne namioty), wspólne toalety i prysznice • wyżywienie: 8 śniadań, 1 obiad, 8 kolacji • przelot • przejazdy samochodami terenowymi Toyota Sequoia/Land Cruiser; opieka pilota i wykwalifikowanych kierowców terenowych; ubezpieczenie KL i NW Itaka Complex rozszerzone o następstwa uprawiania sportów wysokiego ryzyka.

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, inne opłaty na miejscu: ok. 290 USD.Opłaty fakultatywne: jazda konna: 20 USD; obiad przygotowany przez koczowników w jurtach: ok. 10 USD/os./dzień.Podczas przejazdów samochodami w terenie obiady przygotowywane indywidualnie przez uczestników. Na miejscu dostępne sztućce, talerze, garnki, kuchenka gazowa. Zaleca się kupno w Polsce i zabranie ze sobą żywności liofilizowanej na 7-8 dni (konserwowanej bez dodatków chemicznych) wg własnego upodobania. Na trasie będzie można kupić owoce i warzywa.Program przeznaczony dla osób zdrowych, sprawnych fizycznie, rekomendowany dla osób powyżej 12 lat.Przeciwwskazania: choroby wysokościowe.Program może ulec zmianie zależnie od warunków atmosferycznych.Temperatura i pogoda podczas wyjazdu mogą być zróżnicowane, należy zabrać: - obuwie: wygodne, lekkie buty turystyczne, sandały, klapki pod prysznic - polar, kurtkę przeciwdeszczową/softshell, bieliznę termoaktywną - czapkę, rękawiczki - kapelusz lub czapkę z daszkiem do ochrony przed słońcem, okulary przeciwsłoneczne - długie, cienkie spodnie i przewiewną bluzkę z długim rękawem - ręcznik (polecane z mikrofibry, lekkie, szybkoschnące, zajmują mało miejsca) - krem do opalania z wysokim filtrem (dużo czasu na słońcu) - latarkę (czołówka)

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz