Kazachstan - Kirgizja

oferta dostępna

Cena za osobę -10%105119 459

Razem (Szczegóły ceny)18 918

Masz kartę payback?
Dostaniesz 9459 punktów paybacksamolot

28.09.2019
Warszawa - Okęcie
Astana

07.10.2019
FRU
WAW

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:


Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

KATEGORIA

wycieczka objazdowa

REGION

KAZACHSTAN

SZLAK

KAZACHSTAN KIRGIZJA - 10 dni

Główne atrakcje

Krajobrazy gór Tień Szań
Tradycje Kazachów i Kirgizów
stana, Ałmaty, Biszkek - odmienne oblicza największych miast
Issyk Kuł - wielkie jezioro górskie
Park Narodowy Kanionu Czaryńskiego

O wycieczce

Jeśli lubicie przestrzenie, wspaniałe górskie krajobrazy, przejrzyste powietrze i gościnnych ludzi, to właśnie jest wycieczka dla Was. Przez ostatni lata Kazachstan bardzo się wzbogacił i kraj Was zaskoczy. Kirgizja nie jest bogata, natomiast znajdziemy tu wiele ciekawych miejsc i nadzwyczajne krajobrazy. W obu krajach odradza się kultura, język i wiele tradycji. Zobaczymy przywiązanie ludzi do wolności, przestrzeni, miłość do koni i do przebywania na stepie. "Kirgiz jednak wraca na koń", jak można strawestować tytuł książki Ryszarda Kapuścińskiego opisującego te rejony, pisarz jak się okazało nie miał racji. Jak przystało na kraje byłego Związku Radzieckiego, nie unikniemy sytuacji nieco irytujących, ale to jest właśnie smaczek podróżowania po tym obszarze. Podczas wycieczki zaplanowany jest jeden długi przejazd i kilka krótszych (nie zawsze po idealnych drogach). Najdłuższą drogę na trasie z Astany do Ałmaty pokonujemy jednak wygodnym, sypialnym pociągiem. Znamy i lubimy te rejony, co przekłada się na ciekawe i bardzo udane wycieczki.

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w programie, który otrzymuje każdy uczestnik wyprawy. Wylot do stolicy Kazachstanu, Astany.

Dzień 2

W nocy lub nad ranem przylot do Astany w Kazachstanie, stolicy kraju. Po przylocie zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek po którym zaczynamy zwiedzanie. Astana została zbudowana niemal od podstaw, nadana miastu nazwa znaczy po kazachsku "stolica". Zobaczymy najważniejsze gmachy z siedzibą rządu i prezydenta oraz szereg innych imponujących budowli takich jak siedziby władz, koncernów państwowych, meczet, a także pomnik ofiar komunizmu i inne ciekawe miejsca. Astana jest miastem budowanym na pokaz i symbolem nowego, bogatego Kazachstanu. Wyjazd na wieżę widokową i i podziwianie panoramy. Wieczorem przejazd na dworzec i podróż pociągiem ekspresowym daleko na południe do Ałmaty, byłej stolicy i największego miasta kraju. Nowoczesny pociąg ponad 1300 km pokonuje w około 13 godzin. Wygodny nocleg w pociągu (miejsca do leżenia - przedziały 4-osobowe).

Dzień 3

Przyjazd do Ałmaty. Po przyjeździe śniadanie w restauracji. Zwiedzanie tego ruchliwego i pełnego zieleni miasta. Ałmaty (dawniej Ałma Ata) leży u podnóża potężnego masywu gór Tień Szań, a okoliczne szczyty przekraczają 4000 m n.p.m. Zwiedzamy centrum miasta spacerując po głównej ulicy, a także a także oglądamy zabytkową, rosyjską cerkiew. Wieczorem, biesiada kazachska, będziemy musieli spróbować miejscowych przysmaków, czyli doskonałej koniny i kwaśnego, kobylego mleka. Okazja do przetestowania znakomitego koniaku kazachskiego. Nocleg w Ałmaty.

Dzień 4

Wycieczka w pobliskie góry do Medeu i do położonej wyżej stacji narciarskiej Czimbułak. Wysokogórskie krajobrazy Tień Szań robią wrażenie. Okazja do spaceru i spędzenia czasu aktywnie na świeżym, górskim powietrzu. Popołudnie w Ałmaty pozwoli na dalsze poznanie miasta. Powrót na nocleg.

Dzień 5

Wcześnie rano wyjazd z Ałmaty. Poruszamy się wzdłuż łańcucha gór Tień Szań, które górują nad okolicznymi stepami. Od czasu do czasu można zobaczyć jurty, znak powrotu Kazachów do tradycji. Na bezkresnych stepach pasą się konie - to prawdziwa pasja zarówno Kazachów, jak i Kirgizów. Dojazd do Parku Narodowego Kanionu Czaryńskiego, który wcina się w teren kilkusetmetrową rozpadliną. Podziwianie form skalnych i spacer. Kontynuowanie podróży przez miasto Kegen do granicy z Kirgizją, do której wjeżdżamy w górach Tień Szań. Po zwykle długich formalnościach granicznych, podróż do miasta Karakol i tam nocleg.

Dzień 6

Zwiedzamy Karakol - dawne rosyjskie garnizonowe miasto. To tutaj zakończył swą ostatnią podróż znakomity podróżnik Mikołaj Przewalski i w tej okolicy znajduje się jego mauzoleum. Zobaczymy m.in. katedrę i meczet. Po południu wyjazd na krótką wycieczkę w okolice miasta i podziwianie ciekawych formacji z piaskowca, góry nazywanej "Pęknięte Serce" i ścian skalnych "Siedem Byków". Z miejscami tymi związanych jest wiele legend. Będzie można też dostrzec jezioro Issyk Kuł. Nocleg w Karakol.

Dzień 7

Trasa prowadzi dookoła jeziora Issyk Kuł, jednego z wielkich, środkowoazjatyckich jezior. Postoje w najładniejszych miejscach. Issyk Kuł jest drugim, co do wielkości jeziorem górskim na świecie (po peruwiańskim Titicaca). Otoczone jest wspaniałymi łańcuchami górskimi, a jego krystalicznie czyste wody nadają się idealnie do pływania dla osób kochających lodowatą wodę. Paradoksalnie nazwa oznacza w języku kirgiskim "ciepłe jezioro". W tym dniu powinniśmy jeszcze i zobaczyć demonstrację polowania z orłami. Polowanie przy udziale drapieżnych ptaków to kolejna pasja Kirgizów i Kazachów, wymaga ona poznania wielu tajników i cierpliwości w tresowaniu zwierząt. Chętni mogą jeszcze zobaczyć petroglify w muzeum pod gołym niebem. Rysunki naskalne mają kilka tysięcy lat. Nocleg w kurorcie Czołpon Ata.

Dzień 8

Czas na relaks nad jeziorem, opalanie się, a nawet kąpiel - to jest możliwe podczas miesięcy letnich, wymaga jednak hartu ducha i ciała. Dla chętnych opcjonalna wycieczka samochodami 4x4 - prawdziwy offroad w górskiej scenerii (wycieczka dodatkowo płatna, szczegóły w informatorze wyjazdowym). Nocleg w kurorcie Czołpon Ata.

Dzień 9

Podróż do bliskiego już Biszkeku, stolicy Kirgizji. Podróżujemy fragmentem Jedwabnego Szlaku. Po drodze podziwiamy ponadtysiącletnią odrestaurowaną wieżę Burana. To jeden z nielicznych cennych zabytków kraju. Objazd Biszkeku, poradzieckiej stolicy z monumentalnymi, socjalistycznymi gmachami i pomnikami. Pozostał tu nawet potężny pomnik Lenina. Widzimy centralny, rozległy plac i inne miejsca. Odwiedziny poradzieckiego domu towarowego (ZUM), gdzie możemy zakupić tanio miejscowe pamiątki. Wieczorem kolacja połączona z występem folklorystycznym i prezentacją kirgiskich instrumentów. Nocleg w Biszkeku.

Dzień 10

Przejazd na lotnisko i wylot z przesiadką do Warszawy.

ZNIŻKI

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. W związku z faktem, że wycieczki odbywają się regularnymi liniami lotniczymi (nie czarterowymi), najniższe ceny są dostępne wyłącznie w przypadku wczesnych zapisów.

Płatność

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu
II rata - 30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu
III rata - płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu
Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

ŚWIADCZENIA

Bilety lotnicze; bagaż nadawany; wszelkie koszty transportu (wynajęte mikrobusy, pociąg); wycieczki wg programu; śniadania w hotelach, kolacje lub obiady w wybranych miejscach (łącznie 4 posiłki); noclegi w pokojach 2-osobowych w hotelach od 3* lub 4* (wg oceny biura); nocleg w pociągu (miejsca do leżenia z pościelą); opłaty za wstępy do parków narodowych i obiektów wymienionych w programie; ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy w wybranych miejscach; polski pilot.

CENA NIE OBEJMUJE

Obowiązkowego pakietu dewizowego 350 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, napojów do posiłków, dopłaty do pokoju
1-osobowego.

UWAGI

Orientacyjna liczba uczestników - od 12 do 18. Każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem informator przedwyjazdowy
ułatwiający przygotowanie się do wycieczki. Należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 2 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz