Kazachstan - Kirgizja

   oferta dostępna

   Cena za osobę -10%106239 560

   Razem (Szczegóły ceny)19 119

   Masz kartę payback?
   Dostaniesz 9559 punktów payback   samolot

   28.09.2019
   Warszawa - Okęcie
   Astana

   07.10.2019
   FRU
   WAW

   Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
   Gwarancją 100 % zwrotu
   Gwarancją 100 % zwrotu

   Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

   Gwarancją najniższej ceny
   Gwarancją najniższej ceny

   Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

   Opis oferty


   Udogodnienia w hotelu:

   Hotel
   • Oferty egzotyczne

   Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

   KATEGORIA

   wycieczka objazdowa

   REGION

   KAZACHSTAN

   SZLAK

   KAZACHSTAN KIRGIZJA - 10 dni

   Główne atrakcje

   Krajobrazy gór Tień Szań
   Tradycje Kazachów i Kirgizów
   stana, Ałmaty, Biszkek - odmienne oblicza największych miast
   Issyk Kuł - wielkie jezioro górskie
   Park Narodowy Kanionu Czaryńskiego

   O wycieczce

   Jeśli lubicie przestrzenie, wspaniałe górskie krajobrazy, przejrzyste powietrze i gościnnych ludzi, to właśnie jest wycieczka dla Was. Przez ostatni lata Kazachstan bardzo się wzbogacił i kraj Was zaskoczy. Kirgizja nie jest bogata, natomiast znajdziemy tu wiele ciekawych miejsc i nadzwyczajne krajobrazy. W obu krajach odradza się kultura, język i wiele tradycji. Zobaczymy przywiązanie ludzi do wolności, przestrzeni, miłość do koni i do przebywania na stepie. "Kirgiz jednak wraca na koń", jak można strawestować tytuł książki Ryszarda Kapuścińskiego opisującego te rejony, pisarz jak się okazało nie miał racji. Jak przystało na kraje byłego Związku Radzieckiego, nie unikniemy sytuacji nieco irytujących, ale to jest właśnie smaczek podróżowania po tym obszarze. Podczas wycieczki zaplanowany jest jeden długi przejazd i kilka krótszych (nie zawsze po idealnych drogach). Najdłuższą drogę na trasie z Astany do Ałmaty pokonujemy jednak wygodnym, sypialnym pociągiem. Znamy i lubimy te rejony, co przekłada się na ciekawe i bardzo udane wycieczki.

   Dzień 1

   Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w programie, który otrzymuje każdy uczestnik wyprawy. Wylot do stolicy Kazachstanu, Astany.

   Dzień 2

   W nocy lub nad ranem przylot do Astany w Kazachstanie, stolicy kraju. Po przylocie zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek po którym zaczynamy zwiedzanie. Astana została zbudowana niemal od podstaw, nadana miastu nazwa znaczy po kazachsku "stolica". Zobaczymy najważniejsze gmachy z siedzibą rządu i prezydenta oraz szereg innych imponujących budowli takich jak siedziby władz, koncernów państwowych, meczet, a także pomnik ofiar komunizmu i inne ciekawe miejsca. Astana jest miastem budowanym na pokaz i symbolem nowego, bogatego Kazachstanu. Wyjazd na wieżę widokową i i podziwianie panoramy. Wieczorem przejazd na dworzec i podróż pociągiem ekspresowym daleko na południe do Ałmaty, byłej stolicy i największego miasta kraju. Nowoczesny pociąg ponad 1300 km pokonuje w około 13 godzin. Wygodny nocleg w pociągu (miejsca do leżenia - przedziały 4-osobowe).

   Dzień 3

   Przyjazd do Ałmaty. Po przyjeździe śniadanie w restauracji. Zwiedzanie tego ruchliwego i pełnego zieleni miasta. Ałmaty (dawniej Ałma Ata) leży u podnóża potężnego masywu gór Tień Szań, a okoliczne szczyty przekraczają 4000 m n.p.m. Zwiedzamy centrum miasta spacerując po głównej ulicy, a także a także oglądamy zabytkową, rosyjską cerkiew. Wieczorem, biesiada kazachska, będziemy musieli spróbować miejscowych przysmaków, czyli doskonałej koniny i kwaśnego, kobylego mleka. Okazja do przetestowania znakomitego koniaku kazachskiego. Nocleg w Ałmaty.

   Dzień 4

   Wycieczka w pobliskie góry do Medeu i do położonej wyżej stacji narciarskiej Czimbułak. Wysokogórskie krajobrazy Tień Szań robią wrażenie. Okazja do spaceru i spędzenia czasu aktywnie na świeżym, górskim powietrzu. Popołudnie w Ałmaty pozwoli na dalsze poznanie miasta. Powrót na nocleg.

   Dzień 5

   Wcześnie rano wyjazd z Ałmaty. Poruszamy się wzdłuż łańcucha gór Tień Szań, które górują nad okolicznymi stepami. Od czasu do czasu można zobaczyć jurty, znak powrotu Kazachów do tradycji. Na bezkresnych stepach pasą się konie - to prawdziwa pasja zarówno Kazachów, jak i Kirgizów. Dojazd do Parku Narodowego Kanionu Czaryńskiego, który wcina się w teren kilkusetmetrową rozpadliną. Podziwianie form skalnych i spacer. Kontynuowanie podróży przez miasto Kegen do granicy z Kirgizją, do której wjeżdżamy w górach Tień Szań. Po zwykle długich formalnościach granicznych, podróż do miasta Karakol i tam nocleg.

   Dzień 6

   Zwiedzamy Karakol - dawne rosyjskie garnizonowe miasto. To tutaj zakończył swą ostatnią podróż znakomity podróżnik Mikołaj Przewalski i w tej okolicy znajduje się jego mauzoleum. Zobaczymy m.in. katedrę i meczet. Po południu wyjazd na krótką wycieczkę w okolice miasta i podziwianie ciekawych formacji z piaskowca, góry nazywanej "Pęknięte Serce" i ścian skalnych "Siedem Byków". Z miejscami tymi związanych jest wiele legend. Będzie można też dostrzec jezioro Issyk Kuł. Nocleg w Karakol.

   Dzień 7

   Trasa prowadzi dookoła jeziora Issyk Kuł, jednego z wielkich, środkowoazjatyckich jezior. Postoje w najładniejszych miejscach. Issyk Kuł jest drugim, co do wielkości jeziorem górskim na świecie (po peruwiańskim Titicaca). Otoczone jest wspaniałymi łańcuchami górskimi, a jego krystalicznie czyste wody nadają się idealnie do pływania dla osób kochających lodowatą wodę. Paradoksalnie nazwa oznacza w języku kirgiskim "ciepłe jezioro". W tym dniu powinniśmy jeszcze i zobaczyć demonstrację polowania z orłami. Polowanie przy udziale drapieżnych ptaków to kolejna pasja Kirgizów i Kazachów, wymaga ona poznania wielu tajników i cierpliwości w tresowaniu zwierząt. Chętni mogą jeszcze zobaczyć petroglify w muzeum pod gołym niebem. Rysunki naskalne mają kilka tysięcy lat. Nocleg w kurorcie Czołpon Ata.

   Dzień 8

   Czas na relaks nad jeziorem, opalanie się, a nawet kąpiel - to jest możliwe podczas miesięcy letnich, wymaga jednak hartu ducha i ciała. Dla chętnych opcjonalna wycieczka samochodami 4x4 - prawdziwy offroad w górskiej scenerii (wycieczka dodatkowo płatna, szczegóły w informatorze wyjazdowym). Nocleg w kurorcie Czołpon Ata.

   Dzień 9

   Podróż do bliskiego już Biszkeku, stolicy Kirgizji. Podróżujemy fragmentem Jedwabnego Szlaku. Po drodze podziwiamy ponadtysiącletnią odrestaurowaną wieżę Burana. To jeden z nielicznych cennych zabytków kraju. Objazd Biszkeku, poradzieckiej stolicy z monumentalnymi, socjalistycznymi gmachami i pomnikami. Pozostał tu nawet potężny pomnik Lenina. Widzimy centralny, rozległy plac i inne miejsca. Odwiedziny poradzieckiego domu towarowego (ZUM), gdzie możemy zakupić tanio miejscowe pamiątki. Wieczorem kolacja połączona z występem folklorystycznym i prezentacją kirgiskich instrumentów. Nocleg w Biszkeku.

   Dzień 10

   Przejazd na lotnisko i wylot z przesiadką do Warszawy.

   ZNIŻKI

   4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. W związku z faktem, że wycieczki odbywają się regularnymi liniami lotniczymi (nie czarterowymi), najniższe ceny są dostępne wyłącznie w przypadku wczesnych zapisów.

   Płatność

   I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu
   II rata - 30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu
   III rata - płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu
   Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

   ŚWIADCZENIA

   Bilety lotnicze; bagaż nadawany; wszelkie koszty transportu (wynajęte mikrobusy, pociąg); wycieczki wg programu; śniadania w hotelach, kolacje lub obiady w wybranych miejscach (łącznie 4 posiłki); noclegi w pokojach 2-osobowych w hotelach od 3* lub 4* (wg oceny biura); nocleg w pociągu (miejsca do leżenia z pościelą); opłaty za wstępy do parków narodowych i obiektów wymienionych w programie; ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy w wybranych miejscach; polski pilot.

   CENA NIE OBEJMUJE

   Obowiązkowego pakietu dewizowego 350 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, napojów do posiłków, dopłaty do pokoju
   1-osobowego.

   UWAGI

   Orientacyjna liczba uczestników - od 12 do 18. Każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem informator przedwyjazdowy
   ułatwiający przygotowanie się do wycieczki. Należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 2 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

   Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz