Chiny i Korea Południowa - Kierunek Orient

oferta dostępna

Cena za osobę 9 624

Razem (Szczegóły ceny)19 248

Masz kartę payback?
Dostaniesz 9624 punktów paybacksamolot

15.09.2019
16:30 Warszawa - Okęcie
06:35 Pekin

28.09.2019
10:55 ICN
14:30 WAW

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:

Hotel
  • Oferty egzotyczne

Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Kategoria

***

Opis oferty

 
Hotele *** dobrej klasy (razem12 rozpoczętych dób hotelowych).
Pokoje: 2 - osobowe (możliwość dostawki), we wszystkich hotelach są wyposażone w łazienki z wc i często telewizor.Program

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa - stanowisko Rainbow znajduje się w strefie Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska (vis a vis sklepu "Virgin"). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Przelot samolotem rejsowym do Pekinu.


Dzień 2
Przylot do Pekinu, odprawa paszportowo - celna. Następnie krótkie zwiedzanie miasta: Plac Niebiańskiego Spokoju (Tian'anmen) - historyczne centrum miasta. Kolacja, a następnie wizyta w Teatrze Lee Garden na przedstawieniu tradycyjnej pekińskiej opery (nie są wymagane stroje wieczorowe). Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Nocleg w hotelu w Pekinie.


Dzień 3
Po śniadaniu kontynuujemy zwiedzanie Pekinu: Letni Pałac i Święta Droga. Odwiedzimy też fabrykę pereł, gdzie będzie okazja do zakupienia pamiątek. Następnie udamy się na zwiedzanie Wielkiego Muru, potężnej budowli wzniesionej przez dynastię Qin ponad 2000 lat temu, w celu ochrony Państwa Środka przed atakami ludów mongolskich i tureckich. Podczas zwiedzania przerwa na lunch. Jeżeli wystarczy czasu, na zakończenie zobaczymy również obiekty olimpijskie ze słynnym stadionem - Ptasim Gniazdem. Wieczorem kolacja i powrót na nocleg do hotelu w Pekinie.


Dzień 4
Po śniadaniu zwiedzanie Pekinu, w programie: Świątynia Niebios, Zakazane Miasto, czyli Pałac Cesarski, który jeszcze do początku XX w. niedostępny był dla osób spoza dworu cesarskiego. Następnie przejażdżka rikszami po starych dzielnicach Pekinu, podczas której będzie można zobaczyć ich charakterystyczną zabudowę (tzw. hutongi). Na zakończenie kolacja w tradycyjnej restauracji (kaczka po pekińsku). Powrót do hotelu na nocleg.


Dzień 5
Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko i przelot do Seulu. Odprawa paszportowo - celna i zwiedzanie miasta. Pałac Królewski Gyeongbok - rezydencja dawnych władców kraju oraz Muzeum Ludowe (dla zainteresowanych). Spacer ulicą Insadong pełną sklepów z antykami i wjazd na wieżę widokową N Seul Tower o wysokości 236 m (wspaniała panorama miasta). Przejazd na nocleg do hotelu.


Dzień 6
Po śniadaniu przejazd na granicę z Koreą Płn. Zwiedzanie nadgranicznej strefy zdemilitaryzowanej. Zwiedzimy Trzeci Tunel, obserwatorium Dora, stację kolejową Dorasan i Most Wolności. Uwaga! Strefa zdemilitaryzowana jest czasami zamykana ze względu na sytuację polityczną. W przypadku jej zamknięcia będzie realizowany program alternatywny. Po południu spacer po wiosce Bukchon Hanok, z tradycyjną architekturą i układem urbanistycznym, wizyta na targu Gwangjang i w dzielnicy Gangnam i powrót do hotelu. (Trasa ok. 130 km)


Dzień 7
Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Gór Sorak-san - malowniczego łańcucha górskiego pełnego granitowych szczytów, wodospadów i zabytkowych świątyń buddyjskich. Wjazd kolejką linową na górę Kwongeumseong - zwiedzanie ruin fortecy, skąd rozciąga się przepiękna panorama na okoliczne góry. Następnie spacer do Świątyni Shinhungsa z ponad 100-tonowym posągiem Buddy. Na zakończenie dnia obejrzymy też skocznie olimpijskie w Pyeongchang. Przejazd do hotelu w górach Sorak-san. (Trasa ok. 250 km)


Dzień 8
Po śniadaniu wyjazd do Punggi - w rejon słynący z uprawy żeń-szenia. Wizyta na lokalnym rynku, gdzie będzie możliwość obejrzenia różnego rodzaju produktów z tej rośliny. Następnie przejazd do wioski Hahoe (lista UNESCO). W wiosce zachowany jest pierwotny układ domów i uliczek, który nie uległ większym zmianom od chwili założenia osiedla w XVI w. Zakwaterowanie w hotelu w Andong. (Trasa ok. 240 km)


Dzień 9
Po śniadaniu przejazd do Gyeongju i zwiedzanie Muzeum Narodowego (dla zainteresowanych ok. 1,5 godz.), starożytnych królewskich grobowców, obserwatorium astronomicznego z VII w., świątyni Bulguksa - najbardziej znanej koreańskiej świątyni, gdzie weźmiemy udział w ceremonii parzenia herbaty, oraz granitowych grot Sokkuram z panteonem bóstw buddyjskich (lista UNESCO), znajdujących się na zboczu góry Toham. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 50 USD/os.) kolacja z lekcją gotowania tradycyjnych koreańskich potraw. (Trasa ok 100 km)


Dzień 10
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd w góry Gayasan do świątyni Haeinsa (lista UNESCO). W świątyni z IX w. przechowywana jest Koreańska Tripitaka - zbiór ponad 80 tysięcy drewnianych płytek używanych do buddyjskich manuskryptów. Przejazd do Busan - głównego portu i drugiego pod względem liczby mieszkańców miasta Korei Pd. Przejazd przez miasto i wizyta na cmentarzu wojsk ONZ, gdzie są pochowani żołnierze polegli w czasie wojny koreańskiej (1950-1953), następnie przejedziemy na największy koreański targ rybny - Jagalachi. Zakwaterowanie w hotelu w Busan. (Trasa: ok 220 km)


Dzień 11
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i spacer po parku Yongdusan, w którym znajduje się wieża widokowa będąca symbolem miasta Busan. Przejazd do Hadong i wizyta na plantacji herbaty, gdzie orócz zapoznania się z procesem produkcyjnym będziemy mogli przymierzyć tradycyjne koreańskie stroje (hanbok). Następnie przejazd do wioski Cheonghakdong - osady budowanej od wieków w tradycyjny sposób, zasiedlonej przez mieszkańców, którzy wciąż kultywują dawne tradycje. Zakwaterowanie w hotelu w Hadong. (Trasa: ok. 130 km)


Dzień 12
Po śniadaniu przejazd do położonej w górach buddyjskiej świątyni Tapsa z oryginalnymi kamiennymi pagodami. Po południu transfer do Jeonju - wizyta w muzeum papieru oraz wiosce z zabudową typu hanok. Nocleg w Jeonju. (Trasa ok. 140 km)


Dzień 13
Po śniadaniu przejazd do destylarni w Dangjin, gdzie wytwarzane jest wino ryżowe - zwiedzanie połączone z degustacją lokalnych trunków. Po południu przejazd do Seulu i zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem dla chętnych wizyta na przedstawieniu "Nanta" - bardzo popularne w Korei połączenie musicalu i pantomimy (dodatkowo płatne ok. 50 USD). (Trasa ok. 220 km)


Dzień 14
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko i wylot do Polski, lądowanie w Warszawie w tym samym dniu. (W przypadku późniejszego wylotu, możliwe lądowanie w Warszawie dnia 15. wycieczki)


Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.


"


Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym bezpośrednio lub z przesiadką w jednym z portów europejskich, państw Płw. Arabskiego lub Stambule, opłaty lotniskowe, przelot lokalnymi liniami na trasie Pekin-Seul, zakwaterowanie w hotelach (12 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem, wyżywienie wg programu, opiekę polskiego pilota i miejscowych przewodników, program turystyczny j.w., oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).


Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych (łączny koszt uczestnictwa w programie to ok. 330 USD), dodatkowych posiłków, wycieczek fakultatywnych oraz innych wydatków osobistych.


Inne

Uwaga!Osoby wizujące się we własnym zakresie również zobowiązane są do przesłania skanów paszportów w terminie podanym w informatorze wizowym na adres


Wizy - informacje dla sprzedawców

Paszport
-
W celu uzyskania wizy chińskiej należy najpóźniej na 21 dni przed terminem rozpoczęcia wycieczki wysłać do oddziału Rainbow (Al. Jana Pawła II 52/54 00-152 w Warszawie następujące dokumenty:
* paszport (musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy imusi posiadać co najmniej 6 wolnych, sąsiadujących ze sobą stron - 3 kartki!)
*Kserokopię (może być czarno-biała) strony paszportu zawierającej dane Klienta,
* wypełnionyONLINE i podpisanywniosek wizowy (szczegóły w informatorze wizowym w Travelli),
Uwaga! Podpis na wniosku musi być identyczny z podpisem w paszporcie!!!
* 1 zdjęcie 3,5 cm x 4,5 cm (kolorowe, aktualne, zrobione przodem do obiektywu), dołączone (nie przyklejone!) do wniosku.


- W terminie poniżej 21 dni przed rozpoczęciem wycieczki nie są możliwe zmiany danych uczestników. Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie odnoszą się do obywateli polskich.


META Description

Pekin i Zakazane Miasto • Wielki Mur i chińska opera • Granica z Koreą Północną - strefa zdemilitaryzowana • Góry Seorak • Świątynia Haeinsa z drewnianą tripitaką


Wizy

Paszport
-
W celu uzyskania wizy chińskiej należy najpóźniej na 21 dni przed terminem rozpoczęcia wycieczki wysłać do oddziału Rainbow (Al. Jana Pawła II 52/54 00-152 w Warszawie następujące dokumenty:
* paszport (musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy imusi posiadać co najmniej 6 wolnych, sąsiadujących ze sobą stron - 3 kartki!)
*Kserokopię (może być czarno-biała) strony paszportu zawierającej dane Klienta,
* wypełnionyONLINE i podpisany wniosek wizowy (szczegóły w biurach podróży),
Uwaga! Podpis na wniosku musi być identyczny z podpisem w paszporcie!!!
* 1 zdjęcie 3,5 cm x 4,5 cm (kolorowe, aktualne, zrobione przodem do obiektywu), dołączone (nie przyklejone!) do wniosku.
- W terminie poniżej 21 dni przed rozpoczęciem wycieczki nie są możliwe zmiany danych uczestników. Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie odnoszą się do obywateli polskich.

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz