Koreańskie specjały

  1. Korea Południowa
  2. Wyc. objazdowe
  Gwarancja zwrotu pieniędzy
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  -17%8899
  7 309
  Oszczędzasz: 1 590 zł/os.
  Cena za wszystkich 14 618
  (Szczegóły ceny)
  Zapytaj o ofertę
  Warszawa
  12-09-20207309 złNajtaniej! ( 10 dni )
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  7309 punktów PAYBACK
  WAW12Września 2020ICN
  Wylot 18:00
  Warszawa - Okęcie
  Przylot 16:55
  Seul
  WAW22Września 2020ICN
  Przylot 20:25
  Warszawa - Okęcie
  Wylot 01:15
  Seul
  Gwarancją 100 % zwrotu
  Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.
  Gwarancją najniższej ceny
  Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.
  Za bezpieczeństwo i szyfrowanie danych w procesie rezerwacji odpowiada Thawte!
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Więcej

   Opis oferty

   Opis organizatora:

   Region

   Korea Południowa / Korea Południowa

   Opis oferty:

   Seul • Park Narodowy Seoraksan • Wioska Andong Hahoe • Busan • Tongyeong • Ogród Botaniczny Suncheon • Nakan Eupseong • Świątynia Songgwangsa • Sunchang • Damyang Juknokwon • Jeonju • SeulKorea Południowa fascynuje odmiennymi zwyczajami, wspaniałymi zabytkami z listy UNESCO i hipernowoczesnymi miastami. Poznaj tętniący życiem Seul, gdzie wszechobecna technologia sąsiaduje z tradycyjnymi domami, pałacami i kunsztownie zdobionymi pagodami. Podziwiaj zabytkowe świątynie buddyjskie, krajobrazy Parku Narodowego Seoraksan, piękne ogrody i spokojne wioski otoczone polami ryżowymi. Odwiedź gwarne targi pełne pysznych lokalnych przysmaków. Poznaj wyjątkową kulturę nowoczesnej potęgi gospodarczej Azji, skosztuj koreańskich specjałów, zaszalej w dzielnicach rozrywkowych i medytuj w świątyniach. Zakochaj się w "azjatyckim tygrysie"! Trasa w Korei Południowej: ok. 1200 km.

   1. dzień.

   Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Seulu.

   2. dzień. seul

   Przylot do SEULU, stolicy Korei Południowej. Odprawa paszportowo-celna. Powitanie na lotnisku przez lokalnego przewodnika. Przejazd do centrum miasta, wjazd kolejką linową na wieżę widokową N Seoul Tower, skąd można podziwiać panoramę stolicy z wysokości ponad 236 metrów. Wizyta w wiosce Namsan, słynącej z tradycyjnych koreańskich domów, tzw. hanoków. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

   3. dzień. seul

   Śniadanie. Zwiedzanie największych atrakcji SEULU. Przejazd do Pałacu Gyeongbokgung. Możliwość obejrzenia niezwykle widowiskowej ceremonii zmiany warty. Historia ceremonii jest głęboko osadzona w historii Korei, jej tradycja sięga XV w. Dalej w programie wpisany na listę UNESCO Pałac Changdeokgung, otoczony wspaniałymi ogrodami. Spacer do dzielnicy Bukchon Hanok Village, gdzie znajdują się doskonale zachowane zabytkowe, drewniane domy, tzw. hanoki. Przejazd na ulicę Insadong, gdzie znajdują się liczne galerie, sklepy z rękodziełem i antykami, a także herbaciarnie i kawiarnie. Obiad. Następnie wizyta na Gwangjang Market, najstarszym targu Seulu, działającym od ponad 100 lat. W ogromnej zabytkowej hali znajdują się stoiska pełne koreańskich przysmaków, takich jak kimchi czy gimbap. Czas wolny na zakupy. Wizyta w w futurystycznym kompleksie kulturalnym Dongdaemun Design Plaza (DDP), gdzie znajdują się galerie, sklepy, muzea oraz park poświęcony historii i kulturze Korei. Powrót do hotelu, nocleg.

   4. dzień. p.n. seoraksan

   Śniadanie. Przejazd do PARKU NARODOWEGO SEORAKSAN. Na obszarze ponad 390 km² znajdują się zielone, rozległe doliny, wysokie, skaliste szczyty, gorące źródła, wartkie strumienie i wodospady Yukdam oraz Biryong, a także kilka buddyjskich świątyń. Wjazd kolejką linową na górę Gwongeumseong, gdzie znajdują się ruiny XIII-wiecznej fortecy, dla chętnych trekking. Następnie wizyta w świątyni Shinheungsa, gdzie można zobaczyć największy na świecie posąg siedzącego Buddy, wykonany z brązu. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

   5. dzień. wioska andong hahoe

   Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do WIOSKI ANDONG HAHOE, wpisanej na listę UNESCO, malowniczo położonej nad rzeką Nakdong, u podnóża góry Hwasan w otoczeniu bujnych, sosnowych lasów. Można tu zobaczyć zabytkowe domy kryte strzechą oraz większe domostwa kryte dachówkami, należące do klanu Ryu. Pierwotny układ urbanistyczny nie uległ większym zmianom od chwili założenia osiedla w XVI w. Obiad. Warto tu spróbować pysznych lokalnych przysmaków, takich jak Andong soju (destylowany napój alkoholowy), Heotjesabap (rodzaj Bibimbap) i Andong Gangodeungeo (solona makrela). Przejazd do hotelu w okolicy Gyeongju. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

   6. dzień. busan

   Śniadanie. Przejazd do BUSAN. Zwiedzanie świątyni Haedong Yonggungsa. Przejazd do bajecznie kolorowej dzielnicy Gamcheon, zwanej także busańskim "Machu Picchu" lub "Lego City". Założona przez uchodźców z wojny koreańskiej w latach 50. XX w. przez lata była zupełnie zwyczajną osadą. W 2009 r. odrodziła się i zyskała ogromną popularność dzięki współpracy z lokalnymi artystami, którzy ozdobili domy i ulice swoimi dziełami. W Gamcheon nadal działa prężna społeczność lokalnych i międzynarodowych artystów. Ich wyroby można znaleźć w licznych sklepach z rękodziełem, galeriach sztuki oraz na ulicznych kramach. To miejsce wyjątkowe, awangardowe i nieco dziwaczne, które na długo pozostaje w pamięci. Obiad. Dalej w programie wizyta na największym targu rybnym w Korei Południowej - Jagalchi Fish Market, następnie na targu Nampodong Kukje. Spacer po Songdo Skywalk, najdłuższym (365 metrów) zakrzywionym molo w Korei Południowej. Molo znajduje się na skraju plaży Songdo i biegnie wzdłuż brzegu morza do małej latarni morskiej. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

   7. dzień. tongyeong

   Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do TONGYEONG, nadmorskiego miasta położonego pośród malowniczych krajobrazów Parku Narodowego Hallyeohaesang. Miasto słynie z wyśmienitych ryb i owoców morza. W porcie Gangguan codziennie odbywa się targ rybny, a w niezliczonych knajpkach i restauracjach można skosztować owoców morza. Wjazd kolejką linową na szczyt góry Mireuksan, skąd roztacza się panorama miasta, wybrzeża z okolicznymi wysepkami oraz zielonych wzgórz parku narodowego. Obiad. Wizyta w dzielnicy Dongpirang Village. Kręte, wąskie, uliczki zdobią kolorowe murale, freski i rzeźby wykonane przez miejscowych studentów sztuki. W jej sercu znajdują się przytulne kawiarnie z widokiem na port Gangguan. Zostało tu nakręconych kilka popularnych koreańskich seriali, tzw. k-drama, które mają wielu fanów nie tylko w całej Azji, ale również w Europie. Przejazd do hotelu w Yeosu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

   8. dzień. ogród botaniczny suncheon - nakan eupseong - świątynia songgwangsa

   Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do OGRODU BOTANICZNEGO SUNCHEON. Na rozległym terenie posadzono ponad 500 gatunków drzew i 100 gatunków kwiatów. Ogród jest podzielony na strefy tematyczne: arboretum, ogrody świata (europejskie, amerykańskie, japońskie i chińskie) oraz roślinność koreańskich terenów podmokłych. Prawdziwa gratka dla miłośników przyrody. Przejazd do NAKAN EUPSEONG, doskonale zachowanej wioski-twierdzy z czasów dynastii Joseon. Lokalna społeczność nadal kultywuje dawne tradycje i chętnie prezentuje zwiedzającym metody przygotowania tradycyjnych koreańskich dań, wytwarzania tkanin i narzędzi. Dla chętnych lekcja koreańskiej etykiety lub udział w ceremonii parzenia herbaty. Obiad. Przejazd do buddyjskiej ŚWIĄTYNI SONGGWANGSA, która od 1969 r. pełni funkcję klasztoru oraz międzynarodowego centrum medytacji. Zwiedzanie kompleksu świątynnego, który składa się z kilku pawilonów rozlokowanych w malowniczym otoczeniu sosen i cedrów. Przejazd do hotelu w okolicach Namwon. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

   9. dzień. sunchang - damyang juknokwon - jeonju

   Śniadanie. Wykwaterowanie. Wizyta w wiosce SUNCHANG, słynącej z produkcji pasty Gochujang z papryczek chili i fermentowanych nasion soi. Wioska powstała w 1997 r. z inicjatywy lokalnych władz i mistrzów produkcji pasty, zamieszkuje tam na stałe zaledwie 149 osób, zaangażowanych w przygotowanie i promocję lokalnego przysmaku. Przejazd do ogrodu bambusowego DAMYANG JUKNOKWON. Spacer zacisznymi ścieżkami pośród bujnych bambusów, pawilonów hanok i posągów pandy to wspaniały sposób na relaks. Obiad. Czas wolny. Przejazd do JEONJU. Spacer do dzielnicy zabytkowych domów, tzw. hanoków. Wizyta w tradycyjnym koreańskim domu. Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicach Jeonju. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

   10. dzień. seul

   Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SEULU. Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie muzeum The War Memorial of Korea, upamiętniającego ofiary wojny koreańskiej. W muzeum mieści się około 33 tys. eksponatów wystawionych w licznych salach tematycznych oraz w plenerze. Przejazd na ulicę Itawon, centrum handlu i wszelkich rozrywek, gdzie mieszka, pracuje i bawi się międzynarodowa społeczność. Czas wolny na zakupy. Po południu wizyta w Dragon Hill SPA - najsłynniejszym SPA w Seulu, gdzie po dniu pełnym wrażeń można zrelaksować się w saunie lub skorzystać z kompleksu basenów. Kolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.

   11. dzień.

   Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski.

   Świadczenia:

   9 noclegów: 4 w hotelu*** w Seulu, 2 w hotelu*** w Gyeongju, 1 w hotelu*** w okolicy Yeosu, 1 w hotelu*** w okolicy Namwon, 1 w hotelu*** w okolicy Jeonju; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 9 śniadań, 6 obiadów, 8 kolacji • przelot • przejazd minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

   Uwagi:

   Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 180 USD, napiwki: ok. 5 USD/dzień/os.Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane po 2001 r.

   Napisz do nas

   Masz pytanie odnośnie wycieczki? Potrzebujesz naszej porady?
   Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

   Imię
   E-Mail
   Nr telefonu
   Treść wiadomości

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz