Kostaryka aktywnie!

oferta dostępna

Cena za osobę 8 771

Razem (Szczegóły ceny)17 542

Masz kartę payback?
Dostaniesz 8771 punktów paybacksamolot

14:00:00

18.01.2020
Warszawa - Okęcie
San Jose

27.01.2020
SJO
WAW

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:


Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Kategoria

***

Opis oferty

 
Zakwaterowanie:

Hotele/Logde o standardzie **/*** - (9 rozpoczętych dób hotelowych)

Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w łazienki, często mini bar (płatny dodatkowo) i TV. Większość hoteli posiada klimatyzowane pokoje.

Pokoje 3-osobowe wyposażone są w łóżko małżeńskie oraz łóżko pojedyncze.

Do dyspozycji gości:

w większości hoteli restauracja i bar, czasami także basen oraz ogród

Wyżywienie:

śniadania i obiadokolacje

Program

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Przelot samolotem rejsowym (z przesiądką w jednym z europejskich portów) do San Jose. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Przylot do San Jose, odprawa paszportowa, a następnie transfer do hotelu. Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 50 km).

Dzień 2
Po śniadaniu wyruszymydo Doka Estate Coffee and Mill - plantacji kawy położonej na zboczach wulkanu. Będziecie mieli Państwo okazję zobaczyć proces transportu, suszenia i wypalania ziaren kawy, jak i najstarszy, napędzany wodą, młyn do mielenia ziaren kakaowca. Następnie wizyta w La Paz Waterfall Gardens - spacer pośród pięciu wodospadów oraz wizyta na farmie motyli i w ogrodzie kolibrów. Początkowo, jedynym sposobem by zobaczyć wodospady, było opuszczenie się na linach z góry, wypatrując wody przez konary drzew i liście paproci. Wraz z budową Waterfall Gardens, goście mogą zachwycać się tymi spektakularnymi widokami ze specjalnie do tego celu wybudowanych platform, umiejscowionych nad, pod i przed wodospadami. Przejazd do hotelu w La Fortuna, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 160 km)

Dzień 3
Śniadanie. Czas wolny na odpoczynek. Dla spragnionych emocji rafting po rzece Sarapiquí - III i IV kategoria. Po południu przejazd do Parku Narodowego wulkanu Arenal, trekking. Wulkan jest licznie odwiedzany zarówno przez turystów jak i naukowców, dzięki nieustającej aktywności wulkanicznej, która nieco spada, dlatego warto zobaczyć go jak najszybciej. Arenal charakteryzuje się niemal symetrycznym, stożkowatym kształtem, a u jego podnóży znajduje się jezioro o tej samej nazwie. Dla chętnych możliwość wizyty w basenach geotermalnych (w ramach możliwości czasowych, dodatkowo płatne ok. 45 USD/os.). (Trasa ok. 150 km)

Dzień 4
Po śniadaniu ekscytująca wyprawa jeepami 4x4 do jeziora Arenal. Następnie rejs po jeziorze z zachwycającym widokiem na wulkan. Dalej kontynuować będziemy naszą wyprawę jeepami aż do Monteverde. Kolacja i nocleg.Nocna wyprawa do dżungli w poszukiwaniu tarantul, żab i kinkażu, zwierząt z rodziny szopowatych. Pośród nocy w towarzystwie wyspecjalizowanego przewodnika będziemy wsłuchiwać się w odgłosy lasu i poznawać jego tajemnice -80% zwierząt w Monteverde to zwierzęta nocne i tylko w ciemności można je wypatrzeć. (Trasa ok. 140 km)

Dzień 5
Po śniadaniu spacer "podniebnym szlakiem" - dzięki zawieszonym na różnych wysokościach mostom będziecie mogli Państwo eksplorować florę i faunę tego lasu chmurowego. Dżunglę zamieszkuje ok. 400 gatunków ptaków (w tym kwezale herbowe, kolibry, ary oliwkowe), ponad 480 gatunków motyli, ok. 100 gatunków ssaków (w tym jaguary, małpy, aguti) i występuje w niej ponad 2500 gatunków roślin (np. orchidee, paprocie, bromelie). Chętnym, za dodatkową opłatą, proponujemy zjazdy na linach w dżungli (canopy tour). Emocje gwarantowane! Cena ok. 85 USD/os. Kostarykańczycy są pionierami i ekspertami w tej dziedzinie. To właśnie w Monteverde istnieje nadłuższa trasa canopy w Latynoameryce. A także dla chętnych przejażdżka konna lub canoying - zejście na linie z wodospadów (dodatkowo płatne, ok. 90 USD/os.). Powrót do hotelu w okolicy Monteverde, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 100 km)

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd nad rzekę Tarcoles, której górny bieg tworzy północną granicę Carara Biological Reserve. Rzeka i bagna położone na ujściu rzeki tworzą dom dla ptactwa wodnego i ptaków brodzących. Wśród wielu występujących tu gatunków, znajdziemy czaple, rakojady, tygryska nagobrodego. Tarcoles jest powszechnie znana jako główne siedlisko krokodyli. Postój na krokodylim moście, z którego będziemy wypatrywać tych olbrzymich gadów. Dla chętnych rejs po rzece (dodatkowo płatne ok. 60 USD/os.). Przejazd nad wybrzeże Oceanu Spokojnego. Zakwaterowanie. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Quepos. (Trasa ok. 200 km)

Dzień 7
Po śniadaniu wyjazd i wizyta w Parku Narodowym Manuel Antonio, w którym piękne, szerokie, białe plaże, górujące nad nimi porośnięte klify, dżungla po jednej stronie, a Ocean Spokojny po drugiej - tworzą niezapomniany spektakl kolorów. Na terenie parku znajdują się lasy, bagna, występuje tu wiele gatunków flory i fauny. Spacerując ścieżkami, można zaobserwować zamieszkujące park zwierzęta, m.in. małpki kapucynki, czepiaki i sajmiri, wiele gatunków ptaków, a także legwany i leniwce. Czas wolny na plażowanie i kąpiele. Przejazdw kierunkuParku Marino Ballena. Kolacja i nocleg. (Trasa ok. 80 km)

Dzień 8
Po śniadaniu wizyta w Parku Narodowego Marino Ballena, jednego z najmniejszych i najmłodszych parków narodowych Kostaryki. Czekają tam piękne plaże z rafą koralową oraz namorzyny, które zamieszkują jaszczurki, kajmany i szopy. Plaże te są terenami lęgowymi żółwi oliwkowych i szylkretowych. Czas na odpoczynek na plaży, trekking i zwiedzanie okolicy. Opcjonalnie (za dodatkową opłatą ok. 90 USD/os.) możliwa wyprawa łodzią na poszukiwanie delfinów i wielorybów, które migrują tu każdej zimy, by uczyć swoje młode życia. Przejazd do hotelu w okolicach San Jose, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 220 km)

Dzień 9
Śniadanie. Po śniadaniu wizyta w Muzeum Jadeitu, rzadkiego półszlachetnego kamienia o pięknym, zielonym kolorze. Samo muzeum posiada ponad 7000 niezwykłych eksponatów i uznane jest za jedną z najlepszych placówek tego typu w całej Ameryce Łacińskiej. Jeśli wystarczy czasu spacer po mieście. Następnie przejazd do Parku Narodowego Wulkanu Irazu - najwyższego wulkanu Kostaryki (3432 m.n.p.m,) oraz jednego z bardziej aktywnych. Irazu (bądź jak nazywają go mieszkańcy - Kolos), to pięć kraterów, z czego jeden (Diego de la Haya) stanowi jezioro kraterowe. W drodze powrotnej wizyta w Cartago - mieście będącym pierwszą stolicą Kostaryki (do 1823 r.) i dwukrotnie zniszczonym przez Irazu. Spacer po starówce oraz wizyta w imponującej bazylice Najświętszej Marii Panny od Aniołów, patronki Kostaryki. Powrót do San Jose na kolację i nocleg. (Trasa ok. 120 km)

Dzień 10
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko wSan Jose, wylot do Polski (przez jeden z portów europejskich). (Trasa ok. 80 km).

Dzień 11
Przylot do Polski

Uwagi do programu
- Podczas zwiedzania parków narodowych, stref ekologicznych i innych miejsc położonych w lasach deszczowych prosimy mieć zakryte buty, koszule z długimi rękawami oraz repelenty. Może się przydać lekka kurtka przeciwdeszczowa. Ze względu na dużą wilgotność prosimy odpowiednio zabezpieczyć dokumenty podróży, a także np. aparaty i kamery. Sugerujemy zabranie lornetki.
- Niektóre parki narodowe mogą być nieczynne w poniedziałki. W tej sytuacji pilot na miejscu zaproponuje Państwu zwiedzanie innej atrakcji lub, o ile będzie to możliwe, zmodyfikuje program tak by zwiedzanie danego parku przełożyć na inny dzień.
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Świadczenia

Cena obejmuje:przelot samolotem rejsowym z przesiadką w Amsterdamie lub Paryżu), opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach lub pousadach jw. (9 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie według programu (śniadania i obiadokolacje lub luche/lunch boxy podczas części objazdowej),opiekę pilota wKostaryce, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje:wycieczek opcjonalnych dla chętnych (jak w opisie), dodatkowych posiłków i napojów oraz innych wydatków osobistych. Koszt uczestnictwa w programie (obligatoryjna opłata na miejscu), w tym bilety wstępu, przewodnicy, napiwki wynosi ok.470 USD/os.

META Description

San Jose • Parki Narodowe i wulkany Kostaryki • plantacja kawy • lasy deszczowe - spacer w chmurach • Monteverde - nocne spotkanie z naturą • rafting po rzece Sarapiquí, canopy tour w lesie deszczowym, wycieczka jeepami 4x4, canoying - zwiedzaj aktywnie!

Wizy - informacje dla sprzedawców

Do żadnego z odwiedzanych krajów nie jest wymagane posiadanie wizy.
Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu.
Informacja dotyczy obywateli Polski.

Wizy

Do żadnego z odwiedzanych krajów nie jest wymagane posiadanie wizy.
Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu.
Informacja dotyczy obywateli Polski.

Informacje praktyczne


Stolica

San Jose


Język

hiszpański


Ogólne wymagania wjazdowe

Wiza nie jest wymagana.

Waluta

colon kostarykański (CRC), 1 colon = 100 centavos


Napięcie i rodzaj gniazdka

110 V


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia