Ocena podróżnych TripAdvisor
    4.0/54310 opinii

    Iberostar Mojito

    1. Kuba
    2. Ciego de Avila
    Gwarancja zwrotu pieniędzy

    skąd:

    Berlin

    termin:

    15.10.2014 - 23.10.2014 (9 dni/7 nocy)

    kto:

    2 os. + 0 dzieci

    pokój:

    Pokój 2 osobowy

    wyżywienie:

    All Inclusive

    organizator:

    Iberostar Mojito

    15.10.2014 - 4-0

    Rezerwacja wycieczki dla wybranej konfiguracji osób wymaga potwierdzenia -Wyślij zapytanie.
    Oferta dostępna
    Cena za osobę
    7 099 zł/os.
    Cena za wszystkich: 14 198
    Zapytaj o ofertę
    Masz kartę PAYBACK?
    Kupując, zyskasz
    7099 punktów PAYBACK
    Gwarancją 100% zwrotu
    Skorzystaj z płatności odroczonych nawet o 30 dni lub zapłać za wakacje w ratach. Więcej »
    Gwarancją najniższej ceny
    Wakacje kupione we FLY.PL podlegają ochronie Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (TFG) Więcej »
    Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.
    Za bezpieczeństwo i szyfrowanie danych w procesie rezerwacji odpowiada Thawte!
    • Kalkulacja
    • Opis oferty
    • Oceny i opinie
    • Informacja o regionie
    • Pogoda
    • Informacje praktyczne
    • Więcej

      Opis oferty

      Udogodnienia w hotelu Iberostar Mojito:

      Położenie hotelu
      • Region nadmorski

      Opis organizatora:

      Istnieje możliwość wybrania innego pokoju:

      Oceny i opinie o hotelu Iberostar Mojito

      4.0

      Bardzo dobra

      4.0

      4310 opinii

      Lokalizacja

      Lokalizacja

      4.5

      Jakość noclegu

      Jakość noclegu

      4.0

      Pokoje

      Pokoje

      3.5

      Obsługa

      Obsługa

      4.0

      Wartość

      Wartość

      4.0

      Czystość

      Czystość

      4.0

      Liczba opinii użytkowników

      Znakomity

      1365

      Bardzo dobry

      1659

      Przeciętny

      671

      Słaby

      358

      Bardzo słaby

      261

      97Bibik

      ocena w gwiazdkach 27.06.2020

      Najlepsze drinki w Niechorzu.🔥

      Trafiliśmy tutaj przypadkiem podczas spaceru po plaży. Drinki, które nam zaserwowano podczas pierwszej wizyty były po prostu „BOOM” 💣,wyglądały zjawisko i smakowały wyśmienicie. Beach bar tworzy...

      Przeczytaj całą opinię

      994aleksandrak

      ocena w gwiazdkach 16.09.2019

      Niesamowita przygoda życia/ Podróż poślubna

      Od Kuby nie wymagaliśmy wiele i z takim nastawieniem tam pojechaliśmy. Jednak pobyt przerośl nasze najśmielsze oczekiwania! Warunki hotelowe kbnadkie 4* ,pokój zgodny ze zdjęciem w folderze...

      Przeczytaj całą opinię

      Bogdan F

      ocena w gwiazdkach 30.03.2019

      Fajny hotel na gorącej wyspie

      Hotel położony bardzo blisko lotniska, dobre jedzenie, dobre drinki, trochę rozpuszczeni barmani(wina kanadyjczyków). Pokoje powinny zostać odnowione ale nie są dramatyczne. Piękna plaża. W hotelu...

      Przeczytaj całą opinię
      Zobacz więcej opinii

      Opinie nie są weryfikowane przez Fly.pl

      Kuba, Ciego de Avila ‒ o regionie

      Informacja ogólna

      Varadero to uwielbiany region Kuby, który słynie z rajskich krajobrazów i cudownej atmosfery wakacyjnego wypoczynku. W miasteczku Varadero znajduje się najpiękniejsza i najdłuższa plaża na całych Karaibach. Jest to miejsce popularne wśród turystów i wybierane szczególnie chętnie ze względu na niezwykle urokliwe wybrzeże oraz rozbudowaną sieć hotelową. Jeśli chcecie nie tylko wypocząć w przepięknych okolicznościach przyrody, lecz także poznać Kubę i jej mieszkańców, koniecznie wybierzcie się właśnie do Varadero i zaplanujcie udział w wycieczkach fakultatywnych podczas pobytu. Varadero znajduje się w bardzo dobrej lokalizacji dla osób, które mają w planach zwiedzanie Havany (ok. 2,5 h drogi, w porównaniu do 5-6 h z Cayo Santa Maria). Wśród chętnie wybieranych atrakcji „na miejscu” w Varadero warto wyróżnić nurkowanie czy wieczory pełne tańca i kubańskich rytmów.

      Dla kogo rekomendujemy?

      • dla miłośników egzotyki, plażowania i rajskich krajobrazów
      • dla ciekawych świata, którzy chcą poznać kubańską kulturę
      • na gorące wakacje w środku zimy
      • na beztroski wypoczynek w wysokim standardzie

      Kuba, Ciego de Avila ‒ pogoda

      Kiedy jechać?

      Sezon wakacyjny na Kubie trwa cały rok. Występują tam dwie pory roku. Pora sucha na Kubie występuje od listopada do maja i charakteryzuje się bardzo wysokimi temperaturami, przekraczającymi 30°C. W trakcie pory suchej w grudniu i styczniu możemy spodziewać się nieco niższej temperatury (24-29°C) i niewielkich opadów. Podczas pory deszczowej, trwającej od czerwca do listopada, występują intensywne i ulewne deszcze trwające wiele tygodni, zwłaszcza w czerwcu. Później pogoda się uspokaja i zdarzają się tygodnie bez kropli deszczu lub krótkie intensywne opady, po których wychodzi piękne słońce. Najlepsze miesiące na wyjazd na Kubę do Varadero to listopad, luty, marzec, kwiecień i pierwsza połowa maja. Dodatkowo należy pamiętać, że w sierpniu i wrześniu na Kubie często występują huragany.

      Średnia pogoda w ciągu roku

      styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
      Średnia temperatura w dzień
      Średnia temperatura w nocy
      Średnia temperatura wody
      Godziny słoneczne
      Dni z opadami deszczu
      Wilgotność powietrza

      Kuba, Ciego de Avila ‒ Informacje praktyczne

      O kierunku

      Stolica / Język
      Hawana / hiszpański

      Czas lokalny
      Różnica w czasie względem Polski to -6 godzin przez cały rok

      Ogólne wymagania wjazdowe dla obywateli Polski
      Do wyjazdu turystycznego potrzebne jest posiadanie tzw. Karty Turysty (Tarjeta de Turista). Obowiązuje to również dzieci poniżej 2 lat. W przypadku wyjazdu w ramach wycieczki zorganizowanej formalnościami związanymi z Kartą Turysty zajmuje się zazwyczaj biuro podróży a koszt Karty jest wliczony w cenę wycieczki. W przypadku podróży indywidualnych, do wydania Karty Turysty potrzebne jest okazanie: paszportu (paszport ważny przez przynajmniej 6 miesięcy, licząc od planowanej daty wyjazdu; paszport dla dziecka poniżej lat 10 musi być również opatrzony zdjęciem - nie wystarczy wpisanie dzieci do paszportu rodziców), biletu lotniczego w obie strony, potwierdzenia rezerwacji hotelu/noclegu oraz ubezpieczenia na czas pobytu (polisa ubezpieczeniowa NNW i KL jest obowiązkowa, a jej brak może stanowić podstawę do odmowy wjazdu na Kubę; należy się przy tym upewnić, czy firma ubezpieczeniowa ma przedstawiciela uprawnionego do działania na obszarze Ameryki Łacińskiej i Karaibów oraz z jaką instytucją kubańską on współpracuje). Koszt wydania karty: 22 euro (w ambasadzie) lub od ok. 125 zł + prowizja w agencjach pośredniczących. WAŻNE: - Karta Turysty wydawana jest na 30 dni pobytu, ważne przez 6 miesięcy - Turyści podróżujący samodzielnie muszą udokumentować posiadanie min. 100 CUC (lub równowartości tej kwoty w innej wymienialnej walucie) na każdy dzień planowanego pobytu. Posiadanie kart VISA i MasterCard (ale nie Maestro) traktowane jest jako spełnienie tego warunku. Turyści podróżujący w ramach wycieczek zorganizowanych nie muszą dokumentować posiadania środków pieniężnych. - Kartę Turysty należy zachować przez całą podróż. Bez niej nie można opuścić Kuby. - Przed odprawą paszportową turysta mający wizę może być zobowiązany do wypełnienia formularza Tarjeta Internacional de Embarque y Desembarque. W takim wypadku podstemplowany formularz należy zachować, ponieważ bez niego niemożliwe jest opuszczenie Kuby, a uzyskanie nowego formularza wymaga wielu zabiegów administracyjnych. - Służby graniczne mogą odmówić prawa przekroczenia granicy bez podania powodu.

      Szczepienia
      Brak wymaganych szczepień. Ze względu na możliwość występowania dengi zaleca się stosowanie repelentów z deet przez cały dzień.

      Napięcie i rodzaj gniazdka
      110 V; 60 Hz / typ A, typ B. W kurortach turystycznych zdarzają się wtyczki jak w Polsce, ale radzimy mieć przy sobie adapter.

      Pieniądze

      Waluta
      CUP (peso kubańskie)

      Napiwki
      Powszechne jest zostawianie napiwków w restauracjach, barach, taksówkach oraz obsłudze hotelowej. W restauracjach wskazana wysokość napiwku to min. 10% rachunku. WAŻNE: lepiej nie zostawiać napiwków w innej walucie niż CUP, ponieważ może to sprawiać problemy osobom z obsługi.

      Obowiązkowy podatek turystyczny
      Nie ma wymaganych opłat za pobyt turystyczny

      Komunikacja

      Komunikacja / transport publiczny
      Najbardziej popularny środek transportu to taksówki współdzielone (ruszają, jak zbierze się określona liczba osób) oraz busy Viazul.

      Informacje

      Ważne lokalne informacje i zwyczaje
      Na Kubę polecamy zabrać euro i wymienić je na lokalną walutę. Dolary amerykańskie objęte są dodatkowym podatkiem, więc koszt wymiany jest wyższy. Pieniądze można wymieniać w kantorach hotelowych (wyższy kurs), kantorach CEDECA oraz w bankach. Do wymiany waluty potrzebny jest paszport.
      Na Kubie nie są honorowane karty kredytowe i czeki podróżne amerykańskich banków i banków z amerykańskim kapitałem, np. CitiBank, American Express czy Revolut. Ponadto dla wielu banków operujących w Polsce (np. Millennium, Santander, ING) Kuba jest krajem wysokiego ryzyka i banki blokują możliwość płatności kartami. Warto przed wyjazdem upewnić się w oddziale banku w Polsce, czy posiadana karta zadziała na Kubie.
      Od 01.01.2021 r. wycofana została waluta CUC (peso wymienialne). Od tego czasu obowiązywać będzie CUP (peso kubańskie) oraz USD (dolar amerykański). Aktualnie w strefach turystycznych i w sklepach rządowych płatność możliwa jest wyłącznie kartami płatniczymi.
      W związku z powyższym, zalecamy przed wyjazdem kontakt z bankiem, aby podczas pobytu na Kubie możliwe było korzystanie z kart płatniczych. Płatność za wycieczki, w hotelowych sklepikach, SPA oraz za dodatkowe usługi jest możliwa wyłącznie kartą, natomiast za lokalne zakupy oraz pamiątki możliwa jest płatność gotówką.
      W tej sytuacji zalecamy zabranie ze sobą gotówki oraz kart. Bankomaty dostępne są w dużych miastach.
      Nie można wywozić z Kuby miejscowej waluty w kwotach przekraczających 100 CUP.
      Osoby, które chcą zobaczyć, jak żyją mieszkańcy, powinny się wybrać na wycieczkę poza turystyczne kurorty.
      Stan dróg na Kubie jest zły i są one nieoświetlone, zachowanie kierowców jest nieprzewidywalne a stan techniczny pojazdów pozostawia dużo do życzenia. Co więcej, Kubańczycy porozumiewają się w ruchu drogowym systemem znaków dawanych rękami, co dla turystów może być całkowicie niezrozumiałe. Dlatego nie polecamy indywidualnego wynajmu samochodów.
      Internet jest płatny i nie wszędzie jest dostępny.
      Pytając o przejazd taksówką, warto się upewnić się czy podana kwota dotyczy wszystkich podróżujących czy jednej osoby.
      ... Czytaj cały opisZwiń opis

      Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych