Rum i Cygara - dobrana para

oferta dostępna

Cena za osobę 7 061

Razem (Szczegóły ceny)14 122

Masz kartę payback?
Dostaniesz 7061 punktów paybacksamolot

11:00:00

16.11.2019
Warszawa - Okęcie
Hawana

26.11.2019
HAV
WAW

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:

Hotel
  • Oferty egzotyczne

Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Kraj

KUBA

Opis

DZIEŃ 1 Przylot na Kubę
Przylot na lotnisko w Hawanie, przejazd do hotelu i zakwaterowanie.
DZIEŃ 2 Czas wolny lub udział w wycieczce opcjonalnej po Hawanie
Śniadanie w hotelu. Proponujemy wycieczkę po malowniczej Hawanie. Miasto jest pełne tajemnic oraz fantastycznych klubów tanecznych. Pierwsze kroki skierujemy na Plac Rewolucyjny ze słynnym Pałacem Rewolucji skupiającym wszystkie najważniejsze instytucje państwowe: Radę Państwa, Radę Ministrów i Komitet Centralny Komunistycznej Partii Kuby. Następnie udamy się na Bulwar Melacon, miejsce spotkań, kolorowych barów i nadmorskich zabaw. To niepowtarzalna okazja, by zobaczyć Bary Hemingwaya - El Florida i La Bodeguita del Medio. Później przejdziemy podziwiać widoki z leżącej u wejścia do portu fortecy El Moro. Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych, czas wolny.
DZIEŃ 3 Czas wolny lub udział w wycieczce opcjonalnej do Vi?ales
Śniadanie w hotelu. W trakcie drogi do prowincji, w miejscowości Los Barrigones mamy krótką przerwę na kawę. Las Jazmines to fantastyczny punkt widokowy urzekający bajecznym krajobrazem. Kolejną atrakcją jest zwiedzanie Jaskini Indyjskiej z gigantycznymi ściennymi malowidłami zakończonej rejsem łodzią po podziemnej rzece. Punktem kulminacyjnym programu jest zwiedzanie Finca del Veguero - domu plantatorów tytoniu lub lokalnej fabryki tytoniu. Powrót do Hawany i nocleg w hotelu.
DZIEŃ 4 Cinfuegos
Śniadanie w hotelu i wykwaterowanie. Wyjeżdżamy z Hawany do Cienfuegos, a po drodze zwiedzamy Finca Turistica Fiesta Campesina. Kubańczycy nazywają Cienfuegos "Perłą Południa", zaś przyjezdni kubańskim Paryżem. Założone przez francuskich imigrantów, eleganckie, rozbudowane, tętniące życiem miasto ze swoim historycznym centrum wpisane jest na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zdecydowanie wyróżnia się na tle innych kubańskich metropolii architekturą, zadbanymi i odnowionymi budynkami oraz dobrze zaopatrzonymi
sklepami. W Parque Marti będziemy podziwiać łuk triumfalny oraz Palacio del Valle. Przejazd do hotelu na nocleg.
DZIEŃ 5 Czas wolny lub udział w wycieczce opcjonalnej do Trynidadu
Śniadanie w hotelu. Trynidad nazywane jest powszechnie "klejnotem Kuby", obowiązuje tutaj zakaz budowy wieżowców, a prace renowacyjne zabytkowych domów pochłaniają niebagatelne sumy. Wszystko po to, by jak najdłużej zachować niepowtarzalny charakter i klimat tego miejsca. Zamiast szumu motocykli i samochodów na wąskich brukowanych uliczkach miasta często spotkamy konia. Jedną z najokazalszych i najlepiej zachowanych budowli jest pałac Manaca Iznaga i pobliska 45-metrowa dzwonnica. Zatrzymamy się na chwilę w punkcie widokowym Valle de San Luis, aby móc podziwiać bajeczne widoki pasma górskiego leżącego w centralnej części Kuby - Escambary oraz położonego u podnóża gór Morza Karaibskiego. Następnie przystaniemy w fabryce ceramiki i przejdziemy się wzdłuż starożytnej części miasta Trynidad, by zobaczyć Plaza Mayor i Plaza Real del Jigüe. Na koniec wstąpimy do słynnego baru canchanchara, gdzie będzie okazja skosztować orzeźwiającego koktajlu z miodu i rumu. Powrót do hotelu na nocleg.
DZIEŃ 6 Santa Clara
Śniadanie w hotelu. Dziś miasto pełne symboli i pomników kubańskiego rewolucjonisty Ernesta "Che" Guevary. Będziemy mieli okazję zobaczyć Plac Rewolucji oraz Che Memorial, czyli olbrzymie mauzoleum rewolucjonisty. W Santa Clara oprócz Mauzoleum El Comendante jest też druga pamiątka po rewolucji - resztki pancernego pociągu, którym podczas rewolucji rządowi żołnierze jechali do Hawany. Przejazd do hotelu.
DZIEŃ 7 -10 Pobyt wypoczynkowy w hotelu Golden Tulip Aguas Claras 4**** All inclusive
Czas na wypoczynek lub samodzielne zwiedzanie okolicy.
DZIEŃ 11 Powrót Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko w Hawanie i powrót do Polski.
Doba hotelowa do godz 12, a usługi All inclusive do godziny 14:00
UWAGA Podczas części objazdowej wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje) pobyt w hotelu w wersji All Inclusive!

Cena zawiera

Przelot, program zwiedzania według oferty, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie, wyżywienie (podczas objazdu HB (śniadania i obiadokolacje / podczas pobytu All Inclusive), opiekę polsko-języcznego rezydenta, opłaty lotniskowe, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, ubezpieczenie KL, NNW, bagażu oraz choroby przewlekłe.

Cena nie zawiera

Koszty realizacji programu i przewodnika 100 USD od osoby płatne na miejscu.
Pakietu wycieczek opcjonalnych (dzień 2 Havana, dzień 3 Vinales, dzień 5 Trynidad)w cenie 699 PLN od osoby; Tropicana Show w cenie 499 PLN od osoby; Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 240 PLN od osoby; Kosztów realizacji programu i przewodnika 100 USD od osoby płatne na miejscu.

Informacje praktyczne


Stolica

Hawana


Język

hiszpański


Czas lokalny

Różnica w czasie względem Polski to -6 godzin przez cały rok


Ogólne wymagania wjazdowe

Do wyjazdu turystycznego potrzebne jest posiadanie tzw. Karty Turysty (Tarjeta de Turista). Obowiązuje to również dzieci poniżej 2 lat. W przypadku wyjazdu w ramach wycieczki zorganizowanej formalnościami związanymi z Kartą Turysty zajmuje się zazwyczaj biuro podróży a koszt Karty jest wliczony w cenę wycieczki.

W przypadku podróży indywidualnych, do wydania Karty Turysty potrzebne jest okazanie: paszportu (paszport ważny przez przynajmniej 6 miesięcy, licząc od planowanej daty wyjazdu; paszport dla dziecka poniżej lat 10 musi być również opatrzony zdjęciem - nie wystarczy wpisanie dzieci do paszportu rodziców), biletu lotniczego w obie strony, potwierdzenia rezerwacji hotelu/noclegu oraz ubezpieczenia na czas pobytu (polisa ubezpieczeniowa NNW i KL jest obowiązkowa, a jej brak może stanowić podstawę do odmowy wjazdu na Kubę; należy się przy tym upewnić, czy firma ubezpieczeniowa ma przedstawiciela uprawnionego do działania na obszarze Ameryki Łacińskiej i Karaibów oraz z jaką instytucją kubańską on współpracuje). Koszt wydania karty: 22 euro (w ambasadzie) lub od ok. 125 zł + prowizja w agencjach pośredniczących.

WAŻNE: - Karta Turysty wydawana jest na 30 dni pobytu, ważne przez 6 miesięcy - Turyści podróżujący samodzielnie muszą udokumentować posiadanie min. 100 CUC (lub równowartości tej kwoty w innej wymienialnej walucie) na każdy dzień planowanego pobytu. Posiadanie kart VISA i MasterCard (ale nie Maestro) traktowane jest jako spełnienie tego warunku. Turyści podróżujący w ramach wycieczek zorganizowanych nie muszą dokumentować posiadania środków pieniężnych. - Kartę Turysty należy zachować przez całą podróż. Bez niej nie można opuścić Kuby. - Przed odprawą paszportową turysta mający wizę może być zobowiązany do wypełnienia formularza Tarjeta Internacional de Embarque y Desembarque. W takim wypadku podstemplowany formularz należy zachować, ponieważ bez niego niemożliwe jest opuszczenie Kuby, a uzyskanie nowego formularza wymaga wielu zabiegów administracyjnych. - Służby graniczne mogą odmówić prawa przekroczenia granicy bez podania powodu.


Waluta

peso kubańskie niewymienialne (CUP), 1 peso = 100 centavo oraz peso kubańskie wymienialne (CUC), 1 peso = 100 centavo; 1 CUC to ok. 24 CUP


Ceny w hotelach i restauracjach

Woda mineralna (butelka) - ok. 1 CUC, małe piwo w puszcze - ok. 1 CUC, obiad w restauracji - 5-20 CUC, 1 Mojito (w restauracji, barze) – ok. 5 CUC, 1 butelka białego rumu Hawana Club – ok. 3 CUC.

Fast food na ulicy (cena najczęściej podawana jest w CUP) - 1-20 CUP.


Napiwki

Powszechne jest zostawianie napiwków w restauracjach, barach, taksówkach oraz obsłudze hotelowej. W restauracjach wskazana wysokość napiwku to min. 10% rachunku.

WAŻNE: lepiej nie zostawiać napiwków w innej walucie niż CUC/CUP, ponieważ może to sprawiać problemy osobom z obsługi.


Szczepienia

Brak wymaganych szczepień. Ze względu na możliwość występowania dengi zaleca się stosowanie repelentów z deet przez cały dzień.


Obowiązkowy podatek turystyczny

Nie ma wymaganych opłat za pobyt turystyczny

Napięcie i rodzaj gniazdka

110 V; 60 Hz / typ A, typ B. W kurortach turystycznych zdarzają się wtyczki jak w Polsce, ale radzimy mieć przy sobie adapter.


Komunikacja / transport publiczny

Najbardziej popularny środek transportu to taksówki współdzielone (ruszają, jak zbierze się określona liczba osób) oraz busy Viazul . Przykładowe ceny: taksówka z lotniska/na lotnisko – ok. 25 CUC w jedną stronę; Viazul z Trynidadu do Hawany – ok. 25 CUC; Viazul z Hawany do Santiago de Cuba (ok. 900 km) – ok. 50 CUC.

Bilety na autobusy Viazul warto kupować z wyprzedzeniem ze względu na ich ograniczoną pulę.


Wynajem samochodów

Koszt wypożyczenia małego samochodu to ok. 45 CUC/dzień + kaucja 200 CUC. Za benzynę zapłacimy ok. 30 CUC/l , a za olej napędowy ok. 25 CUC/l.

Popularny jest również wynajem samochodu z kierowcą – 50-100 CUC/dzień.

Obowiązuje ruch prawostronny.


Ważne lokalne informacje i zwyczaje

Na Kubę polecamy zabrać euro i wymienić je na CUC. Dolary amerykańskie objęte są dodatkowym podatkiem, więc koszt wymiany jest wyższy. Pieniądze można wymieniać w kantorach hotelowych (wyższy kurs), kantorach CEDECA oraz w bankach. Do wymiany waluty potrzebny jest paszport.

Obie waluty są dostępne w banknotach (CUC z pomnikami; CUP z wizerunkami, twarzami) i monetach. Ze względu na podobny wygląd CUC i CUP ważne jest, aby sprawdzać w jakiej walucie wydawana jest reszta.

W niektórych miejscach w dużych kurortach turystycznych (jak Varadero) można czasem płacić w euro.

W sklepach i różnych miejscach można się spotkać z oznaczeniem cen przy użyciu znaczka $ - nie oznacza to ceny w dolarach, ale w CUC.

Na Kubie nie są honorowane karty kredytowe i czeki podróżne amerykańskich banków i banków z amerykańskim kapitałem. Warto przed wyjazdem upewnić się w oddziale banku w Polsce, czy posiadana karta zadziała na Kubie.

Na Kubie w niewielu miejscach w dużych kurortach można płacić kartą. Lepiej zawsze mieć przy sobie gotówkę. Bankomaty dostępne są w dużych miastach.

Nie można wywozić z Kuby miejscowej waluty w kwotach przekraczających 100 CUP i 200 CUC.

Osoby, które chcą zobaczyć, jak żyją mieszkańcy, powinny się wybrać na wycieczkę poza turystyczne kurorty.

Stan dróg na Kubie jest zły i są one nieoświetlone, zachowanie kierowców jest nieprzewidywalne a stan techniczny pojazdów pozostawia dużo do życzenia. Co więcej, Kubańczycy porozumiewają się w ruchu drogowym systemem znaków dawanych rękami, co dla turystów może być całkowicie niezrozumiałe. Dlatego nie polecamy indywidualnego wynajmu samochodów.

Internet jest płatny i nie wszędzie jest dostępny. Godzina dostępu kosztuje ok. 1,5 CUC.

Pytając o przejazd taksówką, warto się upewnić się czy podana kwota dotyczy wszystkich podróżujących czy jednej osoby.
... Czytaj cały opisZwiń opis


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz