Liban - zobacz i odpocznij

oferta dostępna

Cena za osobę 2 918

Razem (Szczegóły ceny)5 837

Masz kartę payback?
Dostaniesz 2918 punktów paybacksamolot

19.11.2019
Warszawa - Okęcie
Bejrut

27.11.2019
BEY
WAW

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:


Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Kategoria

***

Opis oferty

 
Położenie:

Hotel *** w Bejrucie lub okolicy -7 rozpoczętych dób hotelowych.

Zakwaterowanie:

Hotel *** w Bejrucie lub okolicy -7 rozpoczętych dób hotelowych.

Pokoje:

2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienką oraz najczęściej TV-sat.

Wyżywienie:

śniadania a za dopłatą kolacje (2 w części objazdowej programu) - wg. opisu w programie napoje do kolacji dodatkowo płatne.

Program

Dzień 1
Zbiórka w Warszawie, lotnisko Okęcie, stanowisko odpraw Rainbow. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozkłady. Przylot do Bejrutu (możliwe międzylądowanie), odprawa celno - paszportowa. Transfer do hotelu w okolicach Bejrutu, zakwaterowanie i nocleg. (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu, dotyczy klientów, którzy dopłacili do tej opcji).

Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie Bejrutu - stolicy Libanu. Miasto nazywane jest często Paryżem Bliskiego Wschodu. Ta tętniąca obecnie życiem metropolia, której początki sięgają 2000 lat p.n.e. była swego czasu prawdziwą bramą na Bliski Wschód i najważniejszym portem wschodniego wybrzeża Morza Śródziemnego. Bejrut jest miejscem gdzie krzyżują się główne szlaki w Libanie i świetnym punktem wypadowym do turystycznych atrakcji. Zwiedzanie rozpoczniemy od przykładnie odrestaurowanego centrum: Place d'Etoile z parlamentem (z zewnątrz), meczet Al - Omami i katedra św. Jerzego, Plac Męczenników oraz jedna z głównych ulic miasta - Al.-Hamra. Następnie słynnym bulwarem Corniche przejedziemy w stronę Gołębich Skał, gdzie w malowniczej scenerii zrobimy przerwę na spacer i zdjęcia. Po południu wyruszymy w Góry Libanu widokowa trasa poprowadzi nas najpierw do Deir El - Qamar. Jest to prawdziwe muzeum architektury z wąskimi uliczkami i tradycyjną zabudową. Zwiedzimy tu bajkowy zamek Bejteddin - częściowo pełniący funkcję rezydencji prezydenta Libanu, zachwycający dziedzińcami, paradnymi schodami i arkadami, czy wyszukanymi zdobieniami. Powrót do hotelu na nocleg kolacja (fakultatywnie). (Trasa ok.100 km)

Dzień 3
Po śniadaniu wyjazd w stronę Sydonu, niewielkiego miasteczka portowego okolonego gajami cytrusowymi i plantacjami bananowców. Jest to osada mająca ponad 6000 lat, która w czasach świetności była ważnym punktem strategicznym i obronnym. Zachował się tu zamek krzyżowców i stare miasto z charakterystyczną zabudową muzułmańską. Podczas spaceru zobaczymy meczety, warsztaty rzemieślników i ruchliwe lokalne targowisko z łukowymi sklepieniami. Obejrzymy też imponujący Khan al-Franj - zajazd kupiecki, gdzie interesy prowadzili przybysze z Europy. W drodze do Sydonu zatrzymamy się również przy starofenickiej świątyni Eszmuna. Skromne dziś ruiny są pozostałością najważniejszego niegdyś centrum religijnego regjonu. W dalszą podróż udamy się do Tyru (miasto wpisane na listę UNESCO), starożytnego fenickiego miasta słynącego z purpurowego barwnika do tkanin i szkła. Zobaczymy tu wykopaliska z czasów rzymskich: rozległą nekropolię, hipodrom i akwedukt. Na koniec - jeżeli aktualna sytuacja polityczna na to pozwoli - udamy się do Qany położonej zaledwie 20 km od granicy z Izraelem. Niektórzy badacze utrzymują, że to właśnie tu, a nie w Kafr Kanna miał miejsce cud przemienienia wody w wino. Zobaczymy również grotę, w której wg tradycji Chrystus spotykał się ze swoimi uczniami. Powrót do hotelu w okolicach Bejrutu kolacja (fakultatywnie) i nocleg. (Trasa ok.200 km)

Dzień 4
Po późnym śniadaniu wyjazd na zwiedzanie okolic Bejrutu: Jeitta Groto - kompleks jaskiń ze wspaniałymi stalaktytami i stalagmitami o bajkowych kształtach, będący jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji Libanu oraz malownicza dolina Dog River (Nahr al-Kalb).Znajduje się w niej szereg kamiennych stelli z inskrypcjami z czasów od faraonów egipskich, Asyryjczyków i babilońskiego króla Nabuchodonozora II, po Arabów i współczesną dominację francuską.
Przejazd do Jounieh i wjazd kolejką linową do Harrisy. Tu, na wysokości 620 m. n.p.m., znajduje się sanktuarium Matki Boskiej Libańskiej. Zobaczymy katedrę Notre Dame du Liban z 1908 r., a także statuę Matki Boskiej. Z placu przed katedrą rozciąga się wspaniała panorama wybrzeża. W dalszej części dnia znajdziemy się już w Byblos, które upomina się o tytuł najstarszego, wciąż zamieszkanego miasta świata (wpisane na listę UNESCO). Zwiedzimy ruiny liczące ponad 8000 lat oraz przespacerujemy się po niewielkiej, malowniczej starówce. Powrót do Bejrutu. Wieczorem dla chętnych "wieczór libański"(dodatkowo płatny ok. 45 USD). Uczta dla duszy i ciała. Tańce, śpiew, tradycyjne stroje oraz wyśmienita libańska kuchnia! Następnie przejazd na wypoczynek do hotelu 3* lub 4* za dopłatą). Wyżywienie podczas pobytu - śniadania.

Dzień 5 - 7
Czas wolny na kąpiele morskie i słoneczne, kolacja (fakultatywne)

Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie (możliwość złożenia bagaży w przechowalni). Czas wolny na odpoczynek i samodzielną eksplorację Bejrutu a następnie nocny transfer na lotnisko i wylot do Warszawy. W tym dniu nie ma obiadokolacji ( dotyczy klientów którzy dopłacili do tej opcji. Uwaga! w zależności od rozkładu lotów możliwy przelot z Bejrutu do Warszawy w trakcie 8 dnia imprezy.

Dzień 9
Przylot do Warszawy (możliwe międzylądowanie).

"

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przeloty samolotem do/z Bejrutu (możliwe międzylądowanie), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (3 rozpoczęte doby hotelowe podczas objazdu oraz 4 rozpoczęte doby hotelowe podczas pobytu), wyżywienie śniadania, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas objazdu, ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NW, KL, Assistance oraz bagaż)

Cena podstawowa nie obejmuje: wizy libańskiej ( ok. 20$ płatna na lotnisku w Bejrucie), kosztów realizacji programu zwiedzania, biletów wstępu, opłat granicznych, Tour Guide System, obsługi przewodników, bagażowych, kierowców, itp. - ok.120 USD/os płatne obligatoryjnie na miejscu oraz innych wydatków osobistych. Możliwość dopłaty do 2 obiadokolacji na części objazdowej.

Wizy - informacje dla sprzedawców

- Wiza do Libanu jest stemplowana w paszporcie (na lotnisku po przylocie do Bejrutu - koszt ok. 20 $

- Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.

- Należy pamiętać, iż stempel izraelski w paszporcie uniemożliwia wjazd do Libanu ( dotyczy to również stempli z granic z Izraelem: izraelsko egipskiej w Tabie i izraelsko jordańskiej ).

META Description

4 noce wypoczynku w okolicy Bejrutu• Bejrut - Paryż Bliskiego Wschodu • Jeitta Groto - bajkowe jaskinie • kolejka linowa do Harrisy • Katedra Notre Dame du Liban • Byblos - najstarsze zamieszkałe miasto świata (UNESCO) • Góry Libanu • zamek Bejteddin - rezydencja prezydenta Libanu • Sydon sprzed 6000 lat • świątynia Eszmuna • Tyr (UNESCO) • Qana - cud przemiany wody w wino

Wizy

- Wiza do Libanu jest stemplowana w paszporcie (na lotnisku po przylocie do Bejrutu - koszt ok. 20 $

- Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.

- Należy pamiętać, iż stempel izraelski w paszporcie uniemożliwia wjazd do Libanu ( dotyczy to również stempli z granic z Izraelem: izraelsko egipskiej w Tabie i izraelsko jordańskiej ).

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz