Liban - zobacz i odpocznij

  1. LIBAN
  2. Wyc. objazdowe
  Gwarancja zwrotu pieniędzy
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  2 833
  Cena za wszystkich (Szczegóły ceny)5 667
  Zapytaj o ofertę
  Warszawa
  24-03-20202833 złNajtaniej! ( 7 dni )
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  2833 punktów PAYBACK
  WAW24Marca 2020BEY
  Wylot 22:25
  Warszawa - Okęcie
  Przylot 02:50
  Bejrut
  WAW1Kwietnia 2020BEY
  Przylot 06:30
  Warszawa - Okęcie
  Wylot 03:50
  Bejrut
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Więcej

   Opis oferty

   Opis organizatora:

   Kategoria

   Opis oferty

    
   Położenie:

   Hotel *** w Bejrucie lub okolicy -7 rozpoczętych dób hotelowych.

   Zakwaterowanie:

   Hotel *** w Bejrucie lub okolicy -7 rozpoczętych dób hotelowych.

   Pokoje:

   2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienką oraz najczęściej TV-sat.

   Wyżywienie:

   śniadania a za dopłatą kolacje (2 w części objazdowej programu) - wg. opisu w programie napoje do kolacji dodatkowo płatne.

   Program

   Dzień 1
   Zbiórka w Warszawie, lotnisko Okęcie, stanowisko odpraw Rainbow. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozkłady. Przylot do Bejrutu (możliwe międzylądowanie), odprawa celno - paszportowa. Transfer do hotelu w okolicach Bejrutu, zakwaterowanie i nocleg. (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu, dotyczy klientów, którzy dopłacili do tej opcji).

   Dzień 2
   Po śniadaniu zwiedzanie Bejrutu - stolicy Libanu. Miasto nazywane jest często Paryżem Bliskiego Wschodu. Ta tętniąca obecnie życiem metropolia, której początki sięgają 2000 lat p.n.e. była swego czasu prawdziwą bramą na Bliski Wschód i najważniejszym portem wschodniego wybrzeża Morza Śródziemnego. Bejrut jest miejscem gdzie krzyżują się główne szlaki w Libanie i świetnym punktem wypadowym do turystycznych atrakcji. Zwiedzanie rozpoczniemy od przykładnie odrestaurowanego centrum: Place d'Etoile z parlamentem (z zewnątrz), meczet Al - Omami i katedra św. Jerzego, Plac Męczenników oraz jedna z głównych ulic miasta - Al.-Hamra. Następnie słynnym bulwarem Corniche przejedziemy w stronę Gołębich Skał, gdzie w malowniczej scenerii zrobimy przerwę na spacer i zdjęcia. Po południu wyruszymy w Góry Libanu widokowa trasa poprowadzi nas najpierw do Deir El - Qamar. Jest to prawdziwe muzeum architektury z wąskimi uliczkami i tradycyjną zabudową. Zwiedzimy tu bajkowy zamek Bejteddin - częściowo pełniący funkcję rezydencji prezydenta Libanu, zachwycający dziedzińcami, paradnymi schodami i arkadami, czy wyszukanymi zdobieniami. Powrót do hotelu na nocleg kolacja (fakultatywnie). (Trasa ok.100 km)

   Dzień 3
   Po śniadaniu wyjazd w stronę Sydonu, niewielkiego miasteczka portowego okolonego gajami cytrusowymi i plantacjami bananowców. Jest to osada mająca ponad 6000 lat, która w czasach świetności była ważnym punktem strategicznym i obronnym. Zachował się tu zamek krzyżowców i stare miasto z charakterystyczną zabudową muzułmańską. Podczas spaceru zobaczymy meczety, warsztaty rzemieślników i ruchliwe lokalne targowisko z łukowymi sklepieniami. Obejrzymy też imponujący Khan al-Franj - zajazd kupiecki, gdzie interesy prowadzili przybysze z Europy. W drodze do Sydonu zatrzymamy się również przy starofenickiej świątyni Eszmuna. Skromne dziś ruiny są pozostałością najważniejszego niegdyś centrum religijnego regjonu. W dalszą podróż udamy się do Tyru (miasto wpisane na listę UNESCO), starożytnego fenickiego miasta słynącego z purpurowego barwnika do tkanin i szkła. Zobaczymy tu wykopaliska z czasów rzymskich: rozległą nekropolię, hipodrom i akwedukt. Na koniec - jeżeli aktualna sytuacja polityczna na to pozwoli - udamy się do Qany położonej zaledwie 20 km od granicy z Izraelem. Niektórzy badacze utrzymują, że to właśnie tu, a nie w Kafr Kanna miał miejsce cud przemienienia wody w wino. Zobaczymy również grotę, w której wg tradycji Chrystus spotykał się ze swoimi uczniami. Powrót do hotelu w okolicach Bejrutu kolacja (fakultatywnie) i nocleg. (Trasa ok.200 km)

   Dzień 4
   Po późnym śniadaniu wyjazd na zwiedzanie okolic Bejrutu: Jeitta Groto - kompleks jaskiń ze wspaniałymi stalaktytami i stalagmitami o bajkowych kształtach, będący jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji Libanu oraz malownicza dolina Dog River (Nahr al-Kalb).Znajduje się w niej szereg kamiennych stelli z inskrypcjami z czasów od faraonów egipskich, Asyryjczyków i babilońskiego króla Nabuchodonozora II, po Arabów i współczesną dominację francuską.
   Przejazd do Jounieh i wjazd kolejką linową do Harrisy. Tu, na wysokości 620 m. n.p.m., znajduje się sanktuarium Matki Boskiej Libańskiej. Zobaczymy katedrę Notre Dame du Liban z 1908 r., a także statuę Matki Boskiej. Z placu przed katedrą rozciąga się wspaniała panorama wybrzeża. W dalszej części dnia znajdziemy się już w Byblos, które upomina się o tytuł najstarszego, wciąż zamieszkanego miasta świata (wpisane na listę UNESCO). Zwiedzimy ruiny liczące ponad 8000 lat oraz przespacerujemy się po niewielkiej, malowniczej starówce. Powrót do Bejrutu. Wieczorem dla chętnych "wieczór libański"(dodatkowo płatny ok. 45 USD). Uczta dla duszy i ciała. Tańce, śpiew, tradycyjne stroje oraz wyśmienita libańska kuchnia! Następnie przejazd na wypoczynek do hotelu 3* lub 4* za dopłatą). Wyżywienie podczas pobytu - śniadania.

   Dzień 5 - 7
   Czas wolny na kąpiele morskie i słoneczne.

   Dzień 8
   Po śniadaniu wykwaterowanie (możliwość złożenia bagaży w przechowalni). Czas wolny na odpoczynek i samodzielną eksplorację Bejrutu a następnie nocny transfer na lotnisko i wylot do Warszawy. Uwaga! w zależności od rozkładu lotów możliwy przelot z Bejrutu do Warszawy w trakcie 8 dnia imprezy.

   Dzień 9
   Przylot do Warszawy (możliwe międzylądowanie).

   "

   Świadczenia

   Cena podstawowa obejmuje: przeloty samolotem do/z Bejrutu (możliwe międzylądowanie), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (3 rozpoczęte doby hotelowe podczas objazdu oraz 4 rozpoczęte doby hotelowe podczas pobytu), wyżywienie śniadania, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas objazdu, ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NW, KL, Assistance oraz bagaż)

   Cena podstawowa nie obejmuje: wizy libańskiej ( ok. 20$ płatna na lotnisku w Bejrucie), kosztów realizacji programu zwiedzania, biletów wstępu, opłat granicznych, Tour Guide System, obsługi przewodników, bagażowych, kierowców, itp. - ok.120 USD/os płatne na miejscu oraz innych wydatków osobistych. Możliwość dopłaty do 2 obiadokolacji na części objazdowej.

   META Description

   4 noce wypoczynku w okolicy Bejrutu• Bejrut - Paryż Bliskiego Wschodu • Jeitta Groto - bajkowe jaskinie • kolejka linowa do Harrisy • Katedra Notre Dame du Liban • Byblos - najstarsze zamieszkałe miasto świata (UNESCO) • Góry Libanu • zamek Bejteddin - rezydencja prezydenta Libanu • Sydon sprzed 6000 lat • świątynia Eszmuna • Tyr (UNESCO) • Qana - cud przemiany wody w wino

   Wizy - informacje dla sprzedawców

   - Wiza do Libanu jest stemplowana w paszporcie (na lotnisku po przylocie do Bejrutu - koszt ok. 20 $

   - Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.

   - Należy pamiętać, iż stempel izraelski w paszporcie uniemożliwia wjazd do Libanu ( dotyczy to również stempli z granic z Izraelem: izraelsko egipskiej w Tabie i izraelsko jordańskiej ).

   Wizy

   - Wiza do Libanu jest stemplowana w paszporcie (na lotnisku po przylocie do Bejrutu - koszt ok. 20 $

   - Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.

   - Należy pamiętać, iż stempel izraelski w paszporcie uniemożliwia wjazd do Libanu ( dotyczy to również stempli z granic z Izraelem: izraelsko egipskiej w Tabie i izraelsko jordańskiej ).

   Napisz do nas

   Masz pytanie odnośnie wycieczki? Potrzebujesz naszej porady?
   Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

   Imię
   E-Mail
   Nr telefonu
   Treść wiadomości

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz