Skandynawia - Promem przez Bałtyk

oferta dostępna

Cena za osobę 1 279

Razem (Szczegóły ceny)2 558

Masz kartę payback?
Dostaniesz 1279 punktów paybackautokar

10.10.2019
Lublin
ul. Radziszewskiego 16, parking przed Ch

14.10.2019

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:

Hotel
  • Bez paszportu

Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Kraj

LITWA_LOTWA_ESTONIA_FINLANDIA

Opis

RYGA-SZTOKHOLM-TURKU-HELSINKI-TALLINN - Rejs promem
Promem przez Bałtyk:
Ryga - Starówka wpisana na listę UNESCO
Sztokholm - pełna przepychu i elegancji stolica Szwecji
Turku - najstarsze miasto Finlandii
Helsinki - gastronomiczny raj
Tallin - przepiękna starówka z bajkową atmosferą

Program

1 dzień
Wyjazd z poszczególnych miast  według rozkładu jazdy. Przejazd przez Litwę  w kierunku Rygi.
2 dzień
Przyjazd do  Rygi – stolica Łotwy przyciąga turystów niepowtarzalnym klimatem. Ryska starówka to prawdziwa perełka - została wpisana na listę UNESCO. Wizytówką miasta jest plac Ratuszowy (R?tslaukums) z pomnikiem Rolanda i dwiema zabytkowymi kamienicami Domem Wagi i Domem Bractwa Czarnogłowych. Z ciekawych ryskich kamienic należy wymienić jeszcze secesyjny Dom Kotów, budynki Małej i Wielkiej Gildii (ulica Amatu) oraz słynne średniowieczne kamieniczki nazywane Trzej Bracia (najstarsza z nich została zbudowana w XV wieku) z ulicy Maza Pils.? Ryga może poszczycić się też najwyższą katedrą (plac Katedralny - Doma laukums) w tej części Europy. Ze znajdujących się w Starym Mieście świątyń  dwie, które swym rodowodem sięgają średniowiecza  to  kościół świętego Piotra (plac Reformacji Reform?cijas laukums) z charakterystyczną wysoką wieżą i kościół świętego Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty (ulica Jana) z dwiema kamiennymi maskami w murze. Na północno-wschodnim krańcu miasta znajduje się zamek ryski. ?Jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc w Rydze jest Pomnik Wolności - zbudowany w 1935 roku pomnik upamiętniał uzyskanie przez Łotwę niepodległości. W czasie zwiedzania czas wolny na obiad (płatny we własnym zakresie.  Zaokrętowanie na prom do Sztokholmu o godz. 16.00, wypłynięcie 17.30. Nocleg na promie kabiny wewnętrzne 4-osobowe.Wieczorem możliwość  korzystania z oferty rozrywkowej promu: wieczornego show,  koncerty oraz z  dyskoteki.
3 dzień
Śniadanie na promie. Przypłynięcie do Sztokholmu o 10.30, wypłynięcie 19.30 - czas do dyspozycji grupy na zwiedzanie ok. 7 godz. Sztokholm położony na kilkunastu wyspach jest jedną z najpiękniejszych stolic świata. Zobaczymy: Gamla Stan najstarsza część miasta z labiryntem wąskich uliczek i zaułków, Zamek Królewski, Katedrę św. Mikołaja, Dom Rycerstwa, Ratusz – miejsce przyjęć noblowskich, Królewski Teatr Dramatyczny. Zaokrętowanie na prom do Turku. Możliwość korzystania z oferty rozrywkowej promu od wieczornego show, poprzez koncerty oraz dyskotekę. Nocleg na promie kabiny wewnętrzne 4-osobowe.
4 dzień
Śniadanie na promie. Turku – przypłynięcie 7.00, Turku - spacer po starówce najstarszego fińskiego miasta i historycznej stolicy Finlandii, które w XVI wieku było siedzibą Jana III Wazy i jego żony Katarzyny Jagiellonki: zamek Turun Linna, gotycka katedra, główny plac targowy. Przejazd do Helsinek. Czas do dyspozycji grupy w Helsinkach ok. 6 godz. Helsinki – najdalej na północ położona stolica kontynentalnej Europy, gdzie jak mówi anegdota największymi budynkami w mieście są wielkie promy wpływające do portów. Najciekawsze zabytki stolicy Finlandii: Tuomiokirkko, Plac Senacki, Parlament, Temppelaukio, Par Sibeliusa czy Esplanadi z jego zabytkami. Ciekawskim polecamy przeprawę promową do jednej z największych fortec morskich na świecie. Zaokrętowanie na prom do Tallina. Helsinki wypłynięcie 18.30. Możliwość korzystania z oferty rozrywkowej promu od wieczornego show, poprzez koncerty oraz dyskotekę. Nocleg na promie kabiny wewnętrzne 4-osobowe.
5 dzień
Śniadanie na promie. Tallinn- wyokrętowanie ok. 9.00. Tallinn poza niepowtarzalnymi zabytkami, przyciąga przytulnymi knajpkami, eleganckimi butikami oferującymi przepiękne bursztynowe pamiątki. Zobaczymy: Dolne Miasto ze średniowiecznymi fortyfikacjami i Grubą Małgorzatą. Wpisane na listę UNESCO: ratusz, kamieniczki Trzy Siostry, Górne Miasto ze Wzgórzem Tompea, zamkiem z Długim Hermanem, cerkwią Aleksandra Newskiego i katedrą Domską oraz basztą Kiek in de Kok.W trakcie zwiedzania obiad (dodatkowo płatny). Wyjazd z Tallinna w godzinach wieczornych w drogę powrotną. Przejazd nocny
6 dzień
Przyjazd do Polski w godzinach porannych.

Zakwaterowanie

3 noclegi w kabinach 4-osobowych wewnętrznych (bez okna) z łazienką.  Możliwość zakwaterowania w kabinie 2-osobowej za dopłatą.

Wyżywienie

3 śniadania w formie bufetu, bogate  menu.

Transport

Autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD, barkiem.
Rejs nocny promem na trasie:  Ryga-Sztokholm;  Sztokholm-Turku;  Helsinki-Tallin,

Ubezpieczenie

Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.
Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Uwagi praktyczne

Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za loklanych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych.
Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
Obowiązkowo należy zabrać ważny dowód osobisty (dotyczy obywateli UE) lub paszport.
Informacja o cenie:

Cena nie obejmuje

- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, Tour Guide. Koszt - ok. 105 EUR.
Możliwość wykupienia  na promie obiadokolacji typu bufet -bogate menu – ponad 50 dań – wino i piwo oraz napoje soft bez ograniczeń w czasie trwania obiadokolacji (czas posiłku – 2-3 godz.),  posiłki z z uwzględnieniem osób na diecie bezglutenowej czy wegetarian. Cena 1 obiadokolacji - ok. 33 Euro/ osoba dorosła.
-obiadu w Tallinie ok 10-15 Euro/os

Informacje praktyczne


Stolica

Wilno


Język

litewski


Czas lokalny

Różnica czasu względem Polski to: +1 godzina w czasie letnim i +1 godzina w czasie zimowym.


Ogólne wymagania wjazdowe

Wiza nie jest wymagana. Obywatele Polski mogą przekraczać granice państw UE na podstawie paszportu lub dowodu osobistego.


Waluta

euro, 1 EUR = 100 centów

Aktualny kurs to: 1EUR = 4.3543PLN, kurs NBP z dnia 2019-08-16


Ceny w hotelach i restauracjach

Przykładowe ceny: posiłek w taniej restauracji 8 euro, posiłek w restauracji średniej klasy 20 euro, piwo 3 euro, Coca-Cola/Pepsi (0,33 l) 1,5 euro, woda (0,33 l) euro, kawa około 3 euro.


Napiwki

Nie są obowiązkowe, 5–10% lub zaokrąglenie rachunku mile widziane.


Szczepienia

Brak wymaganych szczepień.


Napięcie i rodzaj gniazdka

adapter nie jest wymagany, 230 V; 50 Hz; typ C, typ C-2, typ F


Komunikacja / transport publiczny

Wilno jest bardzo dobrze skomunikowane, jeżdżą tam autobusy i trolejbusy. Cena biletu to 1 euro.


Ważne lokalne informacje i zwyczaje

Poza językiem litewskim wielu Litwinów mówi również po polsku, rosyjsku lub angielsku. Z młodymi ludźmi lepiej zacząć rozmowę od angielskiego, średnie pokolenie powinno znać rosyjski, a z najstarszym prawdopodobnie będziemy mogli porozmawiać po polsku. Jednak w dobrym tonie jest znać chociaż kilka słów po litewsku.

Litwini są bardzo przywiązani do kraju, tradycji i języka. Z natury są bardzo ostrożni i zdystansowani w kontaktach z nowopoznanymi osobami. To naród raczej spokojny, nie roztrząsający problemów na forum publicznych. W większości są to katolicy.

Na Litwie możemy korzystać z licznych ścieżek rowerowych. Podróże rowerem polecamy szczególnie turystom lubiącym aktywny wypoczynek.
... Czytaj cały opisZwiń opis


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia