Sztokholm - Ryga - Tallin - Przez Bałtyckie Morze

oferta dostępna

Cena za osobę -6%25002 338

Razem (Szczegóły ceny)4 556

Masz kartę payback?
Dostaniesz 2278 punktów paybacksamolot

28.08.2019
Warszawa - Okęcie
Tallinn

01.09.2019
RIX
WAW

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:

Hotel
  • Bez paszportu

Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Kategoria

***

Opis oferty

 
Hotele *** (razem 2 rozpoczęte doby hotelowe) w okolicy Sztokholmu.
Pokoje: wygodne, 2-osobowe (możliwość dostawki UWAGA!!! pokoje z 3 osobnymi łóżkami na zapytanie) z łazienkami i wc, często z TV.Do dyspozycji gości: w hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcja.Wyżywienie: śniadania (2 najczęściej bufet) za dopłatą obiadokolacje (2)Kategoria lokalna: ***Promy armatora Tallink lub podobne: Na trasie Tallin - Sztokholm oraz Sztokholm - Ryga (2 rozpoczęte doby hotelowe): kabiny: 4 - osobowe, wewnętrzne z łazienką. Za dopłatą dostępne kabiny 2-osobowe (możliwe tylko w przypadku rezerwacji pokoju 2-osobowych, a nie 1-osobowych lub 3-osobowych) i 1-osobowe. Wyżywienie: śniadania (2) lub za dopłatą obiadokolacje (2)Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu do Tallina. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: . Po przylocie transfer do hotelu w Tallinie (lub okolicy), zakwaterowanie i nocleg kolacja opcjonalnie. W zależności od rozkładu lotów popołudniowy lub wieczorny spacer po centrum Tallina (możliwe przejazdy komunikacją miejską).


Dzień 2
Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie i zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Spacer starówką dzielącą się na Górne Miasto ze średniowiecznymi murami obronnymi i basztą Długi Herman, zamkiem Toompea (siedziba rządu i parlamentu), prawosławnym soborem Aleksandra Newskiego, katedrą luterańską Toomikirik, wzgórzem Toompea z panoramą starówki oraz na Dolne Miasto z ratuszem i słynną Apteką Magistracką, głównym deptakiem miasta z Wielką Gildią kupiecką, domem Bractwa Czarnogłowych (znane jedynie w krajach bałtyckich elitarne stowarzyszenie nieżonatych kupców), kościołem św. Olafa, zespołem średniowiecznych kamieniczek Trzy Siostry i potężną basztą Gruba Małgorzata (większość obiektów oglądana z zewnątrz). Czas wolny, a po południu transfer na terminal promowy i zaokrętowanie na promie. Ok. 18.00 rozpoczniemy rejs do Sztokholmu - popłyniemy jednym z największych w Europie promów pasażerskich, z doskonałą infrastrukturą rozrywkową. Na pokładzie znajduje się wewnętrzna uliczka wzdłuż której zlokalizowane są liczne bary, restauracje, sklepy, kasyno. Organizowany jest dancing z muzyką na żywo, dyskoteka z muzyką elektroniczną, karaoke, a także widowiskowe taneczne show. Nocleg na promie kolacja opcjonalnie. (Trasa ok. 50 km).


Dzień 3
Śniadanie na promie i ok. 10:15 przypłynięcie do Sztokholmu. Wyokrętowanie, a następnie zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Rozpoczniemy od objazdu: zobaczymy mi.in budynki parlamentu, plac Gustawa Adolfa z Operą, Wyspę Rycerską. Kolejnym punktem programu będzie spacer po Starym Mieście (Gamla Stan) z brukowanymi uliczkami wzdłuż których od kilku wieków stoją kamienice szwedzkich kupców i Pałac Królewski. Dalej przejedziemy do wpisanego na listę UNESCO Pałacu Drottningholm. Ta renesansowa budowla, nazywana jest szwedzkim małym Wersalem, i do dziś mieszka tu rodzina królewska. Zwiedzimy pałac i piękny ogród. Czas wolny. Dla chętnych (za dodatkową opłatą) wjazd na wieżę widokową Kaknas. Przejazd na nocleg w hotelu w okolicy Södertälje kolacja opcjonalnie. (Trasa ok. 100 km.)


Dzień 4
Dalsze zwiedzanie Sztokholmu zwiedzimy m.in. jeden z symboli Sztokholmu - Ratusz ze wspaniałymi salami: Złotą oraz Błękitną, gdzie co roku odbywa się bankiet z okazji przyznania Nagrody Nobla. Dalej zobaczymy jedno z najchętniej odwiedzanych obiektów w mieście - Muzeum Vasa, poświęcone okrętowi wojennemu, który zatonął w 1628 r. i został odnaleziony w 1956 r. Czas wolny. Po południu transfer na terminal promowy i zaokrętowanie na promie. Rejs do Rygi (wypłynięcie promu ok. 17.00). Nocleg na promie kolacja opcjonalnie. (Trasa ok. 100 km).


Dzień 5
Śniadanie na promie i ok. 11:00 przypłynięcie do Rygi. Transfer do centrum Rygi i zwiedzanie miasta, zobaczymy m.in.: wpisaną na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO starówkę z Basztą Prochową i Bramą Szwedzką, zamek (siedzibę prezydenta kraju), a także charakterystyczny zespół średniowiecznych kamieniczek "Trzej Bracia". Udamy się również na spacer ulicami Alberta i Elżbiety, które słyną z architektury secesyjnej zobaczymy Małą i Wielką Gildię kupiecką, kościół luterański św. Piotra oraz dom Bractwa Czarnogłowych. Na zakończenie - degustacja najsłynniejszego trunku łotewskiego - balsamu ryskiego. Czas wolny w centrum Rygi (dla chętnych obiad z potrawami kuchni łotewskiej - 22 EUR/os.). Następnie transfer na lotnisko i wylot do Polski. (Trasa ok. 50 km)


Uwagi do programu
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach muzealnych.
- Możliwa zmiana kolejności przelotów i zwiedzania: przelot Warszawa - Ryga - nocleg w Rydze - prom do Sztokholmu - nocleg Sztokholmie - prom do Tallina - przelot Tallin - Warszawa


Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, video, minibar), przeprawy promami: Tallin - Sztokholm - Ryga - lub w odwrotnej kolejności (2 rozpoczęte doby hotelowe na promach w kabinach 4 os.), zakwaterowanie w hotelach (2 rozpoczęte doby hotelowe), śniadania (2 w hotelach oraz 2 na promach) program turystyczny jw., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).


Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za przewodników lokalnych, wycieczek fakultatywnych oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępów, opłat za przewodników, opłat rezerwacyjnych, napiwków, zestawu słuchawkowego Tour Guide: ok. 65EUR/os. i 620 SEK/os. (płatne obligatoryjnie na miejscu). Fakultatywnie: wjazd na wieżę widokową Kaknas w Sztokholmie - ok.120 SEK/os., obiad Ryga ok. 22 Euro Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji wg programu (4) w systemie rezerwacyjnym (napoje dodatkowo płatne).


META Description

Tallin - średniowieczne stare miasto (UNESCO) • Sztokholm - najpiękniejsze zakątki - Stare Miasto (Gamla Stan), imponujący Ratusz • Pałac Drottningholm - sprawdź jak mieszka rodzina królewska • Muzeum Vasa ze słynnym okrętem wojennym • Ryga - perła architektury secesyjnej • super rejs promem na trasie Tallin - Sztokholm - Ryga

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz