Malawi - Tanzania

   oferta dostępna

   Cena za osobę -19%2291218 330

   Razem (Szczegóły ceny)36 660

   Masz kartę payback?
   Dostaniesz 18330 punktów payback   samolot

   13.02.2020
   Warszawa - Okęcie
   Lilongwe

   29.02.2020
   DAR
   WAW

   Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
   Gwarancją 100 % zwrotu
   Gwarancją 100 % zwrotu

   Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

   Gwarancją najniższej ceny
   Gwarancją najniższej ceny

   Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

   Opis oferty


   Udogodnienia w hotelu:


   Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

   KATEGORIA

   wycieczka objazdowa

   REGION

   MALAWI

   Szlak

   MALAWI TANZANIA - 17 dni

   Główne atrakcje

   Wielkie jeziora - Malawi i Tanganika
   Przejazd kolonialnym pociągiem do Kigomy
   Safari w parkach narodowych - Niyka i Ruaha
   Obserwacja szympansów w Gombe Stream National Park
   Spotkania z mieszkańcami Malawi
   Afrykańskie stolice

   O wycieczce

   Tę trasę przejechaliśmy po raz pierwszy w 2016 roku i zakochaliśmy się w tej części Afryki. Piękni, choć biedni ludzie, wspaniała przyroda, mało turystów, bezpieczeństwo, wielka egzotyka - tego doświadczyliśmy podczas naszej podróży. Podróżując pokolonialnym pociągiem odbyliśmy podróż w czasie, wykąpaliśmy się w ciepłym jeziorze Malawi, trafiliśmy w ciekawe miejsca. Zachęcamy, by pojechać z nami ponownie w taką podróż. Choć wyprawa jest dosyć intensywna, są momenty przeznaczone na kąpiele, relaks i odpoczynek. Dni nie polegają wyłącznie na długich przejazdach po wertepach, choć oczywiście i takie się zdarzają. Zdziwicie się czasem, w jak dobrych warunkach przyjdzie nam nocować, nie spodziewacie się, że znaleźliśmy takie miejsca w rzadko odwiedzanych częściach Afryki. Z czystym sumieniem wpisujemy tą trasę w "najciekawsze miejsca świata".

   Dzień 1

   Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Przelot z przesiadkami do Lilongwe, stolicy Malawi. Nocleg tranzytowy.

   Dzień 2

   Przylot do Lilongwe. Stolica Malawi to typowo afrykańskie i biedne miasto, w którym nie ma wielu atrakcji. Ciekawi są natomiast sami mieszkańcy, ciepli i barwni ludzie. Szansa na pokaz tańców i bębnów połączony z kolacją, jeśli tego dnia artyści będą występować. Nocleg w hotelu w Lilongwe.

   Dzień 3

   Podróż w kierunku Jeziora Malawi, wielkiego afrykańskiego jeziora od którego kraj wziął swoją nazwę. Podczas panowania brytyjskiego jezioro nazywało się Nyasa, a kraj zwano Nyasalandem. Celem jest położona nad jeziorem miejscowość Nkhata Bay. Czym bliżej jeziora, tym kraj robi się coraz bardziej zielony. Przystajemy w wioskach, na lokalnych targowiskach, a egzotyka aż bije w oczy. Dojazd na nocleg wieczorem.

   Dzień 4

   Pobyt w Nkhata Bay. Okazja, by wykąpać się w jeziorze, co jest tu zupełnie bezpieczne. Wspaniała czysta i ciepła woda, piasek, malownicza sceneria - to atuty tego miejsca. Niesamowite jest nurkowanie w jeziorze, pełno tu kolorowych ryb, nic dziwnego, z Malawi pochodzi wiele rybek akwariowych hodowanych na całym świecie. Spotkamy się też z dobrą, świeżą kuchnią, tu nie używa się konserwantów. Kolejny nocleg nad jeziorem.

   Dzień 5

   Dalsza podróż na północ. Wjeżdżamy w góry, krajobraz staje się jeszcze piękniejszy. Wjazd do Parku Narodowego Nyika, który obejmuje rozległe, wyżynne tereny. Zobaczymy tu liczne antylopy z największą z nich, czyli elandem. W parku mieszka też wiele lampartów, jednak dosyć trudno dostrzec je w gęstwinie drzew. Wieczorem w Nyika robi się zimno, ale pilot Prestige Tours z pewnością zadba, by na noc napalono w kominku. Nocleg w domkach na terenie parku.

   Dzień 6

   Safari z lokalnym przewodnikiem. Mamy okazję przejść się też na piechotę w cudnej scenerii. Spacer ten może być ucztą dla osób kochających fotografowanie. Zjazd nad Jezioro Malawi i ponowna okazja do kąpieli w ciepłym jeziorze. Nocleg nad Malawi.

   Dzień 7

   Wycieczka karkołomną drogą do osady Livingstonia. Osada została założona w XIX wieku przez misjonarzy i nazwana na cześć Davida Livingstone'a. Planowano tu dobre szkoły, szpitale, a nawet uniwersytet. Trafnie wybrano położenie - osada leży wysoko i panuje tu rześki, zdrowy klimat. Wiele projektów udało się zrealizować. Zwiedzimy niewielkie muzeum i samą osadę, poznamy jej mieszkańców. Po południu powrót do hotelu.

   Dzień 8

   Początkowo trasa wiedzie wzdłuż jeziora. Przystajemy w bardzo egzotycznej miejscowości Karonga. W końcu opuszczamy na dobre Nyasę i przekraczamy granicę Tanzanii. Wjeżdżamy na południowe rubieże tego wielkiego kraju, w rejony, gdzie turyści nie trafiają często. Nocleg w mieście Mbeya.

   Dzień 9

   Poranek w Mbeya - to bardzo przyjemne miasto leżące na wyżynie u podnóża gór. Rejon ten Brytyjczycy nazywali "Afrykańską Szkocją". Wyjazd do Parku Narodowego Ruaha. Podczas drogi widzimy ogromne przestrzenie. Od czasu do czasu widać dzikie zwierzęta. Dojazd do parku i nocleg w obozowisku.

   Dzień 10

   Safari w Parku Narodowym Ruaha. To wyjątkowo piękne miejsce. Przez Ruahę przepływa rzeka, w której często można zobaczyć kąpiące się słonie. W parku tropimy lwy, lamparty, hieny i inne zwierzęta. Łatwo zobaczyć hipopotamy, żyrafy i wiele ciekawych antylop. Nocleg w obozowisku.

   Dzień 11

   Pokonując kolejne kilometry dojeżdżamy do Dodomy, oficjalnej stolicy kraju, siedziby parlamentu i partii rządzącej. Z ciekawszych budowli zobaczymy meczet ufundowany przez libijskiego dyktatora - Kadafiego. Nocleg w Dodomie.

   Dzień 12

   Dodoma została założona przez Niemców i była ważnym punktem tranzytowym podczas budowy kolei centralnej. Działająca wciąż linia kolejowa jest unikatem w Afryce. I właśnie w tym dniu rozpoczniemy podróż pociągiem. Wagony pamiętają czasy kolonialne i choć są zniszczone, podróż ma wyjątkowo romantyczny posmak. Z wolno jadącego pociągu łatwo fotografować, na przystankach miejscowa ludność rozkłada barwne targowiska, głodny się naje, a spragniony napije. Nocleg w pociągu (miejsca do leżenia w przedziałach)

   Dzień 13

   Dojazd nad Jezioro Tanganika, najdłuższe słodkowodne jezioro świata. Żyje tu mnóstwo gatunków endemicznych ryb, jezioro było odcięte od innych zbiorników i ewolucja przebiegła odmiennie. Tanganika to jezioro najwyższej urody, strome klify zanurzają się w lazurowej wodzie. Planujemy zobaczyć pobliskie Ujiji nad Jeziorem Tanganika. To właśnie tutaj w 1871 r. miało miejsce wielokrotnie opisywane spotkanie dwóch wielkich podróżników, Stanleya i Livingstone'a. Na miejscu zwiedzimy niewielkie muzeum. Jeszcze pod koniec XIX wieku okolice Jeziora Tanganika były zupełnie nieznane dla Europejczyków. Nocujemy w miejscowości Kigoma położonej nad Jeziorem Tanganika.

   Dzień 14

   Pobyt nad Jeziorem Tanganika i czas wolny. Dla chętnych fakultatywna wycieczka do pobliskiego Gombe Stream National Park. Miejsce to nie tylko znane jest z pięknej roślinności, uroczych dolin i brzegów nad Tanganiką. Żyją tu liczne naczelne, a Gombe jest ostoją żyjących dziko szympansów. Obserwacja szympansów w tej scenerii to wyjątkowe przeżycie. Powrót na nocleg.

   Dzień 15

   Przejazd na lotnisko i wylot do Dar es Salaam, największego miasta i portu w Tanzanii. Jedziemy do hotelu położonego za miastem nad oceanem i tam nocujemy.

   Dzień 16

   Czas na plaży nad oceanem, możliwość kąpieli i relaksu. Wieczorem wylot do Warszawy.

   Dzień 17

   Powrót do Warszawy na lotnisko Chopina.

   ZNIŻKI

   4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu).
   Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką.
   Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).
   Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji. Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

   Płatność

   I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu
   II rata - 30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu
   III rata - płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu
   Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

   Świadczenia

   Bilety lotnicze na całej trasie, minimum 20kg bagażu nadawanego/os.; wszelkie koszty transportu; codzienne śniadania, kolacje (łącznie 5); noclegi (pokoje 2 -osobowe) w hotelach lub “lodge" 3* (wg oceny biura), Dar es Salaam - 4*, 2 noce w namiotach wyposażonych w materace; opłaty za wstępy do parków narodowych i rezerwatów oraz wszelkie inne opłaty administracyjne i zezwolenia; ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; polski pilot.

   Cena nie obejmuje

   Obowiązkowego pakietu dewizowego 700 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu), ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, kosztów wiz wg aktualnej stawki, zwyczajowych napiwków,
   dopłaty do pok.1-os.

   Uwagi

   Orientacyjna liczba Uczestników - od 6 do 14. Każdy Uczestnik otrzymuje informator wyjazdowy ułatwiający przygotowanie się do wycieczki. Obowiązkowe szczepienie przeciw żółtej febrze wpisane do żółtej książeczki (lub wpis o braku możliwości zaszczepienia), zalecane jest stosowanie środków antymalarycznych po konsultacji z lekarzem. Należy posiadać paszport ważny minimum dziewięć miesięcy od daty powrotu z przynajmniej dwoma zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Paszport wraz z dokumentacją wizową należy złożyć do biura ok. 30 dni przed wyjazdem. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

   Szczegóły

   Dostępne na naszej stronie www.

   Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz