Boskie Indie, Rajskie Plaże

  1. Malediwy
  2. Wyc. Objazdowe
  Gwarancja zwrotu pieniędzy
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  -17%10688
  8 808
  Oszczędzasz: 1 880 zł/os.
  Cena za wszystkich 17 616
  (Szczegóły ceny)
  Zapytaj o ofertę
  Warszawa
  09-09-20208808 zł ( 14 dni )
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  8808 punktów PAYBACK
  WAW9Września 2020MLE
  Wylot 21:05
  Warszawa - Okęcie
  Przylot 09:20
  Male
  Długość lotu: 10:00:00
  WAW24Września 2020MLE
  Przylot 18:05
  Warszawa - Okęcie
  Wylot 11:15
  Male
  Gwarancją 100 % zwrotu
  Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.
  Gwarancją najniższej ceny
  Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.
  Za bezpieczeństwo i szyfrowanie danych w procesie rezerwacji odpowiada Thawte!
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Informacje praktyczne
  • Więcej

   Opis oferty

   Opis organizatora:

   Region

   Malediwy / Malediwy

   Opis oferty:

   Male • Bangalore • Srirangapatna • Mysore • Somnathpur • Park Narodowy Bandipur • Ooty • Koczin • Alappula • Mararikulam • Koczin • Male Pełna niesamowitych krajobrazów wycieczka do Indii i na rajskie Malediwy. W programie wizyta w stanie Kerala, nazywanym Krainą Bogów. Ten niezwykle barwny region słynie z przepięknych krajobrazów z plątaniną kanałów, palm kokosowych przeglądających się w szmaragdowej wodzie, piaszczystych plaż i plantacji przypraw. Trasa wycieczki obejmuje również zwiedzanie stanu Tamilnadu, słynącego z przepięknych świątyń. Safari i trekking w Parku Narodowym Bandipur to idealna okazja do podziwiania i obserwacji dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku. Na spragnionych relaksu czekają łodzie mieszkalne, które meandrują pośród kanałów Alappuli, bajeczne złote plaże Mararikulam i wypoczynek na Malediwach. Trasa w Indiach: ok. 800 km (bez przelotów wewnętrznych).

   1. dzień.

   Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot na Malediwy.

   2. dzień. male

   Przylot do MALE. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

   3. dzień. bangalore

   Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i przelot do BANGALORE. Zwiedzanie Vidhan Soudha - jednego z najbardziej imponujących budynków Bangalore, siedziby władz stanu Karnataka. Wizyta w rozciągającym się na powierzchni ok. 96 hektarów ogrodzie botanicznym z niezliczoną ilością czerwonych róż, kolekcją rzadkich drzew i wyjątkową szklarnią. Czas wolny w Parku Cubbon nazywanym "płucami Bangalore". Oprócz pięknie utrzymanych klombów znajdują się tu posągi znanych osobistości. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

   4. dzień. srirangapatna - mysore (trasa: ok. 150 km)

   Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SRIRANGAPATNA. Zwiedzanie twierdzy legendarnego króla-wojownika Tipu Sultana. Wewnątrz twierdzy znajduje się meczet Tipu z bliźniaczymi minaretami, słynna Swami Temple Ranganatha, letni pałac Tipu, most Wellesley i lochy, w których niegdyś więziono brytyjskich oficerów. Przejazd do MYSORE. Wizyta na szczycie wzgórza Chamundi ze wspaniałym widokiem na pałac Mysore, jezioro Karanji i liczne małe świątynie. Na wzgórzu znajduje się świątynia Chamundeshwari, nazwana na cześć bogini Chamundi. Zwiedzanie katedry św. Józefa i Filomeny. Bliźniacze wieże kościoła mają ok. 55 m wysokości i przypominają wieże kościoła św. Patryka w Nowym Jorku, a także katedrę w Kolonii. Kościół jest jednym z najwyższych budynków sakralnych w Azji. Zwiedzanie Pałacu Ambavilas, znanego również jako Pałac Mysore, który jest oficjalną rezydencją dynastii Wadiyar. Jest to jedna z najbardziej znanych atrakcji turystycznych w Indiach. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

   5. dzień. mysore - somnathpur (trasa: ok. 70 km)

   Poranny spacer i wizyta na targu Devaraja. Targ kwiatowy zadziwia pięknymi kolorami róż, nagietków, chryzantem i jaśminów. Podczas spaceru można zobaczyć sztukę tworzenia girland. Powrót do hotelu. Śniadanie. Przejazd do niewielkiej wioski SOMNATHPUR. Zwiedzanie świątyni Kesava z potrójnymi wieżami, doskonałego przykładu architektury Hoysala. Na jej zewnętrznych ścianach widnieją misternie rzeźbione słonie, szarżujący jeźdźcy, mitologiczne ptaki i zwierzęta. Pięknie wyrzeźbione wizerunki bogów, bogiń i scen z epopei zapierają dech. Wizyta w Ogrodzie Brindawan. Jest to jeden z najpiękniejszych ogrodów tarasowych na świecie, składa się z szeregu tarasów, fontann, kaskadowych kanałów wodnych, zielonych trawników, klombów, krzewów i drzew. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

   6. dzień. p. n. bandipur (trasa: ok. 100 km)

   Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PARKU NARODOWEGO BANDIPUR, będącego jednocześnie ośrodkiem chroniącym tygrysy. Popołudniowe safari. Park jest domem dla wielu gatunków zwierząt, m. in.: jelenia plamistego, jelenia sambar, pytonów, niedźwiedzi, leniwców, jeżozwierzy, małp i ponad 230 gatunków ptaków. Na trasie spotkać można też żubry i krokodyle przy brzegach rzeki Kabini. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

   7. dzień. p. n. bandipur

   Śniadanie. Poranne safari po Parku Narodowym Bandipur to okazja do wypatrywania dziko żyjących zwierząt. Powrót do hotelu. Czas wolny. Po południu łatwy trekking z wykwalifikowanym przewodnikiem. Trasa i tempo trekkingu dostosowywane są do wszystkich uczestników wycieczki. Trasa prowadzi przez tereny, gdzie spotkać można liczne ptaki i jelenie. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

   8. dzień. ooty (trasa: ok. 60 km)

   Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do OOTY, miejscowości nazywanej lokalnie "Królową Wzgórz", położonej na wysokości 2240 m n.p.m., w stanie Tamilnadu. Spacer po mieście z zabytkowymi budynkami i uroczymi bungalowami o kolonialnej przeszłości. Ooty słynie również z lokalnych win, czekoladek, świeżych owoców i warzyw. Wizyta w ogrodzie botanicznym w dolnych partiach masywu Doddabetta. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

   9. dzień. koczin (trasa: ok. 300 km)

   Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KOCZIN - najbardziej kosmopolitycznego miasta regionu, głównego ośrodka handlu przyprawami korzennymi i owocami morza. W jego architekturze można zaobserwować wpływy chińskie, arabskie, żydowskie i europejskie. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

   10. dzień. koczin

   Śniadanie. Zwiedzanie Holenderskiego Pałacu, znanego również jako Pałac Mattancherry. Jest to jeden z najlepszych przykładów architektury Kerali z wpływami kolonialnymi. Zwiedzanie zbudowanej w 1568 r. żydowskiej synagogi. Wnętrza są bogato zdobione belgijskimi szklanymi żyrandolami, chińskimi kafelkami, złotymi koronami i orientalnymi dywanami. Spacer w porcie, gdzie można podziwiać rybaków przygotowujących charakterystyczne chińskie sieci do połowów. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

   11. dzień. alappula (trasa: ok. 50 km)

   Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do ALAPPULI, zielonej miejscowości nazywanej Wenecją Wschodu. Zakwaterowanie na tradycyjnej łodzi mieszkalnej. Rejs po rozlewiskach to idealna okazja do podziwiania szmaragdowych lagun i malowniczych krajobrazów. Podczas rejsu obiad i kolacja. Nocleg na łodzi.

   12. dzień. mararikulam (trasa: ok. 20 km)

   Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MARARIKULAM. Zakwaterowanie w nadmorskim kurorcie. Wypoczynek na plaży Marari ze złotym piaskiem i palmami kokosowymi. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do niewielkiej wioski w okolicy Kumarakom, gdzie można poznać codzienne życie mieszkańców. Czas na zapoznanie się z tradycyjnym rzemiosłem regionu, takim jak tkactwo czy połów ryb. Podczas dnia posiłek składający się z 11 potraw, w tym: ryżu z curry, payasam i tradycyjnego deseru. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

   13. dzień. koczin (trasa: ok. 50 km)

   Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko w Koczin. Przelot na Malediwy. Transfer do hotelu. Czas wolny na plażowanie. Kolacja i nocleg.

   14.-15. dzień.

   Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. W ciągu dnia obiad. Kolacja i nocleg.

   16. dzień.

   Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko w Male i bezpośredni przelot do Polski.

   Świadczenia:

   14 noclegów: 13 w hotelach***: 9 w Indiach, 4 na Malediwach, 1 nocleg na łodzi mieszkalnej; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 14 śniadań, 3 obiady, 14 kolacji • przelot: Polska-Male-Polska • przejazd autokarem lub minibusem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

   Uwagi:

   Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępów i lokalni przewodnicy: ok. 150 USD, przeloty wewnętrzne: Male-Bangalore, Koczin-Male: ok. 230 USD (ceny biletów lotniczych mogą ulec zmianie); napiwki: ok. 5 USD/os./dzień, podatek klimatyczny na Malediwach: ok. 6 USD/os./dzień.Opłaty fakultatywne: dzień na wsi w Kumarakom: ok. 65 USD/os.Wizy: B.P. ITAKA pośredniczy w wyrabianiu wiz do Indii. Lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna na www.itaka.pl w zakładce "Informacje o regionie". Dokumenty należy wysłać mailem na adres wiza@itaka.pl, najpóźniej na 7 dni przed wylotem. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 189 PLN.Na Malediwach obowiązuje całkowity zakaz spożywania i wwożenia alkoholu. Próba przemytu, posiadanie, spożywanie alkoholu (poza miejscami wyznaczonymi, jak np. resorty turystyczne) jest karana grzywną lub pozbawieniem wolności.

   Malediwy, Wyc. Objazdowe - Informacje praktyczne

   O kierunku

   Stolica / Język
   Male / malediwski (dhivehi)

   Czas lokalny
   Różnica czasu względem Polski to: +3 godziny w czasie letnim i +4 godziny w czasie zimowym.

   Ogólne wymagania wjazdowe
   Warunkiem otrzymania wizy turystycznej jest: przedstawienie ważnego paszportu, dokumentów podróży bądź biletu powrotnego i rezerwacji hotelu. Obowiązuje bezpłatna wiza pobytowa, którą można nabyć podczas kontroli paszportowej.

   Szczepienia
   Brak obowiązkowych szczepień. Trzeba jednak pamiętać o niebezpieczeństwie zarażenia cholerą, tyfusem, polio, żółtaczką typu A, B i E.

   Napięcie i rodzaj gniazdka
   230 V; 50 Hz / typ A, typ D, typ G, typ J, typ K, typ L (w razie potrzeby w hotelach powinny być dostępne adaptery)

   Pieniądze

   Waluta
   rupia malediwska

   Ceny w hotelach i restauracjach
   Przykładowe ceny za butelkę wody (1,5 l) - 3 USD, drinki - ok. 6 USD, obiad w restauracji - ok. 20 USD, piwo - ok. 8 USD.

   Napiwki
   W restauracjach opłata za obsługę jest wliczona w rachunek, ale zostawienie napiwku również jest na miejscu. Przyjęło się zostawianie napiwków w hotelach ok. 7 USD/tydzień i dla personelu pomocniczego ok. 1 USD.

   Obowiązkowy podatek turystyczny
   Na Malediwach obowiązuje podatek turystyczny, płatny bezpośrednio w hotelach ok. 6 USD za osobę dziennie.

   Komunikacja

   Komunikacja / transport publiczny
   Między wyspami kursują promy. Można też skorzystać z przelotów wodolotami lub helikopterami. Wszelkie środki transportu pomiędzy wyspami przestają kursować przed zachodem słońca.

   Wynajem samochodów
   Większość wysp można przejść pieszo. Transport samochodowy występuje m.in. w Male. Obowiązuje ruch lewostronny.

   Informacje

   Ważne lokalne informacje i zwyczaje
   Wymiana waluty na rupie malediwskie nie jest konieczna. Wszędzie akceptowane są dolary amerykańskie. Nie zaleca się płatności kartą kredytową, gdyż wiąże się to z dodatkowymi kosztami manipulacyjnymi. Malediwy są krajem muzułmańskim. Należy przestrzegać zasad zachowania i ubioru w miejscach publicznych. W strojach kąpielowych można poruszać tylko w ośrodkach turystycznych i na plaży. Spożywanie alkoholu jest dozwolone jedynie na terenie resortów. Woda w ośrodkach turystycznych jest czysta, ale poza nimi jest niezdatna do picia czy mycia zębów. Zaleca się picie bezpiecznej wody butelkowanej. Na terenie Malediwów obowiązuje zakaz wwozu: broni, amunicji i materiałów wybuchowych, materiałów i publikacji pornograficznych, rzeczy uznanych za naruszające zasady islamu, w tym przedmiotów innych kultów i religii, wieprzowiny i produktów z niej pochodzących oraz alkoholu (jest on dozwolony tylko na terenie resortów turystycznych). Zabroniony jest eksport skorup żółwi i koralowców. Muszle można kupować tylko oficjalnie w sklepach – nie wolno wynosić ich z plaży. Zaleca się wykupienie ubezpieczenia od kosztów leczenia i stosowanie środków przeciwko komarom. ... Czytaj cały opisZwiń opis

   Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

   Napisz do nas

   Masz pytanie odnośnie wycieczki? Potrzebujesz naszej porady?
   Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

   Imię
   E-Mail
   Nr telefonu
   Treść wiadomości

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz