Boskie Indie, Rajskie Plaże

oferta dostępna

Cena za osobę -18%104998 529

Razem (Szczegóły ceny)17 058

Masz kartę payback?
Dostaniesz 8529 punktów paybacksamolot

10:00:00

12.08.2020
Warszawa - Okęcie
Male

26.08.2020
MLE
WAW

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:


Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Region

Malediwy / Malediwy

Opis oferty:

Male • Bangalore • Srirangapatna • Mysore • Somnathpur • Park Narodowy Bandipur • Ooty • Koczin • Alappula • Mararikulam • Koczin • Male Pełna niesamowitych krajobrazów wycieczka do Indii i na rajskie Malediwy. W programie wizyta w stanie Kerala, nazywanym Krainą Bogów. Ten niezwykle barwny region słynie z przepięknych krajobrazów z plątaniną kanałów, palm kokosowych przeglądających się w szmaragdowej wodzie, piaszczystych plaż i plantacji przypraw. Trasa wycieczki obejmuje również zwiedzanie stanu Tamilnadu, słynącego z przepięknych świątyń. Safari i trekking w Parku Narodowym Bandipur to idealna okazja do podziwiania i obserwacji dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku. Na spragnionych relaksu czekają łodzie mieszkalne, które meandrują pośród kanałów Alappuli, bajeczne złote plaże Mararikulam i wypoczynek na Malediwach. Trasa w Indiach: ok. 800 km (bez przelotów wewnętrznych).

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot na Malediwy.

2. DZIEŃ. MALE

Przylot do MALE. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. BANGALORE

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i przelot do BANGALORE. Zwiedzanie Vidhan Soudha - jednego z najbardziej imponujących budynków Bangalore, siedziby władz stanu Karnataka. Wizyta w rozciągającym się na powierzchni ok. 96 hektarów ogrodzie botanicznym z niezliczoną ilością czerwonych róż, kolekcją rzadkich drzew i wyjątkową szklarnią. Czas wolny w Parku Cubbon nazywanym "płucami Bangalore". Oprócz pięknie utrzymanych klombów znajdują się tu posągi znanych osobistości. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. SRIRANGAPATNA - MYSORE (trasa: ok. 150 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SRIRANGAPATNA. Zwiedzanie twierdzy legendarnego króla-wojownika Tipu Sultana. Wewnątrz twierdzy znajduje się meczet Tipu z bliźniaczymi minaretami, słynna Swami Temple Ranganatha, letni pałac Tipu, most Wellesley i lochy, w których niegdyś więziono brytyjskich oficerów. Przejazd do MYSORE. Wizyta na szczycie wzgórza Chamundi ze wspaniałym widokiem na pałac Mysore, jezioro Karanji i liczne małe świątynie. Na wzgórzu znajduje się świątynia Chamundeshwari, nazwana na cześć bogini Chamundi. Zwiedzanie katedry św. Józefa i Filomeny. Bliźniacze wieże kościoła mają ok. 55 m wysokości i przypominają wieże kościoła św. Patryka w Nowym Jorku, a także katedrę w Kolonii. Kościół jest jednym z najwyższych budynków sakralnych w Azji. Zwiedzanie Pałacu Ambavilas, znanego również jako Pałac Mysore, który jest oficjalną rezydencją dynastii Wadiyar. Jest to jedna z najbardziej znanych atrakcji turystycznych w Indiach. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. MYSORE - SOMNATHPUR (trasa: ok. 70 km)

Poranny spacer i wizyta na targu Devaraja. Targ kwiatowy zadziwia pięknymi kolorami róż, nagietków, chryzantem i jaśminów. Podczas spaceru można zobaczyć sztukę tworzenia girland. Powrót do hotelu. Śniadanie. Przejazd do niewielkiej wioski SOMNATHPUR. Zwiedzanie świątyni Kesava z potrójnymi wieżami, doskonałego przykładu architektury Hoysala. Na jej zewnętrznych ścianach widnieją misternie rzeźbione słonie, szarżujący jeźdźcy, mitologiczne ptaki i zwierzęta. Pięknie wyrzeźbione wizerunki bogów, bogiń i scen z epopei zapierają dech. Wizyta w Ogrodzie Brindawan. Jest to jeden z najpiękniejszych ogrodów tarasowych na świecie, składa się z szeregu tarasów, fontann, kaskadowych kanałów wodnych, zielonych trawników, klombów, krzewów i drzew. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. P. N. BANDIPUR (trasa: ok. 100 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PARKU NARODOWEGO BANDIPUR, będącego jednocześnie ośrodkiem chroniącym tygrysy. Popołudniowe safari. Park jest domem dla wielu gatunków zwierząt, m. in.: jelenia plamistego, jelenia sambar, pytonów, niedźwiedzi, leniwców, jeżozwierzy, małp i ponad 230 gatunków ptaków. Na trasie spotkać można też żubry i krokodyle przy brzegach rzeki Kabini. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. P. N. BANDIPUR

Śniadanie. Poranne safari po Parku Narodowym Bandipur to okazja do wypatrywania dziko żyjących zwierząt. Powrót do hotelu. Czas wolny. Po południu łatwy trekking z wykwalifikowanym przewodnikiem. Trasa i tempo trekkingu dostosowywane są do wszystkich uczestników wycieczki. Trasa prowadzi przez tereny, gdzie spotkać można liczne ptaki i jelenie. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ. OOTY (trasa: ok. 60 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do OOTY, miejscowości nazywanej lokalnie "Królową Wzgórz", położonej na wysokości 2240 m n.p.m., w stanie Tamilnadu. Spacer po mieście z zabytkowymi budynkami i uroczymi bungalowami o kolonialnej przeszłości. Ooty słynie również z lokalnych win, czekoladek, świeżych owoców i warzyw. Wizyta w ogrodzie botanicznym w dolnych partiach masywu Doddabetta. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

9. DZIEŃ. KOCZIN (trasa: ok. 300 km)

Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KOCZIN - najbardziej kosmopolitycznego miasta regionu, głównego ośrodka handlu przyprawami korzennymi i owocami morza. W jego architekturze można zaobserwować wpływy chińskie, arabskie, żydowskie i europejskie. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

10. DZIEŃ. KOCZIN

Śniadanie. Zwiedzanie Holenderskiego Pałacu, znanego również jako Pałac Mattancherry. Jest to jeden z najlepszych przykładów architektury Kerali z wpływami kolonialnymi. Zwiedzanie zbudowanej w 1568 r. żydowskiej synagogi. Wnętrza są bogato zdobione belgijskimi szklanymi żyrandolami, chińskimi kafelkami, złotymi koronami i orientalnymi dywanami. Spacer w porcie, gdzie można podziwiać rybaków przygotowujących charakterystyczne chińskie sieci do połowów. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

11. DZIEŃ. ALAPPULA (trasa: ok. 50 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do ALAPPULI, zielonej miejscowości nazywanej Wenecją Wschodu. Zakwaterowanie na tradycyjnej łodzi mieszkalnej. Rejs po rozlewiskach to idealna okazja do podziwiania szmaragdowych lagun i malowniczych krajobrazów. Podczas rejsu obiad i kolacja. Nocleg na łodzi.

12. DZIEŃ. MARARIKULAM (trasa: ok. 20 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MARARIKULAM. Zakwaterowanie w nadmorskim kurorcie. Wypoczynek na plaży Marari ze złotym piaskiem i palmami kokosowymi. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do niewielkiej wioski w okolicy Kumarakom, gdzie można poznać codzienne życie mieszkańców. Czas na zapoznanie się z tradycyjnym rzemiosłem regionu, takim jak tkactwo czy połów ryb. Podczas dnia posiłek składający się z 11 potraw, w tym: ryżu z curry, payasam i tradycyjnego deseru. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

13. DZIEŃ. KOCZIN (trasa: ok. 50 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko w Koczin. Przelot na Malediwy. Transfer do hotelu. Czas wolny na plażowanie. Kolacja i nocleg.

14.-15. DZIEŃ.

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. W ciągu dnia obiad. Kolacja i nocleg.

16. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko w Male i bezpośredni przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

14 noclegów: 13 w hotelach***: 9 w Indiach, 4 na Malediwach, 1 nocleg na łodzi mieszkalnej; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 14 śniadań, 3 obiady, 14 kolacji • przelot: Polska-Male-Polska • przejazd autokarem lub minibusem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępów i lokalni przewodnicy: ok. 150 USD, przeloty wewnętrzne: Male-Bangalore, Koczin-Male: ok. 230 USD (ceny biletów lotniczych mogą ulec zmianie); napiwki: ok. 5 USD/os./dzień, podatek klimatyczny na Malediwach: ok. 6 USD/os./dzień.Opłaty fakultatywne: dzień na wsi w Kumarakom: ok. 65 USD/os.Wizy: B.P. ITAKA pośredniczy w wyrabianiu wiz do Indii. Lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna na www.itaka.pl w zakładce "Informacje o regionie". Dokumenty należy wysłać mailem na adres wiza@itaka.pl, najpóźniej na 7 dni przed wylotem. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 359 PLN.Na Malediwach obowiązuje całkowity zakaz spożywania i wwożenia alkoholu. Próba przemytu, posiadanie, spożywanie alkoholu (poza miejscami wyznaczonymi, jak np. resorty turystyczne) jest karana grzywną lub pozbawieniem wolności.

Informacje praktyczne


Stolica

Male


Język

malediwski (dhivehi)


Czas lokalny

Różnica czasu względem Polski to: +3 godziny w czasie letnim i +4 godziny w czasie zimowym.


Ogólne wymagania wjazdowe

Warunkiem otrzymania wizy turystycznej jest: przedstawienie ważnego paszportu, dokumentów podróży bądź biletu powrotnego i rezerwacji hotelu. Obowiązuje bezpłatna wiza pobytowa, którą można nabyć podczas kontroli paszportowej.


Waluta

rupia malediwska


Ceny w hotelach i restauracjach

Przykładowe ceny za butelkę wody (1,5 l) - 3 USD, drinki - ok. 6 USD, obiad w restauracji - ok. 20 USD, piwo - ok. 8 USD.


Napiwki

W restauracjach opłata za obsługę jest wliczona w rachunek, ale zostawienie napiwku również jest na miejscu. Przyjęło się zostawianie napiwków w hotelach ok. 7 USD/tydzień i dla personelu pomocniczego ok. 1 USD.


Szczepienia

Brak obowiązkowych szczepień. Trzeba jednak pamiętać o niebezpieczeństwie zarażenia cholerą, tyfusem, polio, żółtaczką typu A, B i E.


Obowiązkowy podatek turystyczny

Na Malediwach obowiązuje podatek turystyczny, płatny bezpośrednio w hotelach ok. 6 USD za osobę dziennie.


Napięcie i rodzaj gniazdka

230 V; 50 Hz / typ A, typ D, typ G, typ J, typ K, typ L (w razie potrzeby w hotelach powinny być dostępne adaptery)


Komunikacja / transport publiczny

Między wyspami kursują promy. Można też skorzystać z przelotów wodolotami lub helikopterami. Wszelkie środki transportu pomiędzy wyspami przestają kursować przed zachodem słońca.


Wynajem samochodów

Większość wysp można przejść pieszo. Transport samochodowy występuje m.in. w Male. Obowiązuje ruch lewostronny.


Ważne lokalne informacje i zwyczaje

Wymiana waluty na rupie malediwskie nie jest konieczna. Wszędzie akceptowane są dolary amerykańskie. Nie zaleca się płatności kartą kredytową, gdyż wiąże się to z dodatkowymi kosztami manipulacyjnymi.

Malediwy są krajem muzułmańskim. Należy przestrzegać zasad zachowania i ubioru w miejscach publicznych. W strojach kąpielowych można poruszać tylko w ośrodkach turystycznych i na plaży. Spożywanie alkoholu jest dozwolone jedynie na terenie resortów. Woda w ośrodkach turystycznych jest czysta, ale poza nimi jest niezdatna do picia czy mycia zębów. Zaleca się picie bezpiecznej wody butelkowanej.

Na terenie Malediwów obowiązuje zakaz wwozu: broni, amunicji i materiałów wybuchowych, materiałów i publikacji pornograficznych, rzeczy uznanych za naruszające zasady islamu, w tym przedmiotów innych kultów i religii, wieprzowiny i produktów z niej pochodzących oraz alkoholu (jest on dozwolony tylko na terenie resortów turystycznych). Zabroniony jest eksport skorup żółwi i koralowców. Muszle można kupować tylko oficjalnie w sklepach – nie wolno wynosić ich z plaży.

Zaleca się wykupienie ubezpieczenia od kosztów leczenia i stosowanie środków przeciwko komarom.
... Czytaj cały opisZwiń opis


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz