Singapur i Malezja - Azjatyckie Tygrysy z wypoczynkiem na Belitung

  1. Malezja
  2. Wyc. objazdowe
  Gwarancja zwrotu pieniędzy
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  7 659
  Cena za wszystkich (Szczegóły ceny)15 319
  Zapytaj o ofertę
  Warszawa
  21-03-20207659 złNajtaniej! ( 12 dni )
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  7659 punktów PAYBACK
  WAW21Marca 2020SIN
  Wylot 23:00
  Warszawa - Okęcie
  Przylot 18:05
  Singapur
  Długość lotu: 14:20:00
  WAW4Kwietnia 2020SIN
  Przylot 06:15
  Warszawa - Okęcie
  Wylot 00:05
  Singapur
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Więcej

   Opis oferty

   Opis organizatora:

   Kategoria

   Opis oferty

    
   Część objazdowa

   Hotele ***/**** - dobrej klasy.

   Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w TV, łazienki z wc i często klimatyzację oraz minibar (dodatkowo płatny). Pokój 3- osobowy, to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).

   Część pobytowa

   Hotel **** przy plaży , śniadania w cenie

   Program

   Dzień 1
   Wylot samolotem rejsowym do Singapuru (bez przesiadki). Zbiórka na3 godziny przed wylotem na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa - stanowisko Rainbow znajduje się w strefie Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska (vis a vis sklepu "Virgin"). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora.

   Dzień 2
   Przylot do Singapuru, odprawa paszportowa i celna (UWAGA! Zwracamy uwagę na singapurskie regulacje celne!). Następnie transfer z lotniska do hotelu, zakwaterowanie i odpoczynek po podróży. Nocleg w hotelu w Singapurze.

   Dzień 3
   Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Singapuru. Na początek zaproponujemy Państwu przejazd przez starą dzielnicę kolonialną, gdzie zobaczymy Padang - tereny rekreacyjne miasta położone w centrum dzielnicy biznesowej, Klub Krykieta, budynki Parlamentu, Sądu Najwyższego i Ratusza - łączące klasyczną architekturę kolonialną z nowoczesnością drapaczy chmur. Udamy się też do Świątyni Zęba Buddy, monumentalnej budowli zaprojektowanej w stylu inspirowanym architekturą z okresu dynastii Tang. Następnie udamy się do Ogrodów Orchidei, gdzie można będzie podziwiać ok. 20 tys. kwiatów orchidei różnych odmian. Na zakończenie zwiedzania Singapuru odwiedzą Państwo dzielnicę Małe Indie, gdzie sprzedawcy sari, przypraw i wróżbici tworzą niepowtarzalną atmosferę przypominającą miasta indyjskie. Wieczorem (w miarę możliwości czasowych) dla chętnych przejazd metrem do hotelu Marina Bay Sands i wjazd na punkt widokowy na szczycie budynku, skąd rozciąga się wspaniały widok na całe miasto (cena ok. 45 USD). Nocleg w Singapurze. (Trasa ok. 30 km)

   Dzień 4
   Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd w kierunku Malakki. Po drodze przekroczymy granicę singapursko - malezyjską (zmiana autokaru). W Malacce Odwiedzimy m.in. Muzeum Baba & Nyonya poświęcone kulturze Peranakan, świątynię Cheng Hoon Teng - najstarszą chińska świątynię w mieście, meczet Kampung Kling z niezwykłym dachem w kształcie piramidy, ulicę Jonker oraz "Czerwony Skwer" z ratuszem z czasów panowania holenderskiego (Stadhuys). Następnie zobaczymy Porta de Santiago - bramę pozostałą po szesnastowiecznej fortecy portugalskiej. Po drodze obejrzymy jeszcze replikę Flor de la Mar - portugalskiego statku, który zatonął w tym rejonie na początku XVI wieku wraz z cennym ładunkiem złota. Na zakończenie wejdziemy na Wzgórze Świętego Pawła, skąd rozpościera się panorama okolicy. Dodatkową atrakcją podczas zwiedzania będzie przejazd kolorowymi rikszami. W trakcie zwiedzania lunch w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu w okolicach Malakki. (Trasa ok. 330 km).

   Dzień 5
   Po śniadaniu wyjazd z Malakkido centrum administracyjnego Malezji - miasta Putrajaya. Jest to nowoczesne, wręcz futurystyczne miasto założone w latach 90-tych zgodnie z planami przeniesienia siedziby rządu z Kuala Lumpur. W trakcie zwiedzania lunch. Następnie podróż w głąb półwyspu w kierunku Parku Narodowego Taman Negara. Po drodze odwiedzimy ośrodek opieki dla słoni i zatrzymamy się na obiad. Wieczorem, już po przyjeździe do Taman Negara, weźmiemy udział w ok. godzinnym spacerze po dżungli, który będzie dodatkową okazją do obserwowania przyrody parku (m.in. budzących się nocą owadów). Nocleg i kolacja w hotelu na terenie Parku. (Trasa ok. 220 km).
   Uwaga! Na wycieczkę po Taman Negara zalecamy przewiewne ubranie (długie spodnie i długie rękawy), sportowe buty, środek chroniący przed ukąszeniami oraz latarkę.

   Dzień 6
   Po śniadaniu czeka nas wyprawa trekkingowa do wzgórza Teresek, skąd przy bezchmurnym niebie można będzie dojrzeć odległą Górę Tahan. Po drodze lokalny przewodnik zapozna nas z ciekawostkami i atrakcjami parku.12qq1q Po obiedzie udamy się łodzią do Lata Berkoh, gdzie zobaczymy malownicze kaskady na rzece i utworzony przez nie basen, gdzie odważni będą mogli spróbować kąpieli. Nocleg i kolacja w hotelu na terenie parku.

   Dzień 7
   Po wczesnym śniadaniu wyruszymy na około dwugodzinny rejs łodzią po Parku Narodowym Taman Negara. Trasa rejsu wiedzie przez bujne lasy deszczowe. Przy odrobinie szczęścia być może uda nam się zobaczyć żyjące tu zwierzęta: np.dzikie bawoły. Rejs kończy się w Kuala Tembeling, skąd autokar zabierze nas w dalszą drogę w kierunku Gór Camerona, najwyżej położonego regionu Malezji (wzniesienia do 1500 m.n.p.m.). Po drodze zatrzymamy się na obiad. Nazwę swą góry te zawdzięczają badaczowi Williamowi Cameronowi, który był twórcą pierwszej mapy tego terenu, a jego badania przyczyniły się do rozwoju rolnictwa. Odwiedzimy jedną z plantacji i fabryk herbaty (będzie również okazja do degustacji) oraz lokalny targ owocowo-warzywny, gdzie będzie można skosztować miejscowych smakołyków. Udamy się również do pobliskiej farmy motyli z licznymi owadami, patyczakami i skorpionami. Nocleg w hotelu hotelu na terenie Gór Camerona. (Trasa ok. 100 km).
   Uwaga! Wieczorami temperatura może spaść do ok. 15°C więc radzimy zabrać nieco cieplejszą odzież.

   Dzień 8
   Po śniadaniu kontynuujemy pobyt w Górach Camerona. Nazwę swą góry te zawdzięczają badaczowi Williamowi Cameronowi, który był twórcą pierwszej mapy tego terenu, a jego badania przyczyniły się do rozwoju rolnictwa. Odwiedzimy jedną z plantacji i fabryk herbaty (będzie również okazja do degustacji) oraz lokalny targ owocowo-warzywny, gdzie będzie można skosztować egzotycznych smakołyków. Udamy się również do pobliskiej Farmy Motyli z licznymi owadami, patyczakami i skorpionami. Po lunchu przejazd do Kuala Lumpur. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

   Dzień 9
   Śniadanie w hotelu, a następnie zwiedzanie Kuala Lumpur. Poznawanie stolicy Malezji rozpoczniemy przejazdem na Plac Niepodległości, gdzie odwiedzimy Galerię KL i zobaczymy z zewnątrz miedzy innymi budynek Sultana Adbula Samada. Ten charakterystyczny gmach mieścił niegdyś urzędy administracji kolonialnej. Zobaczymy też z zewnątrz Pałac Królewski i postmodernistyczny Meczet Narodowy oraz hinduską świątynię Sri Maha Mariamman. Udamy się też do fabryki batiku, gdzie będzie możliwość poznania tej unikatowej malajskiej metody barwienia tkanin i nabycia wyrobów z batiku. Po południu przejedziemy do jaskiń Batu, które są miejscem kultu hinduistycznego. Można tu podziwiać wapienne formacje i obserwować wiernych w trakcie modlitw. Na zakończenie odwiedzimy najbardziej rozpoznawalny drapacz chmur w Kuala Lumpur - Petronas Twin Towers, bliźniacze wieże mieszczące centrum handlowo biznesowe (wjazd na górę w cenie wycieczki). W trakcie zwiedzania obiad. Powrót do hotelu na nocleg.

   Dzień 10
   Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na lotnisko.Przelot na wyspę Belitung (możliwa przesiadka), zakwaterowanie w hotelu przy plaży.

   Dzień 11-13
   Śniadania. Czas wolny na wyspie Belitung, kąpiele słoneczne i morskie.

   Dzień 14
   Śniadanie w hotelu, następnie wykwaterowanie i transfer na lotnisko,przelot do Singapuru. Wylot do Polski samolotem rejsowym (bez przesiadki).

   Dzień 15
   Lądowanie w Warszawie.

   Uwagi do programu
   Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

   "

   Świadczenia

   Cena podstawowa obejmuje:Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem
   rejsowym Warszawa - Singapur - Warszawa (bez przesiadki), przeloty lokalnymi liniami na trasach Kuala Lumpur-Belitung i Belitung-Singapur, zakwaterowanie w hotelach (12 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem, wyżywienie wg. programu, opiekę polskiego przedstawiciela na lotnisku w Warszawie, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant standard: NNW, KL i bagaż).

   Cena podstawowa nie obejmuje:biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wynagrodzenia dla lokalnych przewodników, obowiązkowej opłaty na napiwki dla kierowców, bagażowych, kelnerów etc. (łącznie bilety wstępu, koszt przewodników i napiwki ok. 190 USD, płatne obowiązkowi pilotowi jako pakiet), dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napoi do posiłków oraz wycieczek lokalnych.

   Inne

   Wiza do Malezji i Singapuru
   W przypadku pobytów krótszych niż 90 dni zarówno do Malezji jak i Singapuru wiza nie jest wymagana.
   Konieczny jest natomiast paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu.

   W Indonezji zniesiono obowiązek wizowania dla obywateli polskich (UWAGA! nie dotyczy posiadaczy paszportów tymczasowych - konieczność wyrobienia wizy przed wylotem we własnym zakresie).

   Waluty

   Zalecamy zabranie dolarów amerykańskich, choć można również wymieniać euro lub inne powszechnie akceptowane waluty. Uwaga! W Indonezji, Malezji i Singapurzenieakceptowane są dolary starych serii (sprzed 2009 r.) banknoty muszą być niezniszczone (bez naddarć).

   Uwaga! Zwracamy uwagę na ostrzejsze niż zazwyczaj przepisy celne obowiązujące turystów wjeżdżających do Singapuru:
   1. Obowiązuje całkowity zakaz wwozu, posiadania i użytkowania wszelkiego rodzaju papierosów elektronicznych oraz ich akcesoriów.
   2. Singapur nie dopuszcza wwozu bezcłowego wyrobów tytoniowych. Każdą ilość papierosów wwożonych do Singapuru (również produkty zakupione w strefie wolnocłowej) należy zadeklarować w celu opłacenia cła.
   3. Maksymalna ilość alkoholu¬ podlegająca zwolnieniu z cła wynosi:
   - 1 litr mocnego alkoholu + 1litr wina +1 litr piwa,
   lub:
   - 2 litry wina + 1 litr piwa,
   lub
   - 1 litr wina + 2 litry piwa.
   4. Singapur w dalszym ciągu nie zezwala na wwóz gumy do żucia.
   5. Malezja wprowadziła ścisły zakaz wwozu produktów spożywczych zawierających wieprzowinę oraz wszelkich pochodnych.

   Osoby naruszające te regulacje mogą spotkać się z surowymi sankcjami karnymi. Bliższe informacje na oficjalnej stronie singapurskiego Urzędu Celnego pod adresem:

   "

   META Description

   Singapur • Kuala Lumpur • fascynujący pierwotny las deszczowy w Taman Negara • tygiel kulturowy Malakki • Góry Camerona - piekne krajobrazy i plantacje herbaty • wypoczynek na Wyspie Belitung

   Napisz do nas

   Masz pytanie odnośnie wycieczki? Potrzebujesz naszej porady?
   Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

   Imię
   E-Mail
   Nr telefonu
   Treść wiadomości

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz