Marokańska mozaika

  1. Maroko
  2. Wyc. objazdowe
  Gwarancja zwrotu pieniędzy
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  -21%3889
  3 059
  Oszczędzasz: 830 zł/os.
  Cena za wszystkich 6 118
  (Szczegóły ceny)
  Zapytaj o ofertę
  Katowice
  17-08-20203059 zł ( 7 dni3059 złNajtaniej! )
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  3059 punktów PAYBACK
  KTW17Sierpnia 2020OUD
  Wylot
  Katowice
  Przylot
  Wadżda
  Długość lotu: 04:00:00
  KTW24Sierpnia 2020OUD
  Przylot
  Katowice
  Wylot
  Wadżda
  Gwarancją 100 % zwrotu
  Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.
  Gwarancją najniższej ceny
  Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.
  Za bezpieczeństwo i szyfrowanie danych w procesie rezerwacji odpowiada Thawte!
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Informacje praktyczne
  • Więcej

   Opis oferty

   Opis organizatora:

   Region

   Maroko / Maroko

   Opis oferty:

   Fez • Erfoud • Merzouga • Tinghir • Wąwóz Todra • Ouarzazate • Marrakesz • Casablanca • Rabat • Meknes • Volubilis Ten program to kwintesencja Maroka - z jednej strony góry, pustynia, oazy i wydmy, a z drugiej dziedzictwo kulturowe kraju oraz tętniące życiem metropolie. Spędź noc w namiocie w oazie i pospaceruj szerokimi alejami Casablanki czy Rabatu. W programie znajduje się też Fez - kulturalna, religijna i intelektualna stolica Maroka, pozostałości rzymskiego imperium w Volubilis, a także magiczny Marrakesz. Trasa w Maroku: ok. 2150 km.

   1. dzień.

   Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Wadżdy. Transfer do hotelu w okolicach Fezu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

   2. dzień. fez (trasa: ok. 20 km)

   Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie FEZU, najstarszego i najbardziej dostojnego miasta sułtańskiego, stolicy religijnej, kulturalnej i intelektualnej Maroka, miasta tysiąca meczetów. Spacer po Fes El-Bali - labiryncie 9 tys. krętych uliczek, najlepiej zachowanej medynie świata arabskiego objętej patronatem UNESCO: meczet i uniwersytet Al-Karawijjin z IX w. - najstarszy w świecie zachodniego islamu, najpiękniej ozdobiony, mogący pomieścić nawet 20 tys. wiernych, Garbarnie Chouwara, najczęściej fotografowane miejsce w Fezie, zachwycające bogactwem kolorów, medresa Al-Attarine - perła architektury mauretańskiej. Dalej trasa prowadzi w okolice placu En-Nejjarine, jednego z najprzyjemniejszych miejsc w Fezie, z fontanną En-Nejjarine z połowy XIX w. Spacer po otoczonym okazałymi murami miejskimi Fez el-Jedid z Dar al-Makhzen - pałacem królewskim z okazałą bramą misternie zdobioną bogatą ornamentyką i kaligrafią. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

   3. dzień. erfoud - merzouga (sahara) (trasa: ok. 420 km)

   Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez Midelt do ERFOUD, gdzie nastąpi zmiana pojazdu - autokar zastąpią samochody terenowe. Wyjazd do ergu Chebbi, który jest najciekawszym i najbardziej malowniczym fragmentem marokańskiej Sahary. Ciągnące się przez 20 km imponujące wydmy osiągają wysokość dochodzącą do 150 m. Wschód słońca po nocy spędzonej na pustyni jest jedną z największych atrakcji Maroka. Zakwaterowanie w obozie MERZOUGA. Kolacja, nocleg w namiotach.

   4. dzień. tinghir - wąwóz todra - ouarzazate (trasa: ok. 380 km)

   Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wyjazd na wielbłądach, by podziwiać wschód słońca na wydmach Sahary. Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do TINGHIR, miejscowości otoczonej gajami palmowymi, słynnej z produkcji srebrnej biżuterii. Następnie przejazd przez WĄWÓZ TODRA, który ma kilkaset metrów długości, a jego ściany wznoszą się na wysokość 300 m. Piękne czerwone skały są często fotografowane przez turystów. Przejazd do OUARZAZATE trasą zwaną Drogą Tysiąca Kazb. Zwiedzanie miasta nazywanego "wrotami Sahary", dawnej bazy Legii Cudzoziemskiej, a obecnie pleneru dla wielu produkcji filmowych. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

   5. dzień. marrakesz (trasa: ok. 250 km)

   Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Marrakeszu, trasa wiedzie obok twierdzy Ait Ben Haddou. Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie MARRAKESZU, dawnej stolicy imperialnej Maroka, określanej mianem Perły Południa, z zabudowaniami w kolorze ochry i imponującymi murami miejskimi z XII w. W programie: XIX-wieczny pałac El-Bahia, najładniejsza rezydencja na terenie miasta, ogród Majorelle z domem słynnego projektanta mody Yves'a Saint-Laurenta i tropikalną atmosferą bugenwilli, bambusów i hibiskusów oraz niezliczoną liczbą kaktusów, XII-wieczny meczet Al-Kutubijja - jeden z największych meczetów zachodniego islamu, najwyższy obiekt na marrakeskiej medynie, duma miasta i najważniejszy punkt orientacyjny, Grobowce Saadytów - kompleks bogato zdobionych mauzoleów z XVI w. Spacer po medynie wpisanej na listę UNESCO i Dżamaa Al-Fna - placu Cudów. Jest to największy plac na marrakeskiej medynie i jednocześnie największa atrakcja turystyczna miasta. Można tu spotkać zaklinaczy węży, akrobatów, żonglerów, berberyjskich legendziarzy i "sprzedawców szczęścia". Plac budzi się wieczorem, pełen egzotycznych dźwięków, rytmów i zapachów. Kolacja w typowej marokańskiej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.

   6. dzień. casablanca (trasa: ok. 270)

   Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CASABLANKI - największego miasta Maroka i jednej z czterech największych metropolii afrykańskich, gospodarczej stolicy kraju. Zwiedzanie: plac Mohammeda V - administracyjne centrum miasta z architekturą neomauretańską i art déco, przejazd nabrzeżem atlantyckim, w dalszej części zwiedzanie Meczetu Hassana II. Meczet jest najnowocześniejszą świątynią muzułmańską w Afryce Północnej i trzecią co do wielkości po meczecie w Mekce i Medynie budowlą sakralną, stanowiącą symbol i znak rozpoznawczy miasta. Imponujący ogromem i przepychem, ma najwyższy na świecie, bogato zdobiony minaret o wysokości 200 m. Przejazd do hotelu w okolicach Casablanki. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg

   7. dzień. rabat - meknes - volubilis (trasa: ok. 600 km)

   Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do RABATU, administracyjnej stolicy Maroka. Zwiedzanie: imponujący pałac królewski z okazałą bramą Bab ar-Rouah, 44-metrowa wieża Hassana - symbol marokańskiej stolicy, jedyna pozostałość po nigdy niedokończonym meczecie Hassana z XII w., wizyta w zbudowanym w tradycyjnym marokańskim stylu mauzoleum Mohammeda V, które mieści grób władcy i jego synów w tym Hassana II, poprzedniego króla Maroka, i wreszcie malownicza Kazba Al-Udaja z monumentalną bramą i Ogrodami Andaluzyjskimi. Przejazd do MEKNES - królewskiego miasta wpisanego na listę UNESCO, słynącego z majestatycznych bram i murów obronnych, zwanego Wersalem Maroka. Spacer obok monumentalnej Bab al-Mansour - jednej z najbardziej okazałych bram miejskich w Maroku, przejście w okolice starych murów fortyfikacyjnych. Zwiedzanie mauzoleum Moulaya Ismaila - jednego z najokrutniejszych sułtanów. Przejazd obok świętego miasta Moulay Idriss, malowniczo położonego na szczycie wzgórza. Przejazd do VOLUBILIS. Krótkie zwiedzanie ruin starożytnego miasta z kompleksem najważniejszych rzymskich wykopalisk Maroka, figurujących na liście UNESCO. Przejazd do hotelu w okolicach Wadżdy. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

   8. dzień.

   Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd na lotnisko. Przelot do Polski.

   Świadczenia:

   6 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami, 1 nocleg w namiotach w obozie w oazie • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji, w tym jedna w marokańskiej restauracji • przelot • przejazd autokarem lub minibusem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

   Uwagi:

   Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 60 PLN.Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 95 EUR, napiwki: ok. 4 EUR/os./dzień.Opłaty fakultatywne: wyjazd na wielbłądach na Saharę: ok. 12 EUR/os.Meczet Hassana II jest zamknięty dla zwiedzających podczas świąt muzułmańskich.

   Maroko, Wyc. objazdowe - Informacje praktyczne

   O kierunku

   Stolica / Język
   Rabat / arabski

   Czas lokalny
   Różnica czasu względem Polski to: -1 godzina w czasie letnim i -1 godzina w czasie zimowym.

   Ogólne wymagania wjazdowe
   Wiza nie jest wymagana. Przekraczanie granicy możliwe na podstawie paszportu, który musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty wjazdu do Maroka. Przy przekraczaniu granicy władze marokańskie mogą żądać udokumentowania odpowiednich środków finansowych na pobyt.

   Szczepienia
   Brak wymaganych szczepień. Zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, durowi brzusznemu oraz wściekliźnie. Szczepienia rutynowe: błonica, tężec i krztusiec.

   Napięcie i rodzaj gniazdka
   adapter nie jest wymagany, 127 V / 220 V; 50 Hz / typ C, typ C–2, typ E

   Pieniądze

   Waluta
   dirham marokański (MAD), 1 MAD = 100 centymów

   Ceny w hotelach i restauracjach
   Przykładowe ceny: woda mineralna (1,5 l) 6 dh, herbata 10–15 dh, kawa 8–15 dh, sok z pomarańczy 4–10 dh, tadżin 30–80 dh, kefta (kanpka z mięsem, cebulą, jajkiem i przyprawami) 20–40 dh, obiad w restauracji na głównym pasażu 80–150 dh. Ceny dań wahają się w zależności od lokalizacji i standardu restauracji.

   Napiwki
   W Maroku napiwki zostawia się kelnerom, kierowcom i przewodnikom. Zwyczajowo jest to ok. 10–15% wysokości rachunku.

   Komunikacja

   Komunikacja / transport publiczny
   Komunikacja autobusowa w Marrakeszu i Agadirze działa sprawnie. Za bilet zapłacimy 3 lub 4 dh. Przykładowy koszt taksówki z dworca na główny plac Marrakeszu to 30 dh.

   Wynajem samochodów
   Cena wywoławcza samochodu to około 400 MAD za dzień. Cena paliwa to ok 12 dh za litr.

   Informacje

   Ważne lokalne informacje i zwyczaje
   Karty kredytowe nie wszędzie są akceptowane, korzystniej jest zabrać ze sobą czeki lub gotówkę. W Maroku nie powinniśmy mieć problemu z wypłatą pieniędzy z bankomatu. Kantor czy bankomaty z pewnością znajdziemy na lotnisku i w centrum miast. Najlepiej jest zabrać ze sobą euro. W Maroku należy zwracać szczególną uwagę na higienę. W Afryce z dystansem podchodzi się do mycia rąk lub żywności, dlatego wszystkim podróżnym polecamy raczej dania gotowane, duszone, smażone, czyli przyrządzane w wysokiej temperaturze. Nie należy pić wody ani soków z lodem sprzedawanych na ulicach. Pić należy wyłącznie napoje butelkowane. Dotyczy to również mycia zębów. Jeśli decydujemy się na podróż taksówką, warto na początku ustalić koszt przejazdu. Ceny podawane przez taksówkarzy czy sprzedawców należy potraktować jako ceny wywoławcze. Umiejętność negocjacji jest w tym kraju bardzo pomocna. Na wakacjach w Maroku należy pamiętać o zakazie fotografowania służb mundurowych – policjantów i żołnierzy, obiektów wojskowych i zapór wodnych. Jeśli chce się zrobić zdjęcie Marokańczykowi, należy zapytać o zgodę. Alkohol jest dostępny w barach i hotelach. Nie powinno się przebywać w miejscach publicznych w stanie nietrzeźwym. Osoby pijane mogą zostać aresztowane. Należy pamiętać, aby zwiedzając muzułmańskie domy modlitw, zadbać o skromny strój. Turyści powinni dostosować się do panujących tu zwyczajów i np. podczas wizyty w meczecie zdjąć obuwie, a w trakcie Ramadanu nie spożywać ostentacyjne jedzenia przed zachodem słońca w miejscach publicznych. Meczety mogą być niedostępne dla innowierców. Należy pamiętać o stosowaniu kremów z filtrem, nawet jeśli jest słońce jest zacienione chmurami. ... Czytaj cały opisZwiń opis

   Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

   Napisz do nas

   Masz pytanie odnośnie wycieczki? Potrzebujesz naszej porady?
   Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

   Imię
   E-Mail
   Nr telefonu
   Treść wiadomości

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz