Mauritius - Wyspa marzeń

oferta dostępna

Cena za osobę 8 361

Razem (Szczegóły ceny)16 722

Masz kartę payback?
Dostaniesz 8361 punktów paybacksamolot

11:00:00

15.09.2019
Warszawa - Okęcie
Mauritius

26.09.2019
MRU
WAW

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:

Hotel
  • Oferty egzotyczne

Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Kraj

MAURITIUS

Opis

DZIEŃ 1 Wylot
Przelot z Warszawy na Mauritius, lot z przesiadką.
DZIEŃ 2 Zakwaterowanie w hotelu
Na lotnisku powita Państwa przewodnik, który będzie towarzyszyć w drodze do hotelu. Zakwaterowanie, nocleg.
DZIEŃ 3 Czas wolny
Infrastruktura hotelowa pozostaje do Państwa dyspozycji. Czekają również białe, piaszczyste plaże i krystalicznie czyste laguny, zachęcające do pływania i nurkowania.
DZIEŃ 4 Port Louis
Wycieczka do Port Louis, stolicy wyspy. Z twierdzy Fort Adelaide rozpościera się wspaniały widok na całe miasto i zatokę. Zwiedzanie najważniejszych zabytków, spacer po rynku głównym, pełnym kolorów i zapachów. Przystanek w Caudan Waterfront, nowoczesnym i eleganckim centrum handlowym. Powrót do hotelu.
DZIEŃ 5 La Prairie i okolice
Podczas wycieczki będzie okazja zobaczyć niesamowitą ferię barw i kolorów stworzoną przez naturę. Błękit oceanu kontrastujący z bazaltowymi skałami ukaże nam prawdziwe oblicze rajkiej wyspy.
DZIEŃ 5 La Prairie i okolice
Podczas wycieczki będzie okazja zobaczyć niesamowitą
ferię barw i kolorów stworzoną przez naturę. Błękit oceanu kontrastujący z bazaltowymi skałami ukaże nam prawdziwe
oblicze rajkiej wyspy.
DZIEŃ 6 Czas wolny lub udział w wycieczce opcjonalnej Dziki (południowy) Zachód
Wycieczka opcjonalna do Parku Narodowego Chamarel, zwanego "ziemią siedmiu kolorów" - wulkaniczna ziemia mieni się tu w słońcu wszystkimi barwami tęczy. Zobaczymy również dwa 90-metrowe wodospady oraz Fabrykę Rumu. Na koniec dnia przystanek przy Trou aux Cerfs - z krateru wygasłego wulkanu rozpościerają się przepiękne widoki.
DZIEŃ 7 Czas wolny
Czas wolny na plażowanie lub samodzielne zwiedzanie wyspy.
DZIEŃ 8 Czas wolny lub udział w wycieczce opcjonalnej Grand Baie
Wycieczka do jednego z głównych kurortów i ośrodków nocnego życia na wyspie. Grand Baie położona jest w malowniczej zatoce o tej samej nazwie. Podczas spaceru po uliczkach miasteczka będą Państwo mieli okazję zajrzeć do licznych kafejek i sklepów z pamiątkami. Powrót do hotelu.
DZIEŃ 9 Czas wolny
Czas wolny na plażowanie lub samodzielne zwiedzanie wyspy.
DZIEŃ 10 Czas wolny lub udział w wycieczce opcjonalnej (rejs katamaranem)
Niezapomniany rejs katamaranem. Wypłyniemy z zatoki Black River, wypatrując delfinów. Amatorzy nurkowania będą mogli podziwiać rafę koralową oraz ciekawe gatunki ryb. Po obiedzie podanym na pokładzie czas na relaks na wysepce Ile Aux Benitiers.
DZIEŃ 11 Czas wolny
Złote piaski i ciepła woda w lagunach zapraszają na kolejny dzień relaksu.
DZIEŃ 12 Wylot
Transfer autokarem na lotnisko, lot powrotny do Polski.

Cena zawiera

Przelot, program zwiedzania według oferty, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie, wyżywienie All Inclusive, opiekę lokalnego anglojęzycznego przewodnika, opłaty lotniskowe, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, ubezpieczenie KL, NNW, bagażu oraz choroby przewlekłe.

Cena nie zawiera

Pakietu wycieczek opcjonalnych (wycieczka do Grand Baie, rejs katamaranem, Dziki (południowy) Zachód) w cenie 1299 PLN od osoby; ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 240 PLN od osoby.

Informacje praktyczne


Stolica

Port Louis


Język

angielski


Czas lokalny

Różnica czasu względem Polski to: +2 godziny w czasie letnim i +3 godziny w czasie zimowym.


Ogólne wymagania wjazdowe

Wiza nie jest wymagana, wjazd na podstawie ważnego paszportu. Muszą być spełnione również następujące warunki: ważne dokumenty podróży bądź posiadanie biletu powrotnego, potwierdzona rezerwacja miejsca zamieszkania oraz posiadanie środków niezbędnych do utrzymania się w czasie pobytu. Paszport musi być ważny w dniu planowanego opuszczenia terytorium Republiki Mauritiusa przez co najmniej 6 miesięcy.


Waluta

rupia


Ceny w hotelach i restauracjach

Przykładowe ceny: posiłek dla 2 osób, restauracja klasy średniej 3 dania 700-1500 MUR, lokalne piwo beczkowe (pół litra) 75 MUR, Coca-Cola/Pepsi (butelka 0.33 litra) 28 MUR, woda 0,33 butelka 19 MUR, kawa 55 MUR.


Napiwki

Nie są wymagane, ale mile widziane.


Szczepienia

Brak wymaganych szczepień. Zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B oraz durowi brzusznemu.


Napięcie i rodzaj gniazdka

adapter nie jest wymagany, 230 V; 50 Hz / typ C, typ C-2, typ G


Komunikacja / transport publiczny

Można korzystać z miejscowych taksówek (ok. 100 MUR za 1 km) oraz komunikacji publicznej. Bilet autobusowy to koszt od 10 do 25 MUR.


Wynajem samochodów

Obowiązuje ruch lewostronny. Miejscowe drogi są w dobrym stanie. 1 l benzyny: 45 rupii. Wynajęcie samochodu to koszt ok. 1300 MUR dzień.


Ważne lokalne informacje i zwyczaje

Mauritius to mieszanka kultur afrykańskiej, azjatyckiej i europejskiej. Na wyspie bardzo ważną rolę odgrywa folklor, taniec i śpiew. Narodowym tańcem jest sega, przypominająca sambę. Można spodziewać się tam wyśmienitej zabawy przy rytmach mający korzenie w dzikich afrykańskich miastach.

Walutą, którą warto ze sobą zabrać jest euro, dolary amerykańskie lub funty brytyjskie. Pieniądze możemy wymienić w kantorach na całej wyspie, cena waluty jest ustalany odgórnie, więc wszędzie obowiązuje ten sam kurs. Kantory pobierają prowizję, zazwyczaj około 50 rupii. Powszechnie respektowane są karty kredytowe. Przy zakupach dokonywanych tą metodą płatności pobierane jest 3–5% prowizji.

Bieżąca woda jest zdatna do mycia się, ale nie należy jej spożywać ani używać do mycia owoców. Trzeba korzystać z wody butelkowanej.

Sklepy otwierane są tu w dwóch turach: od 9.00 do 12.00 i od 16.00 do godzin nocnych. Godziny te mogą się różnić w zależności od regionu.

W przypadku podróży do Mauritiusu z kraju, w którym panuje żółta febra, należy przedstawić zaświadczenie o szczepieniu na tę chorobę. Opieka medyczna jest na przyzwoitym poziomie. Turyści mogą skorzystać z usług prywatnej opieki medycznej. Zaleca się wykupienie międzynarodowego ubezpieczenia zdrowotnego.

Ze względu na duże nasłonecznienie należy zabrać ze sobą krem z filtrem i okulary przeciwsłoneczne. Warto zaopatrzyć się też w specjalne buty do pływania, ponieważ w wodach przybrzeżnych i na plaży występują jeżowce, a nadepnięcie na to zwierzę pozostawia bolesną i trudno gojącą się ranę. Trzeba pamiętać też o zabraniu ze sobą preparatów na owady oraz leków antymalarycznych.
... Czytaj cały opisZwiń opis


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz