Rejs wokół Zatoki Meksykańskiej - kolorowe Karaiby

oferta dostępna

Cena za osobę 7 699

Razem (Szczegóły ceny)15 399

Masz kartę payback?
Dostaniesz 7699 punktów payback



samolot

11:00:00

01.12.2019
Warszawa - Okęcie
Miami Springs

12.12.2019
MIA
WAW

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:


Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Kategoria

***

Opis oferty

 
Zakwaterowanie:

Costa Luminosa**** - FULL BOARD (3 posiłki) Duży, nowoczesny statek wycieczkowy, zbudowany w 2009 r, należący do znanego włoskiego armatora "Costa Cruises", jeden z najpiękniej rozświetlonych statków linii. Statek składa się z 12 pokładów, ma ponad 32 m szerokości, 294 m długości i osiąga prędkość ok. 21 węzłów, a załoga liczy1050 osób. Statek może zabrać na pokład prawie 2800 pasażerów.




Nazwy restauracji i barów pochodzą od gwiazd, a pokłady od kamieni szlachetnych.




Hotele: 1 rozpoczęta doba hotelowa - w okolicyMiami w hotelu **/*** ze śniadaniem w pokojach 2-os,10 rozpoczętych dób hotelowych - na statku **** o dobrym standardzie w wybranych (opłaconych) typach kabin w opcji full board (3 posiłki) kabiny 2-os z łazienkami (opis kabin i statku j.w.)



Do dyspozycji gości:

2baseny w tym jeden z rozsuwanym dachem i telebimem, na którym wyświetlane sa koncerty/filmy itp., brodzik dla dzieci z niewielką zjeżdżalnią , 4 jacuzzi, kino 4D, symulator Grand Prix, sala gier wideo, symulator do gry w golfa, boisko do mini - golfa, wielofunkcyjne boisko sportowe (siatkówka, koszykówka),tenis stołowy, ścieżka do joggingu, centrum fitness,salon piękności Venus", fryzjer, SPA "Samsara" (płatne znajdujące się na 2 poziomachz: łaźnią turecką, sauną, solarium, gabinetami zabiegowymi i pokojami do masażu), siłownia, mini centrum handlowe ze sklepikami ,trzypoziomowy teatr, kasyno, dyskoteka i klub nocny, kafejka internetowa, centrum medyczne (płatne), minicluby dla dzieci wkilku grupach wiekowych i nastolatków(liczne atrakcje m.in. karaoke, dyskoteki, lekcje tańca, zajęcia sportowe), plac zabaw. Codziennie organizowane są animacje, gry i zabawy oraz warsztaty.(część z wymienionych atrakcji/serwisów dodatkowo płatna).



Na statku znajdują się4 restauracje, w tym: restauracja główna dwupoziomowa "Taurus" (serwująca głównie dania kuchni włoskiej i regionelnej), restauracja "Andromeda" - serwująca m.in.dania kuchni włoskiej, dania z grillaw formie bufetu, 2 eleganckie restauracje a'la carte "Luminosa" oraz "Samsara"(dodatkowo płatna wymagana wcześniejsza rezerwacja) i kawiarnia "Sirius" (płatna)oraz 11 barów (w tym, m.in.: z muzyką na żywo, w dyskotece, przy basenie, z cygarami, )



Uwaga! Podczas niektórych imprez wieczornych i tematycznych mile widziane eleganckie stroje warto również zabrać ubrania, lub drobne dodatki w kolorach białym, czarnym, czerwonym, zielonym.




WAŻNE: Usługi typu: internet, fax, telefon, zabiegi w SPA, pralnia, usługi medyczne, fotograf, zajęcia z instruktorem, opiekunka dla dzieci itp. są dodatkowo płatne.



Pokoje:

Kabiny: na statku znajduje się 1130 kabin o różnej wielkości i standardzie. Główne rodzaje kabin to: wewnętrzne (bez okna), zewnętrzne (z oknem lub bulajem) i zewnętrzne z balkonem. Wszystkie kabiny wyposażone są w jedno łóżko podwójne lub dwa łóżka pojedyncze i posiadają: łazienkę (prysznic, ręczniki, suszarka do włosów, WC), klimatyzację, telefon, telewizor, sejf, minibar.



- Kabina wewnętrzna bez okna (ok. 14 m2) - klimatyzowana, wyposażona w jedno łóżko podwójne lub dwa łóżka pojedyncze i posiadają: łazienkę (prysznic, ręczniki, suszarka do włosów, WC), telefon, telewizor, biurko, sejf, mini- bar. Niektóre kabiny posiadają dodatkowe łóżka podwieszane lub rozkładaną sofę. Zlokalizowane są w większości na pokładach 1-6.



- Kabina zewnętrzna z oknem lub "bulajem" (ok. 16 - 18 m2)- klimatyzowana, wyposażona w jedno łóżko podwójne lub dwa łóżka pojedyncze i posiadają: łazienkę (prysznic, ręczniki, suszarka do włosów, WC), telefon, telewizor, biurko, mini - bar, sejf. Niektóre kabiny posiadają dodatkowe łóżka podwieszane lub rozkładaną sofę. W zależności od lokalizacji kabiny (pokładu) okna mają zróżnicowane rozmiary, kształty (możliwy "bulaj"- okrągłe okno) i widoki (może być ograniczony). Zlokalizowane są w większości na pokładach 1, 4, 6, 7.



- Kabina zewnętrzna z balkonem (ok.18 -20m2) - klimatyzowana, wyposażona jest w podwójne łóżko małżeńskie lub dwa pojedyncze łóżka. W każdej kabinie: łazienka (prysznic, ręczniki, WC, suszarka do włosów), telefon, telewizor, biurko, mini-bar, sejf oraz balkon. Niektóre kabiny posiadają dodatkowe łóżka podwieszane lub rozkładaną sofę. Zlokalizowane są w większości na pokładach 4-8.



Wyżywienie:

W cenie: 3 posiłki - śniadania, obiady/lunche i kolacje w restauracjach głównych i bufetowych



Dodatkowo płatne - oferta kulinarna pozostałych restauracji, napoje do obiadów, kolacji oraz między posiłkami, napoje alkoholowe (alkohol jest sprzedawany osobom, które ukończyły 21 lat osobom w wieku 18 - 20 lat - za zgodą prawnych opiekunów). Możliwość dokupienia na statku dodatkowych pakietów all inclusive z napojami (pakiety bezalkoholowe lub uwzględniające określone alkohole). Cena pakietu all inclusive waha się od ok. 18 EUR/os/dzień (napoje tylko do posiłków - obiadu i kolacji) do ok. 46 EUR/os/dzień (pakiet z drinkami i mini barem). Warunkiem skorzystania z pakietu all inclusive jest wykupienie go przez wszystkich pasażerów w kabinie na czas całego rejsu. Na statku obowiązuje zakaz wnoszenia napojów (w tym alkoholi) z zewnątrz.




"




Program

Dzień 1
Zbiórka w Warszawie, stanowisko odpraw Rainbow. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na


Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Miami i z Miami do Warszawy (możliwe przesiadki), opłaty portowe, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelu w okolicy Miami: w hotelach 3* - 1 rozpoczęta doba hotelowa, wyżywienie podczas objazdu-pobytu w Miami (lub okolicy): śniadania podczas rejsu: zakwaterowanie na statku 4* -10 rozpoczętych dób hotelowych w wybranych (opłaconych) typach kabin z całodziennym wyżywieniem (w opcji full board) kabiny 2 os. z łazienkami (opis kabin, statku, wyżywienia jw.) korzystanie z większości atrakcji na statku, transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas realizacji programu i na statku podczas rejsu, ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NW, KL, Assistance oraz bagaż).


Cena podstawowa nie obejmuje:wizy amerykańskiej kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, obsługi przewodników, bagażowych, kierowców, itp) - ok. 80 USD/os. oraz obowiązkowej opłaty za serwis pokładowy i napiwków dla załogi (ok. 100 EUR/os.) -kwoty płatne obligatoryjnie na miejscu przejazdów komunikacją miejską, wycieczek fakultatywnych podczas objazdu oraz rejsu oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.


Wycieczki lokalne

Podczas trwania całego rejsu proponujemy dodatkowo płatne wycieczki fakultatywne (przykładowe programy na stronie internetowej: r.pl). Wycieczki fakultatywne podczas rejsu są dodatkowo płatne w walutach obowiązujących na miejscu w większości w USD (dodatkowo płatne napiwki ok. 5 USD/os.).


META Description

• Rejs po Karaibach: Meksyk, Jamajka, Bahamy, Kajmany, Honduras • wysokiej klasy statek Costa Luminosa **** fantastyczny serwis (całodzienne wyżywienie w cenie), polski pilot na pokładzie statku • Miami - najpiękniejsze plaże Florydy • Cape Canaveral - z wizytą w NASA • Ocho Rios (Jamajka) - w rytmie reggae • Cozumel (Meksyk) i Bahamy - pamiątki Majów i rajska plaża • Kajmany - cudowne wodospady rafy koralowe • Honduras i cudowne rafy koralowe •


Wizy - informacje dla sprzedawców

Wiza do Stanów Zjednoczonych Ameryki - konieczna na min. 2 wjazdy.


- Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki.


- Nie ma możliwości pośredniczenia w jej otrzymaniu, tak więc każdy Klient musi ją uzyskać we własnym zakresie.


- O wizę należy starać się w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie i w Konsulacie Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie.


- Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie:


Wizy

Wiza do Stanów Zjednoczonych Ameryki - konieczna na min. 2 wjazdy.


- Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki.


- Nie ma możliwości pośredniczenia w jej otrzymaniu, tak więc każdy Klient musi ją uzyskać we własnym zakresie.


- O wizę należy starać się w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie i w Konsulacie Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie.


- Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie:

Informacje praktyczne


Stolica

Meksyk


Język

hiszpański


Czas lokalny

Różnica czasu względem Polski to: -7 godzin w czasie letnim i -7 godzin w czasie zimowym.


Ogólne wymagania wjazdowe

Wiza nie jest wymagana. Przekraczanie granicy możliwe na podstawie paszportu. Wymagany minimalny okres ważności paszportu przy wjeździe do Meksyku wynosi 6 miesięcy.


Waluta

peso meksykańskie

Aktualny kurs to: 1MXN = 0.203PLN, kurs NBP z dnia 2019-05-22


Ceny w hotelach i restauracjach

Przykładowe ceny: obiad w restauracji ok. 100 MXN, woda ok. 10 MXN, kawa ok. 30 MXN, Coca-Cola/Pepsi ok. 12 MXN, piwo ok. 25 MXN.


Napiwki

W restauracjach przyjęło się zostawianie napiwków w wysokości 10–15% kwoty zamówienia, czasami napiwek dopisywany jest do rachunku. Warto też dać zwyczajowego dolara pokojówce, tragarzowi i przewodnikowi.


Szczepienia

Brak wymaganych szczepień. Zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, durowi brzusznemu, żółtej gorączce, cholerze oraz wściekliźnie. Szczepienia rutynowe: błonica, tężec i krztusiec.


Obowiązkowy podatek turystyczny

Opłata turystyczna to ok. 1 USD za pokój za noc.


Napięcie i rodzaj gniazdka

adapter jest wymagany, 110 V, typ A, B


Komunikacja / transport publiczny

W Meksyku jest bardzo dobra komunikacja autobusowa. W mniejszych miastach kursują autobusy o niskim standardzie. Bilet lokalny w jedną stronę to ok. 6–10 MXN. W miastach Meksyk, Gudalajara i Monterrey możemy podróżować metrem. W niektórych miastach kursują też tzw. peseros, przypominające mikrobusy, w których opłata uzależniona jest od długości przejazdu. Za taksówkę w Meksyku zapłacimy ok. 30 MXN za rozpoczęcie kursu i ok. 9 MXN za 1 km podroży.


Wynajem samochodów

W Meksyku obowiązuje międzynarodowe prawo jazdy, mimo że samochody są często wypożyczane nawet po okazaniu polskiego dokumentu. Posiadanie tylko polskiego prawo jazdy może stanowić poważny problem w razie wypadku, zwłaszcza z udziałem innych pojazdów meksykańskich. Koszt benzyny to ok. 16 MXN za litr.


Ważne lokalne informacje i zwyczaje

Do Meksyku najlepiej jest zabrać dolary amerykańskie. Na miejscu wymienia się je na peso meksykańskie. W sklepach można płacić obydwoma walutami, lecz ten liczony w dolarach jest zawsze mniej korzystny. Pieniądze wymienimy na lotnisku, w kantorach po wyjściu ze strefy przylotów lub w banku. Poza dolarami w kantorach i bankach można wymieniać bez kłopotu euro i inne waluty, jak funty, jeny czy ruble. Warto przeliczyć otrzymane peso. Meksykańską walutę raczej bez problemu pobierzemy z bankomatów, używając kart VISA lub MasterCard. Kartą zapłacimy jedynie w ekskluzywnych sklepach, supermarketach i większych domach towarowych.

Kupując pamiątki rynkach i ulicznych straganach, należy się targować. Zwykle udaje się w ten sposób kupić towar za 2/3 jego ceny. Dotyczy to zwłaszcza miejsc często uczęszczanych przez turystów i płatności gotówką. Należy przy tym pamiętać o szacunku dla sprzedającego. Pod względem sposobu bycia Meksykanie są narodem pogodnym, towarzyskim i spontanicznym.

W Meksyku na porządku dziennym jest prawienie komplementów przy każdej możliwej okazji. Meksykanie w kontaktach z ludźmi zachowują się swobodnie, ale z dużym szacunkiem i dobrym smakiem. Uśmiech, patrzenie w oczy i częste wymiany grzeczności w tym kraju to absolutny standard. Pamiętajcie, że kiedy poprosicie Meksykanina o pomoc, należy mu podziękować, życząc miłego dnia słowami: „Buenas tardes”. Meksykanie nie są punktualni, podchodzą do czasu z dużym dystansem. Podczas wycieczek w głąb lądu należy pamiętać o stosownym stroju. Przywiązuje się tu dużą wagę do ubioru i zbytnia nagość będzie zdecydowanie nie na miejscu.

Ze względów bezpieczeństwa zaleca się unikanie ciemnych uliczek i zostawianie otwartych samochodów. Należy też pilnować swojego bagażu, a drogi sprzęt przechowywać jedynie w bezpiecznych miejscach. W Meksyku jesteśmy narażeni na kradzieże, trzeba zachować szczególną ostrożność i troskę o cenne przedmioty.
... Czytaj cały opisZwiń opis


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz