Rejs wokół Zatoki Meksykańskiej - kolorowe Karaiby

oferta dostępna

Cena za osobę 9 446

Razem (Szczegóły ceny)18 892

Masz kartę payback?
Dostaniesz 9446 punktów paybacksamolot

11:00:00

04.01.2020
Warszawa - Okęcie
Miami Springs

15.01.2020
MIA
WAW

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:


Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Kategoria

***

Opis oferty

 
Zakwaterowanie:

Costa Luminosa**** - FULL BOARD (3 posiłki) Duży, nowoczesny statek wycieczkowy, zbudowany w 2009 r, należący do znanego włoskiego armatora "Costa Cruises", jeden z najpiękniej rozświetlonych statków linii. Statek składa się z 12 pokładów, ma ponad 32 m szerokości, 294 m długości i osiąga prędkość ok. 21 węzłów, a załoga liczy1050 osób. Statek może zabrać na pokład prawie 2800 pasażerów.

Nazwy restauracji i barów pochodzą od gwiazd, a pokłady od kamieni szlachetnych.

Hotele: 1 rozpoczęta doba hotelowa - w okolicyMiami w hotelu **/*** ze śniadaniem w pokojach 2-os,10 rozpoczętych dób hotelowych - na statku **** o dobrym standardzie w wybranych (opłaconych) typach kabin w opcji full board (3 posiłki) kabiny 2-os z łazienkami (opis kabin i statku j.w.)

Do dyspozycji gości:

2baseny w tym jeden z rozsuwanym dachem i telebimem, na którym wyświetlane sa koncerty/filmy itp., brodzik dla dzieci z niewielką zjeżdżalnią , 4 jacuzzi, kino 4D, symulator Grand Prix, sala gier wideo, symulator do gry w golfa, boisko do mini - golfa, wielofunkcyjne boisko sportowe (siatkówka, koszykówka),tenis stołowy, ścieżka do joggingu, centrum fitness,salon piękności Venus", fryzjer, SPA "Samsara" (płatne znajdujące się na 2 poziomachz: łaźnią turecką, sauną, solarium, gabinetami zabiegowymi i pokojami do masażu), siłownia, mini centrum handlowe ze sklepikami ,trzypoziomowy teatr, kasyno, dyskoteka i klub nocny, kafejka internetowa, centrum medyczne (płatne), minicluby dla dzieci wkilku grupach wiekowych i nastolatków(liczne atrakcje m.in. karaoke, dyskoteki, lekcje tańca, zajęcia sportowe), plac zabaw. Codziennie organizowane są animacje, gry i zabawy oraz warsztaty.(część z wymienionych atrakcji/serwisów dodatkowo płatna).

Na statku znajdują się4 restauracje, w tym: restauracja główna dwupoziomowa "Taurus" (serwująca głównie dania kuchni włoskiej i regionelnej), restauracja "Andromeda" - serwująca m.in.dania kuchni włoskiej, dania z grillaw formie bufetu, 2 eleganckie restauracje a'la carte "Luminosa" oraz "Samsara"(dodatkowo płatna wymagana wcześniejsza rezerwacja) i kawiarnia "Sirius" (płatna)oraz 11 barów (w tym, m.in.: z muzyką na żywo, w dyskotece, przy basenie, z cygarami, )

Uwaga! Podczas niektórych imprez wieczornych i tematycznych mile widziane eleganckie stroje warto również zabrać ubrania, lub drobne dodatki w kolorach białym, czarnym, czerwonym, zielonym.

WAŻNE: Usługi typu: internet, fax, telefon, zabiegi w SPA, pralnia, usługi medyczne, fotograf, zajęcia z instruktorem, opiekunka dla dzieci itp. są dodatkowo płatne.

Pokoje:

Kabiny: na statku znajduje się 1130 kabin o różnej wielkości i standardzie. Główne rodzaje kabin to: wewnętrzne (bez okna), zewnętrzne (z oknem lub bulajem) i zewnętrzne z balkonem. Wszystkie kabiny wyposażone są w jedno łóżko podwójne lub dwa łóżka pojedyncze i posiadają: łazienkę (prysznic, ręczniki, suszarka do włosów, WC), klimatyzację, telefon, telewizor, sejf, minibar.

- Kabina wewnętrzna bez okna (ok. 14 m2) - klimatyzowana, wyposażona w jedno łóżko podwójne lub dwa łóżka pojedyncze i posiadają: łazienkę (prysznic, ręczniki, suszarka do włosów, WC), telefon, telewizor, biurko, sejf, mini- bar. Niektóre kabiny posiadają dodatkowe łóżka podwieszane lub rozkładaną sofę. Zlokalizowane są w większości na pokładach 1-6.

- Kabina zewnętrzna z oknem lub "bulajem" (ok. 16 - 18 m2)- klimatyzowana, wyposażona w jedno łóżko podwójne lub dwa łóżka pojedyncze i posiadają: łazienkę (prysznic, ręczniki, suszarka do włosów, WC), telefon, telewizor, biurko, mini - bar, sejf. Niektóre kabiny posiadają dodatkowe łóżka podwieszane lub rozkładaną sofę. W zależności od lokalizacji kabiny (pokładu) okna mają zróżnicowane rozmiary, kształty (możliwy "bulaj"- okrągłe okno) i widoki (może być ograniczony). Zlokalizowane są w większości na pokładach 1, 4, 6, 7.

- Kabina zewnętrzna z balkonem (ok.18 -20m2) - klimatyzowana, wyposażona jest w podwójne łóżko małżeńskie lub dwa pojedyncze łóżka. W każdej kabinie: łazienka (prysznic, ręczniki, WC, suszarka do włosów), telefon, telewizor, biurko, mini-bar, sejf oraz balkon. Niektóre kabiny posiadają dodatkowe łóżka podwieszane lub rozkładaną sofę. Zlokalizowane są w większości na pokładach 4-8.

Wyżywienie:

W cenie: 3 posiłki - śniadania, obiady/lunche i kolacje w restauracjach głównych i bufetowych

Dodatkowo płatne - oferta kulinarna pozostałych restauracji, napoje do obiadów, kolacji oraz między posiłkami, napoje alkoholowe (alkohol jest sprzedawany osobom, które ukończyły 21 lat osobom w wieku 18 - 20 lat - za zgodą prawnych opiekunów). Możliwość dokupienia na statku dodatkowych pakietów all inclusive z napojami (pakiety bezalkoholowe lub uwzględniające określone alkohole). Cena pakietu all inclusive waha się od ok. 18 EUR/os/dzień (napoje tylko do posiłków - obiadu i kolacji) do ok. 46 EUR/os/dzień (pakiet z drinkami i mini barem). Warunkiem skorzystania z pakietu all inclusive jest wykupienie go przez wszystkich pasażerów w kabinie na czas całego rejsu. Na statku obowiązuje zakaz wnoszenia napojów (w tym alkoholi) z zewnątrz.

"

Program

Dzień 1
Zbiórka w Warszawie, stanowisko odpraw Rainbow. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Wylot z Warszawy i przelot do USA (możliwa przesiadka). Przylot do Miami, odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami wizowymi, transfer do hotelu*** w okolicy Miami, odpoczynek i nocleg. (Trasa ok. 50 km)

Dzień 2
Po śniadaniu, czas wolny na plażowanie oraz zakupy. Dla chętnych (dodatkowo płatne, ok. 160 USD/os, cena uzależniona od ilości chętnych) przejazd do Cape Canaveral na zwiedzanie centrum kosmicznego Kennedy Space Center, które jest rdzeniem amerykańskich operacji kosmicznych NASA. Podczas wizyty w Centrum Lotów Kosmicznych, wycieczka autobusem po ośrodku NASA. W sali dowodzenia z czasów programu Apollo, zapoznamy się z przygotowaniami do lotu na księżyc, a nawet "poczujemy" start rakiety. W specjalnej hali obejrzymy najpotężniejszą rakietę nośną świata "Saturn V", dotkniemy próbki księżycowego gruntu, a także zobaczymy oryginalny pojazd kosmiczny Atlantis oraz jego wyposażenie. Poznamy elementy pracy i życia kosmonautów na orbicie - dowiemy się m.in. jak jeść i pić w stanie nieważkości. Na koniec będziemy uczestniczyli w symulowanym starcie wahadłowca jako członkowie misji kosmicznej, a na zewnątrz zobaczymy ekspozycję rakiet ukazującą historię postępu w budowie pojazdów kosmicznych. Będzie też można zająć miejsce w kapsule lądownika i przejść po pochylni łączącej wieżę startów z rakietami misji Gemmini i Apollo. (Trasa ok. 420 km). Następnie transfer do portu i zaokrętowanie na statku. Zakwaterowanie w wybranych kabinach, kolacja na statku. Około 23:00 statek wypłynie z PortEverglades w kierunku portuNassau na Bahamach (nocny rejs).

UWAGA!!! w terminie 14.01statek płynie w kierunku portu Freeportna Bahamach zamiast do Nassau na Bahamach (nocny rejs).

Dzień 3
Około12:00 statek dopływa do portu Nassau na wyspie New Providencew archipelagu Wysp Bahama. Będzie okazja aby zapoznać się z największym miastem i stolicą Bahamów, a zarazem kulturalnym i rozrywkowym centrum archipelagu oraz z licznymi plażami, kasynami, sklepikami. Jednocześnie jest to miejsce fascynujące swą historią z czasów wielkich odkryć geograficznych. Zachęcamy do skorzystania z ciekawej oferty wycieczek fakultatywnych (dodatkowo płatne) m.in.: wizyty w aquaparku, pływania z delfinami, rejsu łodzią podwodną, wizyty w muzeum piratów. Spokojne wody, przyjazne prądy morskie, życie wodnej flory i fauny sprawiają, że Bahamy to doskonałe miejsce do nurkowania.Park Narodowy Lucayan - na Wielkiej Bahamie jest rajem dla miłośników przyrody. Podziwiać tutaj można wiele gatunków ptaków: lokalne papugi, flamingi, drozdy karaibskie.Na tropikalnej wyspie New Providence, wyróżniającej się cudownie przejrzystą wodą i plażami z białym piaskiem amatorzy błogiego wypoczynku będą mieli okazję miło spędzić czas. Ok.18:00 statek wypływa w kierunkuportu Amber Cove na Dominikanie(nocny rejs).

UWAGA!!! w terminach 24.01, 13.02 statek dopływa do portu Nassanu, a następnie płynie w kierunku portu Ocho Rios na Jamajce zamiast Amber Cove na Dominikanie(nocny rejs).

UWAGA!!! w terminie 14.01statek dopływa do portu Freeportna Bahamach.
Około 08:00 statek dopływa do Freeport na Bahamach, na wyspie Wielka Bahama. Możliwość uczestnictwa w wycieczkach fakultatwynych (dodatkowo płatnych). Jest to dobrze znany kurort turystyczny położony zaledwie 90 km od wybrzeży Florydy.Północna cześć wyspy słynie z licznych parków narodowych chroniących naturalne piękno.Park Narodowy Lucayan - jest rajem dla miłośników przyrody. Podziwiać tutaj można wiele gatunków ptaków: lokalne papugi, flamingi, drozdy karaibskie.Wielka Bahama to również mekka dla nurków z uwagi nabogactwo i kolorytpodwodnego życia oraz panujące tu doskonałe warunki. Dodatkowo,cudownie białe, karaibskie plaże, z najpiękniejszą z nich -Xanadu,z miękkim piaskiem są idealnym miejscem na odpoczynek dla każdego. Około godziny 15:00 statek odpływa w kierunku portuOcho RiosnaJamajce. (nocny rejs).

Dzień 4
Dzień na morzu (statek nie zawija do portu), czas na relaks. Zachęcamy do korzystania z licznych atrakcji na statku: kąpiele w basenie, kąpiele słoneczne, animacje i atrakcje na statku (część dodatkowo płatnych): gimnastyka, karaoke, siłownie, boiska, kręgielnia,SPA (zabiegi za dodatkową opłatą) i wiele innych, w tym także animacje wieczorne. Za dodatkową opłatą mogą Państwo również skorzystać z bogatej oferty kulinarnej na statku. Dzienny i nocny rejs w kierunku portu Amber Cove na Dominikanie.

UWAGA!!! w terminach 14.01, 24.01, 13.02 dzień na morzu. Statek płynie wkierunku portuOcho RiosnaJamajce. (dzienny i nocny rejs).

Dzień 5
Około 08:00 statek dopływa do portu Amber Cove na Dominikanie, w okolicy Puerto Plata. Jest to główne miasto"bursztynowego wybrzeża". Ciekawą atrakcją jest wjazd kolejką linową na górę Isabel de Torres, wizytówkę miasta oraz wizyta w fabryce rumu Brugal, gdzie można poznać tajniki produkcji ulubionego trunku Dominikańczyków. Można udać się do centrum na spacer po głównym placu starego miasta, gdzie stoi katedra oraz zabytkowe domy w charakterystycznym dla Puerto Plata wiktoriańskim stylu. Warto przejść na bulwar nadmorski El Malecón, na cypelek, na którymi stoi XVI wieczny fort św. Filipaoraz zobaczyćwspółczesny amfiteatr, znany z dorocznego festiwalu muzyki merengue. Zachęcamy do uczestnictwa w wycieczkach fakultatywnych (dodatkowo płatnych), podczas których można zobaczyć m.in. Wodospady Damajagua, będące naturalnym "parkiem wodnym" w samym środku lasu tropikalnego. Jest to prawdziwa frajda i wyzwanie dla wszystkich poszukiwaczy dobrej zabawy ponieważ można spróbować zjazdu i skoków z 7 wodospadów. Prawie siedmiokilometrowy kanion z krystalicznie czystą wodą oraz bujną florą to również idealne miejsce aby odkryć karaibską przyrodę. Dominikana to nie tylko piękne karaibskie plaże, można także ją poznać z zupełnie innej perspektywy. Warto wybrać się na wyprawę konną przez malownicze karaibskie bezdroża, lokalne wioski i oszałamiające swym pięknem góry. To doskonała alternatywa dla tradycyjnych wycieczek. Ok. 15:00 statek wypływa w kierunku portu Ocho Rios na Jamajce (nocny rejs).

UWAGA!!! w terminach 14.01, 24.01, 13.02 statek dopływa do Ocho Riosna Jamajce.
Około godzinie 08:00 statek dopływa do portuOcho Riosna północnym wybrzeżu Jamajki, trzeciej pod wzgledem wielkości wyspy na Morzy Karaibskim i najbardziej zielonej. Możliwość uczestnictwa w wycieczkach fakultatwynych (dodatkowo płatnych). Na amatorów błogiego wypoczynku czekają jedne z najpiękniejszych plaż na Karaibach z klubami, restauracjami, barami i pubami. Warto skosztować tutejszych przysmaków: krewetek, homarów, kurczaków lub wieprzowiny przyprawionych jedną z 300 odmian słynnej jamajskiej przyprawy Jerk. W okolicy Ocho Riosznajduje się jedna z najpiękniejszych plaż Jamajki - Turtle Beach słynąca z drobnego piasku irajskej, turkusowej wody. Jamajka to jednak nie tylko plaża i palmy. Polecamy wizytęprzy wodospadach Dunn's River Falls, których wody kaskadowo spadają z wysokości 55 m bezpośrednio do morza. Ciagną się na długości 180m, a natura uformowała je w ten sposób, iż można sie wspiać na sam szczyt, po drodze zażywając hydromasażu w licznych naturalnych jaccuzi. Warto również odwiedzić pobliski ogród botanicznyShaw Park z niezwykłą tropikalną roślinnością. Jest położony nawzgórzu skąd rozciaga się piekny widok na lazurowo - turkusowe wody Morza Karaibskiego.Piekno tutejszej natury było tłem do kręcenia scen do dwóch filmow z serii James Bond. Jamajka to również stolica muzyki reggae. Amatorzy muzyki Reggae mogą pojechać do wioski Nine Mile, gdzie urodził się i został pochowany Bob Marley. Niedaleko znajduje się Discovery Bay, mekka nurków na Jamajce. Ok. 18:00 statek wyrusza w dalszą trasę ku wybrzeżom Hondurasu, do portu Mahogany Bay na wyspie Roatan (w terminie 14.01) oraz do portu w Georgetown na Kajmanach (w terminach 24.01, 13.02). (nocny rejs)

Dzień 6
Około godzinie 12:00 statek dopływa do portuOcho Riosna północnym wybrzeżu Jamajki, trzeciej pod wzgledem wielkości wyspy na Morzy Karaibskim i najbardziej zielonej. Możliwość uczestnictwa w wycieczkach fakultatwynych (dodatkowo płatnych). Na amatorów błogiego wypoczynku czekają jedne z najpiękniejszych plaż na Karaibach z klubami, restauracjami, barami i pubami. Warto skosztować tutejszych przysmaków: krewetek, homarów, kurczaków lub wieprzowiny przyprawionych jedną z 300 odmian słynnej jamajskiej przyprawy Jerk. W okolicy Ocho Riosznajduje się jedna z najpiękniejszych plaż Jamajki - Turtle Beach słynąca z drobnego piasku irajskiej, turkusowej wody. Jamajka to jednak nie tylko plaża i palmy. Polecamy wizytęprzy wodospadach Dunn's River Falls, których wody kaskadowo spadają z wysokości 55 m bezpośrednio do morza. Ciągną się na długości 180m, a natura uformowała je w ten sposób, iż można się wspiąć na sam szczyt, po drodze zażywając hydromasażu w licznych naturalnych jaccuzi. Warto również odwiedzić pobliski ogród botanicznyShaw Park z niezwykłą tropikalną roślinnością. Jest położony nawzgórzu skąd rozciaga się piękny widok na lazurowo - turkusowe wody Morza Karaibskiego.Piękno tutejszej natury było tłem do kręcenia scen do dwóch filmow z serii James Bond. Jamajka to również stolica muzyki reggae. Jej amatorzy mogą pojechać do wioski Nine Mile, gdzie urodził się i został pochowany Bob Marley. Niedaleko znajduje się Discovery Bay, mekka nurków na Jamajce. Ok. 18:00 statek wyrusza w dalszą trasę w kierunku Georgetown na Kajmanach (nocny rejs).

UWAGA!!! w terminach 24.01, 13.02 statek dopływa do portu w Georgetown na Kajmanach.
Ok. godzinie 09:00 statek dopływa do portu w Georgetown(statek może cumować kilkaset metrów od brzegu, gdzie klienci są dowożeni na stały ląd łodziami motorowymi, które kursują co ok. 20 min.) - stolicy brytyjskiego terytorium Kajmanów -na wyspie Wielki Kajman. Możliwość uczestnictwa w wycieczkach fakultatwynych (dodatkowo płatnych). Jest ona największą z archipelagu 3 wysp, będących kiedyś przystanią dla żeglarzy zaopatrujących się tu w wodę i polujących na żółwie morskie. Archipelag został odkryty przez Krzysztofa Kolumba w 1503 roku, a legenda głosi, że Król Jerzy III z wdzięczności za uratowanie brytyjskiej floty od osadzenia na rafach, zwolnił mieszkańców Kajmanów z płacenia podatków i służby wojskowej. Tak pozostało do dzisiaj, dlatego wyspy te są nazywane "rajem podatkowym". Obecnie Kajmany przyciągają turystów świetnymi warunkami do nurkowania i snurkowania, malowniczymi, piaszczystymi ibiałymi plażami, wodą o bajecznym kolorze i pięknym słońcem.Wyspiarze goszczą ok. 80 000 płetwonurków rocznie, którzy przybywają na wyspy aby podziwiać rafy koralowe,wraki statków itropikalne ryby. Toteż często wyspy określane są mianem podwodnej stolicy Karaibów. Tutejsza plaża Seven Mile Beach ("Siedmiomilowa Plaża")uznawana jest za jedną z najwspanialszych na świecie. Amatorzy sportów wodnych: nart wodnych, windsurfingu i pływania będą zachwyceni ciągnącym się ponad 8 km wybrzeżem, a miłośnicy fauny morskiej zapewne wybiorą sie do Stingray City (miasto płaszczek), jednego z niewielu miejsc na ziemi, gdzie można obserwować te piękne zwierzęta w naturalnych warunkach, z tak bliskiej odległości, dotknąć ,a nawet pocałować. Warto wybrać się też na farmę żółwi, aby poznać symbol Kajmanów żółwia zielonego i inne występujące w Morzu Karaibskim. Ok. godz. 18:00 statek wyrusza w dalszą trasę ku wybrzeżom Belize, do portu w stolicy kraju o tej samej nazwie. (nocny rejs)

UWAGA!!! w terminie 14.01 dzień na morzu (statek nie zawija do portu), czas na relaks. Zachęcamy do korzystania z licznych atrakcji na statku. Dzienny i nocny rejs w kierunku Hondurasu, na wyspę Roatan, do portu Mahogany Bay.

Dzień 7
Ok. godzinie 09:00 statek dopływa do portu w Georgetown(statek może cumować kilkaset metrów od brzegu, gdzie klienci są dowożeni na stały ląd łodziami motorowymi, które kursują co ok. 20 min.) - stolicy brytyjskiego terytorium Kajmanów -na wyspie Wielki Kajman. Możliwość uczestnictwa w wycieczkach fakultatwynych (dodatkowo płatnych). Jest ona największą z archipelagu 3 wysp, będących kiedyś przystanią dla żeglarzy zaopatrujących się tu w wodę i polujących na żółwie morskie. Archipelag został odkryty przez Krzysztofa Kolumba w 1503 roku, a legenda głosi, że Król Jerzy III z wdzięczności za uratowanie brytyjskiej floty od osadzenia na rafach, zwolnił mieszkańców Kajmanów z płacenia podatków i służby wojskowej. Tak pozostało do dzisiaj, dlatego wyspy te są nazywane "rajem podatkowym". Obecnie Kajmany przyciągają turystów świetnymi warunkami do nurkowania i snurkowania, malowniczymi, piaszczystymi ibiałymi plażami, wodą o bajecznym kolorze i pięknym słońcem.Wyspiarze goszczą ok. 80 000 płetwonurków rocznie, którzy przybywają na wyspy aby podziwiać rafy koralowe,wraki statków itropikalne ryby. Toteż często wyspy określane są mianem podwodnej stolicy Karaibów. Tutejsza plaża Seven Mile Beach ("Siedmiomilowa Plaża")uznawana jest za jedną z najwspanialszych na świecie. Amatorzy sportów wodnych: nart wodnych, windsurfingu i pływania będą zachwyceni ciągnącym się ponad 8 km wybrzeżem, a miłośnicy fauny morskiej zapewne wybiorą sie do Stingray City (miasto płaszczek), jednego z niewielu miejsc na ziemi, gdzie można obserwować te piękne zwierzęta w naturalnych warunkach, z tak bliskiej odległości, dotknąć ,a nawet pocałować. Warto wybrać się też na farmę żółwi, aby poznać symbol Kajmanów żółwia zielonego i inne występujące w Morzu Karaibskim. Ok. godz. 19:00 statek wyrusza w dalszą trasę ku wybrzeżom Hondurasu, do portu Mahogany Bay na wyspie Roatan (nocny rejs).

UWAGA!!! w terminach 24.01, 13.02 dzień na morzu (statek nie zawija do portu), czas na relaks. Zachęcamy do korzystania z licznych atrakcji na statku. Dzienny i nocny rejs w kierunkuBelize.

UWAGA!!! w terminie 14.01statek dopływa do portu Mahogany Bay na wyspie Roatan.
Ok. godziny 08:00 statek dopływa do portu Mahogany Bay na wyspie Roatan u wybrzeży Hondurasu. Możliwość uczestnictwa w wycieczkach fakultatwynych (dodatkowo płatnych). Bogactwo podwodnego życiasprawia, że wokół wyspy panujądoskonałe warunki do snurkowania i nurkowania. Znajduje się tu największa rafa koralowa na Morzu Karaibskim i druga co do wielkości na świecie (zaraz po Wielkiej Rafie Koralowej u wybrzeży Australii).Roatan słynie również z bujnej,egzotycznej roślinności i licznych gatunkówa zwierząt.Niezwykłą atrakcją wyspysą parki morskie, gdzie można pływać z delfinami w ich naturalnym środowisku.Niewątpliwąciekawostką, zaraz po zejściu ze statku, jestwyciąg(taki jak na stokach narciarskich!!!), któryprzewozi turystów bezpośrednio zterminala portowegonacudowną,karaibską plażę Moghana z miękkim, białym piaskiem. To idealne miejsce dlamiłośników plażowania i morskich kąpieli. Ok. godz. 16:00 statek wyrusza w dalszą trasę ku wybrzeżom Meksyku, doportu w Cozumel(nocny rejs).

Dzień 8
Dzień na morzu (statek nie zawija do portu), czas na relaks. Zachęcamy do korzystania z licznych atrakcji na statku. Dzienny i nocny rejs w kierunku Hondurasu, na wyspę Roatan, do portu Mahogany Bay.

UWAGA!!! w terminach 24.01, 13.02 statek dopływa do portu w Belize.
Około 08:00 statek dopływa do portu w stolicy Belize, o tej samej nazwie. Możliwość uczestnictwa w wycieczkach fakultatwynych (dodatkowo płatnych). Na uwagę zasługują przede wszystkim soczyście zielone,bujne lasy deszczowe z bogatą flora i fauną. Wzdłuż wybrzeży Belize rozciaga się druga co dowielkości rafa koralowa ze słynnąmorską jaskiniąBlue Hole. Region szczególnie przypadnie zatem do gustu miłośnikom snurkowania i nurkowania. Belize to malutkie państwo, będące niegdyś domem starożytnej cywilizacji Majów, dzisiaj jest miejscem gdzie wiele różnych kultur żyje ze sobą w jednym miejscu - Belizeńczycy, Kreole, Metysi, Czarni Karibowie tworzą tu wspaniałą i barwną mieszankę narodowości.Belize tokraj pełen kontrastów gdzie jednego dnia można nurkować w przepięknej, lazurowej wodzie podziwiając zapierającą dech w piersiach rafę koralową, następnie zatopić się w soczystej zieleni prawdziwej dżungli, a na koniec usiąść z filiżanką kawy w tętniącym życiem centrum Belize City w otoczeniu kolonialnej zabudowy.Około godziny 18:00 statek wyrusza w dalszą trasę ku wybrzeżom Hondurasu, do portu Mahogany Bay na wyspie Roatan (nocny rejs).

UWAGA!!! w terminie 14.01statek dopływa do portu Cozumel w Meksyku.
Około 08:00 statek zawija do Cozumel, wyspy położonej zaledwie ok. 20 km od wybrzeży Meksyku. Skąpane w słońcu, białe niczym kość słoniowa plaże, z drobnym piaskiem i turkusową wodą otoczone są kołyszącymi się palmami i przepiękną rafą koralową - to właśnie Cozumel - kwintesencja Karaibów. Przy Cozumel zaczyna się druga co do wielkości rafa koralowa na świecie. Na lokalnym targu można nabyć biżuterię, meksykańskie rękodzieło, artefakty Majów, rzeźby z onyksu i wiele innych lokalnych wyrobów. Polecamy wycieczki fakultatywne (dodatkowo płatne), m.in.: Tulum, jeep safari, rejs katamaranem połączony ze snorkelingiem, pływanie z żółwiami, płaszczkami i delfinami, zwiedzanie historycznych budowli Majów. Około godziny 17:00 statek odpływa w kierunku portu w Progreso w Meksyku (nocny rejs).

Dzień 9
Ok. godziny 08:00 statek dopływa do portu Mahogany Bay na wyspie Roatan u wybrzeży Hondurasu. Możliwość uczestnictwa w wycieczkach fakultatwynych (dodatkowo płatnych). Bogactwo podwodnego życiasprawia, że wokół wyspy panujądoskonałe warunki do snurkowania i nurkowania. Znajduje się tu największa rafa koralowa na Morzu Karaibskim i druga co do wielkości na świecie (zaraz po Wielkiej Rafie Koralowej u wybrzeży Australii).Roatan słynie również z bujnej,egzotycznej roślinności i licznych gatunków zwierząt.Niezwykłą atrakcją wyspysą parki morskie, gdzie można pływać z delfinami w ich naturalnym środowisku.Niewątpliwąciekawostką, zaraz po zejściu ze statku, jestwyciąg(taki jak na stokach narciarskich!!!), któryprzewozi turystów bezpośrednio zterminala portowegonacudowną,karaibską plażę Moghana z miękkim, białym piaskiem. To idealne miejsce dlamiłośników plażowania i morskich kąpieli. Ok. godz. 16:00 statek wyrusza w dalszą trasę ku wybrzeżom Meksyku, doportu w Cozumel(nocny rejs).

UWAGA!!! w terminie 14.01statek dopływa do portu w Progreso w Meksyku.
Około 08:00 statek dopływa do portu w Progreso na płw. Jukatan nad Zatoką Meksykańską - spokojnej miejscowości z najdłuższym molo w całym Meksyku, piękną promenadą z licznymi knajpkami i idelanymi plażami na których można odpoczywać w idyllycznej atmosferze. W okolicy miasteczka znajdują się ruiny twierdzy Majów Dzibilchaltun z główną budowlą " Światynią Siedmiu Lalek" i cenotągłęboką na 40 m,pełniącą niegdyś funkcję zbiornika wodnego, a obecnieudostepnioną do kąpania.Zachcamy również do wizyty wstolicy i największym mieście Płw. Jukatan, w Meridzie, oddalonej o ok. 30 min od Progreso. Miasto było niegdyś kolebką cywilizacji Majów, znajduje siętu m.in. najstarsza katedra w Meksyku - św. Ildefonsa, budowana przez blisko 40 lat. Warto udać się na duży, kolorowy bazar, znajdujący się w pobliżu centrum miasta z lokalnymi produktami, przepięknie pachnącymi, kolorowymi przyprawami oraz egzotycznymi owocami. Będąc w Meridzie nie można pominąć równieżgłównego placu Plaza Grande - uważanego za jeden z najładniejszych i najbardziej zielonych w Meksyku. Możliwość uczestnictwa w wycieczkach fakultatwynych (dodatkowo płatnych). Około godziny 17:00 statek odpływa w kierunku portu Nassau na Bahamach (nocny rejs).

Dzień 10
Około 08:00 statek zawija do Cozumel, wyspy położonej zaledwie ok. 20 km od wybrzeży Meksyku. Skąpane w słońcu, białe niczym kość słoniowa plaże, z drobnym piaskiem i turkusową wodą otoczone są kołyszącymi się palmami i przepiękną rafą koralową - to właśnie Cozumel - kwintesencja Karaibów. Przy Cozumel zaczyna się druga co do wielkości rafa koralowa na świecie. Na lokalnym targu można nabyć biżuterię, meksykańskie rękodzieło, artefakty Majów, rzeźby z onyksu i wiele innych lokalnych wyrobów. Polecamy wycieczki fakultatywne (dodatkowo płatne), m.in.: Tulum, jeep safari, rejs katamaranem połączony ze snorkelingiem, pływanie z żółwiami, płaszczkami i delfinami, zwiedzanie historycznych budowli Majów. Około godziny 19:00 statek odpływa w kierunku Florydy i portu Port Everglades (nocny rejs).

UWAGA!!! w terminie 14.01dzień na morzu (statek nie zawija do portu), czas na relaks. Zachęcamy do korzystania z licznych atrakcji na statku. Dzienny i nocny rejs w kierunku Nassau na Bahamach.

Dzień 11
Dzień na morzu (statek nie zawija do portu), czas na relaks. Zachęcamy do korzystania z licznych atrakcji na statku. Dzienny i nocny rejs w kierunku Florydy i portu Port Everglades.

UWAGA!!! w terminie 14.01statek dopływa do portu Nassau w archipelagu Wysp Bahama
Około12:00 statek dopływa do portu Nassau na wyspie New Providencew archipelagu Wysp Bahama. Będzie okazja aby zapoznać się z największym miastem i stolicą Bahamów, a zarazem kulturalnym i rozrywkowym centrum archipelagu oraz z licznymi plażami, kasynami, sklepikami. Jednocześnie jest to miejsce fascynujące swą historią z czasów wielkich odkryć geograficznych. Zachęcamy do skorzystania z ciekawej oferty wycieczek fakultatywnych (dodatkowo płatne) m.in.: wizyty w aquaparku, pływania z delfinami, rejsu łodzią podwodną, wizyty w muzeum piratów. Spokojne wody, przyjazne prądy morskie, życie wodnej flory i fauny sprawiają, że Bahamy to doskonałe miejsce do nurkowania.Park Narodowy Lucayan - na Wielkiej Bahamie jest rajem dla miłośników przyrody. Podziwiać tutaj można wiele gatunków ptaków: lokalne papugi, flamingi, drozdy karaibskie.Na tropikalnej wyspie New Providence, wyróżniającej się cudownie przejrzystą wodą i plażami z białym piaskiem amatorzy błogiego wypoczynku będą mieli okazję miło spędzić czas. Ok.18:00 statek wypływa w kierunkuFlorydy i portu Port Everglades. (nocny rejs).

Dzień 12
Wczesnym rankiem (ok. godziny 06:00) statek dopływa ponownie do PortEverglades na Florydzie. Po śniadaniu i wyokrętowaniu wyjazd na zwiedzanie Miami (wycieczka realizowanaw zależnościod godzin przelotów), które rozpoczniemy od wizyty w Downtown, gdzie przespacerujemy się promenadą Bayside, pełną sklepów i restauracji oraz w Calle Ocho („Little Havana"), czyli słynnej dzielnicy emigrantów kubańskich. Następnie wybierzemy się na przejażdżkę na pokładzie Duck Boat, czyli amfibii, umożliwiającej zwiedzanie miasta z lądu i z wody, która zabierze nas do najciekawszych zakątków miasta: South Beach - ze słynnymi budynkami w stylu Art Deco czy do Star Island, z rezydencjami gwiazd jak Gloria Estefan, Jennifer Lopez lub Enrique Iglesias. Czas wolny przy Ocean Drive i możliwość zobaczenia z zewnątrz willi Gianniego Versace Casa Casuarina. Następnie transfer na lotnisko w Miamii wylot do Polski (możliwe przesiadki).

Dzień 13
Przylot do Warszawy.

Uwagi do programu
UWAGA!!! trasa rejsuw terminach 01.12, 11.12, 04.01, 03.02, 23.02 : Miami (USA)- Nassau (Bahamy)- dzień na morzu - Amber Cove (Dominikana)- Ocho Rios (Jamajka)- Georgetown (Kajmany)- dzień na morzu - Roatan (Honduras)- Cozumel (Meksyk)- dzień na morzu - Miami (USA)
UWAGA!!! trasa rejsuw terminach 24.01, 13.02: Miami (USA) - Nassau (Bahamy)- dzień na morzu - Ocho Rios (Jamajka)- Georgetown (Kajmany)- dzień na morzu - Belize (Belize)- Roatan (Honduras)- Cozumel (Meksyk)- dzień na morzu - Miami (USA)
UWAGA!!! trasa rejsuw terminach 14.01: Miami (USA)- Freeport (Bahamy) - dzień na morzu - Ocho Rios (Jamajka)- dzień na morzu - Roatan (Honduras)- Cozumel (Meksyk)- Progreso (Meksyk)- dzień na morzu - Nassau (Bahamy)-Miami (USA)
UWAGA !!! - termin sylwestrowy dostępny pod kodem UR2

- Rozkład lotów może ulec zmianie. Prosimy o potwierdzenie godzin przed wylotem na stronie operatora.
- Napoje alkoholowe zakupione w strefie wolnocłowej i przewożone w bagażu podręcznym, pomimo odpowiedniego opakowania są rekwirowane na lotniskach europejskich.
- Na statek nie wolno wnosić niebezpiecznych przedmiotów, m.in: żelazek, scyzoryków, czajników elektrycznych, żywności, napojów (w tym alkoholowych) oraz żadnych materiałów łatwopalnych.
- Program jest ramowy. Część z atrakcji może być sezonowo wyłączona ze zwiedzania.
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Gniazdka elektryczne w większości hoteli wymagają zastosowania adaptera (dostępne w recepcji lub możliwość zakupienia w miejscowych sklepach, ok. 5 USD).
- Podczas trwania całego rejsu proponujemy dodatkowo płatne (gotówką w USD) wycieczki fakultatywne (dodatkowo płatne napiwki ok. 5 USD/os.).
- Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów i pilotów.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
- Przy zakwaterowaniu wymagany jest depozyt w gotówce (ok. 250 EUR/os) lub numer karty kredytowej. Wszystkie rozliczenia na statku mają charakter bezgotówkowy i przy wykwaterowaniu zakupione towary, usługi są odliczane od depozytu bądź pobierane z karty kredytowej.
- Kobiety powyżej 24 tyg. ciąży, niemowlęta do 12 m-ca życia oraz osoby poniżej 21 lat życia (jeśli nie są pod opieką prawnych opiekunów) nie mogą odbyć rejsu i nie zostaną wpuszczone na statek. Kobiety w ciąży zobligowane są doposiadania zaświadczenia (w języku angielskim)z informacją o tygodniu ciąży oraz że przebiega ona w sposób prawidłowy.
- Walutą obowiązującą na statku jest EUR.
- Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki.

"

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Miami i z Miami do Warszawy (możliwe przesiadki), opłaty portowe, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelu w okolicy Miami: w hotelach 3* - 1 rozpoczęta doba hotelowa, wyżywienie podczas objazdu-pobytu w Miami (lub okolicy): śniadania podczas rejsu: zakwaterowanie na statku 4* -10 rozpoczętych dób hotelowych w wybranych (opłaconych) typach kabin z całodziennym wyżywieniem (w opcji full board) kabiny 2 os. z łazienkami (opis kabin, statku, wyżywienia jw.) korzystanie z większości atrakcji na statku, transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas realizacji programu i na statku podczas rejsu, ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NW, KL, Assistance oraz bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje:wizy amerykańskiej kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, obsługi przewodników, bagażowych, kierowców, itp) - ok. 80 USD/os. oraz obowiązkowej opłaty za serwis pokładowy i napiwków dla załogi (ok. 100 EUR/os.) -kwoty płatne obligatoryjnie na miejscu przejazdów komunikacją miejską, wycieczek fakultatywnych podczas objazdu oraz rejsu oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

Wycieczki lokalne

Podczas trwania całego rejsu proponujemy dodatkowo płatne wycieczki fakultatywne (przykładowe programy na stronie internetowej: r.pl). Wycieczki fakultatywne podczas rejsu są dodatkowo płatne w walutach obowiązujących na miejscu w większości w USD (dodatkowo płatne napiwki ok. 5 USD/os.).

META Description

• Rejs po Karaibach: Meksyk, Jamajka, Bahamy, Kajmany, Honduras • wysokiej klasy statek Costa Luminosa **** fantastyczny serwis (całodzienne wyżywienie w cenie), polski pilot na pokładzie statku • Miami - najpiękniejsze plaże Florydy • Cape Canaveral - z wizytą w NASA • Ocho Rios (Jamajka) - w rytmie reggae • Cozumel (Meksyk) i Bahamy - pamiątki Majów i rajska plaża • Kajmany - cudowne wodospady rafy koralowe • Honduras i cudowne rafy koralowe •

Wizy - informacje dla sprzedawców

Wiza do Stanów Zjednoczonych Ameryki - konieczna na min. 2 wjazdy.

- Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki.

- Nie ma możliwości pośredniczenia w jej otrzymaniu, tak więc każdy Klient musi ją uzyskać we własnym zakresie.

- O wizę należy starać się w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie i w Konsulacie Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie.

- Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie:

- W przypadku osób podróżujących na podstawie paszportu wydanego przez kraj inny niż Polska, klienci zobligowani są do sprawdzenia w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych przepisów celnych ich obowiązujących. Dla obywateli krajów objętych programem o ruchu bezwizowym (VWP) obowiązkowa jest rejestracja w systemie ESTA (Electronic System For Travel Autorisation)

- lista krajów uczestniczących w programie jest dostępna na stronie: cbp.gov/travel/international-visitors/visa-waiver-program

ESTA jest systemem służącym do określenia, czy dana osoba jest uprawniona do wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie: esta.cbp.dhs.gov/esta/

- Klienci powinni posiadać wydrukowaną kopię potwierdzenia złożenia wniosku o zezwolenie na wjazd na terytorium USA w systemie ESTA i okazać ją podczas odprawy na lotnisku (zarówno na lotnisku w Polsce, jak i w ew. porcie przesiadkowym i w USA).

- Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki.

"

Wizy

Wiza do Stanów Zjednoczonych Ameryki - konieczna na min. 2 wjazdy.

- Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki.

- Nie ma możliwości pośredniczenia w jej otrzymaniu, tak więc każdy Klient musi ją uzyskać we własnym zakresie.

- O wizę należy starać się w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie i w Konsulacie Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie.

- Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie:

- W przypadku osób podróżujących na podstawie paszportu wydanego przez kraj inny niż Polska, klienci zobligowani są do sprawdzenia w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych przepisów celnych ich obowiązujących. Dla obywateli krajów objętych programem o ruchu bezwizowym (VWP) obowiązkowa jest rejestracja w systemie ESTA (Electronic System For Travel Autorisation)

- lista krajów uczestniczących w programie jest dostępna na stronie: cbp.gov/travel/international-visitors/visa-waiver-program

ESTA jest systemem służącym do określenia, czy dana osoba jest uprawniona do wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie: esta.cbp.dhs.gov/esta/

- Klienci powinni posiadać wydrukowaną kopię potwierdzenia złożenia wniosku o zezwolenie na wjazd na terytorium USA w systemie ESTA i okazać ją podczas odprawy na lotnisku (zarówno na lotnisku w Polsce, jak i w ew. porcie przesiadkowym i w USA).

- Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki.

"

Informacje praktyczne


Stolica

Meksyk


Język

hiszpański


Czas lokalny

Różnica czasu względem Polski to: -7 godzin w czasie letnim i -7 godzin w czasie zimowym.


Ogólne wymagania wjazdowe

Wiza nie jest wymagana. Przekraczanie granicy możliwe na podstawie paszportu. Wymagany minimalny okres ważności paszportu przy wjeździe do Meksyku wynosi 6 miesięcy.


Waluta

peso meksykańskie

Aktualny kurs to: 1MXN = 0.2018PLN, kurs NBP z dnia 2019-09-13


Ceny w hotelach i restauracjach

Przykładowe ceny: obiad w restauracji ok. 100 MXN, woda ok. 10 MXN, kawa ok. 30 MXN, Coca-Cola/Pepsi ok. 12 MXN, piwo ok. 25 MXN.


Napiwki

W restauracjach przyjęło się zostawianie napiwków w wysokości 10–15% kwoty zamówienia, czasami napiwek dopisywany jest do rachunku. Warto też dać zwyczajowego dolara pokojówce, tragarzowi i przewodnikowi.


Szczepienia

Brak wymaganych szczepień. Zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, durowi brzusznemu, żółtej gorączce, cholerze oraz wściekliźnie. Szczepienia rutynowe: błonica, tężec i krztusiec.


Obowiązkowy podatek turystyczny

Opłata turystyczna to ok. 1 USD za pokój za noc.


Napięcie i rodzaj gniazdka

adapter jest wymagany, 110 V, typ A, B


Komunikacja / transport publiczny

W Meksyku jest bardzo dobra komunikacja autobusowa. W mniejszych miastach kursują autobusy o niskim standardzie. Bilet lokalny w jedną stronę to ok. 6–10 MXN. W miastach Meksyk, Gudalajara i Monterrey możemy podróżować metrem. W niektórych miastach kursują też tzw. peseros, przypominające mikrobusy, w których opłata uzależniona jest od długości przejazdu. Za taksówkę w Meksyku zapłacimy ok. 30 MXN za rozpoczęcie kursu i ok. 9 MXN za 1 km podroży.


Wynajem samochodów

W Meksyku obowiązuje międzynarodowe prawo jazdy, mimo że samochody są często wypożyczane nawet po okazaniu polskiego dokumentu. Posiadanie tylko polskiego prawo jazdy może stanowić poważny problem w razie wypadku, zwłaszcza z udziałem innych pojazdów meksykańskich. Koszt benzyny to ok. 16 MXN za litr.


Ważne lokalne informacje i zwyczaje

Do Meksyku najlepiej jest zabrać dolary amerykańskie. Na miejscu wymienia się je na peso meksykańskie. W sklepach można płacić obydwoma walutami, lecz ten liczony w dolarach jest zawsze mniej korzystny. Pieniądze wymienimy na lotnisku, w kantorach po wyjściu ze strefy przylotów lub w banku. Poza dolarami w kantorach i bankach można wymieniać bez kłopotu euro i inne waluty, jak funty, jeny czy ruble. Warto przeliczyć otrzymane peso. Meksykańską walutę raczej bez problemu pobierzemy z bankomatów, używając kart VISA lub MasterCard. Kartą zapłacimy jedynie w ekskluzywnych sklepach, supermarketach i większych domach towarowych.

Kupując pamiątki rynkach i ulicznych straganach, należy się targować. Zwykle udaje się w ten sposób kupić towar za 2/3 jego ceny. Dotyczy to zwłaszcza miejsc często uczęszczanych przez turystów i płatności gotówką. Należy przy tym pamiętać o szacunku dla sprzedającego. Pod względem sposobu bycia Meksykanie są narodem pogodnym, towarzyskim i spontanicznym.

W Meksyku na porządku dziennym jest prawienie komplementów przy każdej możliwej okazji. Meksykanie w kontaktach z ludźmi zachowują się swobodnie, ale z dużym szacunkiem i dobrym smakiem. Uśmiech, patrzenie w oczy i częste wymiany grzeczności w tym kraju to absolutny standard. Pamiętajcie, że kiedy poprosicie Meksykanina o pomoc, należy mu podziękować, życząc miłego dnia słowami: „Buenas tardes”. Meksykanie nie są punktualni, podchodzą do czasu z dużym dystansem. Podczas wycieczek w głąb lądu należy pamiętać o stosownym stroju. Przywiązuje się tu dużą wagę do ubioru i zbytnia nagość będzie zdecydowanie nie na miejscu.

Ze względów bezpieczeństwa zaleca się unikanie ciemnych uliczek i zostawianie otwartych samochodów. Należy też pilnować swojego bagażu, a drogi sprzęt przechowywać jedynie w bezpiecznych miejscach. W Meksyku jesteśmy narażeni na kradzieże, trzeba zachować szczególną ostrożność i troskę o cenne przedmioty.
... Czytaj cały opisZwiń opis


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz