Trzy odsłony dwóch Ameryk

  1. Meksyk
  2. Wyc. objazdowe
  Gwarancja zwrotu pieniędzy
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  12 468
  Razem (Szczegóły ceny)24 937
  Zapytaj o ofertę
  Warszawa
  20-01-202012468 złNajtaniej! ( 16 dni )
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  12468 punktów PAYBACK
  WAW20Stycznia 2020HAV
  Wylot
  Warszawa - Okęcie
  Przylot
  Hawana
  Długość lotu: 11:00:00
  WAW5Lutego 2020SFO
  Przylot
  Warszawa - Okęcie
  Wylot
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Informacje praktyczne
  • Więcej

   Opis oferty

   Opis organizatora:

   Kategoria

   Opis oferty

    
   Zakwaterowanie

   Kuba: hotele lokalnej kategorii **** (3 rozpoczęte doby hotelowe). Pokoje: 2-osobowe, klimatyzowane, z łazienką. Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje (najczęściej w formie bufetu).

   Meksyk: hotele lokalnej kategorii ***/**** (6 rozpoczętych dób hotelowych). Pokoje: 2-osobowe, klimatyzowane, z łazienką. Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje (najczęściej w formie bufetu). W Acapulco formuła All Inclusive.

   USA: hotele/pensjonaty/motele *** (7 rozpoczętych dób hotelowych standard wg kategoryzacji Rainbow, ponieważ w USA nie ma oficjalnej kategoryzacji obiektów). Pokoje: 2-osobowe, klimatyzowane, z łazienką. Wyżywienie: śniadania amerykańskie - składają się głównie z produktów słodkich (słodkie bułki, muffiny), pieczywa tostowego, płatków kukurydzianych, owoców. Czasami dostępne są "hash browns" - placki ziemniaczane lub ziemniaki na ciepło. Rzadkością są warzywa, sery czy wędlina.

   Program

   Dzień 1
   Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Przelot do Hawany (z przesiadką w jednym z portów europejskich). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl. Odprawa paszportowa, następnie transfer do hotelu w Hawanie, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

   Dzień 2
   Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Kuby - Hawany, w programie między innymi: strzegący portu Fort Morro, Plac Katedralny, spacer po starówce - tu znajdziemy miejsca związane z Ernestem Hemingwayem (hotel Ambos Mundos i bar Bodequita del Medio), plac św. Franciszka z barokową katedrą. Następnie zwiedzanie muzeum/fabryki rumu Bocoy. Opcjonalnie lunch (za dopłatą ok. 15 EUR/os). Po południu zwiedzanie nowej Hawany: Kapitol i Opera. Następnie przejazd przez dzielnice Miramar i Cubanacan (przed rewolucją dzielnice bogaczy). Kolacja. Wieczorem dla chętnych rewia (dodatkowa opłata ok. 80 EUR/os).

   Dzień 3
   Po śniadaniu wyjazd z Hawany. Przejazd przez Pinar del Rio, miasta plantatorów tytoniu, do Valle de Vinales - parku narodowego z gigantycznymi wapiennymi ostańcami Mogotes. W programie zwiedzanie Indiańskiej Groty (odkrytej w 1951 r) oraz naskalnych malowideł. Wizyta w fabryce cygar lub na plantacji tytoniu. Po południu ciąg dalszy zwiedzania Hawany: Plac Rewolucji, Muzeum Rewolucji oraz cmentarz Kolumba. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. Wieczorem chętnym i za dodatkową opłatą (ok. 35 EUR/os) proponujemy wizytę w jednym z klubów muzycznych, gdzie można posłuchać utworów legendarnej grupy Buena Vista Social Club w wykonaniu lokalnych muzyków. (Trasa ok. 350 km).

   Dzień 4
   Śniadanie. Transfer na lotnisko w Hawanie i lot do Mexico City. Po przylocie transfer do hotelu, kolacja i nocleg. W zależności od możliwości czasowych po przylocie, wjazd na taras widokowy wieży Torre Latinoamericana. Kolacja i nocleg w Mexico City.

   Dzień 5
   Po śniadaniu zwiedzanie centrum historycznego, w programie: plac Zocalo, ruiny i muzeum Templo Mayor, katedra, Pałac Narodowy z freskami Diego Riviery (ze względów politycznych pałac nie zawsze jest udostępniony zwiedzającym). Po południu wyprawa do dzielnicy Xochimilco i wizyta w Casa Dolores Olmedo oraz przejażdżka ozdobnymi łodziami po kanałach przy dźwiękach muzyki mariachi. Xochimilco słynie z największego w stolicy targu kwiatowego oraz kanałów wodnych. Kolacja i nocleg w Mexico City. Wieczorem dla chętnych i za dodatkową opłatą ok. 30-70 USD/os wyprawa do Arena Mexico na pokaz meksykańskiego wrestlingu "Lucha Libre".

   Dzień 6
   Po śniadaniu przejazd do ważnego indiańskiego ośrodka religijnego i politycznego Teotihuacan (lista UNESCO) - zwiedzanie Piramid Słońca i Księżyca, należących do największych piramid na świecie oraz Świątyni Pierzastego Węża. Na koniec wizyta w tradycyjnym warsztacie obróbki obsydianu. Przejazd do Cholula w stanie Puebla. Zwiedzanie kościoła z czasów konkwisty, zbudowanego na jednej z największych piramid świata. Przy dobrej widoczności możliwość oglądania słynnej pary wulkanów - Popocatapetl i Ixtacichuatl. Następnie popołudniowy spacer po kolonialnej Puebli - zwanej "miastem aniołów", w programie Plaza de Armas, stare miasto z kolonialnymi domami, kościół Santo Domingo, Kaplica Różańcowa, biblioteka Palafoxiana (lista UNESCO), dzielnica artystyczna. Kolacja i nocleg w okolicach Puebli. (Trasa ok. 370 km)

   Dzień 7
   Po wczesnym śniadaniu wyjazd do Taxco i zwiedzanie "srebrnego miasta". Do dziś istnieją tu czynne kopalnie srebra, a jednocześnie miasto słynie z pięknych, tradycyjnych wyrobów jubilerskich (możliwość dokonania zakupów w jednej z licznych galerii srebra), ponadto w programie zwiedzanie kolonialnego centrum miasta i pięknego kościoła Santa Prisca. Po południu przyjazd do Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu i czas na odpoczynek po podróży. W hotelu w Acapulco serwis ALL INCLUSIVE! (Trasa ok. 300 km).

   Dzień 8 - 9
   Wypoczynek w Acapulco - najsłynniejszym kurorcie Meksyku nad Oceanem Spokojnym, czas na kąpiele słoneczne i morskie. Dla chętnych, za dodatkową opłatą (ok. 40 USD/os) rejs statkiem po zatoce i podziwianie niepowtarzalnych zachodów słońca nad Pacyfikiem i/lub wieczorem niesamowity pokaz skoków do wody ze Skały Śmierci - La Quebrada (ok. 25 USD/os). Nocleg w Acapulco (All Inclusive).

   Dzień 10
   Śniadanie. Wyjazd z Acapulco do Mexico City. Wylot do Los Angeles. Nocleg w hotelu w aglomeracji Los Angeles.

   Dzień 11
   Śniadanie. Przejazd do Griffith Observatory, skąd można zobaczyć słynny napis Hollywood" oraz pomnik James'a Deana. Następnie przejazd do Universal Studios - jednej z najstarszych wytwórni, gdzie będzie można podpatrzeć tajniki realizacji największych produkcji filmowych, a może nawet spotkać jedną z gwiazd dużego ekranu. Powrót do hotelu, nocleg.

   Dzień 12
   Po śniadaniu zwiedzanie Los Angeles, które rozpoczniemy od stacji kolejowej Union Station oraz starego miasta, czyli dawnej misji z czasów meksykańskich. Potem przystanek przy hali koncertowej Walta Disneya i przejazd na spacer słynną ulicą "Miasta Aniołów" - Rodeo Drive, znaną z ekskluzywnych sklepów. Zobaczymy również Beverly Hills i część L.A., gdzie usytuowane są domy gwiazd filmowych, takich jak Keanu Reeves, Courtney Cox oraz Tobey Maguire (brak możliwości jazdy po wewnętrznych ulicach dzielnicy). Objazd skończymy przy słynnej alei gwiazd - Hollywood Boulevard z wmurowanymi pięcioramiennymi gwiazdami sław kina, muzyki i telewizji. Dalej przejdziemy do Dolby Theatre, miejsca corocznej gali wręczania Oscarów, gdzie na czerwonym dywanie spotkają się najsłynniejsze osobistości kina oraz przejdziemy pod Grauman's Chinese Theatre, miejsce gdzie po raz pierwszy wręczono nagrody Amerykańskiej Akademii. Można tam też znaleźć odciski stóp i rąk kinowych sław. Po południu wyjazd do Las Vegas. Po przyjeździe zakwaterowanie i nocleg. Dla chętnych spacer do wieży hotelu Stratosphera - fakultatywnie (za dodatkową opłatą ok. 20 USD/os) wjazd windą na najwyższą więżę w Las Vegas. Wieża hotelu Stratosphera (wys. 350 m) to druga, po CN Tower w Toronto, najwyższa wieża obserwacyjna na zachodniej półkuli. Nocleg w hotelu w okolicach Las Vegas.

   Dzień 13
   Śniadanie. W drodze do Kanionu przystanek przy tamie Hoovera. Krótki postój na "sesję fotograficzną" oraz spacer na punkt widokowy na moście łączącym stany Nevadę i Arizonę, przerzuconym nad kanionem rzeki Kolorado na wysokości 500 m ponad lustrem wody. Przejazd na zwiedzanie Wielkiego Kanionu Kolorado - spacer po słynnej szklanej platformie nad krawędzią kanionu (dodatkowo płatne ok. 30 USD/os) oraz wizyta w rezerwacie Indian Hualapai. Dla chętnych lot helikopterem nad Wielkim Kanionem z lądowaniem na jego dnie i krótkim rejsem po rzece Kolorado (dodatkowo płatne, koszt ok. 229 USD/os za ok. 15-min lot oraz 10-min rejs po rzece. Powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 420 km).

   Dzień 14
   Po śniadaniu przejazd do Doliny Śmierci, położonej ponad 80 m poniżej poziomu morza, w programie: Artist's Pallete, słynące z minerałów o fantazyjnych barwach wyschnięte słone jezioro słynące z "wędrujących kamieni" najgłębsza depresja Ameryki Północnej punkt widokowy Zabriskie Point oraz wydmy Mesquite. Przejazd w okolice gór Sierra Nevada, nocleg w okolicy Bishop. (Trasa ok. 490 km)

   Dzień 15
   Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie stolicy Kalifornii - Sacramento, w programie spacer po starym mieście m.in: Big Four Buliding (w którym w 1850 roku znajdowały się biura czterech członków tzw. Wielkiej Czwórki, która budowała Centralną Kolej Pacyficzną Central Pacific Railroad oraz Lady Adams Buliding - najstarszy budynek w mieście. Następnie zobaczymy Kapitol Stanowy i inne budynki rządu Kalifornii. Przejazd na nocleg w okolice Sacramento. (Trasa ok. 370 km)

   Dzień 16
   Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do San Francisco. Zwiedzanie najbardziej lubianego miasta Ameryki, w programie słynny most Golden Gate, Alamo Square z domkami w stylu wiktoriańskim, Fisherman's Wharf, najbardziej kręta uliczka na świecie Lombard Street i Golden Gate Park. Przejazd (dodatkowo płatny ok. 8 USD/os) kolejką szynowo-linową “Cable Car". W programie również rejs po zatoce, podczas którego zobaczymy z słynne więzienie Alcatraz i most Golden Gate. W San Francisco na uwagę zasługują również fasady eleganckich domów, skupiska etnicznych dzielnic i dzielnic mniejszości seksualnych (Castro i hipisowskiej komuny przy Ashbury & Haight) oraz kolorowe nabrzeże. Po południu czas wolny na spacery po mieście i zakupy przy Union Square. Nocleg i zakwaterowanie w hotelu w aglomeracji San Francisco. (Trasa ok. 150 km)

   Dzień 17
   Po śniadaniu wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski (z przesiadką w jednym z portów europejskich).

   Dzień 18
   Przylot do Polski.

   Uwagi do imprezy
   · Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.
   · Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
   · Niezbędne są adaptery do kontaktów elektrycznych.
   · Część z atrakcji może być sezonowo wyłączona ze zwiedzania.
   · Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów.
   · Walutą obowiązującą w Meksyku jest peso meksykańskie i wszystkie transakcje dokonywane są w peso. Sugerujemy zaraz po przylocie dokonać wymiany na lotnisku. · W Meksyku pokoje 3-osobowe posiadają 2 łóżka małżeńskie (nie ma możliwości otrzymania pokoju z 3 osobnymi łóżkami).
   · Muzea są nieczynne w poniedziałki. W tej sytuacji pilot na miejscu zaproponuje Państwu zwiedzanie innej atrakcji lub, o ile będzie to możliwe, zmodyfikuje program tak by zwiedzanie muzeum przełożyć na inny dzień.
   · Prosimy pamiętać o tym, że Miasto Meksyk i Puebla położone są na wysokości ponad 2000 m n.p.m., należy więc zabrać ze sobą cieplejszą odzież.
   · Na teren Stanów Zjednoczonych Meksyku nie wolno wwozić jedzenia. Ważne! W Meksyku istnieją obostrzenia celne dotyczące limitów ilościowych na wwóz tytoniu oraz alkoholu. Jedna osoba pełnoletnia może wwieźć nie więcej niż 10 paczek papierosów, nie więcej niż 25 cygar lub 200 gramów tytoniu oraz maksymalnie 3 litry dowolnych napojów alkoholowych.

   "

   Świadczenia

   Cena podstawowa obejmuje: przeloty samolotami wg programu (na trasach z Europy i do Europy przesiadki w portach europejskich), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (16 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub minibusem, kubańską Kartę Turysty, wyżywienie zgodnie z programem, opiekę polskiego pilota, obsługę przedstawiciela Rainbow podczas odprawy w Warszawie, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wersja standard: NNW, KL i bagaż).

   Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów uczestnictwa w programie: ok. 470 USD/os i 30 Eur/os (napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, opłaty za przewodników w zwiedzanych obiektach, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów) - płatne obligatoryjnie jako pakiet u pilota na miejscu. Cena nie obejmuje również kosztów wizy do USA, wycieczek lokalnych podczas objazdu (wymienione w programie), posiłków innych niż wymienione w programie, napojów do posiłków oraz innych wydatków osobistych.

   META Description

   Kuba - Meksyk - Stany Zjednoczone • Niepowtarzalny urok Starej Hawany • rozmach Mexico City • kolonialna Puebla oraz srebro z Taxco • prekolumbijski Teotihuacan • wypoczynek w Acapulco • przemysł filmowy Los Angeles • kasyna Las Vegas • San Francisco i Golden Gate • Wielki Kanion Kolorado i Dolina Śmierci

   Wizy - informacje dla sprzedawców

   · Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu.

   ·Obywatele Polski udający się na Kubę w celach turystycznych zobowiązani są do posiadania tzw. karty turysty (Tarjeta de Turista), która jest wliczona w cenę imprezy - do odbioru przed odprawą na lotnisku w Warszawie.

   · Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Nie ma możliwości pośredniczenia w jej otrzymaniu, tak więc każdy Klient musi ją uzyskać we własnym zakresie. O wizę należy starać się w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie i w Konsulacie Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie:

   · W przypadku osób, podróżujących do USA na podstawie paszportu wydanego przez kraj inny niż Polska, klienci zobligowani są do sprawdzenia w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych przepisów celnych ich obowiązujących. Dla obywateli krajów objętych programem o ruchu bezwizowym (VWP) obowiązkowa jest rejestracja w systemie ESTA (Electronic System For Travel Autorisation) - lista krajów uczestniczących w programie jest dostępna na stronie: ESTA jest systemem służącym do określenia, czy dana osoba jest uprawniona do wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie: Klienci powinni posiadać wydrukowaną kopię potwierdzenia złożenia wniosku o zezwolenie na wjazd na terytorium USA w systemie ESTA i okazać ją podczas odprawy na lotnisku (zarówno na lotnisku w Polsce, jak i w ew. porcie przesiadkowym i w USA).

   "

   Wizy

   · Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu.

   ·Obywatele Polski udający się na Kubę w celach turystycznych zobowiązani są do posiadania tzw. karty turysty (Tarjeta de Turista), która jest wliczona w cenę imprezy - do odbioru przed odprawą na lotnisku w Warszawie.

   · Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Nie ma możliwości pośredniczenia w jej otrzymaniu, tak więc każdy Klient musi ją uzyskać we własnym zakresie. O wizę należy starać się w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie i w Konsulacie Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie:

   · W przypadku osób, podróżujących do USA na podstawie paszportu wydanego przez kraj inny niż Polska, klienci zobligowani są do sprawdzenia w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych przepisów celnych ich obowiązujących. Dla obywateli krajów objętych programem o ruchu bezwizowym (VWP) obowiązkowa jest rejestracja w systemie ESTA (Electronic System For Travel Autorisation) - lista krajów uczestniczących w programie jest dostępna na stronie: ESTA jest systemem służącym do określenia, czy dana osoba jest uprawniona do wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie: Klienci powinni posiadać wydrukowaną kopię potwierdzenia złożenia wniosku o zezwolenie na wjazd na terytorium USA w systemie ESTA i okazać ją podczas odprawy na lotnisku (zarówno na lotnisku w Polsce, jak i w ew. porcie przesiadkowym i w USA).

   "

   Meksyk, Wyc. objazdowe - Informacje praktyczne

   O kierunku

   Stolica / Język
   Meksyk / hiszpański

   Czas lokalny
   Różnica czasu względem Polski to: -7 godzin w czasie letnim i -7 godzin w czasie zimowym.

   Ogólne wymagania wjazdowe
   Wiza nie jest wymagana. Przekraczanie granicy możliwe na podstawie paszportu. Wymagany minimalny okres ważności paszportu przy wjeździe do Meksyku wynosi 6 miesięcy.

   Szczepienia
   Brak wymaganych szczepień. Zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, durowi brzusznemu, żółtej gorączce, cholerze oraz wściekliźnie. Szczepienia rutynowe: błonica, tężec i krztusiec.

   Napięcie i rodzaj gniazdka
   adapter jest wymagany, 110 V, typ A, B

   Pieniądze

   Waluta
   peso meksykańskie , 1 MXN = 0.2015PLN, kurs NBP z dnia 2019-10-17

   Ceny w hotelach i restauracjach
   Przykładowe ceny: obiad w restauracji ok. 100 MXN, woda ok. 10 MXN, kawa ok. 30 MXN, Coca-Cola/Pepsi ok. 12 MXN, piwo ok. 25 MXN.

   Napiwki
   W restauracjach przyjęło się zostawianie napiwków w wysokości 10–15% kwoty zamówienia, czasami napiwek dopisywany jest do rachunku. Warto też dać zwyczajowego dolara pokojówce, tragarzowi i przewodnikowi.

   Obowiązkowy podatek turystyczny
   Opłata turystyczna to ok. 1 USD za pokój za noc.

   Komunikacja

   Komunikacja / transport publiczny
   W Meksyku jest bardzo dobra komunikacja autobusowa. W mniejszych miastach kursują autobusy o niskim standardzie. Bilet lokalny w jedną stronę to ok. 6–10 MXN. W miastach Meksyk, Gudalajara i Monterrey możemy podróżować metrem. W niektórych miastach kursują też tzw. peseros, przypominające mikrobusy, w których opłata uzależniona jest od długości przejazdu. Za taksówkę w Meksyku zapłacimy ok. 30 MXN za rozpoczęcie kursu i ok. 9 MXN za 1 km podroży.

   Wynajem samochodów
   W Meksyku obowiązuje międzynarodowe prawo jazdy, mimo że samochody są często wypożyczane nawet po okazaniu polskiego dokumentu. Posiadanie tylko polskiego prawo jazdy może stanowić poważny problem w razie wypadku, zwłaszcza z udziałem innych pojazdów meksykańskich. Koszt benzyny to ok. 16 MXN za litr.

   Informacje

   Ważne lokalne informacje i zwyczaje
   Do Meksyku najlepiej jest zabrać dolary amerykańskie. Na miejscu wymienia się je na peso meksykańskie. W sklepach można płacić obydwoma walutami, lecz ten liczony w dolarach jest zawsze mniej korzystny. Pieniądze wymienimy na lotnisku, w kantorach po wyjściu ze strefy przylotów lub w banku. Poza dolarami w kantorach i bankach można wymieniać bez kłopotu euro i inne waluty, jak funty, jeny czy ruble. Warto przeliczyć otrzymane peso. Meksykańską walutę raczej bez problemu pobierzemy z bankomatów, używając kart VISA lub MasterCard. Kartą zapłacimy jedynie w ekskluzywnych sklepach, supermarketach i większych domach towarowych. Kupując pamiątki rynkach i ulicznych straganach, należy się targować. Zwykle udaje się w ten sposób kupić towar za 2/3 jego ceny. Dotyczy to zwłaszcza miejsc często uczęszczanych przez turystów i płatności gotówką. Należy przy tym pamiętać o szacunku dla sprzedającego. Pod względem sposobu bycia Meksykanie są narodem pogodnym, towarzyskim i spontanicznym. W Meksyku na porządku dziennym jest prawienie komplementów przy każdej możliwej okazji. Meksykanie w kontaktach z ludźmi zachowują się swobodnie, ale z dużym szacunkiem i dobrym smakiem. Uśmiech, patrzenie w oczy i częste wymiany grzeczności w tym kraju to absolutny standard. Pamiętajcie, że kiedy poprosicie Meksykanina o pomoc, należy mu podziękować, życząc miłego dnia słowami: „Buenas tardes”. Meksykanie nie są punktualni, podchodzą do czasu z dużym dystansem. Podczas wycieczek w głąb lądu należy pamiętać o stosownym stroju. Przywiązuje się tu dużą wagę do ubioru i zbytnia nagość będzie zdecydowanie nie na miejscu. Ze względów bezpieczeństwa zaleca się unikanie ciemnych uliczek i zostawianie otwartych samochodów. Należy też pilnować swojego bagażu, a drogi sprzęt przechowywać jedynie w bezpiecznych miejscach. W Meksyku jesteśmy narażeni na kradzieże, trzeba zachować szczególną ostrożność i troskę o cenne przedmioty. ... Czytaj cały opisZwiń opis

   Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

   Napisz do nas

   Masz pytanie odnośnie wycieczki? Potrzebujesz naszej porady?
   Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

   Imię
   E-Mail
   Nr telefonu
   Treść wiadomości

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz