Spójrz na chmury z góry

  1. NEPAL
  2. Wyc. objazdowe
  Gwarancja zwrotu pieniędzy
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  4 868
  Razem (Szczegóły ceny)9 736
  Warszawa
  29-03-20204868 złNajtaniej! ( 10 dni )
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  4868 punktów PAYBACK
  WAW29Marca 2020KTM
  Wylot 13:00
  Warszawa - Okęcie
  Przylot 08:15
  Katmandu
  WAW7Kwietnia 2020KTM
  Przylot 11:20
  Warszawa - Okęcie
  Wylot 22:30
  Katmandu
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Więcej

   Opis oferty

   Opis organizatora:

   Kategoria

   Opis oferty

    
   Hotele *** wg kategorii lokalnej i lodgach. 8 rozpoczętych dób hotelowych: Katmandu (3), Dhulikhel (1), Pokhara (2), Chitwan (2), Pokoje: brak możliwości dostawek. Wyżywienie wg programu imprezy.

   Program

   Dzień 1
   Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie na 2 godz. przed wylotem samolotu. Przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - Katmandu, z przesiadką. Wylot z Warszawy, przesiadka w jednym z portów międzynarodowych. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora.

   Dzień 2
   Przylot do Katmandu. Po przylocie i formalnościach wizowo-paszportowych przejazd na zwiedzanie Katmandu - administracyjnej i kulturalnej stolicy Nepalu. Po śniadaniu zwiedzanie Doliny Katmandu: największy kompleks świątyń hinduistycznych Paśupatinath nad świętą rzeką Bagmati, gdzie odbywają się kremacje zwłok. Stupa Bouddhnath - jedno z najważniejszych centrów buddyzmu tybetańskiego. Nocleg i obiadokolacja w Katmandu. (Trasa ok. 20 km, wysokość ok. 1400 m n.p.m.).

   Dzień 3
   Po śniadaniu przejazd malowniczą drogą wijącą się po przedgórzach Himalajów do Pokhary (ok. 7 godz.). Po drodze podziwiać będziemy piękne górskie pejzaże, wiszące mosty przerzucone przez rwące himalajskie rzeki, tarasowe pola i nepalskie wioski. Ze względu na usytuowanie u podnóża gór, Pokhara jest drugim najważniejszym ośrodkiem turystycznym w Nepalu, tym samym najpopularniejszą bazą wypadową dla grup trekkingowych na masyw Annapurny. Jezioro Phewa stanowiące serce miasta, jest zwierciadłem, w którego lustrze przy dobrej widoczności odbijają się ośnieżone himalajskie szczyty, a przede wszystkim z tej perspektywy wyjątkowo piękna święta góra Machhapuchhare (6993 m n.p.m.), co stwarza atmosferę spokoju i magii. Obiadokolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 220 km, wysokość ok. 800 m n.p.m.).

   Dzień 4
   Śniadanie i czas wolny. Tego dnia (dla chętnych) możliwy przelot helikopterem na Base Camp Annaphurna lub przelot paralotnią (płatne dodatkowo). Po południu chwila relaksu na łódce na jeziorze Phewa (wliczone w cenę), trekking około 2h do Stupy pokoju. Następnie krótki spacer lub oddanie się zakupowemu szaleństwu przy głównej handlowej uliczce Pokhary. Obiadokolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 20 km, wysokość ok. 800 m n.p.m.).

   Dzień 5
   Dzień rozpoczniemy wczesnoporanną wycieczką do wioski Sarangkot, która położona jest ok. 1600 m n.p.m., kilkanaście kilometrów od Pokhary, skąd przy dobrej widoczności zobaczyć można masyw Annapurny (Annapurna II, 7937 m n.p.m.), Dhaulagiri (8167 m n.p.m.), Machhapuchhare (6993 m n.p.m.). Jest to jedno z najładniejszych widokowo miejsc na terenie Nepalu do podziwiania spektaklu, jakim jest zapalanie szczytów - mającego miejsce chwilkę przed wschodem słońca, kiedy tarcza słońca jeszcze nie jest widoczna na horyzoncie, a najwyższe szczyty już łapią jego pierwsze promienie (powodzenie wyprawy jest całkowicie zależne od pogody). Powrót na śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do Parku Narodowego Chitwan, który jest najlepszym miejscem na safari w Nepalu. W Chitwan na powierzchni ok. 1 tys. km2 żyją gatunki tj.: tygrysy bengalskie, krokodyle, małpy, nosorożce, a także ponad 450 gatunków ptaków. Po drodze zatrzymamy się na spacer nad jeziorem Begnas, gdzie będzie również okazja przepłynięcia łódką po tym pięknym jeziorze. Obiadokolacja oraz nocleg w lodgy ok. PN Chitwan. (Trasa ok. 200 km, wysokość ok. 800 m n.p.m.).

   Dzień 6
   Wczesne śniadanie i wizyta na farmie słoni. Dzień spędzony na aktywnym wypoczynku wśród zieleni Parku Narodowego Chitwan. Aktywności wliczone w cenę: jeep safari, spływ tradycyjnymi łodziami wydrążonymi z jednego pnia drzewa kapokowego po rzece Rapti (w zależności od poziomu wody w rzece), zamiennie spacer po dżungli połączony z obserwacją zwierząt. Za dodatkową opłatą i w miarę możliwości czasowych ok. godzinna przejażdżka na słoniu. Lunch, obiadokolacja i nocleg w lodgy. Wieczorny pokaz tańca społeczności Tharu. (Trasa ok. 10 km, wysokość ok. 350 m n.p.m.).

   Dzień 7
   Po śniadaniu przejazd do stolicy Nepalu przez malowniczo położoną Dolinę Katmandu. Po drodze zatrzymamy się w okolicy malowniczego wzgórza Manakamana, jednego z najlepszych miejsc na spróbowanie raftingu w Nepalu. Spływ rzeką Trisuli będzie doskonałą okazją na podziwianie środowiska naturalnego tej części Nepalu z perspektywy pontonu. Następnie przejazd do Dhulikhel - miejscowości malowniczo położonej wśród gór. To typowo newarskiego miasto, które jest jednym najciekawszych punktów widokowych na Himalaje. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w ok. Dhulikhel (trasa ok. 200 km - ok. 7 godz., wysokość ok. 1550 m n.p.m.).

   Dzień 8
   Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do jednego ze znanych miejsc pielgrzymkowych w Nepalu - stupy Namobuddha i klasztoru Thrangu Tashi - centrum buddyzmu tybetańskiego w Nepalu. Następnie 8,5 km lekkiego trekkingu podczas którego będzie można obserwować życie mieszkańców na okolicznych wioskach. Zejdziemy pieszo w stronę XII-wiecznej wioski Panauti (jednej z najstarszych w Nepalu). Po południu zobaczymy Bhaktapur, najstarszego miasta Doliny, gdzie zobaczymy Durbar Square (Plac Królewski), Złotą Bramę w Pałacu Królewskim i Plac Nyatapola Obiadokolacja i nocleg w Katmandu. (Trasa ok. 50 km, wysokość ok. 1500 m n.p.m.).

   Dzień 9
   Po śniadaniu możliwość realizacji wycieczek lokalnych (płatnych dodatkowo): lot nad Himalajami i/lub wycieczka na Chandragiri Hills - wjazd kolejką linową na wysokość ok. 2500 m n.p.m., gdzie przy dobrej widoczności można cieszyć się panoramą himalajskich szczytów. W tym dniu zobaczymy również newarskie miasto Patan, zwane także Lalitpur, czyli Miasto Piękna, a następnie udamy się w okolice Katmandu na parogodzinną przejażdżkę rowerową. Zwieńczeniem tego pełnego wrażeń aktywnego dnia będzie wieczorna kolacja w newarskiej restauracji, urozmaicona pokazem lokalnych tańców i muzyką na żywo. Nocleg w Katmandu. (Trasa ok. 50 km).

   Dzień 10
   Po śniadaniu przejazd do jednego z ważniejszych miejsc kultu buddyjskiego na terenie miasta - stupy Svayambhunath, przepięknie położonej na wzgórzu, z którego rozciąga się wspaniały widok na całą Dolinę Katmandu. Jest to miejsce odwiedzane przez setki rozmodlonych pielgrzymów palących kadzidła, wypowiadających mantry i składających dary, które są natychmiast porywane przez licznie żyjące tu małpy. Następnie zwiedzanie Durbar Square w Katmandu, na którym podziwiać będziemy niezliczoną ilość świątyń w różnych stylach architektonicznych oraz bogato zdobiony pałac Żywej Boginki Kumari - sprawującej opiekę nad całym miastem. Czas wolny na lunch i ostatnie zakupy. W tym dniu nie ma obiadokolacji. Wieczorny wylot z Katmandu i przelot samolotem rejsowym do Warszawy, z przesiadką.

   Dzień 11
   Przylot do Warszawy.

   Uwagi do programu
   Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

   Świadczenia

   Cena podstawowa obejmuje:przelot samolotem rejsowym Warszawa - Katmandu - Warszawa z przesiadką, opłaty lotniskowe, 8 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach i lodgach, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, wyżywienie wg programu, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w., 1 butelka wody/ os./ dzień oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

   Cena podstawowa nie obejmuje:biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kelnerów, obsługi grupy w systemie TGS (ok. 250 USD/os. płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet). Nie obejmuje: wydatków własnych, dodatkowych posiłków i napoi, wizy do Nepalu (ok.30 USD/os.), opłat za fotografowanie i filmowanie (ok. 40 USD/os.), wycieczek lokalnych.

   Wycieczki lokalne: lot nad Himalajami ( ok. 250 USD/os.), przelot helikopterem do bazy wypadowej na Annapurne (ok. 370 USD/os.), kolejka linowa na Chandragiri Hills (ok. 65 USD/os.), przejażdżka na słoniu w P.N. Chitwan (ok. 35 USD/os.), paralotnie Pokhara (ok. 100 USD/os.).

   Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 04.03.2019 r. i mogą ulec zmianie.

   Wycieczki lokalne

   Lot nad Himalajami:Około godzinny przelot samolotem wzdłuż najwyższej partii Himalajów, zwieńczony widokiem na Mount Everest (8848 m n.p.m.). Wylot i powrót z/do Katmandu. Sprzedawane są jedynie miejsca przy oknach. Lot realizowany wyłącznie przy dogodnych warunkach atmosferycznych i dobrej widoczności na ośnieżone siedmio- i ośmiotysięczniki. Cena ok. 250 USD/os.

   Annapurna Base Camp: Niezapomniany poranny przelot helikopterem do najbardziej znanej bazy wypadowej w Himalaje u stóp Annapurny na wysokość ok. 4130 m n.p.pm. Ze względu na warunki atmosferyczne (silny wiatr, możliwy śnieg) i temperaturę (poniżej 0 st. C) konieczny odpowiedni ubiór. Ok. 30 minut czasu wolnego na podziwianie najwyższych himalajskich szczytów "na wyciągnięcie ręki". Wylot i powrót z/do Pokhary. Cena ok. 370 USD/os.

   Kolejka linowa na Chandragiri Hills(ok. 65 USD/os.).

   Przejażdżka na słoniu w P.N. Chitwan(ok. 35 USD/os.).

   Paralotnie Pokhara(ok. 100 USD/os.).

   Uwaga!Wycieczki lokalne odbywają się przy min. 12 osobach.

   Inne

   Jeśli Klienci zabierają ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że w Nepalu nie są akceptowane banknoty wydane przed 2002 r. i /lub zniszczone, naddarte, itp.

   Należy pamiętać, iż drogi w Nepalu nie są najlepszej jakości, a dodatkowo często są mocno zakorkowane. Stąd przejazdy rzędu 150-200 km mogą zajmować ok. 5-6 godz.

   Wyjazd ma charakter wyprawy. Będziemy jeździć i spacerować po górzystych terenach. Nie będą to trudne podejścia, trzeba jednak zabrać wygodne sportowe buty na piesze wycieczki i lekkie kurtki przeciwdeszczowe. Program dla osób które pragną odkrywać uroki danego miejsca w sposób aktywny.

   Wizy

   Wiza nepalska. Do wizy nepalskiej (wyrabiana na lotnisku w Katmandu) potrzebne jest 1 kolorowe zdjęcie, cena ok.30 USD/os. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z opiekunem rezerwacji lub agentem, u którego dokonywałeś zakupu wycieczki.

   META Description

   Niebosiężne Himalaje i Dach Świata • rowery w ok. Katmandu • newarskie miasta i wioski - Bhaktapur • Sarangkot i "zapalanie szczytów" • panorama Himalajów w Dhulikhel • Patan - Miasto Piękna • rafting na rzece Trisuli • Pokhara • safari w Parku Narodowym Chitwan

   Wizy - informacje dla sprzedawców

   Wiza nepalska.Do wizy nepalskiej (wyrabiana na lotnisku w Katmandu) potrzebne jest 1 kolorowe zdjęcie, cena ok.30 USD/os. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski.

   Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.

   Napisz do nas

   Masz pytanie odnośnie wycieczki? Potrzebujesz naszej porady?
   Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

   Imię
   E-Mail
   Nr telefonu
   Treść wiadomości

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz