Tybet - Nepal

oferta dostępna

Cena za osobę 12 104

Razem (Szczegóły ceny)24 208

Masz kartę payback?
Dostaniesz 12104 punktów paybacksamolot

13:00:00

26.04.2020
Warszawa - Okęcie
Katmandu

09.05.2020
KTM
WAW

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:

Hotel
  • Oferty egzotyczne

Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

***
Chiny/Tybet

Tytuł wycieczki

TYBET (Chiny) NEPAL Drogą lądową z Nepalu do Tybetu 14 DNI

Główne atrakcje

* Przejazd przez Himalaje z Nepalu do Tybetu
* Stare klasztory i małe miejscowości
* Unikalna kultura tybetańska
* Potala - była siedziba Dalajlamy
* Starożytne miasta - państwa Doliny Katmandu
* Przyroda Parku Narodowego Chitwan
* Wspaniałe widoki na himalajskie szczyty

O wycieczce

Dla wielu osób podróż do Tybetu może stać się podróżą życia. Podążamy szlakiem wiodącym przez Himalaje, ich szczyty wydają się być na wyciągnięcie ręki. Do Tybetu docieramy jadąc z Nepalu, wcześniej zwiedzając ten piękny kraj.Tybet nie był zwykłym krajem, było to unikatowe państwo z pokojowo nastawionymi mieszkańcami, którzy stworzyli jedyną tego typu kulturę na świecie. Zobaczymy Tybetańczyków i to co przetrwało z ich dawnego i szczęśliwego świata. Towarzyszyć nam będą górskie krajobrazy i znaczne wysokości. Dlatego upewnijcie się, że zdrowie pozwala Wam na nich się znaleźć, w Tybecie nie ma możliwości zjazdu w dół, wysoko jest tam wszędzie. Na wycieczce doświadczymy tropiku nizin Nepalu, ale wiele dni spędzimy na zimnej Wyżynie Tybetańskiej i jak się domyślacie nie jest to wyprawa dla zmarzluchów. Musimy być przygotowani na kręte drogi, rozmaite niespodzianki i na dosyć proste warunki noclegowe w niektórych miejscach. Jeśli Was to wszystko nie przestraszyło, zapraszamy w piękną podróż do innego świata.

Program wycieczki

Dzień 1
WYLOT Z WARSZAWY LUB Z KRAKOWA
Zbiórka na lotnisku w Warszawie lub w Krakowie. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w programie, który otrzymuje każdy Uczestnik wyprawy. Przelot z przesiadką do Katmandu.
Dzień 2
KATMANDU
Przylot do stolicy Nepalu, Katmandu (1335 m n.p.m.), przejazd do hotelu. Spacer po centrum starego Katmandu, Durbar Square - stare pagody i dawny pałac królewski. W tym miejscu mieszka też Kumari - ostatnia żywa bogini na świecie. Nocleg w Katmandu.
Dzień 3
KATMANDU I BANDIPUR
Poznawanie szczególnej atmosfery miasta z barwnymi uliczkami i małymi restauracjami. Zwiedzanie najbliższych okolic - Pashupatinath - śiwaickie świątynie i aśramy joginów nad rzeką Bagmati. To najważniejsze miejsce nepalskich hinduistów, tu odbywają się rytualne kremacje zwłok. Podróż na zachód z postojami w ciekawych miejscach. Zatrzymamy się w pięknym miasteczku Bandipur położonym pomiędzy zielonymi wzgórzami. Bandipur to ostoja kultury newarskiej, gdzie czas się zatrzymał. Jest to typowa, tradycyjna miejscowość tego regionu, składająca się z urokliwych wąskich uliczek z cudowną architekturą. Nocleg w Bandipurze.
Dzień 4
PARK NARODOWY CHITWAN
Podróż do Parku Narodowego Chitwan, obszaru chronionego, wpisanego na listę UNESCO. Chitwan to przyrodniczy raj, żyją tu nosorożce, tygrysy, wiele gatunków innych ssaków i ptaków. Nocleg w rejonie Chitwan.
Dzień 5
PARK NARODOWY CHITWAN I BHAKTAPUR
Zwiedzanie parku narodowego. Piękny rejs rzeką, podczas którego obserwujemy ptaki, krokodyle i toczące się nad wodą życie. Wyjazd z parku i przejazd w kierunku Doliny Katmandu. Dolina to serce kraju przesycone historią i tradycją. Wieczorem docieramy na miejsce, naszą bazą wypadową będzie magiczny Bhaktapur. Nocleg w Bhaktapur.
Dzień 6
PATAN
Przejazd do Patan - miasta piękna" - jak brzmi jego druga nazwa. Pospacerujemy tu starymi uliczkami, które zachowały się z czasów średniowiecznych, będziemy podziwiać stupy buddyjskie, budowle królewskie i złoty klasztor". Większość zabytków skupiło się wokół głównego placu miasta, czyli Durbar Square, a jego sercem jest pałac Królewski, kolejny przykład architektury newarskiej. Powrót do Bhaktapur, spacer po mieście. Bhaktapur to miasto uroczystych obchodów świąt hinduistycznych i festiwali, a także centrum rękodzielnictwa, gdzie można nabyć lokalne pamiątki. Nocleg w Bhaktapur.
Dzień 7
KATMANDU - KERUNG
Podróż do Tybetu. Droga do granicy jest bardzo kręta i choć odległość nie jest duża (145 km), trasa zajmuje ładnych kilka godzin. Dojazd do przejścia granicznego w Kerung (1740 m. n.p.m.). Wjazd do Tybetu i tam nocleg.
Dzień 8
KERUNG - TINGRI
Wjazd na Wyżynę Tybetańską. Poruszamy się tzw. Drogą Przyjaźni, nazwa jest dosyć osobliwa w kontekście historii. Odsłaniają się widoki na Cho Oyu, Sziszapangmę, a z daleka można dostrzec Mount Everest. Ze względu na grożącą chorobę wysokościową nie mamy w planie podjazdu w kierunku Mt. Everestu, gdyż dłuższe przebywanie i nocleg na wysokości ponad 5000 m n.p.m. mogłoby być groźne dla naszego zdrowia. Dojazd na nocleg do Tingri (4300 m).
Dzień 9
TINGRI - SZIGATSE
Przejazd przez przełęcz Gyatchu La (5220 m), najwyższą na trasie. Po pokonaniu przełęczy droga szybko schodzi w dół. Zatrzymamy się w robiącym duże wrażenie kompleksie klasztornym Sakya, którego budowa rozpoczęła się już w XI wieku. Dojazd do Szigatse (3900 m.n.p.m.), jednego z najważniejszych miast Tybetu ze wspaniałym klasztorem Tashilhunpo, który jest siedzibą Panczenlamy. Nocleg w Szigatse.
Dzień 10
SZIGATSE - GYANTSE
Rano zwiedzimy klasztor w Szigatse, a następnie ruszamy przez piękne tereny w kierunku Gyantse (3950 m n.p.m.). W tym dniu nie ma dużo jeżdżenia, na trasie czeka nas wizyta w klasztorze Phalkor ze stupą Kumbum. Gyantse może poszczycić się jednym z najlepiej zachowanych w Tybecie dzongów, królujących nad miastem. Nocleg w miasteczku.
Dzień 11
GYANTSE - LHASA
Dojazd do szczególnie pięknych miejsc okolic jeziora Yamdrok. Samopoczucie powinno być doskonałe i organizm przyzwyczajony do wysokości.Otacza nas krystalicznie czyste powietrze, widoki na granatową toń jeziora, bielące się lodowce i góry. Dojazd do stolicy Tybetu Lhasy i tam nocleg.
Dzień 12
LHASA
Dzień przeznaczony na zwiedzanie stolicy Tybetu. Najważniejszą budowlą miasta jest oczywiście Pałac Potala, była siedziba przywódców Tybetu, w tym Dalajlamy XIV, który musiał uciec ze swojego kraju. Zobaczymy też Dżokhang, najstarszą świątynię w Tybecie i oczywiście samo miasto. Kolejny nocleg w Lhasie.
Dzień 13
LOT DO KATMANDU
Przejazd na lotnisko. Wylot z Lhasy do Katmandu. Czas w rejonie Durbar Square na dalsze poznawanie miasta. Nocleg w Katmandu.
Dzień 14
WYLOT DO POLSKI
Wylot z Katmandu do Warszawy lub Krakowa (ewentualny przylot następnego dnia).

Zniżki

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. W związku z faktem, że wycieczki odbywają się regularnymi liniami lotniczymi (nie czarterowymi), najniższe ceny są dostępne wyłącznie w przypadku wczesnych zapisów.

Świadczenia

Bilety lotnicze, minimum 20kg bagażu nadawanego/os., przejazdy minibusami; śniadania w hotelach; 2 kolacje w Nepalu; noclegi (hotele 3* - Nepal i Lhasa, pokoje 2-osobowe; pozostałe miejsca - lokalne guesthouses" o podstawowym standardzie z możliwością pokoi kilkuosobowych i wspólnych łazienek); opłaty za wstępy do obiektów; pozwolenie na wjazd do Tybetu; lokalni przewodnicy; ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy w wybranych miejscach; polski pilot na całej trasie.

Cena nie obejmuje

Obowiązkowego pakietu dewizowego 550 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, kosztów wiz i pośrednictwa wizowego; zwyczajowych napiwków, dopłaty do pokoju 1-osobowego.

Uwagi

Liczebności grupy od 8 do 16 osób. Szczegółowy program i uwagi praktyczne każdy Uczestnik otrzymuje ok. 2 tygodnie przed wyjazdem. Należy posiadać paszport ważny minimum 9 miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 6 zupełnie wolnymi stronami położonymi obok siebie, oznaczonymi jako strony na wizy. Najpóźniej 30 dni przed wyjazdem należy w biurze złożyć paszport wraz z odpowiednią dokumentacją przygotowaną wg instrukcji biura. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Informacje praktyczne


Stolica

Pekin


Język

chiński


Czas lokalny

Różnica czasu względem Polski to: +6 godzin w czasie letnim i +7 godzin w czasie zimowym.


Ogólne wymagania wjazdowe

Wiza jest wymagana. Paszport osoby przyjeżdżającej do Hongkongu musi pozostawać ważny co najmniej przez 1 miesiąc po upływie zakładanego okresu jej pobytu w Hongkongu. Natomiast paszport osób, które jedynie zatrzymują się w Hongkongu w tranzycie do niektórych miejsc Regionu, jak np. Tajwan, Filipiny czy Indonezja musi pozostawać ważny przez co najmniej 6 miesięcy. Koszt wizy to 260 PLN. Można ją zakupić w Ambasadzie Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie.


Waluta

juan renminbi z nowym oznaczeniem China New Yuan (CNY), 1 CNY = 100 fenów

Aktualny kurs to: 1CNY = 0.555PLN, kurs NBP z dnia 2019-08-22


Ceny w hotelach i restauracjach

Koszt posiłku w lokalnej restauracji wynosi 40–80 yuanów. W znanych restauracjach koszt obiadu wynosi od 100–150 yuanów. Podstawowy posiłek w restauracji dobrej klasy dla dwóch osób składa się przeważnie z dwóch zakąsek (dania podane na zimno, mięsne lub warzywne), trzech dań podanych na ciepło (dania mięsne i warzywne) i ryżu (gotowanego lub smażonego) oraz napojów (zielona herbata/napoje gazowane).


Napiwki

Nie ma obowiązku ani zwyczaju dawania napiwków w Chinach.


Szczepienia

Brak wymaganych szczepień. Kraj o wysokim ryzyku zakażenia cholerą. Zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, durowi brzusznemu, poliomyelitis, wściekliźnie oraz japońskiemu zapaleniu mózgu. Szczepienia rutynowe: błonica, tężec i krztusiec.


Napięcie i rodzaj gniazdka

wymagany adapter, 220 V; 50 Hz / typ A, typ C, typ C–2, typ G, typ I


Komunikacja / transport publiczny

Po dużych miastach możemy poruszać się metrem. Jest to bardzo tani, szybki i bezpieczny środek transportu. Dobrym i dość tanim środkiem transportu jest też kolej.


Wynajem samochodów

Wypożyczenie samochodu jest możliwe jedynie z ważnym chińskim prawem jazdy. Międzynarodowe prawo jazdy nie jest tu honorowane.


Ważne lokalne informacje i zwyczaje

Turyści muszą mieć przy sobie paszport z ważną wizą chińską. Będzie on potrzebny np. podczas meldowania się w hotelu, przy zakupie biletów komunikacyjnych, przy wejściu na lotnisko oraz przy wymianie pieniędzy w banku.

Gotówkę z bankomatów w Chinach można wypłacić międzynarodową kartą jedynie w bankomatach, na których znajduje się logo Maestro lub Visa. Większość bankomatów przyjmuje jedynie karty wydane przez chińskie banki. Płatności kartą są przyjmowane w hotelach co najmniej średniej klasy oraz w supermarketach w dużych miastach.

Poza językiem chińskim często możemy się porozumiewać w języku angielskim, nie powinno to stanowić problemu w hotelach czy restauracjach. Trudności możemy napotkać jedynie w miejscach nieturystycznych.

Jedzenie w Chinach jest bardzo smaczne. Należy wystrzegać się zamawiania napojów z lodem w lokalach niskiej klasy (woda niewiadomego pochodzenia). Trzeba pamiętać, że w lokalnych restauracjach nie dostaniemy tradycyjnych sztućców, przyda się tu umiejętność jedzenia pałeczkami. Jedzenie uliczne, które jest przygotowywane na naszych oczach jest smaczne, tanie i nie powinno być problematyczne dla naszego żołądka.

W Chinach nie obowiązują szczególne ograniczenia, jeśli chodzi o zwiedzane przez turystów klasztory buddyjskie, świątynia taoistyczne i islamskie meczety. Należy pamiętać o tym, że dla mieszkańców są to miejsca kultu i należy respektować obowiązujące tam zwyczaje, np. zakaz fotografowania wnętrz.

Nie należy przebywać w stanie nietrzeźwym w miejscach publicznych – według chińskiego prawa stanowi to wykroczenie.
... Czytaj cały opisZwiń opis


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz