Rothbacher Hof

oferta dostępna

Cena za osobę 708

Razem (Szczegóły ceny)1 416

Masz kartę payback?
Dostaniesz 708 punktów paybackdojazd własny

08.10.2019

12.10.2019

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:

Hotel
  • Bez paszportu
  • Kurorty narciarskie
Rozrywka
  • Sporty zimowe

Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Mapa

KLIKNIJ ABY AKTYWOWAC
Legenda:
Wybrany Hotel  
Hotel w pobliżu

Kliknij te ikony, żeby zobaczyć nazwy i ceny innych hoteli w okolicy.
Możesz w nie dalej klikać, przenosząc się na strony z dokładnymi opisami tych hoteli.

Wycieczki fakultatywne


Linderhof – rzadko się zdarza, żeby tak urocze miejsce było położone w tak ujmującej scenerii. Jedna z baśniowych rezydencji szalonego króla Ludwika II, który pozostawił po sobie inny wspaniały zamek, Neuschwanstein, pochodzi z XIX i olśniewa zwiedzających lokalizacją w jednej z dolin gór Ammergau. Barokowy pałacyk jest niezwykły, wygląda jak wyciągnięty wprost z filmu kostiumowego i przypomina szkatułkę z klejnotami. Można to odnieść do rzeczywistości, gdyż wnętrza rezydencji są prawdziwym skarbcem sztuki. Na zwiedzających czeka tam sypialnia z niebotycznym świecznikiem, Sala Lustrzana, Pokój Gobelinowy i Jadalnia ozdobiona pozłacanymi boazeriami. Wspaniałe są tarasy, spacerując którymi można poczuć się jak dawna szlachta dworska podziwiająca przed laty sztuczne kaskady i złocone figury. Wyjątkową ozdobą jest fontanna Neptuna tryskająca wodą na dużą wysokość, Grota Wenus z jeziorkiem i pawilon zwany Domkiem Marokańskim. Wizyta w tej niezwykłej rezydencji z pewnością zapadnie w pamięci na długie lata i uzmysłowi, że niemieccy królowie mieli wyrafinowany gust architektoniczny.

Jezioro Chiemsee – największe jezioro Bawarii nie bez powodu określa się „bawarskim morzem”, gdyż zajmuje powierzchnię blisko 80 km². Przepiękny widokowo akwen otacza wyjątkowa sceneria Alp Bawarskich oraz liczne kurorty wypoczynkowe i wioski z zabytkową architekturą. Jedną z wysp jeziora upatrzyły sobie już w VIII wieku benedyktynki, których śladem kilka stuleci później poszedł król Ludwik II i wybudował piękny zamek. To Schloss Herrenchiemsee na wyspie o tej samej nazwie przyciąga wielu turystów zainteresowanych niespełnioną kopią Wersalu. Długie tradycje ma także wyspa Frauenisel, na której znajduje się stary monastyr benedyktynek, aczkolwiek wiele walorów posiadają także miejscowości na stałym lądzie. W Prien można przejechać się ponad stuletnią kolejką parową, w pobliskiej miejscowości Stein zwiedzić warto zamek Hohlenburg wykuty w skalistym brzegu rzeki Fraun, natomiast najlepszą infrastrukturą wypoczynkową i kilkukilometrową, kamienistą plażą dysponuje letnisko Chieming. Jezioro jest rajem dla miłośników sportów wodnych, a na poszczególne wyspy bez problemu można dopłynąć promem.

Jezioro Konigssee – skarbem Alp Bawarskich są nie tylko piękne góry, ale także jeziora ujmujące malowniczym położeniem. Tajemniczy akwen Konigssee, często spowity mgłą, ma podłużny i nieregularny kształt kojarzący się z norweskimi fiordami. Wysokie i niekiedy przerażające góry najlepiej jest podziwiać z bezpiecznego pokładu stateczku wycieczkowego, spokojnie sunącego po głębokiej toni. W rejs można wybrać się z portu Schonau am Konigssee, by dotrzeć do wioski St. Bartholoma, gdzie na brzegu jeziora wznosi się przepięknie położony kościółek z czerwonymi kopułami wkomponowanymi w górskie tło. W pobliżu znajduje się także słynna, najwyższa w Alpach ściana skalna– Ostwand, która pochłonęła życie kilkudziesięciu śmiałków, a także szczyt Jenner dostępny dla turystów dzięki kolejce linowej. Okolica jeziora znana jest z bardziej i mniej zaawansowanych wspaniałych szlaków, na których można podziwiać jedyne w swoim rodzaju krajobrazy.

Informacje praktyczne


Stolica

Berlin


Język

niemiecki


Czas lokalny

Nie ma różnicy w czasie względem Polski (przez cały rok)


Ogólne wymagania wjazdowe

Wiza nie jest wymagana. Przekroczenie granicy możliwe na podstawie dowodu osobistego lub paszportu.


Waluta

euro (EUR), 1 EUR = 100 centów

Aktualny kurs to: 1EUR = 4.341PLN, kurs NBP z dnia 2019-09-17


Ceny w hotelach i restauracjach

Currywurst – 2-3 EUR lub ok. 4 EUR (z frytkami); kebab 3-5 EUR; obiad w barze budżetowym (w stylu baru mlecznego) – 5-7 EUR; obiad w restauracji – od 10-15 EUR; piwo/napój – 2-3 EUR


Napiwki

Przyjęte jest zostawianie napiwków w wysokości 5-10% lub zaokrąglenie rachunku do pełnej kwoty.


Szczepienia

Brak wymaganych szczepień.

Obowiązkowy podatek turystyczny

W Berlinie obowiązuje 5% podatku miejskiego za pobyt turystyczny krótszy niż 21 dni. Wysokość podatku to 5% wartości rezerwacji netto.


Napięcie i rodzaj gniazdka

adapter nie jest wymagany; 220 V; 50 Hz / typ C, typ C-2, typ F


Komunikacja / transport publiczny

Komunikacja miejska i transport publiczny są bardzo dobrze rozwinięte. Przykładowe ceny: jednorazowy bilet komunikacji miejskiej – ok. 2-3 EUR; bilet dobowy 7-8 EUR; taksówki w Berlinie – 3,90 EUR opłaty podstawowej + ok. 2 EUR/km; bilet na pociąg za trasę do 250 km – od ok. 19 EUR; przejazd autobusem z Berlina do Frankfurtu – ok. 13 EUR.


Wynajem samochodów

Koszt wypożyczenia samochodu zaczyna się od ok. 25 EUR/doba. Za benzynę zapłacimy ok. 1,39 EUR/l, a za olej napędowy ok. 1,24 EUR/l.

Obowiązuje ruch prawostronny.


Ważne lokalne informacje i zwyczaje

Płacenie kartą jest powszechne, a sieć bankomatów jest dobrze rozwinięta.

W święta wszystkie sklepy w Niemczech są zamknięte. Drobne zakupy można zrobić na stacji benzynowej.

Nie ma zakazu spożywania alkoholu na ulicy.

Gest pokazania środkowego palca jest w Niemczech zakazany i można zostać za niego ukaranym mandatem.

Na niektórych autostradach w Niemczech nie obowiązuje górny limit prędkości.
... Czytaj cały opisZwiń opis


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz