Kopenhaga i Legoland - Rodzinnie

oferta dostępna

Cena za osobę 2 271

Razem (Szczegóły ceny)4 442

Masz kartę payback?
Dostaniesz 2221 punktów paybackautokar

01:10:00

27.07.2019
09:45 Grudziądz
Grudziądz/Dolna Grupa, stacja benzynowa

15:00 Kopenhaga i Legoland - Rodzinnie

01.08.2019

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:

Hotel
  • Bez paszportu

Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Kategoria

***

Opis oferty

 
Hotele *** (razem 4 rozpoczęte doby hotelowe) w dużych miastach hotele sieciowe najczęściej sieci Scandic poza dużymi miastami możliwe zakwaterowanie w małych hotelach rodzinnych.
Pokoje: wygodne, 2-os. (możliwość dostawki UWAGA!!! pokoje z 3 osobnymi łóżkami na zapytanie) z łazienkami i wc, często z TV.Do dyspozycji gości: zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcja.Wyżywienie: śniadania (najczęściej bufet) za dopłatą obiadokolacje (4)Kategoria lokalna: ***Promy: Na trasie Świnoujście - Ystad (1 rozpoczęta doba hotelowa):kabiny: 4 - os, wewnętrzne z łazienką.Za dopłatą dostępne kabiny 2-os. (możliwe tylko w przypadku rezerwacji pokoju 2-os., a nie 1-os. lub 3-os.) i 1-os.
Wyżywienie: śniadanie.Na trasie : Odde - Aarhus bez kabin, najczęściej fotele lotnicze. Bez wyżywienia.Program

Dzień 1
Wyjazd z Polski według rozkładu. Po drodze krótkie postoje. Przyjazd do Świnoujścia, zaokrętowanie na prom płynący do Szwecji. Początek rejsu około godziny 23.00 (rejs trwa ok 8 godzin). Nocleg na promie w kabinach 4 - os., (możliwość dopłaty do kabin 2 os.) - zalecany niewielki bagaż podręczny z rzeczami potrzebnymi na nocleg w kabinie - dla wygody uczestników bagaż główny zostaje w luku bagażowym. W tym dniu nie ma obiadokolacji - dotyczy klientów którzy dopłacili do tej opcji. (Trasa Poznań - Świnoujście ok. 350 km).


Dzień 2
Po śniadaniu, wyokrętowanie i przejazd do Ales Stenar, szwedzkiego odpowiednika Stonehenge - znajdziemy tam, kamienny krąg przed 1500 lat, którego pochodzenie i zastosowanie są nadal okryte tajemnicą. Następnie urokliwą nadmorską drogą udamy się w kierunku - skansenu Fotewikens, dzięki któremu cofniemy się w czasie do epoki Wikingów. Zobaczymy, jak mieszkali i czym się zajmowali najznakomitsi skandynawscy wojownicy. Przejazd do Malmo, panoramiczne zwiedzanie miasta, zobaczymy między innymi Turning Torso - imponujący wieżowiec mieszkalny autorstwa słynnego hiszpańskiego architekta Santiago Calatravy, a następnie czas wolny w centrum. Przejazd w kierunku przeprawy nad Øresund na którą składa się prawie 8 kilometrowy most, sztuczna wyspa i tunel - łączącej szwedzkie Malmö ze stolicą Królestwa Danii. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Roskilde, nocleg. (trasa ok.200 km)


Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Kopenhagi, zwiedzanie miasta: zobaczymy barokowy pałac królewski - Amalienborg, oficjalną rezydencję duńskiej rodziny królewskiej oraz zamek Christianborg mieszczący Parlament, biura Premiera i Sąd Najwyższy Danii, gdzie odbywają się audiencje królewskie. Odwiedzimy także Małą Syrenkę - jeden z symboli miasta oraz fontannę bogini Gefion- największą i najpiękniejszą fontannę Kopenhagi przedstawiającej mityczne powstanie Zelandii. Na koniec popłyniemy w ok. godzinny rejs kopenhaskimi kanałami. Powrót do hotelu w okolicy Roskilde i nocleg. Dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 30 Eur) wieczorna wycieczka do Ogrodów Tivoli - jednego z najsłynniejszych parków rozrywki w Europie ze wspaniałymi karuzelami, rollercoasterami (korzystanie z atrakcji dodatkowo płatne) ale też ogrodami w różnych stylach z tysiącami kwiatów oraz licznymi kawiarniami i restauracjami w budynkach o orientalnej architekturze. (realizacja wycieczki uzależniona od ilości chętnych) (trasa ok. 100 km)


Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie i spacer po Roskilde. Miasto pięknie położone nad fiordem o tej samej nazwie, w średniowieczu, do XV w. było nie tylko stolicą Danii, ale i jednym z największych miast Europy. Odwiedzimy Muzeum Łodzi Wikingów, gdzie można zobaczyć 5 zrekonstruowanych łodzi wydobytych z dna zatoki w latach 60-tych XX w. Dzieci mogą liczyć na liczne atrakcje, np. przebranie w strój Wikinga i wejście na pełnowymiarową makietę statku. Następnie przejazd do Odde i 1,5h godz. rejs do Aarhus, gdzie pospacerujemy po starym mieście czyli skansenie Den Gamle By. Zobaczymy jak wyglądały duńskie miasteczka w minionych stuleciach. Muzeum posiada ponad 75 domów przeniesionych z całej Danii, a także wystawy pokazujące życie codzienne "dawnych" Duńczyków. Domki są urządzone w oryginalnym stylu i otwarte dla zwiedzających. Oprócz domów mieszkalnych zobaczymy także: sklep spożywczy, karczmę, pocztę i warsztaty. Pracownicy muzeum przebrani w stroje z dawnych epok odgrywają tu role mieszkańców, rzemieślników i urzędników - co znakomicie dopełnia kolorytu i autentyzmu tego malowniczego miejsca. Przejazd na nocleg w okolice Billund (trasa ok. 230 km)


Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Billund. Wizyta w Legolandzie - największym i najstarszym parku (1968 r) stworzonym przy użyciu klocków Lego. Miniaturowy świat, podzielony na 9 różnych krain tematycznych jest ulubionym miejscem najmłodszych a także dorosłych turystów odwiedzających duńską Jutlandię. Do wyboru m.in.: Strefa Wyobraźni z kinem 4D, Miasteczko Legoredo - dziki zachód w sercu Danii, kolejka górska w Krainie Przygód, Miniland - najsłynniejsze budowle z całego świata na powierzchni połowy boiska piłkarskiego, Kraina Piratów, średniowieczne Królestwo Rycerskie czy Ziemia Wikingów. Każdy znajdzie coś dla siebie, od miniaturowego Los Angeles przez rejs statkiem pirackim, aż do kursu na prawo jazdy. W sumie ponad 50 niesamowitych atrakcji zbudowanych z blisko 60 milionów klocków Lego! Park odwiedza rocznie 1,7 miliona turystów. Stanowi on tym samym, zaraz po Kopenhadze, największą, turystyczną atrakcję Danii. Przejazd do hotelu w okolicy Hamburga, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 300 km)


Dzień 6
Po wczesnym śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd przez Niemcy do Polski. Przyjazd do Poznania (po drodze przystanki). (Trasa ok. Poznań ok. 550 km)


Uwagi do programu
- Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
- Ze względu na wysokie kary pieniężne, jakie są nakładane na przeciążone autokary w Skandynawii, prosimy o nieprzekraczanie ilości dopuszczalnego bagażu na tej imprezie (maks. 20kg + 5kg bagaż podręczny/os).Nadbagaż nie będzie zabierany.


Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, video, minibar), prom na trasie Świnoujście - Ystad (1 rozpoczęta doba hotelowa ze śniadaniem, kabiny 4-osobowe) i Odde - Aarhus (bez kabin), zakwaterowanie w hotelach j.w. (4 rozpoczęte doby hotelowe), śniadania (4), program turystyczny j.w., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).


Cena podstawowa nie obejmuje:kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za przewodników lokalnych, przejazdów komunikacją miejską, opłat rezerwacyjnych, wycieczek fakultatwynych, napiwków oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu, rejsu w Kopenhadze, opłat za przewodników, opłat rezerwayjnych, napiwków, zestawu słuchawkowego Tour Guide: ok. 150 EUR/os. (płatne obligatoryjnie na miejscu). Fakultatywnie: wieczorna wycieczka do Ogrodów Tivolli - ok. 30 EUR/os., (wycieczka fakultatwyna uzależniona od ilości chętnych i od położenia hoteli). Możliwość dopłaty do4 obiadokolacji w hotelach (wg dopłaty w cenniku).


META Description

•Legoland - całodniowy pobyt w świecie z klocków! • Kopenhaga z Małą Syrenką • Christianborg - parlament w zamku • Ogrody Tivoli ze słynnym parkiem rozrywki • Malmo nad Bałtykiem • skansen Fotewikens z Wikingami • Ales Stenar - szwedzkie Stonehenge • nocny rejs promem Świnoujście - Ystad

Informacje praktyczne


Stolica

Berlin


Język

niemiecki


Czas lokalny

Nie ma różnicy w czasie względem Polski (przez cały rok)


Ogólne wymagania wjazdowe

Wiza nie jest wymagana. Przekroczenie granicy możliwe na podstawie dowodu osobistego lub paszportu.


Waluta

euro (EUR), 1 EUR = 100 centów

Aktualny kurs to: 1EUR = 4.2964PLN, kurs NBP z dnia 2019-01-18


Ceny w hotelach i restauracjach

Currywurst – 2-3 EUR lub ok. 4 EUR (z frytkami); kebab 3-5 EUR; obiad w barze budżetowym (w stylu baru mlecznego) – 5-7 EUR; obiad w restauracji – od 10-15 EUR; piwo/napój – 2-3 EUR


Napiwki

Przyjęte jest zostawianie napiwków w wysokości 5-10% lub zaokrąglenie rachunku do pełnej kwoty.


Szczepienia

Brak wymaganych szczepień.

Obowiązkowy podatek turystyczny

W Berlinie obowiązuje 5% podatku miejskiego za pobyt turystyczny krótszy niż 21 dni. Wysokość podatku to 5% wartości rezerwacji netto.


Napięcie i rodzaj gniazdka

adapter nie jest wymagany; 220 V; 50 Hz / typ C, typ C-2, typ F


Komunikacja / transport publiczny

Komunikacja miejska i transport publiczny są bardzo dobrze rozwinięte. Przykładowe ceny: jednorazowy bilet komunikacji miejskiej – ok. 2-3 EUR; bilet dobowy 7-8 EUR; taksówki w Berlinie – 3,90 EUR opłaty podstawowej + ok. 2 EUR/km; bilet na pociąg za trasę do 250 km – od ok. 19 EUR; przejazd autobusem z Berlina do Frankfurtu – ok. 13 EUR.


Wynajem samochodów

Koszt wypożyczenia samochodu zaczyna się od ok. 25 EUR/doba. Za benzynę zapłacimy ok. 1,39 EUR/l, a za olej napędowy ok. 1,24 EUR/l.

Obowiązuje ruch prawostronny.


Ważne lokalne informacje i zwyczaje

Płacenie kartą jest powszechne, a sieć bankomatów jest dobrze rozwinięta.

W święta wszystkie sklepy w Niemczech są zamknięte. Drobne zakupy można zrobić na stacji benzynowej.

Nie ma zakazu spożywania alkoholu na ulicy.

Gest pokazania środkowego palca jest w Niemczech zakazany i można zostać za niego ukaranym mandatem.

Na niektórych autostradach w Niemczech nie obowiązuje górny limit prędkości.
... Czytaj cały opisZwiń opis


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz