Saksońska Szwajcaria i Drezno

oferta dostępna

Cena za osobę 665

Razem (Szczegóły ceny)1 330

Masz kartę payback?
Dostaniesz 665 punktów paybackautokar

01:10:00

27.04.2019
Wrocław
PARK HANDLOWY BIELANY, parking

Dresden

29.04.2019

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:

Hotel
 • Bez paszportu

Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Region

Drezno

Country

Niemcy

Program ramowy

POLSKA - BASTEI - KONIGSTEIN - PAŁAC PILLNITZ - MIŚNIA - ZAMEK ALBRECHTSBURG - ZAMEK SCHARFENBERG - DREZNO

1 dzień - wyjazd z Polski we wczesnych godzinach porannych. Przejazd do Saksonii Szwajcarskiej, zwiedzanie Bastei, najsłynniejszego punktu widokowego nad Łabą. W pierwszej połowie XIX wieku, 190 metrów nad Łabą, wśród skalnych wież, powstał bajkowy most. Początkowo był drewniany, jednakże w obliczu ogromnej popularności, jaką cieszył się wśród turystów, konstrukcja została zastąpiona kamienną, długą na 77 metry. Bastei jest jednym z najbardziej znanych niemieckich punktów widokowych. Turystów przyciągają tu widoki na kurort Rathen, wijącą się Łabę i jej lewy brzeg. Wśród charakterystycznych punktów, które możemy zobaczyć z mostu znajdują się: Twierdza Königstein, zespoły skalne Lilienstein oraz Pfaffenstein.
Następnie przejazd do twierdzy Kӧnigstein, zwiedzanie komnat zamkowych i wystawy poświęconej historii Saksonii. Wędrówka po krainie skał i zamków, wśród baszt i wieżyczek, iglic i kopuł, które zostały wyrzeźbione w ciągu tysiącleci w skałach piaskowca. Spacer po gęsto zalesionym i bogatym w fantastycznie ukształtowane formy skalne terenie. Przejazd do hotelu na nocleg.


2 dzień - po śniadaniu przejazd w okolice Drezna na zwiedzanie Pałacu w Pillnitz, który był letnią rezydencja saksońskiej rodziny królewskiej. Pałac ten był w czasach Augusta Mocnego świadkiem wielu wesel i uroczystości. Z początkiem lat dwudziestych w Pałacu utworzono muzeum, a park pałacowy stał się najpiękniejszą w okolicy oazą spokoju. Inspirowany stylem chińskim, łączy w sobie cechy orientu i barokowe. Główną atrakcją rozległego parku, który założono po części w prostych artystycznie formach barokowych, po części w formie angielskiego parku krajobrazowego, jest licząca ponad 250 lat kamelia, która bardziej przypomina drzewo, niż typowy krzak rośliny tej odmiany. Przepięknego obrazu dopełnia tło lokalnych winnic.
Następnie przejazd do Miśni, miasta słynącego z manufaktury porcelany działającej od 300 lat. Polscy królowie i książęta często wybierali się w podróż do tego grodu. Tak było w roku 1046, kiedy to Kazimierz Odnowiciel w obecności cesarza pogodził się z księciem Siemomysłem i w 1071 roku, kiedy to Bolesław Szczodry obiecał płacić trybut ze Śląska władcy Czech. Co ciekawe od XI do XIV wieku biskupstwo w Miśni podlegało arcybiskupstwu gnieźnieńskiemu i dopiero po ustąpieniu Jana Kietlicza przeszło pod bezpośrednią zwierzchność Watykanu. Poza porcelaną miasto może się poszczycić piękną, malowniczą starówką, katedrą i jednym z najstarszych niemieckich zamków - zamkiem Albrechtsburg. Po zwiedzaniu powrót do hotelu na nocleg.


3 dzień - śniadanie i przejazd do Drezna, stolicy Saksonii i przez wielu określanego najpiękniejszym miastem Niemiec. Drezno niekiedy nazywane jest perłą baroku i Florencją Północy. Turystów przyciąga przede wszystkim licznymi zabytkami, bogatymi zbiorami sztuki, ciekawą historią, jak również słynnymi imprezami w dzielnicy Neustadt. To właśnie w Dreźnie rezydowali polscy królowie i przebywali najwybitniejsi twórcy polscy podczas emigracji. Co zaskakujące, w Dreźnie znajduje się także najpiękniejszy sklep z nabiałem – Pfunds Molkerei ponad 20 lat temu został nawet wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Mleczarnia założona już w 1880 roku wyglądem przypomina raczej pałac niż miejsce, w którym przetwarzane było mleko. Ściany i podłogi są bogato zdobione, a w jednym z pomieszczeń znajduje się nawet fontanna. Obecnie w Pfunds Molkerei nadal sprzedaje się mleko i mleczne wyroby oraz kosmetyki. Warto zauważyć, że pomimo intensywnych bombardowań udało się Drezno odbudować i przywrócić jego czarujący, barokowy charakter. To miasto jest przepiękne. Będzie się można o tym przekonać podczas zwiedzania z przewodnikiem, który dokładnie opowie historię Drezna. W programie zwiedzania: Prager Strasse, Stary Rynek, Ratusz, Gewandhaus, sukiennice, Residenzschloss - rezydencja pałacowa elektorów i królów Saksonii, Frauenkirche, Katedra, Opera, Tarasy Brühla, Zwinger. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do Polski.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w hotelu **/***. Pokoje 2,3 osobowe z łazienkami.

W cenie


 • zakwaterowanie w pokojach 2,3 osobowych z łazienkami,

 • 2 śniadania,

 • 2 noclegi w hotelu **/*** ,

 • zwiedzanie według programu,

 • transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),

 • opiekę pilota.

Dodatkowo płatne obowiązkowo


 • ubezpieczenie KL/NNW: 30 PLN/os.,

 • dopłata do wyżywienia HB: 20 EUR/os.,

 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty loklane, opłaty wjazdowe, koszty przewodnickie i lokalne - 50 EUR/os. (kwota nie podlega rozliczeniu).

Dodatkowo płatne opcjonalnie


 • Kup Sobie Spokój: 50 pln/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój" nie podlega zwrotowi,

 • ubezpieczenia KR: 3-4% wartości imprezy.

Wyżywienie

W cenie 2 śniadania kontynentalne. Obowiązkowo należy wykupić 2 obiadokolacje w cenie 20 EUR/os. Napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne. Płatność za wyżywienie dokonywana jest w autokarze.

Ważne

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: checkpointy, parkingi, wydatki graniczne, taksa (zgodna z ofertą), opłaty związane z realizacją programu i inne nieprzewidziane programem.


Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.


Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

Transport

Transport autokarem około 2 godzin od granicy polskiej. Przejazd przez Niemcy. Wyjazd do Polski w ostatnim dniu w okolicach godziny 16:00 - 17:00.

Pozostałe informacje

Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Dobrze wiedzieć


 • Twierdza Königstein liczy sobie ponad 400 lat i króluje pośród krajobrazu Saskiej Szwajcarii i Gór Połabskich. To jedyny przykład tego typu europejskiej architektury fortyfikacyjnej, który działa jak magnes i przyciąga każdego roku setki tysięcy turystów z całego świata.

 • Bastei to imponujące naturalne skalne miasto we wschodnich Niemczech, położone nad rzeką Łabą w pobliżu uzdrowiska Rathen i malowniczej wioski Niederrathen (pogranicze czesko-niemieckie). Stanowi ono jedną z największych atrakcji turystycznych i krajobrazowych na terenie Szwajcarii Saksońskiej (Sächsischen Schweiz). Te spektakularne formacje skalane powstały miliony lat temu w wyniku erozji wodnej i wznoszą się dziś majestatycznie na blisko 200 metrów nad poziom doliny rzeki Łaby.

Opinie klientów

Sprawdź opinie o ofercie Saksońska Szwajcaria i Drezno

Informacje praktyczne


Stolica

Berlin


Język

niemiecki


Czas lokalny

Nie ma różnicy w czasie względem Polski (przez cały rok)


Ogólne wymagania wjazdowe

Wiza nie jest wymagana. Przekroczenie granicy możliwe na podstawie dowodu osobistego lub paszportu.


Waluta

euro (EUR), 1 EUR = 100 centów

Aktualny kurs to: 1EUR = 4.287PLN, kurs NBP z dnia 2019-03-21


Ceny w hotelach i restauracjach

Currywurst – 2-3 EUR lub ok. 4 EUR (z frytkami); kebab 3-5 EUR; obiad w barze budżetowym (w stylu baru mlecznego) – 5-7 EUR; obiad w restauracji – od 10-15 EUR; piwo/napój – 2-3 EUR


Napiwki

Przyjęte jest zostawianie napiwków w wysokości 5-10% lub zaokrąglenie rachunku do pełnej kwoty.


Szczepienia

Brak wymaganych szczepień.

Obowiązkowy podatek turystyczny

W Berlinie obowiązuje 5% podatku miejskiego za pobyt turystyczny krótszy niż 21 dni. Wysokość podatku to 5% wartości rezerwacji netto.


Napięcie i rodzaj gniazdka

adapter nie jest wymagany; 220 V; 50 Hz / typ C, typ C-2, typ F


Komunikacja / transport publiczny

Komunikacja miejska i transport publiczny są bardzo dobrze rozwinięte. Przykładowe ceny: jednorazowy bilet komunikacji miejskiej – ok. 2-3 EUR; bilet dobowy 7-8 EUR; taksówki w Berlinie – 3,90 EUR opłaty podstawowej + ok. 2 EUR/km; bilet na pociąg za trasę do 250 km – od ok. 19 EUR; przejazd autobusem z Berlina do Frankfurtu – ok. 13 EUR.


Wynajem samochodów

Koszt wypożyczenia samochodu zaczyna się od ok. 25 EUR/doba. Za benzynę zapłacimy ok. 1,39 EUR/l, a za olej napędowy ok. 1,24 EUR/l.

Obowiązuje ruch prawostronny.


Ważne lokalne informacje i zwyczaje

Płacenie kartą jest powszechne, a sieć bankomatów jest dobrze rozwinięta.

W święta wszystkie sklepy w Niemczech są zamknięte. Drobne zakupy można zrobić na stacji benzynowej.

Nie ma zakazu spożywania alkoholu na ulicy.

Gest pokazania środkowego palca jest w Niemczech zakazany i można zostać za niego ukaranym mandatem.

Na niektórych autostradach w Niemczech nie obowiązuje górny limit prędkości.
... Czytaj cały opisZwiń opis


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz