Arktyka - Spitsbergen

oferta dostępna

Cena za osobę -10%2830525 474

Razem (Szczegóły ceny)50 947

Masz kartę payback?
Dostaniesz 25473 punktów paybacksamolot

14.05.2019
Warszawa - Okęcie
Longyearbyen

22.05.2019
LYR
WAW

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:


Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

KATEGORIA

wycieczka objazdowa

REGION

Arktyka

Szlak

ARKTYKA SPITSBERGEN - 9 dni

Główne atrakcje

Urzekający rejs statkiem przez arktyczne wody
Liczne zejścia na ląd
Spotkania z białymi niedźwiedziami
Morsy, foki i wieloryby w pięknej scenerii
Życie człowieka w Arktyce
Niezachodzące słońce przez 24h na dobę

O wycieczce

Spitsbergen jest znany ze spektakularnych widoków, wielkich lodowców i fordów. Obserwacja ssaków i ptaków dostarcza nam wspaniałych emocji. Rejs wygodnym statkiem pozostawi wspaniałe wspomnienia ze spotkań z dziką przyrodą, polarnym słońcem w krainie białych niedźwiedzi, których liczbę szacuje się tam aż na trzy tysiące! Będziemy także obserwować morsy, poszukiwać wielorybów, a liczne ptaki będą naszymi stałymi towarzyszami. Na rejs zapraszamy osoby ceniące sobie niezwykłe, surowe krajobrazy, urzekające piękno przyrody i przyjemne spędzanie czasu na pokładzie statku pod polarnym słońcem. To ekoturystyka w najlepszym, luksusowym wydaniu. Większe kołysanie na arktycznych wodach jest rzadkością i choroba morska raczej nam nie grozi. W obrębie fordów w ogóle nie odczuwa się kołysania na statku. Wycieczka jest wbrew pozorom łatwa i mogą w niej wziąć udział osoby w każdym wieku niezależnie od kondycji. Jest też świetną okazją do poznania innych osób na odpowiednim poziomie.

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku w Warszawie (ewentualnie na lotnisku innego miasta w Polsce) dwie godziny przed odlotem. Spotkanie z polskim opiekunem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot z przesiadką na Spitsbergen, należący do archipelagu Svalbard. Lądowanie w Longyearbyen. Przejazd do hotelu i nocleg.

Dzień 2

Pierwszy dzień pobytu na Svalbardzie. Archipelag jest terytorium należącym do Norwegii, jednak inne kraje, w tym Polska, zachowały wiele praw do tego terenu. Zwiedzanie Longyearbyen, stolicy i największej miejscowości Svalbardu. To arktyczne miasteczko położone jest w górskiej dolinie nad fordem. Widzimy jak ludzie próbują organizować sobie życie w tych surowych warunkach. Podczas dnia polarnego Longyearbyen odwiedzają turyści, jest tu kilka sklepów i barów. Nieopodal widzimy stare, nieczynne już kopalnie węgla, którym Longyearbyen zawdzięcza swe istnienie. Zaokrętowanie i początek fascynującego rejsu. Na statku przechodzimy szkolenie bezpieczeństwa. Po wypłynięciu z portu zasiadamy do pierwszego, znakomitego posiłku. Nocleg w kabinach na statku.

Dzień 3 - 8

Rejs po wodach okalających Spitsbergen z licznymi zejściami na ląd i poznawaniem najciekawszych miejsc archipelagu. Podróż odbywa się w trakcie dnia polarnego, słońce nie zachodzi ani na moment. Dokładna trasa zależy od pogody, warunków lodowych i przyrodniczych. Codzienne planowane są zejścia na ląd przy użyciu specjalnych motorowych pontonów (zodiaków). Ponadto odbywają się sesje wykładów i prelekcji na tematy przyrodnicze i historyczne. Wieczory (oczywiście przy pełnym świetle dziennym) spędzamy na ciekawych pogawędkach przy szklaneczce ulubionych napojów. Odwiedzamy wiele fascynujących miejsc, ale o ostatecznym programie decyduje kapitan wraz z liderami wyprawy. Priorytetem jest bezpieczeństwo uczestników i jest to podstawa do podejmowania wszelkich decyzji. Planowany jest rejs zarówno do północnych, jak i południowych krańców Spitsbergenu. Poniżej przedstawiamy największe, przewidywane atrakcje wycieczki.

Północny Spitsbergen

Tu napotykamy góry lodowe, gdyż wpływamy na zimne okołobiegunowe wody. Zejścia na ląd są pięknym przeżyciem. Znajdujemy się w dzikiej, surowej krainie. Szanse na spotkanie białych niedźwiedzi bardzo rosną i podczas spacerów uzbrojeni przewodnicy są szczególnie czujni. Widzimy morsy, foki, prawdopodobnie natkniemy się na wieloryby. Wody bogate są tu w pokarm, stąd duża ilość zamieszkujących cieśninę ptaków. Na wielosetmetrowych, skalnych klifach cieśniny Hinlopen gniazdują tysiące nurzyków i innych ptaków. To bogactwo życia zachwyca. Posuwając się w kierunku północnym dopływamy do bariery lodu pakowego. Stąd już dzieli nas zaledwie tysiąc kilometrów od Bieguna Północnego. Właśnie na granicy lodu powinniśmy spotkać białe niedźwiedzie. Te piękne bestie są niezwykle ciekawe i często zwabione naszym zapachem podchodzą po lodzie w pobliże statku. Zawiedzione, że nie mogą nas skonsumować, po pewnym czasie idą w swoją stronę.

Ziemia Północno - Wschodnia

Miejsce kolejnych lądowań i pięknych spacerów. W niektórych miejscach są widoczne ślady dawnych wielorybników. Zobaczymy też olbrzymie kości tych ssaków. Przykrywające ląd lodowe czapy tworzą jedne z najdłuższych morskich barier lodowych.

Fiordy i lodowce

Zobaczymy niezliczone fordy i spływające do nich lodowce. Jeden z najsłynniejszych to Liefdeforden. Nazwa oznacza ford miłości ze względu na urzekające piękno i fantastyczny widok na lodowiec Monako. Podpływając zodiakami do lodowców będziemy świadkami widowiskowych obrywów lodu.

Osady ludzkie

Prawdopodobnie zawitamy do Barentsburga lub Ny Alesund. Barentsburg to rosyjska osada górnicza. Będziemy mieć tam wrażenie powrotu do czasów komunizmu. Ny Alesund to z kolei osada naukowców. Z najdalej na świecie na północ położonej poczty można wysłać widokówkę do znajomych. Przed laty z Ny Alesund Amundsen i Nobile wyruszali na swoją wyprawę sterowcem "Italia" do Bieguna Północnego. Obecnie jest to siedziba wielu stacji naukowo-badawczych, a zwierzęta nauczyły się tu nie zwracać uwagi na ludzi.

Dzień 9

Rano wyokrętowanie. Przejazd na lotnisko i lot powrotny do Polski. Możliwy nocleg tranzytowy (w cenie wycieczki) i przylot następnego dnia.

Zniżki

2% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym). W związku z faktem, że wycieczki odbywają się regularnymi liniami lotniczymi (nie czarterowymi), najniższe ceny są dostepne wyłącznie w przypadku wczesnych zapisów.

Płatność

I rata - 20% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu
II rata - 50% ceny wycieczki płatne do 180 dni przed wyjazdem
III rata - do 100% ceny wycieczki płatne do 120 dni przed wyjazdem

Świadczenia

Bilety lotnicze na całej trasie, opłaty i podatki lotniskowe, minimum 20kg bagażu nadawanego/os., rejs wokół Spitsbergenu, noclegi w kabinach 2-osobowych typu standard (kabiny z oknami i łazienkami), pełne wyżywienie na statku (3 posiłki dziennie), nielimitowana kawa, herbata i inne napoje (na statku), nocleg w hotelu na Spitsbergenie (wspólne łazienki na korytarzu), przejazdy z/na lotnisko, zejścia na ląd i wycieczki, rozszerzone ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; ubezpieczenie od kosztów ewakuacji ze statku; polski opiekun (przy grupie min. 8 os.).

Cena nie obejmuje

Zwyczajowych napiwków dla obsługi statku, napojów w barze podczas rejsu, ewentualnej dopłaty do kabiny o wyższym standardzie lub do kabiny 1-osobowej.

Orientacyjna liczba Uczestników

1 - 16. Uwagi praktyczne wraz ze szczegółowym spisem rzeczy do zabrania każdy uczestnik otrzymuje ok. dwa miesiące przed wyjazdem w Informatorze Przedwyjazdowym. Dokładna trasa rejsu jest ustalana na bieżąco przez kapitana i zależy od warunków lodowych i pogodowych. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Do osób wykupujących miejsce w kabinie 2 lub 3-osobowej zostanie dokwaterowana inna osoba tej samej płci. Wymagany ważny paszport przynajmniej 6 miesięcy.

Szczegóły

dostępne na naszej stronie www

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz