Drogą reniferów na Przylądek Północny

oferta dostępna

Cena za osobę 4 907

Razem (Szczegóły ceny)9 615

Masz kartę payback?
Dostaniesz 4807 punktów paybacksamolot

03:00:00

29.08.2019
Gdańsk
Sztokholm

05.09.2019
NYO
GDN

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:

Hotel
  • Bez paszportu

Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Kategoria

***

Opis oferty

 
Hotele *** (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych) w dużych miastach hotele sieciowe najczęściej sieci Scandic na północy Skandynawii (poza dużymi miastami) możliwe zakwaterowanie w małych hotelach rodzinnych.
Pokoje: wygodne, 2-osobowe (możliwość dostawki UWAGA!!! pokoje z 3 osobnymi łóżkami na zapytanie) z łazienkami i wc, często z TV.Do dyspozycji gości: w hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcja.Wyżywienie: śniadania (najczęściej bufet) lub za dopłatą obiadokolacje (7 napoje dodatkowo płatne).Kategoria lokalna: ***/****Promy: lokalne - bez kabin i bez wyżywienia. Najczęściej fotele lotnicze.Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu do Sztokholmu (Skavsta) na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: . Po przylocie transfer do hotelu w okolicy Sodertalje. Zakwaterowanie i nocleg.


Dzień 2
Po śniadaniu, wykwaterowanie i transfer na lotnisko Arlanda. Przelot do Kiruny, najbardziej na północ wysuniętego miasta Szwecji. Spacer po tym niezwykle ciekawym mieście, którego historia jest nierozerwalnie związana z kopalnią rudy żelaza i które aktualnie ze względu na niestabilność terenu jest przenoszone 3km na wschód. Zobaczymy m.in. ratusz czy wzorowany na lapońskim namiocie, drewniany kościół. Następnie przejazd przez tereny szwedzkiej Laponii do Kautokeino. Zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 350 km)


Dzień 3
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd w kierunku granicy z Finlandią w Karigasniemi. Potem Drogą Reniferów udamy się dalej na północ nad piękny, rozległy Porsangerfjord i wzdłuż jego brzegów dojedziemy do podwodnego tunelu, którym dotrzemy na wyspę Mageroya, na której znajduje się Przylądek Północny. Dojazd do Honningsvag najdalej na północ położonego miasta na świecie i wizyta w Barze Lodowym. Następnie przejazd do jednej z wiosek rybackich na wyspie, na "Birdsafari": rejs łodzią po Morzu Arktycznym, podziwianie ptaków zamieszkujących wyspy i skały, które tworzą rezerwat (rejs uzależniony od warunków na morzu). Następnie przejazd w kierunku Nordkapp i wjazd na teren centrum turystycznego. Spacer po Nordkapphallen i oglądanie wspaniałego widoku na Ocean Arktyczny. Zwiedzający otrzymują specjalny certyfikat, upamiętniający wizytę w tym wyjątkowym miejscu. Przejazd do hotelu na nocleg (Trasa ok. 430 km).


Dzień 4
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd przez dzikie i bezludne tereny północnej Norwegii. Dojazd do miejscowości Alta, gdzie odwiedzimy unikalne Muzeum Rytów Naskalnych wpisanych na listę UNESCO. Dalej trasa podróży wiedzie nas wśród niezwykle malowniczych fiordów Alta, Kvaenangen, Lyngen do Tromsø zwanego "bramą Arktyki", to stąd w XIX i XX wieku wyruszały najbardziej znane ekspedycje polarne m.in. Roalda Amundsena, Umberto Nobile i Fridtjofa Nansena. Spacer po mieście, w którym znajduje się najdalej na północ położony uniwersytet, katedra, a nawet browar. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Tromso. Dla chętnych, za dodatkową opłatą (ok. 290 NOK) wjazd kolejką linową na punkt widokowy Storsteinen.(Trasa ok. 550 km)


Dzień 5
Po śniadaniu i wykwaterowaniu, przejazd malowniczą trasą przez surowe tereny północnej Norwegii na Lofoty. Wyspy te, uważane za jedno z najpiękniejszych miejsc w Norwegii, ciągną się 112 km wzdłuż wybrzeża, a słońce od końca maja do połowy lipca okrągłą dobę góruje tu nad horyzontem. Przejazd do Svolvær - stolicy Lofotów, a następnie do jednej z tradycyjnych wiosek rybackich Henningsvaer. Spacer po położonej na kilku wyspach wiosce rybackiej z uroczą charakterystyczną architekturą (czerwone domki na palach), wizyta w Lofotr - muzeum Wikingów. Przejazd na nocleg w jednym z hoteli na Lofotach (Trasa ok. 470 km)


Dzień 6
Po śniadaniu czas wolny, a dla chętnych, za dodatkową opłatą wycieczka autokarem na kolejne wyspy Lofotów lub rejs łodzią po wąziutkim Trollfjordzie. Następnie przejazd Vesteralen będącą jednocześnie największą wyspą kontynentalnej części Norwegii. Przeprawa potężnym mostem przez Tjeldsundet na stały ląd i podróż w kierunku Narwiku - miasta słynnego z walk w czasie II Wojny Światowej, w których brali udział Polacy. Wizyta na cmentarzu wojskowym z mogiłami polskich żołnierzy, spacer pod pomnik marynarza polskiego. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg (Trasa ok. 480 km)


Dzień 7
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd na lotnisko w Kirunie. Przelot do Sztokholmu, transfer do centrum i zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem. Zaczniemy od objazdu miasta, następnie spacer po starym mieście (Gamla Stan) z brukowanymi uliczkami wzdłuż których, od kilku wieków stoją kamienice szwedzkich kupców oraz Pałac Królewski. Ratusz ze wspaniałymi salami: Złotą (wyłożoną 19 mln pozłacanych płytek) oraz Błękitną, gdzie co roku odbywają się uroczystości związane z przyznaniem Nagrody Nobla. Czas wolny. Przejazd na nocleg w okolicach Södertälje. (Trasa ok. 280 km)


Dzień 8
Śniadanie (lub pakiety śniadaniowe, dla klientów wylatujących wczesnym rankiem), wykwaterowanie z hotelu (maksymalnie do godz. 11.00). Następnie transfery na lotnisko Sztokholm - Skavsta. Dokładne godziny transferów poda pilot Rainbow na miejscu. Wyloty do Polski.


Uwagi do programu
- Program może ulec nieznacznym zmianom
- Kolejność zwiedzania może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.


Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, przelot wewnętrzny, opłaty lotniskowe, przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, video, minibar), zakwaterowanie w hotelach jw. (7 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania (7), program turystyczny jw., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).


Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów uczestnictwa w programie zwiedzania (kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i atrakcji, miejscowych przewodników, opłat rezerwacyjnych, napiwków) - orientacyjny koszt to: Norwegia - ok. 1600 NOK/os., Szwecja - ok. 350 SEK/os., (płatne obligatoryjnie na miejscu). Fakultatywnie: wjazd na Storsteinen ok. 290 NOK/os., wycieczka Lofoty (ok.380 NOK), rejs Troldfjord (ok. 750 NOK - cena z 2018 roku). UWAGA, wycieczki fakultatywne uzależnione od ilości chętnych i lokalizacji hoteli. Cena nie zawiera również dodatkowych posiłków i innych wydatków osobistych. Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji wg programu (7) w systemie rezerwacyjnym (napoje dodatkowo płatne).


META Description

• Sztokholm - miasto na wyspach - brukowane uliczki i pałac Królewski • Ratusz - miejsce wręczania Nagrody Nobla • Szwedzka Laponia • Droga reniferów • Przylądek Północny- Nordkapp • wizyta w barze lodowym • rejs po Morzu Arktycznym • Alta- ryty naskalne (UNESCO) • droga wśród malowniczych fiordów do Tromso - "Bramy Arktyki" • Lofoty - najpiękniejsze wyspy Norwegii • muzeum Wikingów - Lofotr • cmentarz wojskowy w Narwiku •

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz