Skandynawia / Szwecja - Finlandia - Norwegia/

Oferta na zapytanie

Cena za osobę 8 829

Razem (Szczegóły ceny)17 657

Masz kartę payback?
Dostaniesz 8828 punktów paybacksamolot

11.08.2019
Warszawa - Okęcie
Sztokholm

24.08.2019
OSL
WAW

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:

Hotel
  • Bez paszportu

Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

KATEGORIA

wycieczka objazdowa

REGION

SZWECJA

Szlak

SZWECJA FINLANDIA NORWEGIA Z NORDKAPPEM I LOFOTAMI - 14 dni

Główne atrakcje

Lofoty - bajkowe wyspy
Nordkapp - północne krańce Europy
Fiordy dalekiej północy Norwegii
Białe noce i dzień polarny
Skandynawskie stolice - Sztokholm, Helsinki, Oslo
Laponia i Pojezierze Fińskie
Trondheim - brama Północy z piękną katedrą
Narwik - polskie ślady z II wojny światowej
Miejsca zimowych igrzysk olimpijskich

O wycieczce

Proponując wycieczkę do Skandynawii, wracamy do naszych pierwszych kierunków do których czujemy wielki sentyment. Proponując przelot, unikamy długiej i nużącej jazdy z Polski. Jasnym punktem tej eskapady jest Norwegia - kwintesencja piękna, wspaniałej przyrody, porządku i szlachetnych uczciwych ludzi zamieszkujących ten kraj. Celem naszej wycieczki jest przylądek Nordkapp - najdalej na północ wysunięty punkt Europy do którego można dotrzeć asfaltową drogą. Po drodze zwiedzimy również Lofoty, ten archipelag jest tak niewiarygodnie piękny, że człowiek bezradnie patrzy i oczom nie wierzy. Zobaczymy lodowiec, fiordy, wodospady, lasy, góry, miasteczka. Z dużych metropolii każdego zachwyci Sztokholm - to prawdziwy "Paryż Północy". Zasmakujemy zdrowej kuchni skandynawskiej i być może staniemy się jej fanami. Będą nam towarzyszyć białe noce i dni, w których słońce nigdy nie zachodzi.

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku w Warszawie (lotnisko Chopina lub Modlin) dwie godziny przed odlotem. Przelot na jedno z lotnisk znajdujących się pod Sztokholmem. Przejazd do Sztokholmu. Wieczorny spacer po mieście. Nocleg
w hotelu w Sztokholmie.

Dzień 2

Dzień poświęcimy zwiedzaniu miasta. Zaczniemy od wizyty w niesamowitym muzeum Vasa, ufundowanym na pamiątkę budowy potężnego okrętu, mającego za zadanie… walczyć z Polską. Jego "spektakularna" inauguracja w 1628 roku zakończyła się wielkim fiaskiem, statek przechylił się i utonął, a Polacy przez wieki podejrzewani byli o maczanie palców w tym incydencie. Zwiedzanie Gamla Stan - Starego Miasta. Dominują tu siedziby władz i budynki pełniące funkcje reprezentacyjne. Oglądamy wiele wspaniałych gmachów, przechadzamy się ulicami miasta, znajdziemy się też koło słynnego ratusza, gdzie organizowane są przyjęcia na cześć laureatów nagrody Nobla. Przejazd do portu i nocna przeprawa promowa do Turku. Noclegi w kabinach na promie.

Dzień 3

Zacumowanie w porcie Turku. Przy porcie można zauważyć symbol miasta, zamek, którym po poślubieniu fińskiego księcia, zawładnęła Katarzyna Jagiellonka. W przeprowadzce towarzyszyła jej 43-osobowa świta z trzema karłami - symbolem przepychu na ówczesnych, opływających w bogactwo, europejskich dworach. Przejazd do Helsinek. Stolica Finlandii znana jako "Córka Bałtyku", należy do najbardziej kameralnych miast Skandynawii. Tonie w zieleni - parki nie są tu odosobnionym celem wizyt, a przeważająca częścią urbanizacji. Zwiedzanie rozpoczniemy od niesamowitego kościoła wykutego w skale - Temppeliaukion Church. Z zewnątrz budowla przypomina pojazd kosmiczny, który wylądował w środku miasta. Zobaczymy z zewnątrz Sobór Zaśnięcia Matki Bożej zlokalizowany w historycznej części Helsinek Kamppi. Odwiedzimy serce Helsinek - Plac Senacki i górującą nad nim katedrę. Przejdziemy parkiem Esplanadi, gdzie będziemy mieli okazję obserwować zrelaksowanych Finów, urządzających pikniki na świeżym powietrzu. Zobaczymy statuę Johana Ludwiga Runeberga, fińskiego poety narodowego, kompozytora hymnu Finlandii "Mamme" („Nasza Ziemia"). Instalacja została wykonana przez jego syna Waltera Runeberga, znamienitego fińskiego rzeźbiarza. Nocleg w hotelu w Helsinkach.

Dzień 4

Opuszczamy zurbanizowane tereny Finlandii i udajemy się na północ. Przejazd do stolicy fińskich sportów zimowych - Lahti, gdzie co roku odbywają się zawody w narciarstwie klasycznym. Zwykle te skocznie i trasy są szczęśliwe dla naszych sportowców. Każdy z nas pamięta pierwsze medale Adama Małysza i słynne pojedynki z Mattim Hautamaekim. Odwiedzimy kompleks skoczni oraz muzeum narciarstwa. Dalszy przejazd przez wielką krainę fińskich jezior. Przystanki na trasie w urokliwych miejscach. Długi przejazd do "białego miasta" Oulu, które jest położone tuż nad Zatoką Botnicką. Podczas krótkiego spaceru zobaczymy Tuomiokirkko - XVIII-wieczna katedra, ratusz. Nocleg w hotelu w okolicach Oulu.

Dzień 5

Opuszczamy Oulu i udajemy się do tzw. wioski św. Mikołaja, położonej koło Rovaniemi. W miarę możliwości (wbrew pozorom jest to osoba bardzo zajęta) spotkanie z samym św. Mikołajem i uściśnięcie z nim ręki oraz pamiątkowe zdjęcie - Mikołaj bierze za to dodatkową opłatę (!). Tutejszy urząd pocztowy wysyła listy do dzieci z całego świata. Atrakcją jest też biała linia, która wyznacza granicę koła podbiegunowego. Dalszy przejazd przez fińską Laponię. To kraina Lapończyków, którzy do dzisiaj zajmują się hodowlą reniferów. Nocleg po drodze.

Dzień 6

Udajemy się tzw. Drogą Reniferów do granicy fińsko-norweskiej. Przekroczenie granicy i dalsza podróży przez daleką północ w kierunku słynnego przylądka Nordkapp. Podróż przez Lakslev - miejscowość położoną na południowym krańcu pięknego Porsangerfjordu. Przyjazd na Przylądek Północny (Nordkapp), zwanym krańcem Europy. To najdalszy punkt na północy, gdzie prowadzi droga. Z przylądka widzimy Morze Arktyczne i czujemy na sobie powiew arktycznego powietrza. Lato jest tu bardzo krótkie i tylko wtedy pojawiają się tutaj kwiaty. Przejście pod rzeźby wykonane przez dzieci z siedmiu kontynentów, obrazujące "radość, przyjaźń i współpracę". Spacer po Nordkapphallen - wizyta w lokalnych sklepach, gdzie możemy nabyć upominki z dalekiej północy. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat pobytu na przylądku. Dalsza podróży przez dzikie tereny wyspy Mageroya. Mijamy najdalej wysunięte na północ miasteczko Honningsvag, w którym odwiedzimy bar lodowy. Przejazd z miejscowości Olderfjord w kierunku Alty przez dzikie i praktycznie niezamieszkałe tereny Finnmarku. Nocleg po drodze.

Dzień 7

Przejazd do Alty i zwiedzanie. To mała wioska rybackiej słynąca z prehistorycznych rysunków naskalnych. Rytów doliczono się ponad cztery tysiące zgrupowanych w czterech różnych miejscach. Zwiedzanie tego niezwykłego muzeum pod gołym niebem. Przejazd przez widokową i malowniczą północ Norwegii. Mijamy Alpy Lygeńskie. Ośnieżone, majestatyczne szczyty gór i lodowce, niezliczone wyspy i szkiery, łagodne pejzaże na poziomie morza, wcinające się fiordy zalesione doliny pokazują piękno tego dzikiego terenu. Widoki, szczególnie podczas ładnej pogody, są nieziemskie. Przyjazd do Narwiku, założonego przez Wikingów, którzy pozostawili po sobie pamiątki w postaci napisów runicznych. Miasto to zasłynęło przede wszystkim z krwawych z walk w czasie II Wojny Światowej, w których brali udział polscy żołnierze. W miasteczku znajduje się dużo obiektów świadczących o wojennych wydarzeniach, takich jak pomniki żołnierzy czy największe w kraju cmentarzysko okrętów. Tu też zatonął wraz z marynarzami i leży do dzisiaj ORP "Grom". Odwiedzimy cmentarz wojskowym z mogiłami polskich żołnierzy oraz Muzeum Wojny. Nocleg w hotelu w Narwiku.

Dzień 8

Wcześnie rano wyjazd i przejazd mostami na archipelag Lofotów. To kwintesencja piękna i nigdzie na świecie nie znajdziemy takich krajobrazów. Zwiedzamy wyspy Vestvagoy oraz Moskenesoy. Mijając położone na wybrzeżu malownicze wioski rybackie z suszącymi się dorszami, dotrzemy do wioski rybackiej Henningsvaer położonej na kilku wyspach z uroczą charakterystyczną architekturą. Dla chętnych obiad w stylu "street food" w lokalnej restauracji-barze specjalizującej się w wędzonych rybach. Dalszy przejazd przez Lofoty do miejscowości Reine. Ostatnią miejscowością na Lofotach jest wioska A, która jest też ostatnią literą norweskiego alfabetu. Za przylądkiem sroży się Moskenestraumen - jeden z najniebezpieczniejszych wirów wodnych , o którym pisał sam Juliusz Verne. Wieczorem czeka nas rejs do Bodo, to morska przygoda i kolejna dawka pięknych krajobrazów. Późno w nocy czeka nas przypłynięcie do Bodo i przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 9

Opuszczamy hotel i udajemy się na południe. Przekraczamy koło polarne, gdzie zatrzymujemy się podziwiając wspaniały krajobraz tundy górskiej. Dalej podróż w kierunku Parku Narodowego Saltfiellet-Svartisen, ze słynnym lodowcem Svartisen. Jest to drugi co do wielkości lodowiec w Norwegii zajmujący powierzchnię ponad 370 m2 i grubości ok 100 metrów, ale też jeden z najniżej położonych. By dostać się pod lodowiec popłyniemy w krótki, lecz jakże widokowy rejs. Następnie czeka nas łatwy trekking do krawędzi lodowca. Spacer po okolicy i podziwianie lodowych form czoła lodowca. Przejazd w kierunku miasta Mo i Rana na nocleg.

Dzień 10

Przejazd w kierunku Trondheim. Droga biegnie wzdłuż potężnych dolin rzecznych. Tutejsza rzeka Namsen słynie z ogromnej ilości łososi. Przejazd do słynnej miejscowości Stiklestad, gdzie rozegrała się najważniejsza bitwa w norweskiej historii, w której poległ król Olaf II. Jest to miejsce narodzin norweskiej jedności narodowej. W miejscu śmierci króla Olafa, znajduje się ascetyczny kościół.Dojazd na przedmieścia Trondheim. Przejazd przez miejscowość Hell, czyli "piekło" i możliwość zakupu kolekcjonerskiego biletu kolejowego. Przyjazd do Trondheim powszechnie uważane za bramę północy. Jest to była stolica Norwegii (dawniej Nidaros) oraz miejsce spoczynku króla Olafa II, który został świętym. Trondheim mimo, że utraciło swoją rolę polityczną, dla wielu Norwegów to nadal stolica historyczna, kulturalna i religijna tego państwa. Najwspanialszą budowlą w mieście jest katedra zbudowana na cześć Olafa I przez jego bratanka. Katedra to również była siedziba biskupów oraz miejsce koronacji norweskich monarchów. Obok katedry stoi Erkebispearden, były Pałac Arcybiskupi. Nocleg w Trondheim.

Dzień 11

Spacer po charakterystycznym mieście kolorowymi domami z drewnianymi fasadami. Przejdziemy pod staromiejski most Gamle Bybrua z XVII w, który prowadzi do twierdzy Kristiansten, z której rozpościera się widok na całe miasto. Dalszy spacer po nierozległym lecz urokliwym mieście - zobaczymy stary szpital czy Bakklandet oraz pod drewnianą rezydencję królewską Stiftsgarden. Odwiedzimy stary port i nabrzeże z kolorowymi magazynami i wąskimi uliczkami, gdzie według legend błąka się duch Olafa. Opuszczamy Trondheim i kierujemy się drogą na południe Norwegii w stronę Lillehammer. Jedziemy przez malownicza dolinę rzeki Lagen. Jest to druga najdłuższa dolina w Norwegii - Gudbrandsdalen. Mieszkańcy tej okolicy mają silne poczucie niezależności i odrębności. Region ten słynny jest z tradycyjnych tańców i muzyki. To tutaj też, wg podań, mieszkała legendarna postać Peer Gynt. Legendy o nim zna każdy mieszkaniec tego kraju. Kojarzony jest jako człowiek lasu, przemierzający norweskie doliny na drewnianych nartach. Na podstawie legend powstało o nim wiele bajek, książek i sztuk teatralnych. Wieczorem przyjazd w okolicę Lillehammer i nocleg.

Dzień 12

Znajdujemy się w stolicy regionu, o której świat szerzej usłyszał przy okazji zimowych igrzysk olimpijskich w 1994 roku. Miasto położone jest nad jeziorem Skreia do którego wpada rzeka Lagen. Zwiedzanie skansenu Maihaugen, w którym umieszczono najważniejsze i autentyczne budowle z wielu rejonów Norwegii. Miejsce to jest szczególne i nie można jego ominąć. Dalszy przejazd w kierunku Oslo. Spacer po Oslo rozpoczniemy od przechadzki Karl Johans Gate, jedną z najdroższych ulic świata. Ulicą tą dojdziemy do Pałacu Królewskiego, gdzie panuje nam miłościwie norweski król. Po drodze zobaczymy z zewnątrz budynek Teatru Narodowego i Parlamentu, a także Uniwersytet. Przejście pod Ratusz, gdzie co roku wręczana jest pokojowa nagroda Nobla. Nocleg w hotelu w Oslo lub w okolicy.

Dzień 13

Dalsze zwiedzanie Oslo. Ciekawy spacer po Parku Vigelanda, w którym europa artysta ustawił ponad dwieście rzeźb ludzkich postaci. Niektóre z nich to prawdziwe arcydzieła. Wizyta na Bygdoy czyli "półwyspie Muzeów". Znajdują się tu obok siebie niezwykłe muzea. Proponujemy zwiedzenie Muzeum Statku Fram poświęcony polarnym wyprawom Fridtjofa Nansena. Zachęcamy też, by zajść do Muzeum Kon - Tiki i Muzeum Morskiego (wstępy płatne dodatkowo). Przejazd na peryferie Oslo pod skocznię Holmenkollen, słynne miejsce zmagań naszych wspaniałych skoczków. Skoki narciarskie to bardzo ważny sport dla Norwegów i miłość do nich łączy nas z tym narodem. Ze skoczni roztacza się wspaniały widok na Oslo. Obok ustawiony jest symulator skoków, w miarę możliwości będzie można wczuć się w rolę skoczka (symulator dodatkowo płatny). Powrót na nocleg.

Dzień 14

Przejazd na lotnisko i wylot do Warszawy.

ZNIŻKI

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. W związku z faktem, że wycieczki odbywają się regularnymi liniami lotniczymi (nie czarterowymi), najniższe ceny są dostępne wyłącznie w przypadku wczesnych zapisów.

Płatność

W USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.
I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu
II rata - 30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu
III rata - płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu

Świadczenia

Przeloty na całej trasie Warszawa-Sztokholm, Oslo-Warszawa; minimum 20kg bagażu nadawanego/os., przeprawy promowe Sztokholm-Turku (nocleg w kabinach), prom z Lofotów do Bodo, wszelkie inne koszty transportu i koszty wycieczek wymienionych w programie, śniadania w hotelach, noclegi w pokojach dwuosobowych w hotelach, pensjonatach lub ośrodkach turystycznych, opłaty za wstępy do obiektów wymienionych w programie, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; opieka polskiego pilota.

Cena nie obejmuje

Obowiązkowego pakietu dewizowego 250 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, napojów do posiłków, ewentualnych indywidualnych opłat wylotowych, zwyczajowych napiwków, dopłaty do pokoju 1-osobowego.

Uwagi

Orientacyjna liczba Uczestników - od 16 do 32. Każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem informator przedwyjazdowy ułatwiający przygotowanie się do wycieczki. Do krajów skandynawskich można wjechać na podstawie dowodu osobistego lub paszportu. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Szczegóły

dostępne na naszej stronie www

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz