U bram Arktyki

oferta dostępna

Cena za osobę -6%46494 370

Razem (Szczegóły ceny)8 741

Masz kartę payback?
Dostaniesz 4370 punktów paybacksamolot

03:00:00

28.06.2019
Warszawa - Okęcie
Harstad

03.07.2019
ALF
WAW

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:

Hotel
  • Bez paszportu

Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Kategoria

***

Opis oferty

 
Hotele *** (razem 5 rozpoczętych dób hotelowych) w dużych miastach hotele sieciowe najczęściej sieci Scandic na północy Skandynawii (poza dużymi miastami) możliwe zakwaterowanie w małych hotelach rodzinnych.
Pokoje: wygodne, 2-osobowe (możliwość dostawki UWAGA!!! pokoje z 3 osobnymi łóżkami na zapytanie) z łazienkami i wc, często z TV.Do dyspozycji gości: w hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcja.Wyżywienie: śniadania (najczęściej bufet) lub za dopłatą obiadokolacje (5 napoje dodatkowo płatne).Kategoria lokalna: ***/****Promy: lokalne - bez kabin i bez wyżywienia. Najczęściej fotele lotnicze.Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu do Evenes. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: . Wylot do Evenes. Po przylocie transfer do hotelu w okolicy Harstad. Zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 45 km)


Dzień 2
Po śniadaniu przejazd malowniczą trasą przez wyspę Hinnoya należącą do archipelagu Vesteralen na Lofoty. Wyspy te, uważane za jedno z najpiękniejszych miejsc w Norwegii, ciągną się 112 km wzdłuż wybrzeża, a słońce od końca maja do połowy lipca okrągłą dobę góruje tu nad horyzontem. Przejazd do Svolvær - stolicy Lofotów, a następnie do jednej z tradycyjnych wiosek rybackich Henningsvaer. Spacer po położonej na kilku wyspach wiosce rybackiej z uroczą charakterystyczną architekturą (czerwone domki na palach), wizyta w Lofotr - muzeum Wikingów. Powrót na nocleg do hotelu. (Trasa ok. 350 km)


Dzień 3
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przeprawa potężnym mostem przez Tjeldsundet na stały ląd i podróż w kierunku Narwiku - miasta słynnego z walk w czasie II Wojny Światowej, w których brali udział Polacy. Wizyta na cmentarzu wojskowym z mogiłami polskich żołnierzy. Następnie przejazd trasą widokową przez surowe tereny północnej Norwegii do miejscowości Tromso zwanego "bramą Arktyki". To stąd w XIX i XX wieku wyruszały najbardziej znane ekspedycje polarne m.in. Roalda Amundsena, Umberto Nobile i Fridtjofa Nansena. W mieście znajduje się najdalej na północ położony uniwersytet, katedra, ogród botaniczny, a także browar. Spacer po mieście. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Tromso. Dla chętnych, za dodatkową opłatą (ok. 290 NOK) wjazd kolejką linową na punkt widokowy Storsteinen. (Trasa ok. 370 km).


Dzień 4
Po śniadaniu, wykwaterowanie i podróż w kierunku Alta. Po drodze czekają nas dwie przeprawy promowe, a dalej trasa podróży wiedzie wybrzeżem fiordu Lyngen, gdzie podziwiać będziemy pasmo górskie Lyngen Alps, a następnie niezapomniane widoki nad fiordem Kvaenangen. Dojazd do miasta Alta i zwiedzanie unikatowego muzeum rytów naskalnych, wpisanych na listę światowego dziedzictwa Unesco. Przejazd przez dzikie i bezludne tereny Sennalandet i Breidalen w kierunku Skaidi. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Skaidi. (Trasa ok. 380 km)


Dzień 5
Po śniadaniu wyjazd na Nordkapp. Trasa prowadząca do najdalej na północ wysuniętego punktu Europy, wiedzie przez dzikie tereny prowincji Finnmark, wzdłuż pięknego, rozległego Porsangerfjordu. Przejazd Nordkapptunnelen, jednym z najdłuższych podwodnych tuneli drogowych na świecie, którym dotrzemy na wyspę Mageroya, na której znajduje się Przylądek Północny. Dojazd do Honningsvag najdalej na północ położonego miasta na świecie. Dla chętnych, za dodatkową opłatą (ok. 155 NOK) wizyta w Barze Lodowym. Przejazd do jednej z wiosek rybackich na wyspie na Birdsafari: rejs łodzią po Morzu Arktycznym, podziwianie ptaków (m.in. maskonury, alki, głuptaki, bieliki) zamieszkujących wyspy i skały, które tworzą rezerwat (rejs uzależniony od warunków na morzu). Następnie udamy się w kierunku Nordkapp (wjazd na teren centrum turystycznego). Spacer po Nordkapphallen ze wspaniałym widokiem na Ocean Arktyczny. Zwiedzający otrzymują specjalny certyfikat, upamiętniający wizytę w tym wyjątkowym miejscu. Powrót na stały ląd na nocleg w hotelu w Skaidi. (Trasa ok. 390 km)


Dzień 6
Śniadanie (lub pakiety śniadaniowe, dla klientów wylatujących wczesnym rankiem), wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko w Alcie. Dokładne godziny transferów poda pilot Rainbow na miejscu. Wyloty do Polski.


Uwagi do programu
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, video, minibar), zakwaterowanie w hotelach jw. (5 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania (5), program turystyczny jw., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów uczestnictwa w programie zwiedzania (kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i atrakcji, miejscowych przewodników, opłat rezerwacyjnych, napiwków) - orientacyjny koszt ok. 1500 NOK/os. (płatne obligatoryjnie na miejscu). Fakultatywnie: wjazd na Storsteinen ok. 290 NOK/os., wizyta w Barze Lodowym ok. 155 NOK. Cena nie zawiera również dodatkowych posiłków, i innych wydatków osobistych. Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji wg programu (5) w systemie rezerwacyjnym (napoje dodatkowo płatne).


META Description

Przylądek Północny - Nordkapp • wizyta w barze lodowym • rejs po Morzu Arktycznym • Lofoty - najpiękniejsze wyspy Norwegii • muzeum Wikingów - Lofotr • cmentarz wojskowy w Narwiku • Alta- ryty naskalne (UNESCO) • Malownicze fiordy - Lyngen i Kvaenangen • Tromso - "Brama Arktyki"•

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz