Pustynne forty i górskie oazy

oferta dostępna

Cena za osobę 4 759

Razem (Szczegóły ceny)9 518

Masz kartę payback?
Dostaniesz 4759 punktów paybacksamolot

08:00:00

19.03.2020
Warszawa - Okęcie
Maskat

26.03.2020
MCT
WAW

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:

Hotel
  • Oferty egzotyczne

Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Kategoria

***

Opis oferty

 
Hotele o standardzie odpowiadającym *** w ocenie organizatora (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych).
Pokoje: 2 - osobowe, wyposażone są w łazienki z wc, klimatyzację, często TV. Wyżywienie: Śniadaniaa za dopłatą obiadokolacje (we wskazanych dniach, zazwyczaj w restauracjach hotelowych) napoje do kolacji dodatkowo płatne.Do dyspozycji gości: na terenie hotelu restauracja, bar, recepcja.Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 lub 3 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: . Przelot do Omanu (lotnisko w Maskacie możliwe międzylądowanie). Po przylocie odprawa celno-paszportowa i transfer do hotelu w Maskacie (lub okolicy). Zakwaterowanie i nocleg. (w tym dniu nie ma opcjonalnej obiadokolacji w hotelu)


Dzień 2
Po późnym śniadaniu zwiedzanie stolicy kraju, Maskatu. Objazd panoramiczny miasta podczas którego sfotografujemy słynną Operę Królewską, najbardziej uznaną w regionie. Następnie przejedziemy promenadą do jednej z najładniejszych dzielnic Maskatu - Muttrah, przy której zlokalizowane są największe butiki i markowe sklepy, po czym udamy się na lokalny souk, obfitujący w rozmaite produkty od warzyw, owoców i przypraw po skóry, biżuterię, perfumy i dywany. Zwiedzanie zakończymy spacerem po Starym Mieście - po drodze obejrzymy z zewnątrz portugalskie forty Dżalali i Mirani, podejdziemy też pod Pałac Sułtana Kasr Al-Alam. Następnie odwiedzimy słynne muzeum Bait Al-Zubair ze zbiorami przedstawiającymi kulturę i dziedzictwo Omanu. Czas wolny na spacery promenadą lub indywidualne zwiedzanie miasta. Powrót na nocleg w hotelu w Maskacie lub okolicy. (Trasa ok. 100 km) Dla chętnych (dodatkowo płatna ok. 45 USD) fakultatywna wycieczka "Muscat by night z przysmakami z grilla serwowanymi na plaży i muzyką. (w tym dniu nie ma opcjonalnej obiadokolacji).


Dzień 3
Po śniadaniu przejazd przepięknymi dzielnicami miasta do Wielkiego Meczetu Sułtana Qabusa - centrum religijnego i jednego z najpiękniejszych na Półwyspie Arabskim obiektów architektury islamu (przy wejściu do meczetu obowiązuje skromny strój, nakrycie głowy oraz długie spodnie i zakryte ramiona). Następnie wyruszymy w drogę do Nizwy. Miasto w przeszłości pełniło funkcję stolicy kraju i do dziś szczyci się pięknymi zabytkami. Zobaczymy wspaniały miejski bazar, na którym można kupić lokalne produkty od warzyw i świeżych ryb po rękodzieło, tekstylia i wyroby złotnicze. Czas wolny na bazarze. Zwiedzimy także jeden z największych w Omanie fortów, z którego wieży dokładnie widać, że miasto jest położone w olbrzymiej oazie palm daktylowych. Przejazd do hotelu w Nizwie lub okolicy, zakwaterowanie obiadokolacja (opcjonalnie) (Trasa ok. 210 km).


Dzień 4
Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie górskich okolic Nizwy, znanych z mnogości zabytków. Pierwszym przystankiem będzie jaskinia Al-Huta (otwarta przy normalnym stanie wód wewnątrz) oraz górska wieś Misfat al-Abrieen, położona na stromych zboczach osada zabudowana tradycyjnymi domami wśród fantastycznych krajobrazów gór Hadżar. Kolejno zatrzymamy się na zdjęcia przy wpisanym na listę UNESCO forcie w Bahli. Na koniec udamy się do fortu w Dżabrin, będącego przykładem wspaniałych zdobień oraz innowacyjnych technologii XVII w. Zobaczymy zarówno pomieszczenia gospodarcze, jak i prywatne części twierdzy. Po południu dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 90 USD - cena w zależności od ilości chętnych) górskie safari do Wielkiego Kanionu Omanu. Przejedziemy dżipami w góry Hadżar w kierunku Dżebel Szams, najwyższego szczytu Omanu. Po drodze zobaczymy pond 400 letnie miasto Al Hamra, a następnie wspinając się samochodami z napędem na 4 kołabędizemy oglądaćzapierające dech w piersiach widoki na Wielki Kanion Omanu uformowany w głębokiej przepaści. Powrót do hotelu w Nizwie lub okolicy obiadokolacja (opcjonalnie) nocleg. (Trasa ok. 140 km)


Dzień 5
Po śniadaniu udamy się w kierunku gór Al-Szams. Mijając piękne krajobrazy surowych skał i płowych pustyń, dojedziemy do Birkat al-Mawz, typowej omańskiej wioski, której stara część zabudowana jest domami z gliny i liści palmowych. Po krótkim spacerze ruszymy w dalszą drogę do Suru. Rozpoczniemy zwiedzanie miasta Sur - miejsca, w którym słońce wstaje najwcześniej w całym świecie arabskim. Sur tworząc związki handlowe z Indiami, Malajami i Afryką stanowił punkt styku tych kultur i okno na świat dla Półwyspu Arabskiego. Do dziś silne tradycje morskie sprawiają, że Sur pozostał ważnym ośrodkiem produkcji statków dhow tradycyjnymi metodami. Odbędziemy spacer pośród kameralnej zabudowy, ponad którą raz po raz wyrastają wieże obronne i minarety. Zakwaterowanie w hotelu w Surze lub okolicy, czas wolny i noclegobiadokolacja (opcjonalnie). (Trasa ok. 300 km). Dla chętnych (za dopłatą ok 80 USD) proponujemy popołudniowy wyjazd na pustynne safari (6-os. samochody terenowe, z napędem na 4 koła). Pustynia Szarkija otworzy przed nami swe wrota i znajdziemy się wokół nieprzebranych złoto - czerwonych połaci piasku przechodzących w wysokie i strome wydmy, po których będziemy wspinać się jeepami i zjeżdżać z rajdową szybkością! Poczujemy oddech pustyni podchodząc i zbiegając z ogromnych wydm - frajda jak zimą na sankach ale w gorącym klimacie. Na koniec odpoczniemy delektując się zachodem słońca na pustyni. Powrót na nocleg do hotelu w Surze.


Dzień 6
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd w kierunku Maskatu. Po drodze zatrzymamy się przy Wadi Al-Szab - ujściu rzeki płynącej głębokim wąwozem. W dalszej drodze przystanek na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego w miejscu nazywanym Bimmah Sinkhole. Jest to głęboki lej krasowy, w którym wybija woda oceaniczna, tworząc piękny wizualnie efekt. Późnym popołudniem dojazd do Maskatu. Zakwaterowanie i nocleg w Maskacie lub okolicy obiadokolacja (opcjonalnie). (Trasa ok. 350 km)


Dzień 7
Śniadanie w hotelu i czas wolny na odpoczynek w którym można wybrać się na lokalną plażę (publiczną) w Muskacie. Możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej (ok. 100 USD) - 2 godzinny rejs u wybrzeży Maskatu z poczęstunkiem (dania z grilla, napoje dodatkowo płatne). Nocleg w Maskacie lub okolicy obiadokolacja (opcjonalnie).


Dzień 8
Wykwaterowanie z hotelu (doba hotelowa trwa do godz. 10.00) i transfer na lotnisko w Maskacie. W zależności od godziny wylotu śniadanie w hotelu lub suchy prowiant na drogę. Wylot do Polski (możliwe międzylądowanie) a dla klientów przedłużających pobyt transfer do wybranego hotelu. Wylot do Polski. Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia wycieczki o tygodniowy pobyt w hotelach wOmanie. Opisy hoteli w sekcji "Wypoczynek Oman" i w systemie rezerwacyjnym.


Uwagi do programu
- Program jest ramowy. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Rozkład lotów może ulec zmianie. Prosimy o potwierdzenie godzin przed wylotem na .
- Najlepiej wymienialną walutą na miejscu jest dolar amerykański (USD).
- Gniazdka elektryczne w większości hoteli wymagają zastosowania adaptera.
- Przy wstępach do niektórych obiektów wymienionych w programie wymagany jest odpowiedni ubiór: długie spodnie, koszule polo (z kołnierzem) i zakryte buty dla mężczyzn oraz długie spódnice (za kostki), bluzki zakrywające ręce (za nadgarstki) oraz chusty, jako nakrycie głowy dla kobiet
- Ze względu na specyfikę kraju wyznaniowego, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie ( np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków i ich zawartość).
- Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów i pilotów.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.


"


Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: opłaty lotniskowe, przelot samolotem rejsowym Warszawa lub Kraków - Dubaj - Maskat oraz Maskat - Dubaj - Warszawa lub Kraków, transfery klimatyzowanym autobusem lub busem, zakwaterowanie w hotelach wg programu (7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta. podczas objazdu, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa - wersja standard (NNW, KL i bagaż).


Cena podstawowa nie obejmuje: opłatywyjazdowej ok. 20 USD/os., obsługi lokalnych przewodników biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych oraz napiwków dla obsługi (razem ok. 195 USD/os. bez wycieczek fakultatywnych i wizy omańskiej płatne obligatoryjnie na miejscu) i innych wydatków osobistych. Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji (5) w systemie rezerwacyjnym (napoje płatne dodatkowo).


Wizy - informacje dla sprzedawców

Oferujemy możliwość wizowania do Omanu za pośrednictwem Rainbow. O szczegóły zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta u którego dokonywałeś rezerwacji.


Od obywateli polskich nie jest wymagana wiza przy wjeździe do Emiratów Arabskich.


Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki.


Wizy

Oferujemy możliwość wizowania do Omanu za pośrednictwem Rainbow. O szczegóły zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta u którego dokonywałeś rezerwacji.


Od obywateli polskich nie jest wymagana wiza przy wjeździe do Emiratów Arabskich.


Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki.


META Description

Maskat - zabytki stolicy Omanu ? Meczet sułtana Qaboosa ? Pałace sułtanatu Omanu ? Nizwa - potężny fort w oazie ? Wielki Kanion Omanu ? zamki w Bahli i Dżabrin pomarańczowe pustynie i luksusowe oazy ? opcjonalnie tydzień wypoczynku w Omanie

Informacje praktyczne


Stolica

Maskat


Język

arabski


Czas lokalny

Różnica czasu względem Polski to: +2 godzina w czasie letnim i +3 godziny w czasie zimowym.


Ogólne wymagania wjazdowe

Wymagana wiza, którą można zakupić na lotnisku lub przejściu granicznym. Paszport osoby ubiegającej się o jednokrotną wizę omańską powinien być ważny przez okres co najmniej 6 miesięcy, licząc od daty uzyskania wizy (1 rok w przypadku wizy wielokrotnej). Koszt wizy jednokrotnej wynosi 6 OR i uprawnia do maksymalnie miesięcznego pobytu, licząc od daty wjazdu.


Waluta

rial, 1 OMR = 1000 baizas


Ceny w hotelach i restauracjach

Przykładowe ceny: 3 daniowy posiłek dla 2 osób w restauracji średniej klasy ok. 10 OMR, piwo (0,5 l) ok. 3 OMR, Coca-Cola/Pepsi (0,33 l) ok. 0,18 OMR, woda (0,33 l) ok. 0,10 OMR, kawa ok. 1,7 OMR.


Napiwki

Przyjęte jest zostawianie drobnych sum. Szczególnie dotyczy to kierowców na wycieczkach, taksówkarzy, właścicieli dorożek i wielbłądów oraz kelnerów w restauracjach. Zazwyczaj jest to kwota od 0,5 do 1,5 USD, a w hotelach lub restauracjach 10–15% wartości usługi.


Szczepienia

Brak wymaganych szczepień. Zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B oraz durowi brzusznemu. Szczepienia rutynowe: błonica, tężec i krztusiec.


Napięcie i rodzaj gniazdka

Adapter nie jest wymagany; 240 V; 50 Hz / typ C, typ C–2, typ G


Komunikacja / transport publiczny

Dostępnym i najbardziej popularnym środkiem transportu są taksówki.


Wynajem samochodów

Koszt wynajęcia samochodu to około 100 zł/dzień. Cena paliwa to zaledwie 0,185 riala (stan na styczeń 2017). Akceptowane jest międzynarodowe prawo jazdy wydane w Polsce. Obowiązuje ruch prawostronny.


Ważne lokalne informacje i zwyczaje

Pieniądze można wymienić na lokalną walutę na lotnisku, w bankach lub w kantorach w mieście. Najkorzystniej jest to zrobić w kantorach w mieście. Wymieniając pieniądze na lotnisku musimy liczyć się z niższym kursem i prowizją (ok. 2%). W wielu miastach bez problemu można płacić kartą. W dużych miastach nie powinniśmy mieć też problemy ze znalezieniem bankomatu. Akceptowane są jedynie dolary.

Z uwagi na muzułmańskie normy religijne zaleca się skromny ubiór podczas przebywania w miejscach publicznych. W czasie ramadanu od wschodu do zachodu słońca należy powstrzymać się od spożywania posiłków, picia napojów i palenia tytoniu w miejscach publicznych. Publiczne picie alkoholu jest zabronione. Alkohol bez ograniczeń można spożywać na terenie hotelu. Nie należy też bez przewodnika wchodzić do meczetów.

W Omanie obowiązują wtyczki brytyjskie, warto więc wyposażyć się w odpowiedni adapter.
... Czytaj cały opisZwiń opis


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz